Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 260
(#) macibcs válasza botesz hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
SE54861/17 alias S9GT1S
(#) botesz válasza macibcs hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Nekem is hasonló volt.Az is mindig feltöltötte a program végén.Szerintem nincs vele semmi gond.
(#) macibcs hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Köszi a választ, akkor megnyugodtam. Ezek szerint géptípusonként változó ez a "feltöltési program".
(#) lacibosch hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Kérem, hogy aki tud, segítsen! Mosogatógépembe nem jut be a víz. A kijelzőn egy csap világít hibajelként. A vezetékben van víz.
Indításkor a szivattyú kiszívja a koszos vizet, de a program ezután nem megy tovább.
Elóre is kössz az ötleteket.
(#) zolika60 válasza lacibosch hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Nézd meg a vízvezetékről a gépbe menő gumicső végén lévő csatlakozóban a szűrőt. Nincs-e tele kosszal. Ha az tiszta akkor a vízbeeresztő szelepet vizsgáld meg. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) vzoltan válasza lacibosch hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Zolika 60 javaslatával kezdj, ha nem segít, akkor ez is lehet:
- Valószínű szivárgás miatt víz került a gép aljába és a hungarocell úszókapcsoló tiltja a vízbeeresztést, ilyenkor csak az ürítő szivattyú működik és a csap jel is világít egy idő után.
Dönts meg egyik irányba a gépet, ha kifolyik a tálca aljából a víz akkor újra működik egy darabig. A víz szivárgásnak oka van, azt kell megszüntetni mert újra jelentkezni fog a hiba.
Sok sikert.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) RolandRR hozzászólása Jan 20, 2013 / 1
 
Üdv! Candy CSF457E mosogatógépnél az előöblítés után nem indul a mosogatás,hanem villog az elő két led és csipog vagy huszat aztán leáll.Mi lehet a gond?
Üdv! Roland.
(#) pappviki válasza vzoltan hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Nagyon Köszönöm!!! Üdv.
(#) pappviki válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm!!! üdv.
(#) gabriel80 hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!

Whirlpool ADP 962 Mosogatógép F4-szivattyú hiba...
Az alábbiakban kérnék segítséget:
Lenne egy: Whirlpool ADP 962 Mosogatógép .

Ami a Passzív TEST program után az END Ledet (PS4) villogtatja, ami F4-szivattyú hibára utal, vagy a környékére!
Viszont a Test program szerint (ahogy a szerviz könyv 15 o.írja), vizet enged be (de szerintem nem a test szerinti 1 litert, és nem többször csak 1 szer), mos, fűt, (és START gomb megnyomására lép tovább: és le is engedi csontig a vizet, de a leengedéskor nem akarja ki kapcsolni a szivattyút, és 3 perc után leáll az F4 hiba kóddal.

Ha simán indítom bármilyen programmal, nem indul el, hanem az END-re ugrik (világít), mintha vége lenne a programnak, a szivattyúval engedi le a vizet ami nincs is, majd 3 perc után leáll, és a START gombot villogtatja.
Én a WI Water Indikátorra gyanakszom, de a rajzon nem találom, talán az alján lévő víz érzékelő, de annak más a neve: LS6.
Itt van a Szerviz könyv: ADP 962

Szerintetek hol lehet a hiba, és hogy lehet javítani?

Köszönöm a segítséget: Gábriel
(#) gabriel80 válasza gabriel80 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Üdv!
Sikerült a javítás úgy néz ki: azaz WI jeladó ( ami amúgy nincs rajta a szerviz rajzon) volt beragadva. Tisztítás, szigetelés, csatik tisztítása, stb, és egyenlőre sem a Test Program, sem egy sima mosogatás után nem jelzett hibát. A WI jeladó hol is van: a vezérlő panelon van WI jel, és a kábelen kellett végigkövetni hova is vezet...
Egy megoldás...s kész...
Gábor
(#) zolika60 válasza gabriel80 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Gratulálok a sikeredhez.
(#) kovacsa.sm hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Olvasgattam visszafelé a fórumon de nem találtam teljesen egyező problémát,így leírom az enyémet.Whirlpool ADP 4415-ös mosogatógép azt csinálja,hogy indításkor elindul egyszerre a vízvétel illetve megy vele párhuzamosan az ürítőszivattyú is,mindez úgy,hogy szakaszosan ki-be kapcsolgat,kb.1 sec-onként.Ilyenkor a víz a gyantába áramlik,úgy néz ki a dolog,mintha regenerálna,de nem,mert a sótartályon lévő mágnesszelep nem nyit ki.Megy ez a dolog 3-5 percig,majd leürít teljesen,s egyszer csak úgymond "elkapja",s megy a program rendesen.Olyan is volt már,hogy a rövidprogramon belül,az első öblítés után került ebbe az állapotba.Ahogy próbálgatom,kb.5-10 mosásonként jön elő a dolog,de teljesen kiszámíthatatlan.Ami mérhető,azokat már kimértem,igaz meggerrel semmit,mert azom nincs.Haver mondja,hogy esetleg a labirintkamrán lévő reed-relés átfolyásmérő.Igaza lehet?Egyéb ötlet valakitől?Előre is köszönöm.
(#) botesz válasza kovacsa.sm hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
A panelen egy kondi szórakozik.Hogy melyik sajnos nem tudom de korábban már volt ilyen gond.Olvass vissza és meglesz!
(#) Papa_Mike hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Tisztelt Fórumozók! Segítségüket szeretném kérni.
Felújítás során Candy CD 720T típusú mosogatógépem (kép) vezérlő paneljét egy ügyetlen mozdulattal sikerült teljesen használhatatlanná tennem, a processzora meghalt, nem javítható
Egy új, gyári panel, egy vadonatúj mosogatógép árába kerülne.
Elfogadható áron, szívesen vásárolnék egy használt, működő panelt.
Ha valakinek van a látókörében, kérem értesítsen!
Köszönöm: PM

(#) GrooveHero hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok.
Lenne itt egy két kép a fagor LS-020-as gépről, ami elromlott. Hátha már lattatok ilyet.
Köszi előre is ha vkinek van tippje.

A 2-ik kképen alul az a barna a ganta tartály. A többi meg asszem a vízlágyító. Már csak azt nem tudom, hogy annak olyan szinének kell e lennie egyáltalán.
A 3-ik képen a fekete bejövő csövön kívül jön be két szál vezeték, az az aquastoppé.
Kb ennyit sikerült kitalálni. Az első kép elég kusza, ott történik az érdemi rész, csak azt nem tudom, hogy mi:S
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) GrooveHero válasza GrooveHero hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Újabb próbálkozás után sem sikerült működésre bírni a gépet. Van amikor úgy van kedve, akkor felveszi a vizet, akkor elkezdi a programot. Van, amikor bár a vizet sem veszi fel. Próbálkoztunk egy gyors programmal, egészen a szárításig elment, és ott írta ki a hibát. Mivel nem értünk hozz, ezért nem merjük nagyon szétszedni. Kellene hívni egy szerelőt. Nem lesz olcsó mulatság, az biztos. Csak ugye felmerül a dolog, hogy a szerelő elront valamit és azt mondja, hogy az volt a hiba, aztán rengeteg pénzt elkér. Ráadásul jó sem lesz.
Nem tudom mit kéne még tenni:S
(#) botesz válasza GrooveHero hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Milyen hibát ír ki?
(#) kovacsa.sm válasza botesz hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Köszönöm a tippet,kicseréltem a kondit,s megy szépen,illetve nem teljesen tökéletes.Az 50 és a 70 fokos program után nem kapcsolja ki a ledet a bekapcs gomb felett,míg a rövidprogram után igen.Elmosogat tisztára,tehát végigmegy a program,csak ennyi a bibi vele.Illetve még egy dolgot figyeltem meg:eddig vagy 5-6 programot lezavartam kondicsere után,s egy alkalommal ismét az eredeti jelenség játszódott le annyi eltéréssel,hogy most nem másodpercenként váltogatoa,hanem kb.5-8 sec-onként,s az ürítő szivattyú végig ment ezalatt.Itt nem volt időm rámérni,hogy a sótartály mágnesszelep kinyitott-e.A regenerálást lehet tudni,milyen időközönként csinálja?Nem azt fogtam ki éppen?
(#) botesz válasza kovacsa.sm hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Áhh..az ilyen gyorsan nem tud lezajlani.Az több percig folyamatosan engedi a vizet és a vízfelvétel közben regenerál.Esetleg megnézheted hogy az alján lévő nikecel úszó nem áll vízben illetve nincs e zárt állapotban.Akkor szokott folyamatosan menni a szivattyú.Esetleg nem kontaktos a kondinál a forrasztás?
(#) GrooveHero válasza botesz hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
A hiba, amit kiír a következő:

"Nincs egyenletes vízeloszlás. Ellenőrizze a mosógép szűrőket majd indítsa újra a programot.
Mindent lecsekkoltam, szűrők tiszták, minden okénak tűnik.
(#) botesz válasza GrooveHero hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Tehát el sem indítja a vízfelvételt?Ha nem csalnak az emlékeim akkor ilyen hiba már volt az oldalon de hogy megjavult e vagy sem,nem tudom.Olvass vissza hátha megtalálod.
(#) tata99 hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Helló mindenkinek!
A segítségeteket kérném, egy bosch 2005-ös mosogatógép ürítő szivattyúját hogyan tudnám kitakarítani , kiszedni?A probléma, hogy nem szivattyúzza ki a vizet, és daráló kerepelő hangot hallat szivattyúzáskor, de víz nem jön belőle.Belülről megbontva az újjammal kipiszkálta egy műanyag darab valamit ami a szivattyú lapátkerekéhez volt beszorulva.Azóta kézzel jól forog a lapát, de ugyanaz a hiba áll még mindig fenn.Tehát gondolom mélyebben bele kellene ásnom magam a dologba, de azt sem tudom, hogyan néz ki a szivattyú, hol keressem?
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Úgy emlékszem hogy az enyémnél az elején alul van egy fém lap azt le lehet venni ki csavarod a szivattyút(bajonettes) és kiveszed csak vigyázz mert folyni fog a víz minden felé lehetőleg az aljába ne jusson víz.Ha pár csepp odamegy az nem baj de azért ne ússzon mert akkor letilt az érzékelő.
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Köszönöm gyors válaszod!Nekiveselkedek.
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Még annyit kérdeznék,hogy a tetejére kell borítani a gépet vagy nem?
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Ha Neked nem gond hogy lehasalsz vagy odahajolsz akkor szerintem felesleges.
(#) eqe01 hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni siemens se55m580eu mosogatógéphez.A rövid programot szépen lejátsza,de a többinél behülyül. Pl. tegnap 1.10 percnél megakadt,és folyamatosan ugyanazt csinálta,volt amikor az utolsó percnél nem váltott át szárításra,és folyamatosan dolgozottf,amíg le nem reseteltük. Köszi előre is a segítséget.Üdv:Zoli
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget Botesz. Kivettem a szivattyút és a csövet ami utána van.Ebben a csőben teljes keresztmetszetében vízkő darabok torlódtak fel.Kitakarítás és összerakás után indítottam volna, de már meg a vizet nem szívja be a gép .Lehet hogy a fejre állítás nem tett neki jót?Vagy letiltotta benne a bejövő vizet a mágnesszelep és úgy is maradt?
Eddig nem volt ilyen baja.
Mit lehet a megoldás?
Válaszodat előre is köszönöm!
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Nem világít valamilyen hibajelző lámpa illetve hibakódot nem ír?
Következő: »»   34 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem