Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   92 / 199
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Át rendeztem egy kicsit..

ledfenyo.lay
    
(#) Benji1992 hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok!
A csatolt nyáktervet leellenőrizné nekem valaki? Én már többször átnéztem de gondoltam több szem többet lát alapon biztosra megyek marás előtt. Az eredeti kapcsolásban tqpf tokos mega8 van ezt én sima dip tokosra cseréltem aminek a lábkiosztását csatoltam.
Köszönöm előre is!
Üdv. Benji
(#) proli007 válasza Benji1992 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Hello!
Nagyjából, mindenki oda megy ahova kell. De..
- Ha az USB csatit vezetősávokkal kerülgeted, hogy fogod bedugni?
- A GND vezeték nagyon vékony, és kerülget mindenkit. Legalább a panel szélén, vastagon vezesd körbe.
- A kvarcnak és a 22pF-oknak a proci mellett a helye. Mint ahogy a tápfesz szűrő 100nF-nak is.
- A + tápfesz átkötését az USB csati után, miért lefelé vitted el, mikor fent van a 10kohm amihez viszed? A 10kohm-220ohm összekötést kel lefelé vinni, akkor nem kell kerülgetni az USB-t, mint ahogy a GND-vel sem kell. Ott az USB ház rögzítés két pontja.
- A 24-es láb átkötését, minek vitted fel annyira, hogy idétlenül kerülgetni kelljen?
- A Led-el soros 2db 220ohm nem szükséges. Vélhetően az eredeti felület szerelt nyákon ezzel ugrottak át egy vezetősávot. Egy 470ohm is elég hozzá.
üdv! proli007
(#) Benji1992 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Köszi a segítséget egy kicsit alakítottam rajta. A kondikat meg a kvarcot már nem akartam átrakni.

usb-ltp.LAY
    
(#) proli007 válasza Benji1992 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Hello!
Szerintem már sokkal jobban néz ki. De én a kavicsot csak megerőszakolnám, főleg, hogy 12MHz-es. Ráadásul annak tokja is sokkal kisebb mint amit rajzoltál. Két átkötéssel is kevesebb lenne. A100nF-még mindig nincs az IC lábainál. Pedig OTT A HELYE!
üdv! proli007
(#) san398 válasza Benji1992 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
A 15-ös lábnem csatlakozik sehova.
(#) Alkotó válasza Benji1992 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
A nélkül, hogy végig gondoltam volna az egészet, szinte biztos vagyok benne, sokkal-sokkal jobban nézne ki, ha az IC-t elfordítanád az óramutat járásával ellentétes irányban 90°-al. Akkor a lábak többsége röviden köthető lenne.
(#) Benji1992 hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét! Figyelembe véve a tanácsaitokat újraterveztem az egészet.
(#) Balaa16 hozzászólása Dec 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem próbanyákra a képen látható kapcsolást, sajnos nem működik, biztosan több helyen elrontottam. Már régebben megterveztem a NYÁK-ot, de nem igazán ment nekem, 3 helyen van rajta átkötés, és most láttam, hogy a BF199-es tranzisztort is rosszul rajzoltam. Szóval, ha valaki ráérne, és tudna segíteni, megköszönném, ha megrajzolná nekem a NYÁK-ot.
A segítséget előre is megköszönöm: Sinka Balázs
(#) san398 válasza Benji1992 hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Van benne még hiba!! A 22-es lábra megy a táp ami GND az adatlap szerint, a GND-ket egybe kell kötni mind, a VCC-t szintén! Nézd át még szerintem párszor!
(#) xuan hozzászólása Dec 31, 2012 /
 
Valaki nem tudna egy nyák tervet ehhez a kapcsoláshoz?
(#) elektroton válasza xuan hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Ha most április elseje lenne akkor azt mondanám, hogy jó vicc. De nem az van. Ahhoz, hogy értelmes NYÁK tervet lehessen készíteni akkor ismerni kell az áramkört alkotó elemek fizikai méretét is.
Vagy netán eme készülék szerviz dokumentáció ilyen ábrájára vagy kíváncsi? Mert akkor azt kérdezd.
(#) Benji1992 válasza san398 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Igen azt a hibát én is megtaláltam és javítottam. Köszi szépen azért.
(#) xuan válasza Benji1992 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Tudom csak azért tettem fel ezt a hozzászólást mert én nem otthon készitem el az áramköröket mert nem nagyon szeretem a vegyszereket és így anyákokat rendelem és attól tartok hogy hibát ejtek bele és nem veszem észre. És ezért lenne szükségem egy nyáktervezésben expert embere.



(#) kokozo hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Most én is szeretnék egy ellenőrzést kérni (mert nem volt rá sok időm, és több szem többet lát), vagy módosítási javaslatot, kritikát, észrevételt, vagy bármit amit máshogy kellene megoldani.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv Kokozo!
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
(#) pimi9 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
A 220n 250V kondik ki fognak gyulladni.
A híd áramának és meghajtásnak közös áramútja van.
Egyebek a kapcs. tápos topikban
(#) kokozo válasza pimi9 hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Köszönöm szépen!
Módosítva! Egyéb?
(#) janikukac hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Általában sikerül valahogy megtervezni (csunyára) a nyákot. Ez egy egyszerű rajz, de már harmadszorra feküdtem neki, és nem tudok nekiindulni. Valaki segítene? A lényeg, hogy esztétikus legyen, és az általam betett alkatrészeket használjátok, mert már méreteztem rajtuk. Ha végig nem is, de valami kiindulópontot adjatok. Bővebben: Link

2wattos.LAY
    
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Szia!
Már hibás a terved pedig még el se kezdted A poti az egy trimmer nem pedig ilyen.
Másik hiba 2 bemenet kell 1 kimenet tehát 3 csatlakozó nem 2.
Ezenkívül a 2db 1 ohmos ellenállást is nagyobbra kellene tervezni. Nézd meg a kész áramkör képét én kb 3W-osra tippelek.
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Szia! Az alkatrészekhez rendeld hozzá a pozíciószámot és az értéket, lakatold össze, hogy ne kelljen külön vonszolni.
Először helyezd el úgy a végtranzisztorokat, hogy kényelmesen tudd a hűtőbordához fogatni. Innen visszafelé pakold fel szellősen az alkatrészeket ahogy a rajzon is elhelyezkednek. Rendezd valamennyire pofásra az alkatrészhalmazt.
Most lehet a vezetősávokat berajzolni, szintén a végtranyóktól kiindulva. Közben változhat az alkatrészek helyzete, az egyszerűbb sávkialakítás érdekében.
(#) Hp41C válasza kokozo hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Szia!
Szélesítsd ki az optocsatolót minimum 4 raszterre (400 mil = 10.16 mm), hogy alatta is megmaradjon az előírt minimum 7.5 mm életvédelmi szigetelés a 230V -os hálózattal összefüggő és az arról leválasztott részek között, vagy készíts alatta egy kivágást a kúszóút növelésére.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
(#) kokozo válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Szia! Köszönöm javítva!
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Utálok végfokot tervezni. Nagy és ronda.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013

2w-jani.LAY
    
(#) vipera1997 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
van benne egy hiba.
a 2200µF-os - lába nincs odahúzva így jobb

2w-jani.LAY
    
(#) vicsys válasza vipera1997 hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Már javítottam rééééég.
(#) janikukac válasza vipera1997 hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Épp most értem haza van időm feljönni a fórumra!
Köszi a munkád, szép lett, tetszik! Ami szúrja a szemem, az az, hogy miért mondjátok mindannyian azt, hogy trimmer kell? Direkt vettem ma jó drágáért rendes potit bele
Kicsit alakítgatok még azért rajta, mert pl. az erősítősben mondták, hogy rakjak a hangszóró kimenettel párhuzamos 100R ellenállást, és akkor nem kell a koppanáságátló..
Köszi mindent, várom további tippeket, nekilátok alakítgatni!
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Azért nézd át sorban, mert nem ellenőriztem, csak kötögettem mint a hülye Pistike. A potid meg jó lenne hangerőnek...
(#) kokozo válasza vicsys hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
"Szép munkát végeztél, csak xy ebből nem tanult meg semmit."
Hmm.. Akkor most hogy is van ez?

janinak2W.JPG
    
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Köszi neked is a munkád, de én már ezen nagyban igazítgatok..
(#) vicsys válasza kokozo hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Jogos. 2 nap után már nem bírtam cérnával.
Következő: »»   92 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem