Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1494 / 2208
(#) sturbi válasza wadember hozzászólására (») Feb 7, 2013
Nem sok, az pont jó (265 V*0,044 A=11,66 W az anód diszipáció, 12 W a megengedett az EL84-nek). A 48 mA 250 V-ra vonatkozik az adatlapon.
(#) Doncso hozzászólása Feb 7, 2013
Ejj ejj, megérkeztek a zsír új 807-es csövek, jó kis tungi, és hozzá siemens E81CC csövek. gondolom ezek jók hozzá meghajtásnak. Láttam egy rajzot, ott ECC81-es voltak hajtva, az E81CC ha jól sejtem ugyanez lenne.
(#) wadember válasza sturbi hozzászólására (») Feb 7, 2013
Ok viszont akkor nem értem miért dereng kéken a belseje a csőnek a rácsok körül. Túláramra gyanakodtam de ezek szerint nem. Van 9-10db EL84-em és mind kékül míg mondjuk más készülékben pl rádió nem. Úgyhogy a gázosságot elvetném hacsak az összes nem gázos bár ezt elég valószínűtlennek tartom.
(#) vattila hozzászólása Feb 7, 2013
Sziasztok!

Keres *

* Törölve! A fórumszabályzatot neked kell elolvasni, én hiába tudom, ha te nem!
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) mofesa válasza wadember hozzászólására (») Feb 7, 2013
Szia.Az EL84 rácslevezetője nem szakadt véletlenül?Akkor is szokott ilyet művelni.Meg van a megfelelő negatív előfeszültsége?
(#) wadember válasza mofesa hozzászólására (») Feb 7, 2013
A 470k-s ellenállásra gondolsz? ezen a rajzon nem tudom honnan kéne negatív előfeszültséget kapnia.

P1130645.JPG
    
(#) mofesa válasza wadember hozzászólására (») Feb 7, 2013
Igen arra.Csak mérj egyet a vezérlőrács és a gnd között.
(#) wadember válasza mofesa hozzászólására (») Feb 7, 2013
Hülye kérdés tudom de a vezérlőrács a G1 igaz amihez a 470k csatlakozik?
(#) sturbi válasza mofesa hozzászólására (») Feb 7, 2013
Akkor nem 44 mA lenne a nyugalmi áram, ha a rácslevezető meg lenne szakadva. Inkább valami gerjedés lehet a segédrács környékén. Először is meg kell próbálni a kimenőtrafó primerjének és szekunderének is egyidejű megfordítását (azért mindkettőt, hogy ne legyen pozitív a hurkos visszacsatolás), valamint meg kell próbálni kivenni az anód és a segédrács közül a 470 nF-ot...
(#) wadember hozzászólása Feb 7, 2013
No mértem:
Katód,G3: 5.45V
G1: +70mV
G2: 215V
Rácslevezető: 469K
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) sturbi válasza wadember hozzászólására (») Feb 7, 2013
Kimenőtrafó kivezetéseit forgasd meg először, ahogy javasoltam, ha nem javul a helyzet, vedd ki a 470 nF-ot, g2 és anód közül.
(#) wadember válasza sturbi hozzászólására (») Feb 7, 2013
Ok majd már csak holnap! Mezítláb gatyában méricskéltem így is. Holnap újra jelentkezem.
(#) mofesa válasza sturbi hozzászólására (») Feb 7, 2013
Ez igaz.A vezérlőrácsra nem szoktak előtét ellenállást is rakni?Mondjuk 5.6K vagy ilyesmi?
(#) Zenner hozzászólása Feb 7, 2013
Hasonló jelenség van nálam is, mint wadembernél. Bár nálam ez egy gitárerősítőnél jelentkezik (kicsit konkrétabban)
(#) mofesa válasza Zenner hozzászólására (») Feb 7, 2013
A segédrácson a 2.7K ellenállást oszd ketté mondjuk 1K -t a helyére és 1K-t a segédrácsra,közvetlenül a foglalatra.Az gerjedésgátló is egyben.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) Zenner válasza mofesa hozzászólására (») Feb 8, 2013
A tápot nem így raktam össze, mit ahogy a rajzon van. Úgy csináltam, hogy EZ80 - 50µF - kapcsoló - 1K (innen van a végcső anódja és egy 1K-os ellenállással a segédrács) - 50µF - 10k (előfok katódkövető része) - 50µF - 100k (előfok bemeneti része) - 50uF.
(#) bta válasza sturbi hozzászólására (») Feb 8, 2013
Idézet:
„meg kell próbálni kivenni az anód és a segédrács közül a 470 nF-ot”

Egyáltalán, minek az oda? Először fel se tűnt, azt hittem, hogy a HF sáv teteje környékén triódásítani akart a konstruktőr, annak talán még lenne valami értelme. Javítana a magasátvitelen. De így éppen a fordítottját éri el, hiszen a 470 nF a tápszűrő kondin keresztül beterhel az EL84 anódjára, továbbá a gyakorlatban gerjedést is okozhat. Szerinted mi lehetett vele a célja? A rácsok körül derengő kékes fénynek akár RF gerjedés is lehet az oka.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) mofesa válasza bta hozzászólására (») Feb 8, 2013
Én alapból a két triódát nem értem.Egy is meghajtaná,és akkor egy elő-fokcső is elég lenne a két oldalhoz.
(#) bta válasza Zenner hozzászólására (») Feb 8, 2013
Idézet:
„Úgy csináltam, hogy EZ80 - 50µF - kapcsoló - 1K (innen van a végcső anódja és egy 1K-os ellenállással a segédrács) - 50µF - 10k (előfok katódkövető része) - 50µF - 100k (előfok bemeneti része) - 50uF.”


Nem túl alacsony így a bemeneti fokozat tápfeszültsége?
(#) bta válasza mofesa hozzászólására (») Feb 8, 2013
Egy pentódás végfokot a pentódák tipikusan n*10kohm belső ellenállása miatt mindenképpen vissza kell csatolni, ehhez pedig magasabb nyílthurkú erősítésre van szükség. (Más lenne a helyzet ultralineárban vagy kvázitriódaként bekötött végcsővel.)
(#) mofesa válasza Zenner hozzászólására (») Feb 8, 2013
Idézet:
„EZ80 - 50µF - kapcsoló - 1K (innen van a végcső anódja és egy 1K-os ellenállással a segédrács)”

Én oda a kimenőtrafó primerének egyik végét szoktam kötni.A kimenőtrafó másik végét pedig az EL84 anódjára.
Ha ez így van,akkor nem szóltam.
Biztosan jó az az EZ80?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) mofesa válasza bta hozzászólására (») Feb 8, 2013
Nem kétlem,de nálunk a válság miatt sem építeném meg így.
(#) JZoli válasza mofesa hozzászólására (») Feb 8, 2013
Biztos a katódkörben van a kimenőtrafó!
(#) wadember válasza bta hozzászólására (») Feb 8, 2013
Nos! Kivettem a 470nF-ot változás semmi sem hangban, sem kékes derengésben. Kimenőtrafót is megfordítottam de semmi változás. Betettem a katód és a föld közé egy 10µF-os kondit de az sem módosított semmit kezdem azt hinni csinálhatok én ezzel amit akarok ugyanúgy működik.
(#) sturbi válasza bta hozzászólására (») Feb 8, 2013
Szerintem ott rosszul lett visszarajzolva a kapcsolás, kimaradhatott egy ellenállás a segédrács és a 120 K között...
(#) sturbi válasza wadember hozzászólására (») Feb 8, 2013
Még a vezérlőracsokra rá lehetne próbálni a szokásos 1-2 K-s soros gerjedésgátló ellenállást azért.
(#) Zenner válasza bta hozzászólására (») Feb 8, 2013
Én is féltem, hogy az lesz, de kipróbáltam így és semmi gond nem volt. 230 V körül kap és teljesen jól működik. A katód követő 240V körül kap a végcső pedig 250V. Hangjával sincs semmi baj. elég nagy hangerőt produkál. Csak ez a derengés nem világos, bár többen is mondták, hogy semmi baja nem lesz, ne foglalkozzak vele.


Mofesa, jogos a feltevés pontatlan volt a leírás. De úgy van bekötve, ahogy mondtad. Több EZ80-at is kipróbáltam, mindegyiknél ugyan ez a helyzet.
(#) mofesa válasza Zenner hozzászólására (») Feb 8, 2013
Akkor az lehet,hogy csak koszos.Azzal pedig tényleg nem igazán kell foglalkozni.
(#) FordPrefect válasza mofesa hozzászólására (») Feb 9, 2013
Hol van válság? Itt, otthon, eu-ban, vagy a világon?? Szerintem plusz egy cső, ami max. 2.000 HUF nem akaszthat meg egy csöves építését. A két fél E80CC-e azért van szükség, mert ezek a csövek igen kis erősítéssel rendelkeznek, és szükség van a nagy nyílhurkú erősítésre, de ez előttem már leírták.
(#) mofesa válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 9, 2013
Előtte 6n2p volt benne,vagy tévedek?Nálam,sajnos 2.000ft is számít.
Következő: »»   1494 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem