Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   876 / 1385
(#) gordonfreemN válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Idézet:
„és a nyomtató állíthatóságának legmélyebb bugyraiba bejutva”


Ez mit is jelent? Milyen nyomtatód van?
(#) Szpisti válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Brother 2030-am van kb. 3 éve. Eddig ezeknek a beállításoknak nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, de bizony a gamma emelése és a pixelpontok átmérője nem mindegy!
Nem tudom van-e még ilyen a piacon, de nagyon gazdaságos és masszív darabnak bizonyult eddig.
Mikor vettem, 11ezer volt egy toner hozzá, most pár hónapja 3500-ért utángyártottal gyönyörűen megy.
(#) eyess válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Nagyon is számít a nyomtató beállítása amire te is rájöttél.
Még szép hogy tetszik, amit kaptál eredményként gondolom meglepődtél , és persze hogy működik az a laminálás .Sokan csak rábízzák a nyomtatóra aztán Go pedig nagyon nem mindegy , hogy mi , hogy van állítva.Azt már nem is mondom , hogy próbáld csak ki fóliánál nagyot fogsz nézni.
Ettől egyszerűbb , és garantált jó eredményt elérő technika nincs .Persze ha megvannak a tuti jó beállítások el sem lehet rontani.

Annyit segítségül minél vékonyabb vonalakat akarsz annál lejjebb kell venni azokat a beállításokat , és feljebb , ha vastagabb , vagy GND és nyákot akarsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2013
(#) Addye hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy általam kimart nyákot lefújhatok hajlakkal védelem szempontjából vagy ez rongálja azt?
(#) blackdog válasza Addye hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Az pont, hogy nem védelem lesz. Van erre védőlakk.
(#) eyess válasza Addye hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Én nem tenném hajlamos a vezetésre.
(#) Szpisti válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Meg a ragadásra.... Pár hónap múlva az öszes por beleragadna.

Talán a Plastic 70 amit szoktak ilyesmire? Plasic70
(#) Gabó válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Én ezt használom (plastik70), de csak miután minden be van forrasztva. Mert ha előtte fújod le, nehézkes a forrasztás.
(#) pjg válasza Gabó hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
A Plasic70 ugyanolyan acryl lakk, mint az Akrilán.
(#) pjg válasza Addye hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
A hajlakk jórészt cukor vizes oldata.
(#) Szpisti válasza Gabó hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Jogos! Egyik elektronikai cégtől néha vettem korábban előre csomagolt kiteket.
Ők is előre lefújták ezzel a védőréteggel, mondván forrasztható...
Én mindig csiszolással kezdtem, mert lehet hogy forrasztható, de mire leég a lakk a forrfejről, a forrfej is leég a hordozóról
(#) urh hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok! Egy nyákit szeretnék veletek készittetni. Jó lenne ha valaki elvallalná egy 3 lábú potmetert egy 3 lábú tranzisztort meg egy két kábelt kellene be forrasztani ennek szeretnék panelt: http://img378.imageshack.us/img378/8558/aramkorut7.gif az alkatrészek megvannak azokat be forrasztom én csak csinálja.meg nekem valaki és küldje el postán ha kéri ki fizetem az anyagot ha.nem vészes Előre is köszönöm!!!
(#) Gabó válasza urh hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Írtam neked privátba
(#) Zoli_bácsi válasza urh hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Na akkor először tanulj meg írni!!! Felháborító, ahogy fogalmazol, ahogy írsz. Egyébként meg nem a megfelelő helyen kéred amit kérsz. Mi több, még a linket se tudtad rendesen betenni..

Ej, ej...
(#) urh válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Bocsánat, telefonról írtam és gyorsan írtam. Na meg hát későn is . De remélem ezért nincs harag, legközelebb jobban oda ügyelek. És valóban, a linket nem ellenőriztem le.
(#) gulasoft válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Nekem ilyen beállítások nincsenek.
(#) Szpisti válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Gondolom ezek nyomtató és driver függőek, ezek szerint más típusú van Neked.
Esetleg lehet másik drivert keresni, hátha egy újabb többre képes.
(#) Zoli_bácsi válasza urh hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Rendben. Én nem haragszom. Amikor megláttam hirtelen felkaptam a vizet.
(#) 13_Balu50 hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Helló !
Mindent ugyan az csak a papír más, azt hiszem magáért beszél.
Balu.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2013
(#) eyess válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Amit te beszélsz az meg elég zavaros .Mit szerettél volna prezentálni ?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2013
(#) gordonfreemN válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Ami nekem lejött: homály, félhomály és nagyjából tiszta.
(#) eyess válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Akkor neked már legalább tisztul , de én még mindig nem értek belőle semmit .Talán annyit , hogy a papír magától beszél vagy valami ilyesmi.
(#) 13_Balu50 válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 

Helló !
Nekem sima papírral nem megy, igaz a kép nem valami szuper , de hiányos a rajzolat, műnyomóval szinte tökéletes, körülmények ugyan azok voltak. Én maradok ennél.
Balu.
(#) eyess válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Ez érdekes mivel a műnyomó sokkal kényesebb , mint a sima papír. Megkérdezhetem hol akadtál el , vagy miért nem sikerül,
(#) 13_Balu50 válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Nem akadtam el, csak szerintem nem érdemes sima papírral küszködni, erre akartam rávilágitani. Miért szerinted a kész nyák nem jó, mert nekem tökéletesen megfelel.
(#) eyess válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Nem kerül több küszködésbe mint műnyomóval csinálni.
Nem úgy mondanám , hogy nem jó a kész nyákod inkább a megfelelő talán az , hogy kezdetnek jó , de ha ilyen vastag rajzolatnál is zárlat van rajta , akkor mi lesz a finomabb nyák tervekkel , és mellesleg szét van lapulva a rajzolat , és meg van folyva , deformálódott a rajzolat.
De természetesen , ha neked jó , akkor semmi gond Nekem , ha ilyen lenne az menne a kukába , vagy talán kísérletező nyáknak lenne jó.
(#) balazs8888 hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki, hogyan lehet alkalmazni a transparent 21 sprayt mert leírás nem volt hozzá, viszont nem tudom normálisan előhívni a rajzot világítás után! Ahogy én csináltam: panelt előkészítettem positiv 20 lefújtam stb. papírt lefújtam transparentel amikor szárardt egy 5percet akkor levilágítottam! Segítsetek ha rosszul csináltam valamit! Sajnos még nem alkalmaztam úgyhogy nem tudom, hogyan kell használni! A segítségeteket is előre köszönöm!
üdv: Z. Balázs
(#) gulasoft válasza balazs8888 hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
A p20 az ott bomlik ahol uv éri. Nem jó a levilágítód ha semmi nem történt, vagy nem jó az előhívód. (Nátriumhidroxid, vagy Sziti lefolyó tisztító)
(#) kaqkk válasza balazs8888 hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Azt nem írtad hogy milyen fényforrással, menyi ideig világítottad mivel és hogyan próbáltad előhívni.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2013
(#) nagym6 válasza balazs8888 hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
A transparent spray-nak nem kell száradni, azonnal nedvesen -papír átitatva- kell használni.
Túl sok nem kell, ne follyon rajta, de ha úgy sikerül az sem baj. Arra lehet számítani, hogy egyes lézernyomtatók tintáját kicsit oldja, fotózás után a papír levételekor a nyákon-lakkon marad valamennyi. Ez nem baj ha nem mozdul el, nem takar más felületet.
Következő: »»   876 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem