Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   48 / 193
(#) pluto hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Ha már az időknél tartunk, tájékoztató jelleggel: ERSA i-Con Pico szobahőmérsékletről 360°C-ra ca. 9-10 sec.
(#) atiotezer válasza helektro hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Egy ismerős csinálta a mérést. A páka DC24V-ról megy.
Csak érdekességként raktam be.
(#) Gabó válasza helektro hozzászólására (») Jan 16, 2013 1 /
 
Értem, de én a WD1be beállítottam, hogy ha nincs használva akkor 10perc múlva leteszi standby módba, és ha fél óra (asszem*** annyit állítottam be) akkor teljesen OFFra teszi. Lehet én értettem félre a de úgy értettem, hogy van a tartóba kapcsoló, és amint beleteszed leteszi standby módba. Erre írtam, hogy sztem ez a funkció feleslegesnek tartanám.

*Ha nehezedre kiírni: azt hiszem, akkor ne használd azt a szót!
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) helektro válasza Gabó hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Nálam is így van, csak nálam 2 percre van állítva a standby.
(#) Gabó válasza Gabó hozzászólására (») Jan 16, 2013 1 / 1
 
Ha már a helyesírás és rövidítésekbe kötünk bele akkor így helyes a mondat:
"Ha nehezedre esik kiírni:... "
Nem kötöszködésnek írtam, csak szóltam mint ti.[off]

(#) joetaylor válasza vzoole hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Ha esetleg hozzáfogsz a WMRP-hez való állomás fejlesztéséhez akkor tudok küldeni két-három RT10 használt hegyet a kisérletezéshez. Nagyon jó lenne ha lehetne olcsón építeni ehhez a pákához (meg a WS pákához is) állomást. Illetve lehet, hogy tudok adni mikrokontrollert is a prototípushoz.
(#) vzoole válasza joetaylor hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Igazából már hozzákezdtem, csak aztán túl sok ötletem lett (érintő képernyő, Bluetooth, USB, LAN, Wifi, önkalibráló).

De szerintem marad egy alap grafikus kijelzővel, gombokkal, enkóderrel, és mindenféle pc kapcsolat nélkül, és talán idén kész lesz.

A használt hegyeknek örülnék, mert csak ez az egy van itthon, és a múltkor is elolvadt egy JBC pákahegyem szoftverhiba miatt. Szerintem ATMega16-ot fogok használni, elég gyakori és olcsó. Neked milyen mcu-d van?

Itt a prototípus:

(#) gordonfreemN válasza Gabó hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Kötözködés.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) joetaylor válasza vzoole hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Ok, írj privát üzenetben címet és feladom postán. Néha tudok olcsón vásárolni, mert a cég ahol dolgozom kap "hűségpontokat" és néha nem tudják időben elhasználni mindet. Ilyenkor szoktunk nekik segíteni Szerinted mekkora költség lesz egy működő állomást megépíteni? Sokkal drágább mint egy solomon páka állomás?
(#) joetaylor válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Elküldöm majd hegyeket vzolle-nak cserébe pedig majd ő válaszol erre
(#) Zsora válasza joetaylor hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
JBC NT105-A ??? (JBC NAST-2B forrasztóállomás)
Metcal MX-H2-UF ???

Ezekhez még nem volt szerencsém élőben, ill. elegendő adatot sem találtam róluk, így nem ismerem a méreteiket. De mindenképp a kisebbek közül valók.
(#) vottokar hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Jönnek itt a jobbnál jobb dolgok...
Igen érdekelne egy jól szuperáló univerzális forrasztóállomás. (mert bár én is valamit össze próbálok ütni, de a programozás nem az erősségem )
És távlatilag talán egyszer sikerül több pénzt áldoznom pákára, mint a mostani TCP és Fahrenheit28112 ára. Engem is érdekelne a JBC pákának (hegyeknek) fűtés és hőmérséklet érzékelésének felépítése.
De hogy ne csak "követelőzzek". Megmértem ma a céges ERSA RDS80-as forrasztóállomásnak a felfűtési idejét. 150C-ről 300C-ra 24 másodperc. Nem egy világbajnok, de ez van.
(#) pluto válasza vottokar hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Azért ne felejtsük el, hogy az RDS80-t hobbicélra találták ki, bár egy kicsit drágára sikeredett. Jó elismerem, hogy ERSA párti vagyok, na meg Weller. (Az első kattogós Weller-t 1985-ben vettem. Azóta is működik, sőt még megvan az eredeti hegy és semmi baja. Ő már családtag! Azóta aztán áttértem az i-Con sorozatra)
(#) vottokar válasza pluto hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Hobbiállomás ide vagy oda, örültem, hogy ezt is megengedték rendelni. Ehhez legalább van esély hegyeket rendelni mondjuk pár év után is. És sokszor vannak olyan napok, hogy be sem kell kapcsolnom.
Azt hiszem a TCP-m olyan 89-es évjáratú. De az sajnos szüleimnél lapul a hatalmas mindentegybe tápegységével. A mobil verziómat a másik TCP-vel meg kölcsönkérték pár hétre. Vagy tíz éve... És azóta is elfeledkeztek róla, hogy visszahozzák. Ezért lenne jó mostanság összehozni egy univerzálisabb forrasztóállomást perpillanat a Fahrenheit28112-vel. Aztán talán később valami komolyabbal is.

(#) vzoole válasza atiotezer hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Nem tudom, hogy jött ki ez az érték, de 2db LR21 pákát is lemértem két különböző állomással is.

Az egyik 48mp, a másik 50mp alatt érte el a 300°C-t.
(#) 1984white hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Aoyue 968a+ forrasztóállomásom és egy kérdésem is.

Lehetséges a gyáritól eltérő típusú pákával használni? (lehet aoyue vagy más gyártó terméke is)

A füstelszívó miatt a gyári páka nem mindig jó megoldás.
(#) vzoole válasza joetaylor hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Megtaláltam neked a világ legkisebb pákáját
És mobil pákát is csináltam, csak be kell dugni a fülhallgató kimenetbe, és a megfelelő alkalmazást elindítani

És a gyűjtemény legújabb tagja egy OKI PS-900.
17 mp kell neki a 300°C eléréséhez szobahőmérsékletről.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) gordonfreemN válasza vzoole hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Kb ennyi (vagy egy kicsit inkább kevesebb) kell a WP80-nak is.
Amúgy faja kis állomás, nekem az viszont olyan fura ezeknél az indukciós cuccoknál, hogy nincs hőfokállítási lehetőség. Vagyis van, de az nem olyan .

Ha kell páka vagy hegy szólj, lehet tudok szerezni. Sajnos a múltkori adagot már elpasszoltam.
(#) Porkee hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Hello mindenkinek! Egy ismerősöm megkért, hogy segítsek neki egy forrasztóállomás építésében egy HAKKO FM-2027 ilyen pákához. És szereném a segítségeteket kérni hogy milyen csatlakozója van meg mi kiosztása, meg úgy általában mit kell tudni róla. Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) vzoole válasza Porkee hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Szia!

Azt kell tudni róla, hogy nagyon nehéz hozzá vezérlőt építeni. Én még nem találtam semmit se róla a neten. Amúgy én is dolgozom rajta egy ideje, de nincs közel még a vége.
(#) gordonfreemN hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Szerintetek a hegynek és a fűtőbetétnek teljesen síkban kell illeszkedniük egymáshoz?
Azt vettem észre welleréknél, hogy nem így van. A hegy az ok, viszont a fűtőbetét az nem sík.
Ez nem eredményez rosszabb hőátadást?
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) vzoole válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Igen, ez rontja a hőátadást. WSP-80 egyik hibája, hogy a hegy és a fűtőbetét közötti kis területen összegyűjti a folyatószer gőzét és szigetelést hoz létre. Már volt olyan páka is a kezem közt, amivel nem lehetett dolgozni se emiatt. Tisztítás után tökéletesen ment.
(#) josh01 hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Sziasztok.Egy kis segítségre lenne szükségem.Van egy HQ solder 01 hőfokszabályzós pákám kb 2 éve használom gond nélkül.Ám most nem fűt.Szétszedtem és 4 vezetékes fűtőszál van benne,egy piros,egy kék és két egyforma színű.A piros-kék közt tudok mérni ellenállást,kontaktot,de a másik kettő közt nem.A kérdésem hogy itt is kellene lenni valaminek?Előre is kösz.

8332HQ.JPG
    
(#) Gabó válasza josh01 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
A piros és a kék szál a hőérzékelő a másik kettő a fűtőszál. Akkor a méréseid alapján szakadt (hibás) a fűtőszál. Vegyél új betétet bele.
(#) Hodinka válasza 1984white hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Idézet:
„A füstelszívó miatt a gyári páka nem mindig jó megoldás.”

Szia!
A füstelszívó csövecskéje nem a felette lévő kis csavarral van rögzítve?

Kép.jpg
    
(#) 1984white válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ha kicsavarom a csavart, sajnos nem jön ki a fémcső.

Garanciás még az állomásom, ezért erőltetni vagy levágni nem akarom.
(#) Hodinka válasza 1984white hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Lehet tévedek,de én úgy tudom,hogy ezekben B001-es fűtőszál van,ezért szerintem működnie kellene füstelszívó nélküli pákával is.
(#) Hodinka válasza 1984white hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Mondjuk egy ilyennel.Teljesítményben tehát megegyeznek,a csatlakozók is passzolnak,mi kell még?
(#) Hodinka válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Azaz fűtőbetét,pardon!
(#) 1984white válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Akkor beszerzek egy ilyet. Köszönöm. Szerintem is mennie kéne.

Amúgy másfajtával pl solomon stb -vel működik, ha a csatlakozást megoldom?
Következő: »»   48 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem