Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   50 / 62
(#) Anden hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Sziasztok!! Végre bedobozoltam én is a B5 végemet!!Nem lett a "leggyáribb" és legszebb, de hát csak egy épített cuccról van szó!!
A kapcsoló felett piros led van, ami a relé bekapcsolásakor kialszik, és a hangerő szabályzó gombban lévő kék led villan fel!!Ha gond lenne, és leoldana a védelem, akkor a piros világít jelezve a hibára!!A tápegységet én terveztem az C1237Ha-s védelemmel, ami kiválóan működik!! Körülbelül olyan 5V DC-nél már gyorsan leold!!
(#) Zupp87 válasza Anden hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Szép és gondos munka! Le a kalappal!
(#) Anden válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Szia! Köszönöm, örülök ha tetszik!!Még annyi lesz hogy a hangerő gombját, és a fekete díszlécet lefestem még fényes feketére, hogy szebb legyen..

Anden!!
(#) hangszoros válasza szamóca hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Nem kell szupercuc. Egy ágytesztel egyszerü TV hangszoróval is lehet hallani a különbségeket. Még a drótirányt is. Mondjuk ilyan erősítöt nem csináltam -azt se tudom hol a kapcsolása- de a békebeli BD-éknek sose volt rosz a hangja. Csak a SAORJUK gyengécske. Az 5200-é se nyügöz le!
(#) Zupp87 válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Egy jó erős átfogó negatív visszacsatolást tartalmazó erősítőben lehet nem jelentkeznek annyira a tranzisztorok közötti különbségek, azonban a B5 kicsit más tészta..
(#) (Felhasználó 46585) válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Mostanáig azon gondolkoztam, hogy milyen paraméter a BD-knél a SAOR. Hát a SOA...
(#) Zupp87 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
[OFF]Szerintem két betűt felcserélhetett a kolléga.. SOAR (Safe Operation ARea)-ként már talán én is láttam valahol.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Igen...
(#) magery hozzászólása Dec 12, 2012 /
 
Sziasztok!

A B8 erősítőnél a BC548-as tranyót rögzíteni kell a bordára?

Köszi.
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Dec 12, 2012 / 1
 
Szia! A B8 végtranzisztorai földelt emitteres kapcsolásban dolgoznak, a hőfokfüggő bázis-emitter feszültségük nincs hatással a nyugalmi áramra. Ha a feszültségforrás tranzisztort a bordához fogatod, akkor meleg bordánál csökkenni fog a nyugalmi áram, növelve a keresztezési torzítást. Igazából a TIP-ek meghajtóival kéne hőre együtt-futnia. Egy jól szellőző dobozban nincs vele teendő.
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Köszönöm a korrekt választ.
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
A B5-nél a BD139 is jobb ha külön van?
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
A B5-nél a TIP-ekkel csatold termikusan. Leírás a lap közepén.
(#) agressiv válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Idézet:
„Azért arra kíváncsi lennék hogy ez a sok audiofül emberke milyen csoda hangsugárzókon hallja ki a tranzisztorcserék okozta óriási változásokat. Mert hogy ez nem a harminc éves rohadt peremű orionok, meg vidik, és emencék meg salok, és egyéb ipari szemétként használt légremegtetőkön jön ki az biztos.”


Dehogynem. Egy összetákolt sál hangszórós megoldáson is hírtelen életre kelt a leg* felvételű punk zene is, amikor egy erősítőben a bc212 és társát 2sc2240-re és A970-re cseréltem. Még a süket is hallotta a különbséget.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) Anden válasza agressiv hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Régebben nekem is volt hasonló kategóriában hang dobozaim, ami MNC volt!!A pontos hangszóró típusát már nem tudom, de azért az MNC, SAL...stb eléggé érzéketlenek!!Nem túl régen vettem Tannoy Dobozokat, és hát ég, és föld!!
Nem kétlem hogy hallani a különbséget, de azért egy minőségibb hangszórókból ez még szembetűnőbb, illetve hallhatóbb!!
Számomra is a Tannoy dobozok után vállt világossá a minőségi hangzás, pláne a B5 végfokkal!!
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Kicsit rosszul fogalmaztam az előbb. Ennél az erősítőnél kétféle paneltervet találtam. Az eredetin a TIP-ek és a BD egy kölön bordán vannak. Míg a másik nyákon az összes tranyó egy közös bordára van felszerelve. Van e különbség a két elrendezés között? Avagy melyik a jobb a stabilitás szempontjából?
(#) ptesza válasza magery hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Az első verzió KD mester által készített nyákon , két hűtőbordával ez az eredeti. Nekem is ilyen van. A második verzió csak a nyákban különbözik ,minden tranyó érinti az egyetlen hűtőbordát. Ez az ALKOTÓ féle verzió. Arról nem szeretnék vitát nyitni melyik a jobb.
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ha TIP és BD jelölésű tranzisztorok együtt változtatják a hőmérsékletüket, az már kielégítő. Mindkét megoldást jónak tartom.
(#) Anden válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Nekem az "Alkoto féle" megoldás van, (amit fentebb látni!) az is teljesen jó, és ezt KD Mester is megerősítette!!
Annyi a kérdés, hogy kinek melyik tetszik igazából, a lényeg amúgy is az alkatrészek minőségén, és a KD Mester által megadott típusok betartásán múlik!!
(#) nagysasy hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Sziasztok !
Olyan gondom lenne az Alkotós féle B5 védelemmel hogy 1x bekapcsolt a relé és azóta sem többet? Valakinek ötlet?
(#) nagysasy hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Még annyi hogy a relé lábán csak 6 volt van
(#) Alkotó válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
A védelem KD gyermeke, nem az enyém. Én csak paneltervet csináltam hozzá.
A kapcsolásban lévő T16 után 24V stabil feszültségnek kell lennie a GND-hez képest. Ezt ellenőrizd le. Ha a T15 relévezérlő kinyit, akkor a relé tekercsén kb, 23,3V-nak kell lennie, amitől az már stabilan meghúz.
Ha nem ez a helyzet nálad, akkor vagy hibás a védelemben valami, vagy tiltó jelet kap.
(#) nagysasy válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
A panel még csak magában tesztelem. Kb 1 éve volt mikor megcsináltam azóta hozzá sem nyúltam.
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
A 24 v megvan de továbbra is csend van.
(#) dzsoki75 hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Nálam most készül egy B9 erősítő. Ez a B5 új változata, állítólag még jobb. Sajnos a postás még nem ért ide a végtranzisztorokkal és a meghajtókkal, viszont már majdnem mindent beleforrasztottam.
(#) Alkotó válasza dzsoki75 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
A kapcsolási rajzát megmutatod?
(#) Anden válasza dzsoki75 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Arra a B9 kapcsolásra én is kíváncsi lennék!!Van róla dokumentációd, vagy bármid??
(#) dzsoki75 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Hello!

Google -> B9 erősítő
(#) Alkotó válasza dzsoki75 hozzászólására (») Jan 1, 2013 1 / 1
 
Kár elpocsékolni 3 sort ilyen "magvas" segítségre. Ezt IS lehet majd holnap törölni.
(#) dzsoki75 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Hát de most nem?

Itt találtam hozzá nyák terveket sprintben is:

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
Következő: »»   50 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem