Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-tervező programok
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Nov 10, 2005
Lapozás: OK   16 / 30
(#) H2opok hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Üdv
Használja valaki a P-Cad 2002 nyáktervező programot? Lenne egy tervem amiből gerbert ès fùró file- okat szeretnèk,de ezt a programot nem ismerem sajnos. Köszi
(#) nagym6 válasza H2opok hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Én ezt használom, egyszerűen a .pcb fájlt küldöm a nyákgyártónak. Áramkörtervező részt nem, csak a pcb résszel rajzolom a nyákot, olyan nagyon nem értek hozzá. A file menü export almenüben van "gerber", "N/C Drill" kimeneti fájl is, de ezeken még egypár beállítást kell végezni, ezt nem ismerem.
(#) orizon válasza H2opok hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Nem ígérek semmit, mert kb 2002 óta nem használtam a programot..El is felejtettem teljesen,de hátha át tudom konvertálni abba amit használok. Küld el a fájlt a mail címemre.
(#) H2opok hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Megpróbálnám én is, de már egy hete túrom a netet, és sehol nem találom a letölthető P-cad progit. Tudnátok egy linket hozzá?
(#) orizon válasza H2opok hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Előkeresem. Valahol meg van a P-CAD. 3D programmal foglakozik valaki? Olyan ami WRL(is) formátumot támogatja.
(#) pjg válasza H2opok hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
2001-es, vagy 2006-os kell e?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) kivancsi4 válasza orizon hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Szia.
Ezt az oldalt látad már?
(#) highand hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Jó estét!

Tudja valaki, hogyan lehet a Tina Ti PCB-jét előcsalogatni?
(#) orizon válasza kivancsi4 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Nem konvertálni akarok, hanem kész objektumokat készíteni. A sketchupot használom most, de annak van egy pár háklija ahogy észrevettem. Nagyon pici alkatrészek méreteinél van mikor megadja a program magát./nem is arra tervezték/…Például egy tranzisztor láb meghajlításánál grafikai hiba jelenik meg a WRL fájlban. Most is ezzel kínlódok éppen. Nem tudom, folytassam e a kínlódást, vagy kezdjek bele egy másik program megtanulásába. ....A Wings3D lenne jó, de az valahogy nem esik kézre. Kellene valami jó tutoriál hozzá, de nincs ami lépésről lépésre bemutatná a program használatát. Végülis elég sok alkatrészt sikerült már összehoznom a SU-val, de az említett okok miatt grafikai hibás lett egy csomó elkészített alkatrész. Sok időm megy el így feleslegesen.
(#) orizon válasza highand hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Elindítod a PCB.Exe-t. A Tina főkönyvtárában van..
(#) kivancsi4 válasza orizon hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Én is próbálkoztam a Wings3D kezelését elsajátítani egy évvel ezelőtt, akkor úgy éreztem, hogy megindult a dolog, terveztem és készítettem is egy pár dolgot a programmal, de ma elővéve rájöttem -hogyha volna rá időm és kedvem- újra kellene tanulnom az egészet. Bemutatók találhatók a neten angolul és magyarul is .
(#) lac08 hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Vannak olyan tintasugaras nyomtatók, melyek CD-re és DVD-re képesek bármilyen képet, fotót, cimkét és feliratot nyomtatni. (Valami síkágyas, vagy mi a csuda a neve)

Kérdésem:
Lehet-e egy nyomtatott áramköri tervezetet a tisztára előkészített rézfóliás nyák lemezre ezzel az eljárással átvinni? Mennyire marad stabil rézfelületen a nyomtatás és mennyire bírja ki a maratást. Én többnyire hidrogén-peroxidos eljárással szoktam a nyákokat csinálni, aminél maga a maratás csak kb. 2-3 percet vesz igénybe.
Ennyi idő alatt talán nem sérül meg és kezd leoldódni a tinta?
Ki csinált már ilyen módon nyákot?
(#) kokozo válasza lac08 hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Szia! Youtubon van fent sok ilyen video. A nyákot elő kell melegíteni és a sima tintát lecserélni pigmentesre akkor menni fog.
(#) orizon válasza kivancsi4 hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Nézem én a youtube videókat, de az alapok mindből hiányoznak. Van, aki úgy kezd a bemutatójához, hogy sitt-sutty, követni sem lehet. Egy elektronikai komponens megalkotását kellene videón valahogy lemodelezni. A lábak hajlítását a testek gömbölyítését azok méretarányos egymáshoz kapcsolásait a textúrázást. Nem találok ilyen videót. Olyanok vannak, hogy űrhajókat,autókat ,meg puskagolyókat készítenek. (Természetesen nem méretarányosan Nekem az nem jó.
(#) highand válasza orizon hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Sajnos az én verzióm "Version 9.1.30.94 SF-TI" nem telepített ilyet, csak a PCBviewer.exe-t
(#) orizon válasza highand hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Most látom, neked a Texas I változatod van. Azt nem tudom, hogy az mennyire felhasználóbarát, de ha nincs benne a nyáktervező opció, akkor telepítsd a Tina V8 programot. Kevés, gyenge alkatrész könyvtár.. Lesz vele gondod. De ez csak az én magánvéleményem.
(#) H2opok válasza pjg hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
A 2006-os kellene.
(#) pjg hozzászólása Jan 5, 2013 /
 
Rimu PCB.

Ismeritek? Állítólag a régi Tangós nyákokat is megnyitja.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) H2opok hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Üdv
Nos próbáltuk (próbálta egy ismerős) a mellékletben látható 3 P-Cad file-t gerberbe konvertálni, de az m_ball_power file hibás. Az err file-ban ha jól emlékszem a topp oldal és valamelyik pozicio hibás lehet. Meg tudná ezt nekem valaki nézni, vagy gerbert csinálni belőle? Mind a 3 file-ból kellene, minden réteg (topp,bottom, lötstop, és a fúró (drill) file is. Vagy javítani a pcb file-okat, és ha lehet mind a 3 tervet egy munkalapra tenni, így csak 1 gerber lenne. A pozicio réteg nem olyan fontos, nem baj ha nem lesz rajta.
2002-es pcad ban lett tervezve.
Köszi
(#) vladcepes hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hogy a Tina 8-ast kipróbáltam tetszik de most pl: nem találtam benne CD4060 Ic-t. Valahol olvastam hogy a 9.3-ba benne van. Letöltöttem kipróbáltam benne van. A kérdésem az lenne hogy nem lehet ebből valahogy kinyerni ezt az alkatrészt és majd berakni a 8-ba? Ha igen hol van elmentve mert kerestem olyan könyvtárat de nem találtam. A válaszokat előre is köszönöm. Üdv.
(#) Stone C hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok !
Elsőnek nagy köszönet ttindian-nak az eddigi segítségért
Viszont most is segítséget szeretnék kérni mert nem találok nyák tervező progit és itt a lényeg MAC-re kellene.
De mivel az én gépem 10.4-es ezért csak olyan jöhet szóba ami ezalatt is fut, tehát valami régebbi free-be letölthető verzió kellene.
Előre is köszi a segítséget!!
Ui: Kezdő vagyok ne utáljatok.
(#) p_istvan válasza Stone C hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szervusz!
Régebbi eagle jó lehet Bővebben: Link,
a legújabb Bővebben: Link sajnos csak a 10.6 - 10.8-as MAC-hoz jó.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) Stone C válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm a segítségedet, az első progi úgy néz ki működik!!
Első látásra kicsit bonyolultnak tartom de remélem belejövök.
Nagyon köszönöm még egyszer!: bow:
(#) p_istvan válasza Stone C hozzászólására (») Feb 9, 2013 / 1
 
Tényleg nem egyszerű, ellenben sok segítség található hozzá, van külön topikja is: Bővebben: Link
(#) Ideiglenes válasza Stone C hozzászólására (») Feb 10, 2013 / 1
 
Nem tudom, hogy jó lehet-e neked, de a KiCad multiplatform ( Linux, Win, Mac ) :

Bővebben: Link

Én Linuxon használom már néhány éve ( eleinte windows-on is ), nekem bevált.
(#) Stone C válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Nagyon, nagyon köszönöm a további segítséget !!!!
(#) Stone C válasza Ideiglenes hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Nagyon köszi a segítséget! Amint lesz egy kis időm beleásom magam hátha jó ez a progi is .
Köszi!!!
(#) 06smici hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Ezt ismeri valaki? Egész korrektnek néz ki. Így első ránézésre nem is tűnik túl bonyolultnak a használata, bár az nem látszik a videón hogy gyorsbillentyűket mennyire nyomkodják. És ha jól sejtem az ára sem hobbistának való Több mint valószínű, hogy maradok a sprint layoutnál
(#) elektrorudi válasza 06smici hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Idézet:
„Több mint valószínű, hogy maradok a sprint layoutnál

Jól teszed.
Ez az egyik legbonyolultabb és egyben legprofibb program a kisfrekvenciás NYÁK tervezők között. Ez a "DEMO", meglehetősen megtévesztő. Egy elég "szellős" NYÁK-on mutatja a kézi huzalozást... Nevetséges. Kíváncsi lennék, mit csinál az utolsó 10-20 összekötéssel? (nem vagyok kíváncsi, mert tudom...) Ezekben a progikban az "ész" mindíg az autoroute-ban és az autoplace-ban van. Ebben ez a progi nagy. Hátránya számunkra, az "amerikai" alkatrészkészlet.
(#) foltoska hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Szevasztok,

Kérem, segítsen valaki.
Szükségem lenne egy freeware pen plotter emulátor (vagy szimulátor ) szoftverre, amely fut W2K8 alatt. Kifejezetten boldog lennék, ha valamilyen profibb, és "gyógyítható" típus sikerülne találnom.
Kérem, ajánljon valaki, (ugyanis 2 napja bújom az Internetet, de nem sikerült "megnyugvásra lelnem", nem sikerült találni).
Egy ilyen szoftvert sokan tudnának használni pl. az EAGLE Cad/Cam tervezőhöz (nekem is arra kellene).

Köszönöm szépen előre is. Üdv.: "foltoska"
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013
Következő: »»   16 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem