Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   218 / 274
(#) reloop válasza ricsi94 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Akkor minden meg van bocsájtva!
Tedd be a 100 mikrósakat, jó lesz az! Az élesztést azért írtam le, hogy mások is olvassák akik még az építés elején járnak, Neked pedig jó lehet a jövőre nézvést, ha épp nagyobb fába vágnád a fejszédet.
(#) ricsi94 hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Mindenképp köszönöm hogy leírtad az élesztést mert ez még hasznos lehet máskor is !!
Egyébként megtaláltam a hibát , de le se írom mert kiröhögtök
Tökéletesen szól mind a két fele , a 7808as stab ic-vel meghajtott ventilátor zaja nem hallatszik be elektronikusan , és mechanikailag se


Bátran ajánlom mindenkinek ezt a végfokot!!
http://xtronic.org/circuit/amplifier/audio-amplifier-potency-circui...a2030/
Nagyon korrekt oldal , még alkatrész lista is van nézzetek szét van az oldalon egy két jó kapcsolás

Jelenleg így áll a szerkezet , utólag átgondolva a bemenetek és kimenetek csatlakozóit is előre hozhattam volna a táp csati mellé , de nem baj jó így is
A Tápnak majd még csinálok egy új nyákot külön csatival a puffer után és külön a stab ic után
Egyenlőre még nem dobozolom be mert megpróbálkozom harmadszorra is a TDA1524es Hangszínszabályozó összerakásával a 3dik féle kapcsolással

Kép2696.jpg
    
(#) tibibalogh520 válasza ricsi94 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia!
Örülök, hogy összejött az erősítő.
Kezdő létedre nagyon szépen, igényesen dolgozol.
Külön elismerést érdemel, hogy taktikusan, mindenféle értetlenkedést mellőzve -mondhatni átgondoltan követted tanácsainkat.
Meg lett a gyümölcse.
(#) nemeth.tomi96 hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Sziasztok tervezem, hogy építek TDA2030-al egy erősítőt, valaki letudná nekem írni, hogy mi vegyek meg hozzá, tehát ha be megyek a boltba és mondom h ez az kéne tudni fogja.előre is köszi.
(#) reloop válasza nemeth.tomi96 hozzászólására (») Jan 23, 2013 / 1
 
Szia! Ha bepillantasz a cikkek közé, találsz egy részletes leírást.
(#) nemeth.tomi96 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Köszi a választ! Alkatrészek:
Ellenállások
-2db 100k
-1db 150K ; 47K ; 8,2K ; 2,2Ohm
Kondenzátorok
-1db 1µF ; 10u ;100n ; 470uF; 0,1uF; 1000µF /25V
Diódák
-2db 1N4001
IC-k
-1db TDA2030
Ha evvel be megyek egy boltba tudni fogja, hogy mi kell?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) reloop válasza nemeth.tomi96 hozzászólására (») Jan 23, 2013 / 1
 
Nem kellett volna kimásolni, elég, ha hivatkozol rá.
Az ellenállások 0,6W-osak. A kondenzátorok elektrolitok, kivéve a 100nF-osat az legyen fólia, vagy kerámia.
(#) nemeth.tomi96 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Vagy néztem még a TDA2003-st erről van valami véleményed? Kezdésnek jó lenne szerintem. Egyszerűbbnek tűnik megcsinálni.
(#) reloop válasza nemeth.tomi96 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Az is jó, válaszd amelyik szimpatikusabb!
(#) nemeth.tomi96 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szerintem maradok a TDA2003-snál. Van egy bolt a városban árulnak ellenállásokat, kondenzátorokat majd kiderül TDA2003 icjük van-e
(#) ricsi94 hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
A TDA2003-as is nagyon jó hangminőséget ad !
azt építettem meg először kb 1 éve és nagyon szerettem , szépen szól , otthonra egész jó .
Innen építettem:
http://home-elektro.atw.hu/
(project-ek fül alatt találod)
(#) ricsi94 hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Megcsináltam az új nyákokat , végül a végfokokhoz is csináltam egy kis átalakítás miatt .
a végfokokon , a tanácsokat követve a kimenetnél levettem a föld csatlakozót , és mind az 5 csatlakozási pontot előre hoztam , így egyszerűbb . 2 hiba történt az egyik csak esztétikai hiba , a 220nFos kondik valamiért ferdén lettek beletervezve
A másik hiba meg figyelmetlenségemből adódott , az egyik végfokban az egyik diódát fordítva kötöttem be , és túlvilágra küldtem az ic-t .
A Táp nyákját is átalakítottam. a Könnyebb csatlakoztatások érdekében ,és a graetz-et is oldalra fordítva szereltem be hogy az is kapjon egy kis hűtést.
a középső 3as csatlakozónak két pontja föld , egy a tápnak egy pedig a két hangszóró földjének.
Készen van a végfokok hűtése is .
Már csak vennem kell egy új ic-t és be kell dobozolni
(#) Peti_85 hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Sziasztok!

Készülget a 2.1-es erősítő, természetesen a kötelező TDA IC-kel. Viszont átalakításokra szorul, mielőtt véglegesítve lesz, és lesz hozzá egy kis egyszerű előerősítő is építve.
A képet a nyák miatt tettem fel főleg. Most csináltam először ilyet, hogy rávasaltam a beültetési oldalt és elég tetszetős lett.
A hűtőbordák csak ideiglenesen lógnak az IC-ken.
Sziasztok.

1.JPG

2.JPG
   
(#) metabo123 hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Építettem egy sztereo végfokot TDA2040-el gyakorlatilag adatlapi alapkapcsolás szimmetrikus táplálással. Szól is szépen már egy jó ideje.
Készítettem hozzá egy DC védelmet is tartalmazó koppanásvédő áramkört, és amikor rákötöttem a védelem leoldott.
Jött a mérés: multival a kimeneten mérve 1,4, másik csatorna 1,7V DC-t mértem (ezért oldott a védelem).
Kérdésem, hogy normális jelenség ez a DC a kimeneten, amit kétlek, vagy valamit elszúrok (ha bekapcsolom az erősítőt a hangszóró membrán kinyomódik egy kissé és ott is marad, amíg ki nem kapcsolom -eddig erre nem is figyeltem fel csak most).

Köszönettel: metabo
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Szia! Csak pár tíz mVDC jelenhet meg a kimeneten. Élesztésénél ennek vizsgálata mondhatni kötelező.
Az adatlapi rajzon C1 és C2-vel jelölt kondenzátorokat ellenőrizd zárlat illetve szivárgó áram szempontjából, szükség esetén cseréld. Mérj feszültséget testhez képest az 1 és 2 lábakon, ez sokat elárul.
(#) metabo123 hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Szia! Köszönöm a válaszaid (a trafós topiban adottat is) ellenőrzöm amiket írtál, ha odajutok.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nos, megmértem a kondikat (LCM-3) és jónak tünnek és polaritáshelyesen "ültek" a panelon.
Az IC 1. és 2. lábain mért feszültség 1,5V. (ezt rövidrezárt bemenetnél mértem).
Ezek után kiszedtem a panelt a helyéről és labortápra tettem, hátha az erőlködő tápja csinál valami hülyeséget. Kimenetét 4 ohmos műterheléssel lezártam, bemenet testen, tápfesz 2x15V. Bekapcsolás után a negatív tápfesz oldalon konstans 12mA áramfelvétel, a pozitív ágból nem tudom mennyiről indult (50-60mA), de gyorsan kúszik felfelé, majd kb.:400 mA-nál megáll. Ez így ugyebár nem kóser!
Egyébként az 1., 2. lábakon a fesz ez esetben is kb.:1,5V tehát nem a táp bűnös.
Holnap csinálok képeket az áramkörről és felteszem, hátha...
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Az aszimmetrikus tápáramfelvétel a félre billent és terhelt kimenet miatt van.
Az 1-es lábon egy tranzisztor bázissal kezdődik az IC, mely uA nagyságrendű áramot folyat a bemeneti ellenálláson. Ha ott 22k ellenállás van, azon 10mV körül szokott esni.
Lehet: nagyságrendben eltér az ellenállás értéke, a panelen szennyeződés miatt parazita áramfolyás alakult ki, vagy esetleg a TDA hibás.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Szia! A jelenség mind a két csatornánál azonos. Az egyik IC 15-20 éves lehet, a párját egy butaság miatt cseréltem nemrégiben, tehát nem egy széria. Az alkatrészek jelölésük szerint megfelelő értékűek, igaz a kondikat leszámítva nem mértem ki őket. A panelt is igyekeztem lepucolni, hiába. Nem értem mi lehet a gond egy ennyire triviális kapcsolásban, ettől bonyolultabb dolgokkal is megbirkóztam már.
Azért csatoltam néhány képet, hátha van valami amit én nem vettem észre. (a kettes négyes lábnál sincs probléma még ha úgy is látszik. Többszörösen kapartam, tisztítottam.)
(#) Mengyán hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Sziasztok! Egy PC tápegységben lévő hűtőborda, mint ezen a képen ami van, az jó lehet 2 TDA2030 hűtésére? Urbán féle verzió, szimpla tápról megy, kb 18-20V DC-t kap (jelenleg nincs mérésre alkalmas állapotban, és már nem emlékszem pontosan)
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 12, 2013 / 2
 
A bemenetet testre húzó ellenállást nem az egyes lábra kötötted, hanem a kondenzátor elé! JAJ!
Szerk.: az R1-ről van szó.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 12, 2013 / 1
 
Nagyon szépen lehet javítani. A C1 helyét kösd át egy darab huzallal. A kondit tedd át az előfúrt lyukak valamelyikébe. Lábai között vágd át a fóliát!
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
O..óóóó... Hát ezt benéztem! Nincs kalapom de veszek (meg egy szemüveget).Hazaértem javítom és újramérek. Igazság az, hogy át se néztem a panelt, hogy esetleg elkötés... Rossz alkatrészre gyanakodtam, tanultam belőle!
Köszönöm, hálás vagyok
(#) metabo123 válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Igen-igen, a probléma megoldódott. (Ment a pont)
Mégegyszer köszi!
(#) gaboca323f hozzászólása Feb 20, 2013 /
 
Üdv!

Tudna valaki tippet adni nekem, hogy a linkel kapcsolásban szereplő bd907/908 páros mivel helyettesíthető? bd139/140 elegendő lehet hozzá, vagy esetleg bd711/712 lenne a jobb választás?

Előre is köszi!

terv.JPG
    
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Szia! BD911, BD912-vel helyettesítheted.
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Értem, köszönöm.

Átnéznéd esetleg a nyáktervet, hogy vétettem e valahol hibát?

lay2.lay
    
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Jól csináltad A kicsatoló kondinál a forrpontokat tedd rendbe!
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Azokat azért hagytam úgy, ha a kondi nagyon útban lenne, akkor hosszabb lábbal beforrasztva rá lehet fektetni az ellenállásokra.

Köszönöm a meózást!
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Nem szerencsés az elgondolás. A kicsatolón ott a kimenő jel, a bemenethez közelítve gerjedést okozhat. Jobb helykihasználást és kedvezőbb működést eredményez, ha két fele kapacitású kondenzátort kötsz párhuzamosan.
Következő: »»   218 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem