Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1206 / 2505
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Valami példa esetleg?
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Ha van valamilyen tranyód, akkor Alldatasheet, és összehasonlítod.Pl. 'tranzisztorok helyettesítése' topic, vagy a helyettesítő táblázat. (Ne kérdezd hol van, mert én sose találom meg, pedig itt van a fórumon).
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2013
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Köszi! BC108C szerinted okés?
(#) Alkotó válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
MPSA42 (bármire jó, alaptípus). Párja az MPSA92.
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Itt mutatnak helyettesítőket.
(#) janikukac válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Köszi! És még olcsó is!!!
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Tökéletes (van otthon?).
(#) kadarist válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Nem rossz ez az MPSA, csak a bétája kicsi.
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Nincs, de holnap papírügy miatt kénytelen vagyok (egyedül) utaznom kora reggel a városba, szóval veszek.
(#) granpa válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Azé' bétában, meg frekiben igen gyenge a BC109C-hez.
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Ha már a városba mész, akkor inkább BC-t vegyél
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Igen, de azért kérdeztem mert az pont nincs nekik. A helyettesítőknél látom még BC549C-t. Az okés lenne?
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Akkor viszont jól nézz körül, mi kellhet még (írd össze), és nézz be valami nagyáruházba is. ET! Hasznos!
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Az nagyon jó~=.
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Igen, a C-s végű jó lesz.
(#) janikukac hozzászólása Jan 3, 2013 /
 
Köszi mindenkinek!
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Nézz be az apróba!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Szép, szép köszi. Sajnos nem tudom megvenni, inkább építek egyet.
(#) Alkotó válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Ha az MPSA42 nem tetszik, akkor sem a BC108-109 irányába mozdulj el. Ha az erősítésre hegyezed a kérdést, akkor a BC546B vagy C végű a Te tranzisztorod. Ezeket professzionális erősítőkben is előszeretettel használják, és nagyon olcsó szintén.
(#) janikukac válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Úgy lesz, a BC549C-t veszem bele.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Nem mondtam, hogy vedd meg. Csupán mutatóban, hogy miről is beszéltünk a legelején. Most kipróbáltam és még mindig jól szól.
(#) Haliapu hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Sziasztok, nagyon nem akarom bő lére fogni de, hogy meg értsétek miben szeretnék segítséget kérni így el kezdem az elején. Vásároltam egy éve körül egy Ágota keverőt aminek természetesen szimmetrikus kimenete van amihez vásároltam egy 30m-es csoport kábelt, hogy nagyobb távolságról is tudjam vezérelni a végfokokat gond nélkül. És most jön a probléma szeretnék ezekhez építeni egy olyan elő és differenciál erősítő fokozatot ami szimmetrikus jelet tud fogadni és több aszimmetrikus bemenetű végfokozatot képes meg hajtani. De, hogy még bonyolítsak rajta egy kicsit egy mély aktív váltót is csatolnék hozzá amely csak a mély ládák végfokozatát hajtaná. Én meg próbáltam az általatok kapott sok jó ötletből egy ilyen fokozatot csinálni amit most fel teszek ide és ha lesz egy kis időtök nézzétek már rá, hogy megfelelne-e ezekre a célokra. És a két nyák közül melyiket érdemes megvalósítani. Minden ötletet szívesen fogadok és köszönöm a segítséget.
(#) blasz hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Sziasztok ezzel a kettős táppal éleszthetek végfokokat?
(#) fecameca válasza blasz hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Szerintem nyugodtan. Bár jól látom, hogy nincs folyamatosan állítható áramkorlátja? Én első élesztéskor 48V-os telefon izzókat teszek a + és a- vezetékkel sorba, Két okból jó: Rövidzárlat esetén világít, biztosan nem száll el semmid, mert az izzókon nem tud nagyobb áram folyni 200 mA-nél, hidegen viszont lemegy az ellenállása néhány ohmra, ezért jobb, mintha csak sima ellenállások lennének. Ha minden jól be van állítva, kiveheted őket.
(#) blasz válasza fecameca hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
De van mindkét ágon 3-30v között,izzót a primer ágba minden alkalommal ha első az inditás,eddig bevált
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
(#) pucuka válasza blasz hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Max 1 A -ig. Van benne áramkorlát, igaz nem folyamatos, hanem három fokozat. Ha ez megfelel, akkor igen.
(#) blasz hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Az előbb benéztem bocsi a feszt irtam le,igen 3 állásban van korlát.
(#) pucuka válasza blasz hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Amúgy végfoknak igen gyenguszka az az 1 A.
(#) blasz válasza pucuka hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Nem is kihajtani akarom hanem beinditani. Ha probléma nélkül indul szól rendesen/persze halkan/,megy a nagy tápra.Ezt gondolom,ha igaz...
(#) pucuka válasza blasz hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Használhatod persze, de tudd mit csinálsz. Mert ha kivezérlésnél beüti a fejét az áramkorlátba, durván leesik a tápfeszültség, és torzítani fog. De tudd, hogy ez mikor van.
Következő: »»   1206 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem