Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 260
(#) nagy istvan45 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
botesz aha mostmár kezdem érteni a dolgot!! én csak ugy mondtam az ötöt lehet hogy több._kösz addig is, de el kell mennem. holnap jelentkezek kb.ötkordcsao!!
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Kedves Botesz!Köszönöm az eddigi segítségedet.De sajnos lenne még egy kérdésem.Vettem egy új szivattyút beleraktam azóta jó a szivattyúzás, viszont ami új hibajelenség, hogy program indításakor beszívja a vizet majd kiszivattyúz belőle egy kicsit és ezt csinálja újra meg újra.A program kapcsoló nem lép tovább, ha kézzel tovább tekerem, akkor folytatja a programot mos.Amikor újra a szivattyúzásos részhez ér akkor újra kezd vizet szívni, majd üríti, majd szív-ürít...!Nem lép tovább a program akkor sem.
Mi lehet a baj?
Válaszodat előre is köszönöm!
(#) Andreas3 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Kis segitséget kérnék.Adott egy Zanussi ZDF214-es mosogatógép.4évig hibátlanul ment.Majd egyre trehányabbul mosogatott és a szűrőn fekete maszat jelent meg...Most volt a szerelő...a szivattyú ette meg a tömitését (szimeringjét?)...cserélniakarja egyben...új két hét és 27 rugó...nonsens...hol lehet ilyen tömitést beszerezni vagy esetleg valamiből (pl.:klingerit) elkésziteni?Meg egy szerelési rajz sem lenne utolsó...persze a neten csakugy nemtalálok.Előre is köszönöm!
András
(#) botesz válasza Andreas3 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
A konkrét gépet nem ismerem de szedd szét és nézd meg bontható e a szivattyúház.Ha bontható akkor elviszed a boltba a régit szimeringet(ha maradt belőle valami) és méretre adnak egy másikat.Ha nem akkor meg utána kell járni hogy milyen volt benne.Ha nem bontható akkor meg egy bontott darab után kell nézni.
(#) Andreas3 válasza botesz hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
köszönöm!
Holnap (legkésőbb hétvégén) nekifogok és megpróbálom szétbirkózni (szerelő és segédje kb 1órás szintidővel végzett)
Ha készitek fotót esetleg könyebb a keresés?
Fura hogy vizet nem eresztett ki magából a gép....
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) botesz válasza Andreas3 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Igen, csinálj fotót az úgy jobb.
(#) kinki hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Üdvözletem Mindenkinek!

Egy WHIRLPOOL adg 3340 ix-em (egy forgógomb és egy ON-OFF főkapcsolója van) bekapcsolása után 2 rövid villanással adja tudtomra, hogy nem akar mosogatni helyettem.
Tudom, hogy sokat írtatok a "villogásokról", de nem tudom pl., hogy az az összes márkaazonos gépnél egységes-e ...
Fél éve szerelő (ugyanez miatt) kijött, valamit megfordítva visszarakott és mondta, hogy ha nem lesz jó, akkor csere...

Segítségeteket előre is köszöm!
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Van az oldalában egy mikrokapcsoló. 1 membrános meg egy piros"nyelű" az annál ha sok víz áramlik át vagy feltelik az allja vízzel akkor indítja a szivattyút.Nézd meg szerintem ez lesz a hiba.
(#) csucsudj hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
szaisztok van egy candy csf457e tipusú mosogatógép program lemegy majd minden villog rajta és sípol... szerintetek? segitsetek lécci
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A membrános résznél lévő mikrokapcsoló egyik lába be volt égve.Kicseréltem, de a probléma maradt, ugyanis a membrán nem kapcsolja a kapcsolót, hanem az úszó hamarabb kapcsolja az ürítést.A membránt kiszedve megfújtam úgy működik a külső falán is van víz benne, lehet, hogy a membrán rossz?
(#) gitáros válasza tata99 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Üdv! Nekem is volt ilyen problémám a Bosch gépemmel, ez ugyan régebbi évjáratú(SE sorozat). Ugyanígy beégett a szintszabályozó mikrokapcsoló. Meg is örültem, hogy csak ez a baja, gondoltam kicserélem és kész. Közben rájöttem, hogy egy hagyományos mikrokapcsoló, ami éppen volt is otthon, nem alkalmas erre a feladatra. Igaz méretileg stimmel bele, de egészen más az érzékenysége. A bele való sokkal lágyabb, érzékenyebb. Meg is kellett rendelnem bele a gyárit, amit persze önmagában nem forgalmaznak, csak ezzel a membrános házzal együtt.
(#) jó.papa hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit.
Segítséget szeretnék kérni mi lehet a hiba?
Van 1 Fagor LF017S mosogatógépem a probléma a következő.
Elindítom megy 1 darabig és le áll,van olyan hogy csak megszívja a vizet és már le áll el kezd sípolni és szűrő hibát ír ki a hibakód szerint.Általában ilyenkor 7 perces öblítőre teszem hogy le szívassam a vizet és azt végig csinálja szinte minden alkalommal.Most már régóta nem használjuk de nagyon jó volna.Már minden szűrőt át néztem ami tudomásom szerint van benne.Sehol nincs eldugulva.
Segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) tata99 válasza gitáros hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Köszönöm a válaszod így van rájöttem bár megkésve.A gyárit már lehet külön is rendelni bár 5500 FT-os áron.Próbálom olcsóbban valahogyan.
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Én nem arrra membránra gondoltam!!!! Van mellette még egy amihez egy piros műanyag vezet.Arra gondoltam.
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Ahol az úszókapcsoló van?

P1040369.JPG
    
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Igen az!Bár a képből ítélve inkább az a gond hogy el van dugulva és a többletvíz nyomja fel az úszót,azt a pirosat.
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A képet innen töltöttem be, mert az enyém is ugyanez.
Az enyémnek az tiszta.Az a mikrokapcsoló amit ez működtet az jó, mert indítja a szivattyúzást ha felúszik az úszó.Kipróbáltam ennek a mikrokapcsolójával, már rendben működött a betöltés, a zöld membrán könnyen kapcsolja.Amit vettem sima mikrokapcsoló nehezebben kapcsol, mint a gyárija ezért nem tudja azt kapcsolni.Ha sikerül szerezni egyet, talán már végre jó lesz!
Köszönöm az eddigi segítséget!
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
És fentebb sincs eldugulva?Szerintem ez lesz a gond bár én már gondoltam arra is hogy egyszerűbb lenne kikötni mert az aljában ott a nikecel úszó vagyis ha úszik akkor is bekapcsol.
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Végignéztem a csöveket szétszedtem,már egy párszor az első eltömődés óta tiszták a csövek.
Azt hogy érted,hogy egyszerűbb lenne kikötne?
Nem vagyok egy szaki, mint kiderült!
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Valószínűleg nem helyes megoldás de az az 5500FT egy kis kapcsolóért azért sok! Arra gondoltam hogy kiveszed azt a piros rudat és ami a fenti úszóhoz van leágazás azt egy fogóval levágod és visszarakod.Így ha esetleg valahol eresztene be tud kapcsolni az alsó úszó.
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Azt esetleg meg tudnád mondani, hogy mi alapján lehet azt megállapítani egy kapcsoló számából, hogy könnyen, vagy nehezebben kapcsolható?
Az enyémnek a száma: D419-YGAC
A neten találtam egyet a fenti számot beütve ugyanattól a gyártótól olcsón.
Annak a száma: D419-V3AA
Kinézetre olyan.
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Hát azt sajnos nem tudom hogy mi alapján lehet megállapítani hogy könnyeben vagy nehezebben kapcsol.
(#) dmakay válasza botesz hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Miért nem veszel bontott alkatrészt?
(#) botesz válasza dmakay hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Nem nekem kell hanem a kollégának.Az ilyenből általában nem érdemes használtat venni mert ugyanúgy tönkre fog menni egy kis idő után.
(#) dmakay válasza botesz hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Mint ahogy maga a készülék sem fiatal már...
(#) Andreas3 válasza botesz hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Ma sikerült szétkapni a gépet.
Nem szimmering ami szétment,hanem egy kuplung szerűség.
Ami a szivattyú tengelye és a járókerék között adja át a nyomatékot.
2 "lamella" maradt meg,a többit megette
Ilyen kis gumi elemeket lehet venni?
Vagy csak egyben a szivattyút?
Olasz "csoda" persze
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013
(#) dmakay válasza kinki hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Elvileg az aquastop funkció aktív; ezt jelenti a két villanás; vagy folyás van a gépen belül, vagy a mikrokapcsoló ment tönkre; esetleg panelhiba.
(#) dmakay válasza Andreas3 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Amennyire én tudom ezekhez a szivattyúkhoz nem nagyon van alkatrész alapból eldobásra vannak ítélve; viszont a 27 ezret kicsit sokallom.
(#) Andreas3 válasza dmakay hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
én is sokallom...de 22alatt a neten sem találtam...
mivel van hely,arra gondoltam más szivattyúval is lehet talán pótolni!?
Szerintem csak a csőcsatlakozások és a 65W teljesitmény a lényeges...
De lehet rosszul gondolom...ezért is várok tanácsokat tapasztaltabbaktól...
(#) dmakay válasza Andreas3 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Csinálj képeket a gépről ahonnan a motort kiszedted...; hátha...
Következő: »»   36 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem