Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Még csak annyit, hogy alkatrész katalógusok elején, vagy lábjegyzetben szokott lenni terminológia, hogy mi mit jelent.
Sziasztok! Van egy akkumulátoros behajtóm (egy picit a márkásabbik közé tartozik. A gombját ha húzom be nem fordulatszám szabályzós.Ma szétszedtünk egy noname gépet mert abba olyan a gombja és ilyen kapcsoló van benne :kapcsoló "DC SPEED REGULATION SWITCH" Itt nálunk kapható ilyen? ha igen milyen néven fut? gondolom elektronikai boltban keressem. Ezen azt írja még hogy 16A 7.2-24V ig. Raknék egy ilyet az enyémbe ha lehetne. A válaszokat előre is köszönöm. Üdv.
Ilyet talán szakszervizben lehetne kapni, ha egyáltalán eladnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
Sziasztok!
Készítettem 24 db 1W-os piros power LED-ből egy lámpát. 4x 6 db LED van sorba kötve, és egy 12V 2A adapterről kapja az áramot. Egy ledre műszerrel mérve ~2V esik. De ha az áramot mérem, 0,15-0,2 A között mérek a egy 6-os soron. Ha a főágban nézem meg az áramot az 0,6-0,65A. Mi lehet ennek az oka? (Úgy gondoltam, hogy így egy leden ~0,5 A fog folyni.) Ha 12V 6A adaptert kötök rá, ugyan ezeket az áram értékeket mérem. LED-ek ugyan olyan erősséggel világítanak.
Szia! Az adapterből csak annyi áram folyik amennyivel terheled. A megadott 2A illetve 6A azt jelenti ez a maximális terhelhetősége.
Hello!
Az áram, nem a tápegység maximális terhelhetőségétől függ, hanem a terheléstől. (Pontosabban abban az esetben, ha a terhelés nem terheli túl a tápot.) Tehát ha a feszültségük azonos, teljesen mindegy melyik táp van rákötve. De mezei Led-eket nem kötünk előtét ellenállás, (vagy áramgenerátor) nélkül tápfeszültségre. A Led-ek karakterisztikája négyzetes körüli, kis tápfeszültsg változásra nagy áramugrás mérhető. (Még az is gondot jelenthet, hogy az árammérő műszeredet sorba kötöd a Led-ekkel) Az áram azért nem 0,5A mert a Led-ek nyitófeszültségének összege (azok névleges áramán) vélhetően kisebb, mint a jelenlegi tápfesz. 24db piros Led? Csak nem a Madám-hoz van szerencsénk? üdv! proli007
Viszont pontosan ilyenek vannak a nagyon "olcsósitott" gépekben is.(Maximum a fetet kell izmosabbra cserélni benne) üdv: hp
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
A LED úgy világít, hogy a katód (-) kivezetésén megy be az áram és az anód (+) kivezetésén pedig kijön az áram és folyik tovább ugye? Fordítva pedig nem működik.
Akkor folyhat áram egy diódán, ha az anód pozitívabb, mint a katód. Szimulátor.
Hello!
Van egy Teszkós kaputelefonom. Annyi név van rajta, hogy RL. Rákötöttem egy mágneszárat. Szépen nyitja is a zárat, viszont valószínűleg kicsi lehet benne a trafó, mert ha elengedem a nyitó gombot, csenget egyet a beltéri, mintha valaki megnyomta volna a csengőt. Jó a feltételezés, hogy kicsi a teljesítménye a trafójának?
Nem feltétlenül. Jó lenne valami rajz vagy kép róla, ahol látszik a bekötés és a belseje is.
Köszönöm a válaszokat!
Esetemben milyen előtét ellenállást javasolnátok?
Számoltasd ki: Bővebben: Link
Hello!
Így van minden esetre csökkentened kell a sorba kötött Led-ek számát, vagy a tápfeszültséget emelned. Mert így soha nem fogsz nagyobb áramértéket kapni. Valamint ellenőrizni, hogy a táp kimeneti feszültsége ténylegesen stabilizált-e. Vagy is rákötni valami izzós terhelést, ami kb. megegyezik a Led-ek majdani összáramával, és megmérni mekkora a feszültségesés. Ha pár száz mV, vagy semmi, akkor jó, ha több, akkor kevésbé közelítheted mag a tápfeszültséget a Led-ek nyitófeszültségével. Avagy kevesebb Led-et kell sorba kötnöd, és nagyobb ellenállást használni. A veszteség (hőtermelés) így több lesz de ésszerű előtét ellenállás választásával életben maradnak a Led-ek, ha a tápfesz változik. Tehát maximális tápfesz esetén sem léphető túl a Led-ek maximális árama. üdv! proli007 A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
Sziasztok!
Van egy CLS 200 típusú láncolajozóm ami a külső hőmérséklet függvényében,9-49 másodpercenként cseppenti az olajat egy mágnesszelepen keresztül.A cseppszámot egy potméterrel lehet változtatni azaz lehetne de nekem hiányzik,el van vágva a vezeték.Nem tudom fontos e kék,barna és fekete színűek.Gondolom egy időzítő IC-vel van megoldva a m.szelep vezérlés.Ilyen kevés info alapján tudnátok e segíteni milyen értékű potival kísérletezzek.Egyáltalán kísérletezhetek e anélkül,hogy tönkre tenném a vezérlőt. Előre is köszönöm.
Üdv
Nem volna valakinek egy olyan kapcsolása, amiben egy 3x4 digites led kijelző mutatja az időt, évet és dátumot? Előre is köszi.
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy az áram az A vagy B jelű irányba áramlik????? A töltések nyitó irányban szabadon áramlanak (anódtól a katód felé), de záró irányban nem. De ha így működik akkor nem értem az egészet. A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
Sziasztok, tudnátok ajánlani valamilyen kontakt javító sprayt? A régi erősítőmben a potik nem szuperálnak jól...
Köszi!
Az elektronok, amik a töltéseket hordozzák a negatív saroktól folynak a pozitív felé. De a technikai áramirány a pozitív sarok felől a negatív felé mutat.
Kétféle áramirány van, történelmi okok miatt. Van a fizikai, az elektronok a negatív pólus felől, a pozitív irányába haladnak. Ez a valódi folyamat.
A másik a technikai az amit használunk általában, eszerint a töltés a pozitívtól a negatív felé halad. Az egyik esetben az elektronok mozgására figyelünk a másikban a "hiányuk" mozgására, kicsit nagyon leegyszerűsítve a dolgot. A lényeg: a dióda akkor vezet ha az anódja pozitívabb potenciálon van mint a katód. A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
Bár az utolsó mondatot még egyszerűbben elmagyarázhatnád, hogy megértsem. Nagyon hálás lennék érte!!
Az anódra kell kötni a pozitívat akkor vezet, vagy ha led akkor világít. Amikor egyenirányítónak használod akkor fog vezetni ha a váltó pozitív félhulláma van az anódon.
Bővebben: Link Bővebben: Link
Hello!
Nem az a fontos, hogy milyen potenciálon van, hanem az, hogy melyik elektróda a pozitívabb. Vagy is ha az anód +9V-on van, a katód, pedig +8,3V-on a dióda vezetni fog. Független attól hogy a mérőponthoz képest mekkora feszültséget mérünk. De ha közvetlen a dióda két elektródáján mérünk, akkor is ez a helyzet, csak akkor a katódhoz képest az anódot +0,7V-al magasabbnak fogjuk mérni. üdv! proli007 A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
Sziasztok!
Találtam egy érintőkapcsoló kapcsolási rajzot, de nem tudom mennyire működőképes. Az igazság az hogy van benne olyan is amit nem is igazán értek. A képen bekarikáztam mi is az. A jobb oldalon. Valami meg tudná mondani, hogy ez működőképes, és hogy mi lehet az a jobb oldalon?
Igy ránézésre müködöképes lehet de elsökörben ne tervezz hozzá panelt. A bekarikázott rész egy relé.
Helo!
Az ott egy relé, azért is van odakötve az 1n dióda. Amúgy ezt a kapcsolást én is megépítettem, és működött, de még van sok ilyen kapcsolás keresgess még szerintem. 555-el is van rá pár példa.
És akkor oda pontosan milyen alkatrészt kell odaképzelni?
Neked van egy másfajta kapcsolási rajzod, persze olyan ami 1 érintkezős. Mert az lenne a lényeg. Amiket még találtam az mind 2 érintkezős volt
|
Bejelentkezés
Hirdetés |