Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1918 / 3965
(#) mjoci1995 hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Egy mikrofon elöersitöt akarok csinalni. Ugye ahoz kell rendes erosito. De az eloerositonel a kimenetre mit kell csatlakoztatni na es a tapra?
(#) proli007 válasza mjoci1995 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Hello!
"Cipőt, a cipőboltban!" Vajon mit kellene? Mikrofon erősítő kimenetére erősítőt, tápra tápegységet vagy elemet. Kivétel, ha magában beszélőt szeretnél építeni..
üdv! proli007
(#) Tristis hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Levegőtekercset szeretnék csináltatni inkább, mint magam csinálni (elég bonyolult lesz feltekerni három különböző méretű tekercset párhuzamosan), de sehol sem találok csévetestet akkorát, amire szükségem lenne. Készíteni miből érdemes, vagy hogyan? Azokhoz az alapanyagokhoz hogy lehet hozzájutni? Kiábrándító, hogy egy csévetestet külföldről kell hozatnom, amikor nem egy nagy költség. Amit boltban adnak tekercset, arra pedig kiröhögött a hozzáértő hifis kolléga... Frekvenciavágáshoz lesz mélysugárzóhoz. Azon gondolkodtam, hogy magam csinálok ilyesmi eszközt, de szeretném profin csinálni, mert munkadíjjal és rézsúllyal együtt bizony drága dolog lesz.
(#) Tristis hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Azon tűnődtem alváshoz készülődve, hogy mi lenne ha formabontó módon keményfából, mondjuk tölgyből csináltatnék. Jó asztalosom van, már csak valami hőre keményedő ragasztóra van szükségem ha jól gondolom (vagy esetleg kifaragja egy darabból, amilyen elvetemült). Mit gondoltok?
(#) pucuka válasza Tristis hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
De megcsinálhatod keménypapírból, prespánból is, csak egy kis kreativitás. Sőt csinálsz fából egy kemény magot, mikor kész lelakkozod, aztán kihúzod a magot, és öntartó lesz.
(#) ancsi935 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Helló. Szeretném kérdezni, hogy mi lehet a gond ha a monitorom csíkos, de nem vibrál, sőt ha másik gépnél használom nincs baja tiszta a kép.? Válaszát előre is köszönöm.
(#) havranarpi hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
1n4001-el megfeleltethető az 1N4007?
Bővebben: Link ebben szeretném alkalmazni
(#) kadarist válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Szia!
Az 1N4007 jó lesz 1N4001 helyett.
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Megjegyzem amit építesz ebben a tokban meg van kétszer, plusz hangszóróvédelem, plusz némítás (koppanásgátlás).
(#) minicooper hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Hello mindenkinek!
12 V -on szeretnék 14-max.20 ampert egy potival korlátozni (szabályozni).
Úgy képzeltem el hogy a potit egy robusztus tranzisztor bázisára kötöm (röviden felerősítem a potit).
Csak sajnos nemtudom konkrétan hogyanis fog kinézni ez a kapcsolás szóval volna valaki olyan rendes és leírná vagy felvázolná a poti erősítő kapcsolást?
Ui.:Tudom ez nagyon gyerekes kérdés.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
az 1 ohm-os ellenállás elhagyható?
(#) bbalazs_ válasza minicooper hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Es azt a csipp-csupp kb 200W-ot is ott disszipalod el???
Sokkal okosabb lenne egy PWM szabalyozas.
Persze, ahhoz tobb reszletet kellene tudni, hogy alkalmas-e.
(#) IRONbene hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok !
Mi van akkor ha egy áramkör bemenetére túl nagy puffer kondenzátort teszünk ?
Létezik egyáltalán túl nagy ? Valami képlet vagy számítás van erre , hogy hogyan határozzuk meg az ideális puffer kondit ?
(#) silenthill2 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Volna egy kérdésem.
Van egy 9.6 V os, 700mAh s távirányítós autó...
Akkus fúróból akarom kiszedni az akkukat 9V erejéig.
Ezzel csak az lenne a kérdésem,hogy gond lesz e azzal,hogy az akkuk egyenként 1200 mAh-osak,tehát kárt tehet a panelban,vagy csak iszonyat sokág fogja bírni,és ennyi?
Sajnos nincs meg a távirányítója,de van egy másik is,aminek viszont megvan,de azzal a tàvirànyìtóval nem működik.
Lehetséges-e az,hogy átforrasztom a (panelon lévő rádiós vevő egységet a màsik autóból) ès ìgy kivitelezhető,hogy irànyìthassam?
Mindkét autó balra-jobbra, előre-hàtra irànyìtható.
Előre is köszi a segítséget!
(#) gkari válasza IRONbene hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Bizony, lehet "túl" nagy, attól függően, hogy mi az előző fokozat, (és) vagy minek a bemenete. Konkrétabban tedd fel a kérdést (pl.kapcs.rajz)!
(#) IRONbene válasza gkari hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Egy mobil rezgésmérőt tervezek. Bemeneti oldaltól egy akkumulátor lesz (12V) , a kimenete felől pedig közvetlen egy ellenállás , led , stabilizátor.
Ha már így alakult , van valami nagykönyvi szabály a puffer tervezésre ?
Pl. ha máshol találkozom a problémával , hogy tápfeszt kell pufferelni akkor miből tudok számolni ?

rajz.JPG
    
(#) kadarist válasza IRONbene hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Szia!
Az a LED tényleg sorosan van bekötve a tápág pozitív vezetékébe?
(#) callmeklaus hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Üdv! Ezzel a típusú előtéttel meg lehet hajtani egy 250-es HPS izzót?
philips bhl 250 l 202

Azt találtam róla, hogy elvileg higanylámpa előtét.
(#) karaty válasza callmeklaus hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Szia,
mire is gondolsz?Erre?
És a lámpa? PL Philips son-t ?
Akkor jó, egy külső gyujtó segítségével.
(#) Dee90 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Helló
Ezt a fék lámpa villogtatót csináltam meg de sajna nem működik.
Valaki csinált már ilyet?
http://www.sentex.ca/~mec1995/circ/motflash.html
(#) callmeklaus válasza karaty hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Szia. Igen arra az előtétre gondolok. A son-t izzó is jó. Csak az izzó leírásában azt olvasom, hogy a "lámpa áram" 3A. Az előtétre pedig csak 2,15A van írva. Ez jelenthet -e bármilyen problémát?
(#) IRONbene válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szia !
Igen.
(#) silenthill2 válasza silenthill2 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Enyémre valaki?
(#) proli007 válasza Dee90 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Hello!
Az, hogy sajna nem működik, nem információ. Olyan egyszerű ez, mint a faék. Nem lehetett volna mérni valamit? Már egy Led ellenállással is "műszer". Ott a működési idő diagramm is, azt meg lehet nézni a Led-el is.
De próbáld meg így.. Bár én a villogás ütemét gyorsnak tartom, vagy is a C2-őt nagyobbra választanám.
üdv! proli007
(#) Samus1989 hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Kellene nekem egy aránylag olcsó fejhallgató erősítő. A csöves erősítők kiestek, mert igencsak drága az alkatrészár, és nem is érzek magamban annyi kihívást, hogy össze tudjak rakni egyet...néztem eBay-en komplett kész kapcsolást, dobozt csinálok hozzá, elég jónak tűnik, viszont a tápellátása érdekes. A leírásban 15V-0V-15V szerepel, a nyákon pedig AC15V, vagyis a cucc váltóáramról működik? Ez azért érdekes, mert a többi (dupla ennyiért) simán 12V DC-ről mennek. Tehát a kérdésem, hogy milyen táp kell ehhez? Szeretném összeszámolni, mennyi lenen ez így egyben, táppal együtt.

itt a kész panel, ha segít: Kép link .

Köszönöm.
(#) kadarist válasza IRONbene hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
És ez így mire jó?
(#) IRONbene válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Nem értem a kérdésed.
A LED arra kell , hogy szemmel látható legyen a távolban lévő rezgésmérő egység ha áram alatt van.
(#) kadarist válasza IRONbene hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
És az nem baj, hogy a stabilizátor meg a vezérlő csak annyi áramot kaphat, amennyit a LED átenged magán? Inkább párhuzamosan kellene bekötni az előtétellenállásával együtt a pozitív-negatív ág közé.
(#) Samus1989 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Ez ugyan 2x12V-os, de találtam 15ös verziót is. Nem probléma, hogy ilyen alacsony a kimeneti áramerősség? A leírásban nem szerepel követelmény, fogalmam sincs, milyen szükséglete van egy ilyen "apró" erősítőnek.
(#) Trabantmen hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Abszolút kezdő vagyok ebben a témában, műszerfal világítást szeretném átalakítani ledesre azt szeretném tudni hogy mekkora ellenállást használjak hogy a lednek a maximális fényerejét kitudjam használni?
Különböző színű ledeket szeretnél használni és ahogy néztem ezeknek más más a nyitó feszültsége, természetesen 12V-ról lennének megtáplálva mekkora ellenállásra lenne szükségem?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv
Következő: »»   1918 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem