Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   103 / 195
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
István ezt kellett volna megépítenem. Mármint az IC verziót. Nincs hozzá .lay-od.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) hotib válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
3 hozzászólással később Alkotó a nyáktervet is közzé tette. LAY nem lesz.
(#) Koncsar válasza hotib hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia! Csak azért kérdeztem, mert ha fent lett volna Sprintben, akkor áttudnám tervezni más reléhez.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Nem bírja a 80V-ot, az adatlap szerint 60V a maximális tápfeszültség.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Ja ja. Köszi. Visszaolvastam megtaláltam. Sajnos. Az szimpi volt benne, hogy kiáll hibára és resetelhető. Nem kapcsol vissza.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) hotib válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Nem akarlak rábeszélni semmire. De én azért döntöttem a Skori féle kapcsolás mellett, mert az én erősítőm +-12Volttal megy. Ilyen kis tápra sem egyszerű találni illeszkedő, és jól működő kapcsolást. Egyébként én Alkotó uPC1237 féle kapcsolását építettem volna (IC-k megvoltak, már eladtam őket)
A Te erősítőd pedig 80Volttal megy, ha jól látom, amihez megint csak nem jó a uPC1237.

Skori viszont készített táblázatot 12Volttól egészen 90Voltig, hogyan építsd meg a kapcsolást. És az ő neve jó ómen.
(#) Koncsar válasza hotib hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Reloop segítségével a Skori féle védelmet építettem meg én is. Hibátlanul működik.
(#) dudassandor1 válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia, nekem ez dolgozik az erősítőmben. Nagyon jól működik, tökéletesen meg vagyok vele elégedve!
A képen a kapcsolás már ki lett bővítve egy ventilátor vezérlővel és egy túlmelegedés elleni védelemmel.

P1070739a.jpg
    
(#) Koncsar válasza dudassandor1 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Milyen szép munka.
(#) Csupasz válasza dudassandor1 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat, én átsiklottam Alkotó kiváló magyarázata felett, tőle függetlenül találtam rá az IC-re.
De ezek után nyugodt szívvel építem meg.
(#) dudassandor1 válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Köszi! Nekem -+65V a táp, nincs semmi gond vele.
(#) Csupasz válasza dudassandor1 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Én a mini Orionba szeretném betenni, ott -+30V a táp.Valamit át kell alakítanom, vagy mehet az Alkotó féle?
(#) dudassandor1 válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Nem kell alakítgatni, csak egy két ellenállás értéket kell a táp mértékének megfelelően kiválasztani. Itt a doksija, benne van minden mit és hogyan! Nagyon patent a dokumentáció (és a védelem is persze)!
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) Csupasz válasza dudassandor1 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Köszönöm!!
(#) Gabó válasza dudassandor1 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Megnéztem én is ezt a doksit, és nagyon tuti. Főleg, hogy le van írva hány voltra mekkora kell. Csak egy dolog ami fel tűnt, hogy a kettős tápnál csak a +táp kell neki? Figyeli a - tápot is? Ha esetleg -DC menne a hagszórókra?
(#) szamóca hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Készreszerelve.
(#) dudassandor1 válasza Gabó hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia!
Igen véd mindkét irányban (+/-).
(#) Koree válasza szamóca hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok.
Folyamatban van a quad-om építése. uPC1237-esel fogom megoldani a védelmet.Nekem bevált anno építettem egyet a 2x25W-os erősítőmhöz és jól teszi a dolgát.A helyzet az,hogy már érdeklődtem a hol kapható topicban az IC iránt Pesten,de csak SINI kft-t vagy az e-bay-t kaptam válaszul.Az említett cégnél ha jól vettem ki csak netes rendelés és házhoz szállítás lehetséges.Így viszont többe kerül a leves mint a hús.Ahol annó vettem HQ video ott jelenleg a netes árlista szerint nincs raktáron sem.Még a Konthában, Lomexben és a HEstore-ban néztem és egyiknél sincs.A kérdésem adott.Hol lehet ezt az IC-t beszerezni Pesten?Hátha itt jártasabb valaki ilyen téren.
Nos viszont közben sikerült két komplett alkotós panelra épített áramkörre szert tennem tehát jelenleg most meg oldott az IC probléma.Ebből fogom kitermelni és új panelt fogok csinálni.Mert az alkalmazás helye kicsit specifikus, egy volt erősítő eredeti hangsugárzó kimeneti csatijára kell összehoznom az áramkört.

Kimenet.png
    
(#) lóri hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az upc1237 elbír-e kettő relét, vagy változtatni kell-e a kapcsoláson? A tekercs ellenállás 2880 Ohm.
Tudom, hogy egy relé elég lenne duplában, de ilyen van otthon.
Lóri
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013

STK4132.pdf
    
(#) reloop válasza lóri hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Szia! Ebből a reléből simán elbírja.
Nézd meg ilyenkor az adatlapot! A legnagyobb kimeneti áram 80mA. A tápfeszültségből és a tekercsellenállásból magad is ki tudod számolni.
(#) lóri válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) olahtamas hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Hello mindenki!
Találtam neten egy végerösitö-védelmi és csucsértékkijelzö áramkört, de se kapcsolási rajzot és egyébb adatot nem tudtam meg rola, nekem egy TDA7294-es erösitömhöz kellene, ha tudtok valami jo és megbizhato áramkört szivesen megnézném!!!
Udv Tamás
(#) szamóca válasza olahtamas hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
A h.védelmi topik nagy része pont erről a kapcsolásról szól. Alkatelemekre boncolva, oda-vissza ki van tárgyalva, csak olvass vissza.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
(#) Alkotó válasza olahtamas hozzászólására (») Feb 12, 2013 / 1
 
Szamócával egyet értve, de annyival kiegészítve Őt, hogy nagy valószínűséggel találsz itt ettől jobb védelmet is (rosszabbat aligha). De ha mégis ezt szeretnéd, akkor keresd a javított változatait.
(#) olahtamas válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
oké, akkor majd visszaolvasgatok... köszi az infot!!
(#) RobyBoy hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy a csatolt kapcsolást valaki megépítette e már?Ha igen akkor mik a tapasztalatok,vélemények.Egy épülőben lévő VF2 erősítőhöz szeretném az egyszerűsége miatt elkészíteni.
Esetleg egy nyáktervet kérhetnék még?Tudom egyszerű,de semmi időm nincs rajzolgatni manapság.
Illetve még azt szeretném megtudni h a rajzon a "C" jelű pontra milyen váltófeszt kell rákötni?
Segítségeteket előre is köszönöm!

vedelem1.gif
    
(#) reloop válasza RobyBoy hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
(#) RobyBoy válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Ó a fene,látszik hogy már rég jártam itt,szépen el siklottam efelett.Köszi a felvilágosítást..
Csak mostanában indultam neki ismét az építésnek,anno valahogy abbamaradt.Köszi mégegyszer.
(#) lóri hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy az upc1237-nél lévő 2db 680mikros kondi, lehet-e kisebb, és ha igen mennyivel? 47 mikro nem jó oda?
(#) reloop válasza lóri hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Idézet:
„2db 680mikros kondi”
Hol látsz Te olyat?
Következő: »»   103 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem