Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   29 / 93
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
István a csillámot alulról felülről pasztázni kell? Persze. A 60W 230V izzó akkor jó lesz a táp trafó primer oldalába sorosan? A forrasztás által kicsapódott gyantát mivel lehet letísztítani?
Szerinted el fog indulni rendesen?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Azért ez szép szakma! Kár, hogy nem ezt tanultam.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Az izzó valószínűleg jó lesz. Mivel igen nagy teljesítményű a trafód, lehet az izzó terhelés nélkül is világítani fog. Nagyobb watt számút, vagy több párhuzamost használj ebben az esetben. A biztosíték helyére tegyél 10 ohm-os ellenállást a nyugalmi áram beállítás befejeztéig.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
OK. És mára végezetül, sajnos holnapra kell hagynom az élesztést a csillámok miatt, egy kérdést még feltennék. A DJszabcsa által tervezett LM1036n hangszín szabályzóból jön ki valami előerősített kakaó? Ilyet már építettem és tetszik is.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Az LM 1036 nem erősít jelet, csak a hangszín kiemeléseknél.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Aj-aj. És a Reloop RMX 40 keverőmből jön majd annyi jel, hogy szóljon? Mert mondtad a bemenő jelre a 2 voltot.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Ez a fórum téma nagyon áll, mert mi vagyunk itt napok óta ketten!
István én is mentem, mert holnap dolgozom, Jó éjt!
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
István a nyugalmi 15mV. Poti minimumon, ez így jó? Igy is akkorát szól. Mit csináljak még vele? Mennyi legyen a nyugalmi? A végfok +- 62.8V kap.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Mint a mondás tartja, ami jó azt nem piszkáljuk
Tervezed 4 ohm-mal terhelni?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A reflex hangfalam 8R-s 350W-os, mindjárt párhuzamba kötöm a kettőt. Adtam neki mostmár 1 órája mély magas minden van rajta, hogy lássam, hogy mennyire melegszik, de az az U alu csak kézmeleg.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A 4 ohm-ra azért kérdeztem rá, mert akkor ajánlott egy mérést végezni, hogy szimmetrikusan klippel-e a pozitív és a negatív félperiódus. Sajnos számítással nem tudom eldönteni elegendő áramot szolgáltat-e a T6 áramgenerátor, hogy a 4 ohm-ot a T11, 12, 13 tranzisztorok lehúzzák a negatív táp közelébe.
A biztosítékot számoltam, 8 ohm-ra 3,15A, 4 ohm-ra 6,3A jön ki.
Az U aluban ne bízz, mihamarabb fogasd bordához nehogy hőre megfusson. Van ugyan termikus stabilitása a kapcsolásnak, de a beavatkozás véges gyorsaságú.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Mi történne a nyugalmi többet kap? Teljesítmény nem változik? Tegnap mondtad a 820R ellenállást lehet, hogy kissebbre kell cserélni.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Szerintem biztos voltál magadban, hogy jó lesz. A többi rajtam múllott.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Nagyobb nyugalmi áramtól a teljesítmény nem változik, a borda jobban melegszik, a keresztezési torzítás csökken. Szerintem már most sincs hallható keresztezési torzításod. Az úgy jó ahogy van.
A 820 ohm ellenállást akkor kell csökkenteni, a jelforrásod nem tud 2V-ot kiadni. Tehát már a keverő torzít, a végfok még nem.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Mennyire csökkentsem elsőre? István, hogy szokás megköszönni a segítséget itt a fórumon? Szuper vagy. Millió dicséret.
A castonban lévő mj15003 nál jobb ez az MJL21194?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Nem tudom nagyon torzításba vinni!
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A 820 ohm helyén meg lehetne próbálni 470 ohm-ot.
A tranzisztor különbséget az össz- hangképen Neked kell elbírálni.
Szerk.: Ha valamely hozzászólásom segített, nyomd meg a hozzá tartozó fejlécen a zöld gombot
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
István ! A castone végfokján van egy lecsiszolt 8 lábú ic vagy valami Ne5xxx nemtudom az mit csinál abban az erölködőben? Előerősítő? Ez az ST151 szerintem szétnyűhetetlen lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
NE5534-es, része a végfoknak.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
István az ST151 ben ha véletlen rövidzár vagy valami * magát akkor minden megy ?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Számolom az áramkorlátot, 17A-nél szabályoz le. A végtranzisztorok kényelmesen el tudják a biztosítékot harapni. Nullátmeneti zárlatnál 120W-ot disszipál 1db végtranzisztor, meg se kottyan neki
A végfok és a hangszóró közé feltétlen kösd be a Castone DC figyelőjét!
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A műveidből csináltam régebben egy kétoldali védelmet. Mindjárt felteszek egy képet és akkor megmondod, hogy ez jó lesz e castone védelem helyett? Jó sz.r lett a kép.

IMAG0581.jpg
    
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Sajnos nem tudok rájönni, hogy ez épp melyik kapcsolás.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Pedíg Te ajánlottad tavaly a VF3 hoz! Én meg megépítettem. Még egy kérdés, hogy hálálhatom meg a segítséged. Mert kurva jó lett az ST... Légyszíves szólj ha valamiben segíthetek.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Ez az amely a cikkeknel van.
(#) Koncsar válasza vipera1997 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
lehet, nem tudom. Ha gyenge, akkor nem teszem be.
(#) Koncsar válasza vipera1997 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Köszi. Ez mennyire komoly? Már mint a védelem. Olyan kis egyszerű, attól még lehet jó?!
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Az MJE340-350 a kéznél melegebb, de messze van a sütéstől. Tudom tegnap mondtad, hogy tegyek rá egy kis hűtőt. Ezek melegsége összefüggésben van a terheléstől, vagy kivezérléssel?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A célnak tökéletesen megfelel a kapcsolás. Ellenőrizd, hogy +/-5V bontja-e a relét. A relé alkalmas-e az adatlapja szerint 10A AC kapcsolására?
Ha olyat tapasztalsz, hogy egészen nagy amplitúdójú, különösen alacsony frekvenciájú jelre leold az áramkör, akkor a C1-C2 kondenzátor párt, vagy az R1-eket cseréld nagyobbra.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A melegedésüket a kivezérlés alig befolyásolja. Számítani kell magasabb környezeti hőmérsékletre is.
A hűtésnek akkor lesz igazán jelentősége, ha a 4 ohm teljes kivezérléséhez a meghajtó fokozat áramát meg kell növelni.
Következő: »»   29 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem