Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   880 / 1385
(#) eyess válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Rendben kolléga , de mint írtam pont ezért nem akartam belemenni
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) _JANI_ hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Sziasztok! Csak egy elméleti kérdésem lenne. A furatfémezés KB hány százalékkel növeli meg az aktív vagy passzív hűtőfelületet? Lásd a képen. Sok teljesítmény áramkörnél találkoztam hasonló felülettel...
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) eyess válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Pont annyi százalékkal , mint amennyi ki van belőle hagyva , vagy fordítva.Számold ki ha egy alapterület fele van ki hagyva az ugye 50% , és így tovább.
(#) Temela hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Üdv!

Szívesen olvasnék a nyák készítés kapcsán a nyák ónozásról. Kifejezetten a galván fürdőről, az elektrolit összetételéről, házilagos készítésrőlm esetleg a házi furatgalvanizálásról stb...

Köszönöm!
(#) Temela válasza eyess hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Nem vitatva! ,de a furat átmérő és annak palástja közti különbség ami számít (ami a furatátmérő megválasztását illeti). Az is számít, hogy a nyák hordozó anyaga alapesetben nem hővezető! A másik oldalra a hőt a "luk" ill. a paláston lévő fém réteg viszi át. Szerintem az smd technológiában alkalmazott eljárás összehasonlíthatatlan különbséget tesz így a hőelvezetés tekintetében.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) Zoli_bácsi válasza Temela hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
No meg a "kéményhatás". Szerintem ez is nagyon sokat jelent a hőelvezetés szempontjából.
(#) kameleon2 válasza eyess hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Nekem megfelel 4-5 perc alatt kész. Maximum kicsit jobb 0,1mm-es gravírfejet veszek még a mostani 0,2-esek mellé. Tény, hogy drágább technológia, de nem kell vegyszerezgetni, amit mindig utáltam.
(#) kameleon2 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Én úgy látom, hogy inkább a hő átvezetése a másik fóliafelületre, ami az előnyt jelenti. Nekem is van ilyen áramköröm, ahol a top oldalon nem volt már túl sok hely, de a bottom oldalon ott van egy nagyobb felület, amit így jobban ki lehet használni. Jobban is "tapad" az alkatrész, hiszen nem csak az adott oldal fóliája tartja, hanem a furatfémezés, a benne lévő ón (vagy ROHS forraszanyag), és a másik oldal fóliája is, tehát mechanikailag is stabilabbá teszi az alkatrészt.
(#) bbalazs_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Szerintem ebben az esetben inkabb a hoVEZETES (a masik oldali nagy felszinre) a cel, mintsem a hutes.

Egyebkent kiszamithato, ha a lyuk atmerojet es a hordozo vastagsagat ismered.
Egy kor terulete all szemben egy henger palastjanak a felszinevel.

Eeees Kameleon2 megelozott...
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) fordkapcs hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
A vegyi ónozáshoz való anyagot elő lehet állítani házilag (pl. forrasztóón feloldva, és ....) ?
(#) kaqkk válasza fordkapcs hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Nincs értelme , kapsz párszáz forintért egy litert ha óvatosan használod nagyon sokáig elég .
(#) _JANI_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Értem. Szóval több előnnyel is jár, ha egy nagyobb-teljesítményű alkatrész, közvetlen közelében vagy akár alatta is, kellő furatfémes átvezetés van kialakítva. A pontos számításokhoz is biztosan találok képleteket. Majd körülnézek a barátunk segítségével.
Egyenlőre megtudtam ami érdekelt. Köszönöm a válaszokat.
(#) _vl_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Az adott IC adatlapjában lesz egy grafikon, hogy x négyzetcenti (vagy inch) panelfelület mellett mekkora az Rtheta. Itt egyszerűen összeadod a két oldalon kialakított felületet, és azt nézed a táblázatból.
Az IC lapkahőmérséklete pedig a környezeti hőmérséklet (Ta) + az eldisszipálandó teljesítmény * Rtheta lesz.
(#) pjg hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Megérkezett az UV levilágítóm. UVA arcszolárium. Philips, 4 csöves.
Kezdődhet a Dry "nagyüzem".
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Jan 15, 2013 1 /
 
Nekem is van ilyan szuper vigyázz rá .
Én kb 30 cm er magasságból , és 8 - 10 s ig világítottam le.Persze előtte be kapcsolni neonnál, azt szokták mondani , hogy nem kell várni , de én szoktam egy kicsit , és utána teszem alá a nyákot.Ennél jobb gép nem kell egybe van , és nem kell kreállni.

A fentebb említett hóelvezetéshez annyit tennék hozzá , hogy mindegy , hogy egy területen mennyi furatfém átvezető van , ami átadja a hőt , de a hiányzó felület ,ami ugye lyuk formájában van jelen , és a nem hő átadó nyák ahol nincs réz , és így hő átvezető felület, ezt a területet ki kell venni a hasznos területből.És nyilván % ban ez meghatározható , erre értettem a % számolást.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Szerintem is kell várni pár percet. Szemmel látni ahogy felgerjednek a csövek.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Nekem 30s re van állítva az időzítőm , aláteszem bekapcsolom ...
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Igy ahogy mondod . Ha jó a maszk , akkor hagyhatod több ideig is .Amikor én teszteltem még nem volt megoldás a jó fedésre ma már más a helyzet.
(#) kameleon2 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Izolációs távolság most 0.2mm később, ha beszereztem az új marókat 0,1mm Vezetősáv elvileg akármilyen vékony, ami még nem jön fel
(#) nzozz hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Az volna a kérdésem, hogy JPG formátumú NYÁK rajzokat - sajnos csak olyat találtam az Attila86 féle forrasztóállomáshoz - mivel lehet méretarányosan kinyomtatni? Mert eddig nem sikerült.

Köszönöm
(#) Szpisti válasza nzozz hozzászólására (») Jan 16, 2013 1 /
 
A problémával magam is találkoztam már, és egy megoldást alkalmazok időnként, de bizonyára van más , esetleg egyszerűbb is.
Ha ilyen tömörített jpg a formátum, én a CorelDraw programba szoktam behívni a rajzolatot.
Vagy bármi más vektorgrafikus megfelel, ahol lehet méretezni a beépített vonalzóval.
Mivel a leírásban sem szerepel a nyák pontos mérete, kénytelen vagyok a legkényesebb alkatrészből, az ic-ből kiindulni.
Ha 14 lábú, akkor 6x2,54 a két szélső láb távolsága.
Ez 15,24mm. Egy ilyen méretű referencia vonalat vagy boxot rajzolok a programmal.
Majd a behívott .jpg rajzolatot addig nagyítom/kicsinyítem, míg az ic mellé rajzolt vonal hosszával nem egyezik az 1. és 7. ic láb távolsága.
Ilymódon arányosan az egész rajz elég nagy pontossággal egyezni fog az eredetivel.
Ez már nyomtatható 1:1 méretben a programból.
De ha valakinek van egyszerűbb megoldása, szívesen olvasom azt is.
(#) CHZ válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Idézet:
„De ha valakinek van egyszerűbb megoldása, szívesen olvasom azt is.”

Sajnos én sem tudok jobbat.
Ha valaki közzéteszi munkáját, akkor ne trükközön, ne JPG formátumban közölje a nyáktervet. Minimum elvárható lenne.
(Természetesen ez nem rád vonatkozik!)
(#) _vl_ válasza nzozz hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Megmondom őszintén, én vagy megkeresném a szerzőt, hogy valami értelmesebb formátumot adjon, vagy átrajzolnám a kedvenc programomban. Ez utóbbi amúgy sem biztos, hogy ártalmas dolog, pláne, ha nem minden alkatrészt sikerül ugyanakkora méretben beszerezni. A nagyságrendi elhelyezést meg lehet látni a rajzról, szóval elég gyorsan tud menni a rajzolás.
Az eredeti JPG képeket kicsinyítgetni/nagyítgatni, na erről már volt késhegyre menő vita itt, hogy mennyire rossz minőséget tud néha produkálni, ez a minőség nem mindenkinek fér bele az elfogadható kategóriába.
(#) Szpisti válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Teljesen jogos, az esetek 90%-ában nálam is a paneltervezőben köt ki a fenti módon mérethelyesre húzott rajzolat (persze bmp konvertálás után).
Valahogy sosem passzol 1-2 alkatrész, nem is beszélve a forrfejel, vonalvastagságok pontosításáról.
(#) Alkotó válasza nzozz hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Javaslom, egyáltalán ne is próbálkozz a JPG-vel, hanem kérj Attila86-tól PDF formátumot. (Csak megjegyzem, ennek a forrasztó állomásnak már van fejlettebb változata is.)
Ez a "régi" és ez az "új" állomás.
A nyákok átrajzolása, jó tervek esetében több mint indokolatlan. Hozzáértést kíván, az áramkör alapos ismeretén kívül, számos egyéb tényezőt is figyelembe kell venni. Csak végső esetben indulnék ebbe az irányba.
(#) eyess válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
És ráadásul nem is biztos , hogy a valós méretet adja a jpg , így a mondjuk átrajzolás sem lesz már pontos.Csináltam már ilyet , de elég sok időmbe került mivel nem volt meg a forrás muszáj volt.
(#) tandem hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Hogyan tudnék scannelt képből nyák rajzot készíteni?
Kipróbáltam a Protel - Bitmap To Pcb Converter de nem vezetett eredményre.
Nyák készítéshez amúgy sprint-layout 5 használok de nekem jó más program is ha megtudja oldani.
Üdv!
(#) eyess válasza tandem hozzászólására (») Jan 16, 2013 / 1
 
A Sprint layout ba lehet ilyet csinálni, de ott os át kell rajzolni .És mint fentebb volt leírták sokan , hogy miért is nem olyan ez .
(#) tandem válasza eyess hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Na és hogyan?
(#) eyess válasza tandem hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
PL itt Bővebben: Link.
Következő: »»   880 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem