Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   39 / 88
(#) Zoli_bácsi válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Nézem a munkáidat. Nagy tisztelőd vagyok.
(#) janikukac hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget. Addig gondolkodtam, míg magam rájöttem, hogy egy sima panellemezt kifúrtam a felfogatóvastagságra, majd még egy kis lyukat a sarokba, pont úgy , ahogy Te, és egy apró távtartót felerősítettem, ami az előlapról odaerősíthető.
Köszönöm !
(#) CIROKL válasza janikukac hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
De ahogyan a Laci is emlitette egy kép sokat segitene , meglátnánk és lehetne ötletelni mit hogyan ?
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) janikukac válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Oké, oké, de most már nem töltök fel, megoldottam, csak ha minden kész lesz. Már nagyon a végén vagyok. Jó lenne ma befejezni.
(#) janikukac hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Itt tartok az előlappal. Vélemény?

elolap.LAY
    
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Azt nem teljesen értem, hogy miért a baloldalon van a poti? Ha jobbkezes vagy és tekered, nem látod az LCD-t...
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Jó meglátás, de ez így sikerült. Gyakorlom a bal kezemmel is a technikát. Eleget bénáztam, már tényleg ott tartok, hogy szinte csak az előlap felvasalása van, meg apró csiszolások, beszerelés.
(#) Lacko12 hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy ti az acél lemezt milyen módszerrel festitek és lakkozzátok, hogy tartós legyen.
Megfelel a mezei barkács spray, vagy inkább az ecsettel hordjátok fel a festéket csiszoljátok és arra visztek fel lakkot?
Előre is köszönöm a segítségeket.
(#) Gafly válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Idézet:
„acél lemezt milyen módszerrel festitek és lakkozzátok, hogy tartós legyen.”

Tartós legyen?
Vagy szép is legyen?
Mindkettő legyen?

Nem értek hozzá, de zsírtalanít, evipass (vagy hasonló) a minimum hogy ne vedeljen le hamarosan.
Szóval alapozni, meg a rétegsorrendet betartani...
Felületet előkészíteni (csiszolás) sem árt...

Csak úgy a nyers felületre ráfújni a flakonból a festéket biztosan nem tart sokáig.

De majd jönnek a többiek, akik igazán szép dolgokat csináltak már és elmondják a titkokat.
(#) _vl_ válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Ha nem éri víz, nedvesség, nem tartózkodik párás környezetben, nem tartod kültéren, akkor gyakorlatilag teljesen mindegy.
Ellenkező esetben viszont rendszeresen és alaposan kell majd karbantartani (zsírtalanítás, rozsdamaró+passziváló, rozsdagátló alapozó, több réteg fedőfesték).
(#) szamóca válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Ecseteléssel az életben nem kapsz tükör felületet.
(#) Gafly válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Igen, az nekem sem volt világos, hogy kerítésről van szó, vagy zongoráról.
Bár szerintem zongorát ritkán készítenek acél lemezből

De amit írtál az messzemenően igaz
(#) Gafly válasza szamóca hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Ez is igaz. De "vasból" keszült a kerítésem is, meg az autóm is.
Mindkettő "tartósan" van festve, csak a "lakkozás" kicsit más szempontrend szerint készült...
(#) Lacko12 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Igen mindenképp tartós legyen és aránylag szép is, persze csak az otthon kivitelezhető határokon belül.

_vl_: Szobai környezetben lesz bocsi a pontatlan fogalmazásért.
Jelen esetben erősítő dobozolásról lenne szó.

szamóca: Én is gondoltam erre, de talán vastagon felhordva és egyre finomabb csiszolópapírral elméletben nem kéne hullámosnak lennie.

Első festett dobozom lesz eddig rozsdamentes acéllemez volt zsírtalanítva és lakkozva, ezért a nagy kérdőjel hogy mi lehet a helyes praktika.
(#) szamóca válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
A felület előkészítése eleve meghatározó. A mélyebb karcok eltüntetése durvább csiszolással, majd fokozatosan finomodó csiszolópapírok használatával, zsírtalanítással, szórással felvitt alapozással. Esetleg szórógittezéssel, és ennek finomodó csiszolásával. Színező festékrétegek felvitele, száradási idő kivárásával, szórással. Polírozás finomodó papírokkal, majd a lakkrétegekkel is ugyanez, de a végső tükörfényes felület elérésekor szivacskoronggal tükrösítesz.
Fontos a megfelelő festékválasztás, és a száradási idők kivárása.
Ahogy csökkennek az igények, úgy hagyhatóak el a különböző fázisok.
(#) Lacko12 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Részletes magyarázat, így már minden világos.
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
(#) Gafly válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Idézet:
„rozsdamentes”

Azt szépen ki is lehet fényesíteni ám.
Sajnálatos módon viszont akkor minden kis "hiba" meglátszik rajta (amit festéssel/gittelm let még kozmetikázni).
(#) janikukac hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Kész lett az előlap tervem az alu-ra. Most rá akartam vasalni, de nem sikerült.
Anno, mondtátok itt, hogy ugyanúgy kell vasalni, mint a rendes nyákot, csak max-ra kell a vasalót csumázni. Na én úgy is tettem, egy próbalemezen meg is csináltam, tökéletes lett, de az csak olyan 2*2cm volt, és a nagy ~190*100-ason ugyanúgy próbáltam, a papír megsárgult rendesen, de 1%-a tapadt át a festéknek. Mit rontok el?
(#) BarnaPili válasza janikukac hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
A nagy lemez ,mint egy hűtőborda,elviszi a meleget.Jól át kellene melegíteni,és úgy ráhelyezni a nyomatot,majd átnyomkodni,vasalni...
István
(#) Gafly válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Vagy "rezsón" előte megmelegíteni és onnan kezdeni ismét?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) janikukac válasza Gafly hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Nekem egyik se tetszik, mert akkor már nem tudom ráilleszteni a rajzolatot forrón...
(#) Gafly válasza janikukac hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Ha nem tetszik, akkor csináld ahogy neked tetszik
Az a lényeg hogy jól sikerüljön
(#) janikukac válasza Gafly hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
De nincs igazam? Forrón hogyan tudnám ráigazítani?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Itt a témában 2 ember próbált alura nyomatot felvinni , az egyik én voltam de laminálóval dolgoztam , az egyenletesen melegíti az anyagot , ekkora alulemeznél elég trükkös lesz megoldani vasalóval . Ha visszaolvasol a nyákos témában épp a héten írták le valakinek a megoldást . A vaslót a talpával fölfelé kell rögzíteni az asztalra rátenni a lemezt , és arra óvatosan a papírt , ha átmelegedett űgyesen leveszed és elkezded görgőzni gumigörgővel vagy dörgölni összehajtott papírzsepivel . a többit meg már tudod
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) CHZ válasza janikukac hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Fentebb látható előlap amit vasaltam 150x220mm, sárgarézre készült is nagy felület. Tiéd kisebb, annak is sikerülni kell.
Én nem melegítettem elő a lemezt csak vasalóval hosszabb ideig vasaltam, majd hengereltem (neked küldtem), többször ismételve (3-4 perc). Forró vasaló, nem rányomva 1 perc, majd gumihenger és így tovább. Lemez előtte, trisós oldatban kifőzve. Kinyomtatott papírt csak két párhuzamos oldalán vágom méretre, másik két oldalon megmaradt széleket visszahajtom a lemezre és a hátoldalon rögzítem, így a papír nem tud elmozdulni. Nyák készítésénél is így járok el.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) janikukac hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Arra gondoltam a napokba, hogy úgy nem működhetne, hogy ráerősítem a papír a lemezre, de nem vasalom rá. Megfordítom a lemezt, melegítem egy bizonyos ideg, majd valamivel felfordítom a forró lemezt, és csak akkor kezdek el vasalni. Ez működhet szerintetek? Mennyi ideig kéne melegíteni?
(#) BarnaPili válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Próba cseresznye...Mint a NYÁK-ot,addig a hőfokig melegítsd.De működhet a dolog.
(#) janikukac válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Ez így még elég sötét. Valami ötlet, hogy mennyi az annyi?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Na, de időben mennyi az, ha a vasaló maxon van?
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2013 / 1
 
Janika ! Az idő ? Egy hét ! Január 19-26 ...De csak akkor ,ha holnap végre levasalod
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
Következő: »»   39 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem