Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   149 / 289
(#) vador73 hozzászólása Feb 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy 220-as villanypásztor kapcsolásnál lényeges, hogy a fázis, illetve a nulla hogy van rákötve a hálózatra?Nem lehet felcserélni, mint általában a 220-as gépeknél?
(#) levaitamas válasza vador73 hozzászólására (») Feb 20, 2013 1 /
 
Ha adapterről üzemel akkor mindegy. Ha leválasztó trafóval építették akkor is.
(#) vador73 hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Köszi a gyors reagálást, ezt értem, de ha egyik sincs, akkor érdekelne a válasz!
(#) hg6dab válasza vador73 hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
(220as) - 230-as hálózati táplálású villanypásztor csak leválasztós lehet! Volt róla szó itt a fórumon, mint ahogy arról is, hogy a pásztor földelését tilos összekötni a hálózati földdel.
(#) vador73 hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Oké értettem, köszönöm!
(#) vador73 hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Csak azt nem értem, hogy miért írják egy-két pásztor mellé.:amennyiben nem megoldható a pásztor
földjét összekötni a hálózati földdel, akkor kell leválasztás?
(#) hg6dab válasza vador73 hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Őket kéne megkérdezni milyen gondolatmenet alapján írják. Pedig nagyon is kézzel fogható a probléma. Szó szerint. Ha nem a villanyóra előtti szondához közösíted, márpedig legtöbbször azt a legkörülményesebb elérni, nos akkor egy esetleges földelési hiba esetén bevezetted a lakásba az áramütést! Ugye nem ezt akarod? Egyébiránt nem is logikus. A pásztor foldelése legyen minnél közelebb a védendő területhez. Ha belegondolsz, beláthatod, nem mindegy milyen távon kell a talajnak vezetni.
(#) Peet19 hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Sziasztok.

Szeretném megépíteni az Oldman féle kutyapásztort .http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=5908

Az lenne az egyik kérdésem hogy ezek az alkatrészek kellenek hozzá? Lásd fájl.
Nem hagytam ki semmit?
Még annyit, hogyha elkészült, akkor hogy kell beállítani a szikraközt, vagyis azt hova kell rakni?
Azt hittem hogy a trafó középső fő ága azt közvetlenül a kerítésre kell kötni. Vagy nem?
Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2013
(#) vador73 hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Helló srácok!
Érdeklődnék, oldman-féle kapcsolásnál miért van, hogy ráadom a tápot 10 másodperc múlva leesik a fesz. 0-ra, a bc 182 forró?A választ előre is köszönöm.
(#) vador73 hozzászólása Feb 27, 2013 /
 
Nyemi hozzászólásánál a 2. képen a trafóról lehet tudni valamit, ill. az első képnél a neon az mit takar?
(#) nyemi válasza vador73 hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Én a gyújtásomhoz mazzilli flyback driver használom és annak a transzformátorát evvel a Linkel számolom.
A frekvenciát általában 30-40kHz-re veszem, a primer feszültséget meg 13,5-14V-ra (persze 12V akkumlátoros táplálásnál) így megkapom a primer tekercs egyik felének menetszámát.
A Gauss marad 2000.
A neon csak egyszerűen a nagyfeszültség meglétének ellenőrzésére szolgál.
Üdv nyemi
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2013
(#) vador73 hozzászólása Feb 27, 2013 /
 
Fain csatár vagy, de nekem ez szinte kínai én csak hobbiból építgetek, de azért köszi, nem tudtok valami egyszerű pásztort ami kicsivel többet tud mint az itt közölt inverteres, mert az 800 méteren már kevés birkának, ha tudtok segítsetek!
(#) Cavalier válasza vador73 hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Akkor ott valami el van baltázva, 800 méterre jónak kell lennie.
Mekkora a kondi, mekkora feszültségre tölt, milyen trafó van rajta, lehet, hogy valamelyik láncszem gyenge.. Vagy a kerítésen megy el valahol az energia, szigetelők, növényzet, illesztések?

Egyébként a fenti rajzon az öngerjesztő push-pull inverteres részt kell nézni, egész okos-ügyes megoldás. A nagyfesz részen meg a már ismert diak-tirisztoros megoldással meg lehet csinálni, ha érdekel átrajzolom. De az 555-ös IC-s sima trafós megoldás is bőven jó, simán lehet vele 4-500V-ot előállítani.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2013
(#) vador73 hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
A kondi motorindító 16 mikrós nem mértem feszt rajta most épp kölcsönbe van adva, ütni üt 800 méteren, de simán taperolhatom szigetelés jó, trafó japán suzukiba való, táp 16 volt 1 amper adapter.
(#) Cavalier válasza vador73 hozzászólására (») Feb 28, 2013 / 1
 
Akkor nézd át azt rendesen, nekem 16µF 450V-ra töltve lada gyújtótrafóval könyékig lezsibbaszt. A szomszéd meg át akart bújni alatta, háton találta, pulóveren keresztül, és hason fekve végigterült a földön.
(#) vador73 válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
De a tied, hány méteren van üzemeltetve?A tiedben mekkora az inverter trafója?
(#) Cavalier válasza vador73 hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Volt több is, 300m-1000m-ig 2 vagy 3 sorban felrakva, mind hasonlóan működött. 10VA-es kis trafó van benne.
(#) hg6dab válasza vador73 hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Földelés minősége? Valahol záródnia kell az áramkörnek.
(#) vador73 válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Az enyémben csak 3 VA-es van,gondolom ez lehet a különbség oka.Előtte volt nálam egy kisipari amiben szintén lada trafó volt, meg vinnyogott is rendesen, de a 800 méteren is ütött olyat, hogy lezsibbadt az ember derékig a kutya meg hátraszaltót csinált szó szerint, ezt próbálnám megcélozni.
(#) levaitamas válasza vador73 hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
A 3 VA nagyon kevés, megjártam vele én is. Ha megnézed a topic képei között (a villanyszerelő doboz hangfal csatlakozóval), megtalálod az enyémet a kicsi trafóval. Nekem egy trafós változtatható feszültségű 1A-es dugasztáp trafója vált be a legjobban.
(#) gofi2 hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Sziasztok Szakik!
Segítségre lenne szükségem! Olvasgatva a fórumot nem találtam "megoldást a problémámra.
Van egy házilag készített készülékem, mely több mint egy éve üzemel nagyszerűen, vagyis csak üzemelt. Mostanában az energiát elvesztette. Nem ad akkora szikrákat mint azelőtt. Van egy kis szikra testelésnél, de közel nem olyan nagy és erős mint "újkorában". Mi mehetett tönkre, illetve milyen alkatrészt lehetne kicserélni?
Ha valaki lenne Sz-Sz-B-megyéből aki esetleg vállalná a javítását elvinném!
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) deak francis válasza gofi2 hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Szia.Szerintem nézd át a kondikat.
(#) erdgab válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Egy másik topikban kérdezted,hogy hova kell tenni a szikraközt,nos mondom.A szikraközt a gyújtótrafó nagyfeszültségű kimenete és a test közé kell tenni.Mellékletben mutatok képet a kialakításról.A két vezeték közötti távolság 8mm legyen.A szikraköz némileg korlátozza a kimenő nagyfeszültséget kb. 8-10000V értékben és a készüléket is védi,ha megszakadna a kerítéssel az elektromos kapcsolat vagy terheletlenül lenne bekapcsolva a készülék.Ilyenkor a szikraközön keresztül sül ki az ív és nem tesz kárt a készülékben.Szikraköz nélkül akár 5cm hosszú ív is létrejöhetne és "keresve" a testpontot, akár a készüléket is tönkreteheti vagy egyéb dologban is kárt tehet,akár tüzet is okozhatna.A szikraközt magad is elkészítheted 1,5mm2 tömör vezetékből és egy darabka fóliáslemezből,de egy tönkrement biztosítékból is kialakítható,a fórumon vannak is képek.
(#) Peet19 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Húúú, de tök jó, köszi
Na most már minden világos. Mindent értek, köszönöm szépen
Akkor ez egy biztonsági intézkedés is egyben, hogyha megjelenik a kimenő nagyfesz (és nincs hova kisülnie) akkor a dobozon belül visszahúzhat a legközelebbi fémalkatrészre?
Így ha nincs terhelés akkor itt találja meg a legközelebbi testpontot és itt sül ki ? Akkor hasonló mint egy villámhárító.

Remélem jól értelmeztem amit írtál Erősíts meg.

Köszi még egyszer!
(#) sector99 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 1, 2013 / 1
 
És mekkora legyen az a szikraköz ?
Üdv.
sector99
(#) Peet19 válasza sector99 hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Ha jól olvastam akkor 8mm, de (gondolom) max. 1cm nél nem lehet nagyobb.
(#) erdgab válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Jól értelmezted,de csak hasonló.Egyébként máshova is lehetne,lehet tenni a szikraközt,én ezt a helyet találtam a legjobbnak számomra.Szikraköz nélkül nem próbálok ki egy pásztort sem,ha nincs véletlen bent,rajt,akkor teszek rá,mert egyszer már megjártam.Azért írtam az akár 5cm hosszú ívet,mert még a kezdetekben próbáltam egy készüléket (kísérlet) szikraköz nélkül,sajnos egy DVM ráment,annak az egyik vezetékére húzott át,közel volt a nagyfeszhez,a másik vezetéke,mért is ne,a testre volt kapcsolva,ennyi a történet.
(#) erdgab válasza sector99 hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Amint írtam, 8mm javaslok,nekem ez bevált.Az általam javasolt kivitel elkészítése nem szentírás,lehet lemezcsíkból is készíteni vagy akár csavarból is.
(#) sector99 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Bocsánat, figyelmetlenül olvastam el a hozzászólásodat !
Köszi még egyszer !
(#) Master006 hozzászólása Márc 8, 2013 /
 
Sziasztok! Megépítettem az oldman féle kapcsolást, ám élesztés folyamán sajnos kiderült, hogy fordítva van bent a bu326 tranzisztor. Ez mien egyéb hibát okozhatott? mert a megfordítás után sem akar üzemelni a dolog
Következő: »»   149 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem