Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: Nem, dehogy! Ez csak azt mondja meg, hogy melyik biten (helyiértéken) van. „amikor definiálom például azt hogy kapcsolo = BIT0 akkor az a P1-re vonatkozik?” Idézet: „A gombok a P2.1-től P2.3-ig vannak.”
Port 2 akkor lesz belőle, ha a Port 2-höz tartozó regiszterrel hozod kapcsolatba. Például:
Sziasztok.
Van két digitális bemenetem, amin csak Timer van, és egy analóg konverzióra alkalmas. Hogyan tudnám, valami külső elektronika segítségével, megoldani, hogy az egy analóg bemeneten, két külön fesz forrásból csináljak konverziót. Tehát egy ADC-n kellene mérjek pl. akksi feszt, és egy opamp által kiadott értéket, természetesen felváltva, nem egyszerre. Egy relével meg tudnám oldani, de nem szeretnék relét használni.
Vannak analóg kapcsoló IC-k, de talán diszkrét elemekből is összehozható egy FET-es kapcsoló. De nem tudom, hogy megéri-e ez neked?
Hát nem tudom, hogy megéri-e. Már lassan ott tartok, hogy előkotrok, egy a g2553-tól "nagyobb" MSP430-ast a fiókból, csak már "kész" nyákterv, doboz, felfogatás, stb.. van. Még a nyákot kismértékben tudom módosítani, de egy uC csere, visszadobna a projekt elejére. Lehet egyszerűbb ha valamit inkább kihagyok.
Köszi.
Van ilyen analog kapcsoló IC-m ezzel szerintem meg lehet oldani valamelyikkel nézd meg hogy jó lesz-e. Ha igen akkor küldök.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2012
Köszi a felajánlást, de úgy néz ki, hogy megoldódik a probléma.
Nagyon szépen köszönöm, így már értem
Köszönöm!
Eddig annyira jutottam, hogy a megszakításban tudom két portra irányítani (P1.2, P1.6) TimerA0 CCR1 csatorna kimenetét. A kimenetek között switch kapcsolóval szeretnék váltani, de ott megakadtam, hogy: ... ... uint16_t new_ccr1 = 1; // A kitöltési tényező volatile int jelzo = 0; // Jelző.... ... ... A hibaüzenet: Error[Pe147]: declaration is incompatible with "uint16_t new_ccr1" (declared at line 7)... Gondolom hogy a uint16_t és a volatile int nem szeretik egymást? Hogyan tudom kiküszöbölni ezt a hibát? A uint16_t -helyett kell másik típusú változót keresnem? A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
Idézet: Szerintem a hozzászólásodból kimaradt az a sor, ami a hibaüzenetet kiváltotta.„Error[Pe147]: declaration is incompatible with "uint16_t new_ccr1" (declared at line 7)” Idézet: Itt az int és az uint16_t ütközik (mert pl. az egyik előjeles, a másik nem). Valamelyiket írd át!„Gondolom hogy a uint16_t és a volatile int nem szeretik egymást? Hogyan tudom kiküszöbölni ezt a hibát?”
Üdv!
Meg is van a következő kérdés... Hogyan lehetne megoldani a multiplex meghajtást a led kijelzőkhöz? A szoftveres részre gondolok, a hardver az készen van.
Végül mégis csak elviselte egymást a két különböző típusú változó!
Tényleg nem az a sor okozta a hibát. A switch segítségével remekül működik a három kimenet kapcsolgatása. Köszöntem a segítséget!
Sziasztok!
Összeraktam egy "dugdosós panelon" egy MSP430g2553-at. A szerkezetben semmi bonyolult nincs - reset egy 47k-s ellenálláson keresztül megy VCC-re. Van rajt egy Nokia kijelző és szeretnék rajt ADC-t használni a belső 1.5V-os referenciát használva. Valami viszont nincs rendben, mivel kiértékelésnél hülyeséget kapok a kijelzőn ("1 V" körüli érték és az utolsó számjegyek bizonytalanok). Ha launchpad-ben fut ugyanez a program, a kijelzés jó. Ha kiteszem a belső referencia feszültséget és megmérem a p1.4-en, a launchpad-ben ~1,498 V-ot mutat a műszerem, a panelon lévő viszont jelenleg ~0,972 V-ot mutat, tehát a belső referencia feszültségem rossz. Most a launchpad tápjára van kötve, mert innen programoztam, de más tápforrásról hajtva is rossz értéket kapok. Bemenő feszültségem, vagyis a kontroller tápja 3,56 V. Ha mindkét áramkört ugyanarról a launchpad-ről táplálom, akkor is a launchpad-ben lévő kontroller mutat jó értéket, a dugdosós panelé pedig hülyeséget (tehát nincs változás). A launchpad kontrollerét próbáltam a dugdosós panelba helyezni, akkor az is helytelen értéket mutatott. Szerintetek hol rontom el, miért nem jó a referencia feszültségem rajt? A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2013
Nos úgy tűnik, ennek a kontrollernek hibás a referenciafeszültsége - mint ahogyan hőmérséklet mérésre sem használható...
Másik kontrollerrel megvan a referenciafeszültség, ennél nincs. Mondjuk, ha "levegőben lóg" az ADC bemenete, akkor most is alacsonyabb értéket mutat (mármint a hibátlan kontroller), ami a Launchpad-be helyezve nem mutatkozik (ott 1023 a kiolvasott érték ilyenkor) - ez vajon miért van? A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2013
Sziasztok!
Egy ADCL345-ös 3 tengelyes gyorsulásmérőt szeretnék csatlakoztatni az MSP430-as mikrovezérlőmhöz. A cél az lenne, hogy ha felemelem a gyorsulásmérőt, bekapcsoljon egy LED-et. Segítséget szeretnék kérni ebben, mert nem tudom, hogy működnek ezek a szenzorok, a dokumentációjának elolvasása után sem lettem sokkal okosabb. Van olyan, aki használt már ilyet?
Szia.
Idézet: „Egy ADCL345-ös 3 tengelyes gyorsulásmérőt” Nem ADXL345? SPI-n vagy I2C-n akarsz vele kommunikálni? Még régebben feltettem ide egy ADXL312 I2C kommunikációt, ami hellyel-közzel jól működik. Ezek majdhogynem egyformák, ezért egy "kis" módosítással azt tudod használni. Egyébként a feladat, amit írtál, roppant egyszerű. Az inicializálás után, csak a Z tengelyt kell figyelni, és a beolvasott érték alapján, meghatározhatod, hogy be ill. kikapcsoljon a led.
Sziasztok
Böngészek szorgosan de nem találok megfejtést a kérdésemre. A kérdésem az lenne hogy adott egy modell vevő ami ugyebár 5V-on müködik és a jelrészen kb 4,8V-ot ad ki magábol. Én ezt a jelet szeretném rábiggyeszteni az egyik bemenetre de nem tudom hogy milyen elötétt kell hozzá, mert láttam egy kapcsolást és ott simán rá volt csatlakoztatva az egyik bemenetre. Létezik hogy elbirja? Üdv Kovács
Szia.
Oszd le egy sima ellenállásosztóval. A bemenet nem bírja ki az 5V-ot!
Köszönöm. Csak azért vagyok bizonytalan mert impulzus jön rajta és nem tudom hogy viselkedik egy osztoval.
Ez jó ötlet akkor inkább maradok a FET-nél. Tudom hogy van ilyesféle totyik de itt kifejezetten hardware specifikus a dolog és azért ide irtram mert gonodltam aki itt van jóbban ismeri mint abban a bizonyos totyikban.
Mégegyszer köszönöm.
Sziasztok!
MSP430G2553-hoz kötöttem egy DS18B20 1-wire hőmérőt. Már másfél hete minden szabadidőmet a DS18B20 kiolvasásával töltöttem, nem egyszer hajnalig, de még nem tudok teljes sikerről beszámolni. Kétféle kommunikációs minta kódot találtam. A Bitbang-os módszer vizsgáltam hosszabb ideig. Most csatolok egy UART-os módszert, ami szerintem elegánsabb megoldás lehet. A kérésem az, hogy ha bele tudna-e nézni a csatolt main.c-be, hogy a putty.exe programot milyen sebbességre konfiguráljam, hogy az msp430g2553 által kiolvasott hőfok a paramétereket pc kijelzőjén megjelenjenek. próbáltam: 2400, 9600, de csak eredménytelenül. Ha sikerül teszek fel akár a szkópos print screen-eket, mert az http://karve.in/?p=1408 - oldalon lévő dolgokat pontosan reprodukálni a szkópon, de mégsem jön össze valami.
Szia.
Ahogy néztem, csak átfutottam!, a programban az UART sebessége 9600-ra van állítva. Ha a putty is 9600-ra van állítva, elméletileg jónak kell lennie, ha a LP-on a jumperek jól vannak beállítva (HW), és a többi paraméter is megegyezik (STOP bit stb..).
Szia, köszönöm válaszod.
Ezt gondoltam: COM5, 9600, 8, 1,N, N A J3 jumpert kellene állítani??? Ehhez nem nyúltam.
Szia.
Igen, a J3-at HW módba. Icserny fórumtársunk III. cikkében az első oldalon, a képen HW módban van az UART jumpere. Feltéve, hogy "újfajta" LP-d van. Ha a régi verziósod van, akkor kell csinálni egy kereszt jumpert. A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2013
Szia! Hálás köszönet! Egyből beindult. Még egyszer köszönöm!
Sziasztok!
Már egy ideje nem írtam, de ujra itt vagyok ! Családi egészségügyi és stb miatt de a láényeg hogy vissza tértem Első körben lenne is egy kérdésem Van nekün kegy kedves fórumozó társunk aki megépítette a seagway-t Icserny te jobban emlékszel a nevére, megírod nekem ide? Köszönöm!
Előtted neki válaszoltak Szitko az, akit keresel.
Tényleg Közben eszembe jutott
Szia
Csak nem te is segway-ben gondolkozol? Nem rossz ötlet csak én még a ledvillogtatásnál tartok de ha itt tárgyalnátok ki az nem lenne rossz hátha kedvetkapnék.
Szia!
Nem. vagyis igen de nem akkora méretekben! Van itthon gpsem meg gsm modulom meg dc és stepper motorom sok nyákom, 1-2 uh szenzorom és abbol akarom egy kis robotot építeni ami elmegy A-bol B-be 2 keréken. |
Bejelentkezés
Hirdetés |