Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   744 / 1272
(#) soos csaba hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Sziasztok, azt szeretném kérdezni hogy az MC44608P40-es IC helyet nem felel meg a TDA4605-os típusú integrált áramkor?. Mind a két fajta IC tévék alimentáló trafó primer részében szerepel.
(#) Gyula-bá válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Köszönöm a fáradozást, sajnos mostanig nem érkezett be a levél, címem: reruamalugy@gmail.com ha még egyszer megpróbálnád hálás lennék érte.
(#) Joseppe210 válasza effectspecial hozzászólására (») Jan 16, 2013 1 /
 
Egy spanyol fórum találkoztam egy ilyen esettel. Ott eprom probléma volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) 1984white válasza 1984white hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Képzeld "kocici17"megint előjött a "gyári" hiba. Elszállt a kondicsere után a sorvégtranyó.
Csak a kondikat cseréltem, ahogy beszéltük.

Sorkimenőt ki lehet mérni vagy mitől van/lehet ez?

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) BODHEAD válasza 1984white hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Szeva:http://elektrotanya.com/?q=hu/content/sorkimeno-teszter ezt probáld meg.
(#) kocici17 válasza Gyula-bá hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Mindjárt köldöm....másnál is volt egy kis gond, de azóta átnéztem, hogy nem-e nálam van. Kb 15 és küldöm.

Nincs egy g-mailod??? mert a freemail elég ...hm...hmm.?
Hülyeséget irtam ... a g mailra küldöm
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) kocici17 válasza 1984white hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Ma már nem tudok utána menni, de holnap az a bizonyos tranzisztoros védelem amit mondtam....utána nézek, addig ne "rontsd el" jobban, és megoldjuk.
(#) kocici17 válasza Gyula-bá hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Elküldtem légyszives ellenőrizd és jelezz vissza.
(#) Gyula-bá válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Megérkezett, átnézni még nem volt időm de biztosan sokat fog segíteni, annak ellenére, hogy koreaiul nem tudok, hálásan köszönöm.
(#) kocici17 válasza Gyula-bá hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Szívesen. Ez volt nálam, biztos használható valamennyire.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) 1984white válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Van itthon egy D2499 n tranyóm is.
Ebben van védődióda gyárilag.

S2000AF helyett jobb volna?
(#) granpa válasza Zseni hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Írd be az Alldatasheet-be ( vagy a Google-ba) a nevét, és megvan; de az ST Microelectronic is megtalálható a Google-n!
(#) granpa válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Jónak, jó; de hasonlítsd össze az adatlapjukat, és nézd meg nem használja-e másképp az adott készülék (mellékfunkciók).
(#) 1984white hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Srácok!

Ha a sorkimenő ott húz át ahol a panelra van forrasztva, javítható? (alkatrész oldalon)
1-2 szikrát látok a sorkimenő lábánál kb20 másodprecenként és szerintem ez veri el a tranyót is.

Netán rossz a sorkimenő?

Köszi!
(#) BarnaPili válasza Zseni hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
(#) BarnaPili válasza 1984white hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
A vasmagtól ugrik a szikra az alkatrészekre?
(#) 1984white válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Igen, de csak ritkán, van hogy 1-2 percig nincs szikra. Aztán 1 vagy 2 megint stb.
(#) kadarist válasza 1984white hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Akkor kuka a trafó, mert a vasmag felé lett zárlatos a tekercs.
(#) BarnaPili válasza 1984white hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Ilyenkor én leföldelem a trafó vasmagját.Van esély rá,hogy ez veri el a sorvégtranzisztort.
(#) 1984white válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Most egy védődiódás toshiba d2499 et tettem bele az eltérítésbe, hátha így jó lesz.

Ezt a vasmag földelést hogyan szoktad kivitelezni?
(#) BarnaPili válasza 1984white hozzászólására (») Jan 16, 2013 / 1
 
Ha van neki összeszorító pntja,akkor ara forrasztok egy vezetéket.Ha nincs,akkor beékelek egy kis rugólemez darabkát,és arra forrasztok.Ha minden kötél szakad,akkor rá lehet tekerni a megcsupaszolt vezetéket.Próbára mindenképpen.
(#) 1984white válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Megpróbálom, Hasznos ötlet. Köszönöm!
(#) soos csaba válasza granpa hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Már be pakoltam az MC44608P40-es Ic helyet a TDA 4605-ost, de sajnos nem működik vele, sebaj rendeltem ma az oda meg felelőt. Koszi!
(#) soos csaba hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Sziasztok, ma kaptam egy ARCTIC NR21CB0 típusú tévét, a gond az vele hogy lentről felfele szalad a kép, a kérdésem az volna hogy ilyenkor mi a tehendö, milyen részben van a probléma, és általában milyen alkatrész okozza ezt a gondot?. Ilyen problémával még színes tévénél nem találkoztam, a régi fekete fehér tévék csináltak még ilyen jelenséget, de azokat egyes típusúaknál lehetett álittani hogy ne szaladjon. Aki tudja a meg oldást az kérem jelezze. Köszönöm!
(#) Bonanza02 válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Rajzod van hozzá?
Amúgy a függ. eltérítés hibája okozza. Kap az áramkör egy szinkronjelet, amire beáll a képfreki. Csatolókondi is rossz lehet ezen a részen.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) soos csaba válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia, nincs rajzom hozzá sajnos, de átnézem akkor a kondikat a függőleges eltérítésnél!. És olyan van hogy már eleve a szinkron jelet rosszul kapja meg a függőleges eltérítés, ha igen akkor mi a tehendö?. Köszi az infót!
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Mellékelek egy képet is a hibáról, hátha van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond. A hang az jó, működik, csak a képpel van gond. Video végfok IC cserélve lett, de ugyanaz.

SNC00234.jpg
    
(#) 1984white válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia!

Én a helyedbe hosszú fakanállal óvatosan megkocogtatnám a paneleket/ kábeleket és átforrasztanám az eltérítés körüli részeket.

Elképzelhető a kontakt hiba is. Nekem ez (is) volt a hiba pár hsz-el feljebb.

Üdv!
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Kivettem az eeprom-ot és elindult a tv, van kép 16.9-es képarányban. Beletettem egy üreset, de azzal nem indul be. Próbáltam úgy, hogy elindítom eeprom nélkül, majd belerakom, úgy megy is, de mivel valami cseh nyelvű a menü semmit nem értek belőle. Próbáltam állítani, de nem jöttem rá hogyan kell elmenteni a beállításokat. Esetleg kellene az üres eepromba valami gyári alapbeállítás, vagy fel lehetne programoztatni a tv-vel is?
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Megvan, bent az eeprom, be is kapcsol, csatornát megjegyzi, de nincs hang és 16:9-es a képarány. Szerviz menüben kellene beállítani a dolgokat, találtam egy leírást, az alapján megy most, de szerintem nem passzol ehhez a tv-hez. Ha valaki tudna egy ilyen leírást, hogy a szervizmenüben mit hogyan kell állítani, az jó lenne. A tv egy Vestel CTV-5155, 11ak19e-3 sasszival. Adjust rész 46 beállításos, Options rész 18 beállításos. Amit találtam az vagy több, vagy kevesebb volt, így nem passzol ehhez.
Következő: »»   744 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem