Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIDI kontroller épités javítás
Lapozás: OK   6 / 11
(#) AkiAudio válasza univerzum hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Abszolút nem használhatatlan, sőt... Ugyanazt tudja mindegyik szinte mint a gyáriak. Építsd meg, s meglátod!
(#) univerzum válasza AkiAudio hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Az használhatatlan hogy egy kapcsolási rajzot nem találok, angolul nem tudok azért is írtam ide.
Az más dolog, hogy jól ledokumentált rajzot+hex fájlt keresek.
Nyolc csatornás keverőt találtam de nem értem hogy azt hogy duplázzam meg úgy hogy nem usb port rovására menyen?
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Azért kicsit részletesebben kifejthetnéd mit szeretnél keverni midivel.
Mert a midi jelet is lehet "keverni", azaz mergelni, meg léteznek midi vezérlésű audio keverők, de még azt is el tudom képzelni hogy keverőnek nevezed a több csatornás midi controllereket.
Milyen programhoz vagy hangszerhez vagy vst-hez szándékozod használni és miképp?
Magyar nyelven ebben a témában elég nehéz találni teljes leírást, angol vagy német nélkül meg elég bajos lesz kihámozni tényleg az Ucapps dolgait.
(#) Szpisti hozzászólása Márc 7, 2013 /
 
Engem pedig az érdekelne, készített vagy használt-e már valaki olyan midi szinkronjel leválasztót, ami egy sekvencer vagy dogép órajeléből takt jelet állít elő mondjuk egy dobos részére. Fülesbe vagy vizuálisan a zenekar számára. Vagy pl. analóg szinti, analóg dobgép vezérlésére.
Tudom hogy léteznek ilyesmik készen is, de elég borsos áron.
Rajzot is találtam, lehet kipróbálom - kérdés hogy mást is érdekel-e a téma ?
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Ardour mixeréhez vagy a fl studio mixeréhez szeretném használni.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2013

source.rar
    
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Idézet:
„Az használhatatlan hogy egy kapcsolási rajzot nem találok, angolul nem tudok azért is írtam ide.”

Ha ez így van, csak jószándékkal mondom hogy ne tölts el túl sok időt az ilyen leírások keresésével, mert nem fogsz találni magyarul szinte semmi használhatót.
Ha FruityLoops vagy hasonló kezeléséhez kellene , a legbékésebb és célravezetőbb út, ha szerzel egy kész midi master billentyűt, amin vannak potméterek, faderek és kezelő gombok.
Ezek legtöbbjét már úgy programozzák, hogy a FL-hoz vannak kész patchek, csak rá kell tölteni és már zenélhetsz is. At áruk is elérhető(már 30 körül kaphatók a legújabbak is), és semmiképpen nem több, mintha magad szenvednéd ki időben és alkatrészekben - esetleg kudarccal.
(#) AkiAudio válasza univerzum hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Minden elég nagy részletességgel le van írva, csak keresni kell azon az oldalon...
Az hogy nem tudsz angolul, nem tudunk mit kezdeni. Google fordító lehet a barátod
Bal oldalon ott vannak a modulok: core 8, ain, din, dout, stb.
Mindegyikhez van rajz, és korrekt dokumentáció, hibakeresés, stb. Ha elektronikához konyítasz, van google fordító, és MEGTALÁLOD azt amit akarsz, akkor nem lehet gond!
Egy szó, mint száz: minden fennvan azon az oldalon, ami egy midi kontroller építéshez kell!
Böngéssz, keresgélj, tájékozódj!
Ha ez megvan, és az, hogy mit akarsz pontosan, akkor tudunk segíteni.
Üdv.
(#) dj-mike válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
30 Ezerért 16 tolópotméteres kontrollert ?
(#) karpi válasza vaszil29 hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Ez mar egy kulonalo " hardware " szintetizator +sampler sequencer /recorder ministudio .
Szerintem azert ezt inkabb keszen kellene megvenni ha zenelni akarsz .Ha az elektonika/digitalis zeneben valo kutatomunkat akarod gyakorolni akkor valoszinuleg meg lehet epiteni par ev alatt .
A veszely /baj az lehet hogy mire kesz lessz a muszer akkorra a gyari cuccok mar teljessen mas modon alapokon mukodnek es mar nem lessz kompatibilis a te hangszered semmivel.Sot valoszinuleg dragabb lessz a vegosszeg mintha vettel volna egy szereny cuccot es kozben nem foglakozhattal a zenevel .

Amugy veszel pld. egy KORG nanopad-ot kapsz hozza M1-LE szintetizatort ,EzDrummer LE dobokat evvel + egy olcso Laptop-al amin Win XP fut mar elkezdheted a zenei karieredet .Mikor mar jutottal valamire vehetsz jobb dragabb "standalone" cuccot .
Korg -nanopad-bol n van MIDI DAW controller potmeterekkel es gombokkal .

De van mas cegtol is mindenfele cucc ..tele vannak az zhangszer uzletek ilyebekkel .

Vegyel masodkezbol -hasznalt cuccot amit mar ugy is kidobna a gazdaja .
(#) karpi válasza univerzum hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Pld fizikailag 8 potmeter (csatorna) amit at lehet kapcsolni 1-8 :9-16 : 17-24 csatorna csoportokra stb... Nem nagyon lehet ugyse 17 csatornat ket kezzel egyszerre allitani de meg figyelni se lehet .Logikussan helyezve a zeneanyagit/ hangszereket 8 gomb /potmeter eleg a "realtime " allitgatashoz.
(#) dj-mike hozzászólása Márc 8, 2013 /
 
MIDIBox Seq v3, úgy is használható, mint egy midi-kontroller.
A dobszintire és a szintire a sequencer-ről küldöm a midi jeleket:

http://www.youtube.com/watch?v=rn46s6Om_nA

A videó pár másodpercet késik a hanghoz képest, de majd csinálok jobbat.
Üdv
(#) univerzum válasza vaszil29 hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Én inkább vennék a helyedben egy korg esx et, én is akartam építeni samplert de lofi kategóriás eepromból, flashből olvasom ki 8bitben lenne belőle... Bár keresgélj analóg hangrögzítők közül és ha találsz szóljál. HA találsz valami jót, akkor tudnék segíteni.
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Mi ez az ic? Ha több címet is, 10et meg lehet címezni akkor tudok hozzá midi to cv rajzot adni. ASM kódal stb.
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Amint a leírásban is olvashatod, 220 cellát is meg lehet címezni, ha párhuzamos 7 biten vezérled bcd-ben. Sőt sorosan is lehet vezérelni 1 vagy 3 vezetéken.
Tehát olyan pic vezérlő kellene, ami a midi note eseményeket ilyen formába tudná kiadni.
Hálás lennék ha valaki belemélyedne, és én is segítenék a modul beszerzésében, programozásában.
Megvettem a feltöltő programozót is hozzá, nagyon szépen dolgozik.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2013
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Inkább diszkrét elemekkel lenne megoldva + pic-el hogy 10 cím lenne megcímezve, max a progiba kellene belenyúlni, amihez már semennyire sem értek. Majd megkeresem a rajzot.
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
A Midi to CV az analógszintik feszülségvezérelt oszcillátorait vagy szűrőit piszkálja midin keresztül, annak nem sok köze lehet a hangrögzítő modul megcímzéséhez.
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
csak hogy ez 5 voltos 10 darab triger jelet csinál szóval kisebb trükkökkel lehet hozzá köze...
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Te kerestél midimixer leírást , ugye ?
Ezelőtt 4 évvel ugyanebben a topicban találtam egy kitűnő diplomamunkát részletes leírásssal, kódokkal... tessék : MIDIMIXER
Azóta ha jól nézem páran megelégedéssel utánépítették.
Ráadásul magyarul a kezdetektől a kész megoldásig!
(#) Inhouse válasza dj-mike hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Maximális tiszteletem, ámulok, mikor ilyen "amatőr" profizmust látok megvalósulni...gratulálok!
(#) dj-mike válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
(#) dj-mike válasza dj-mike hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
(#) Inhouse válasza dj-mike hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Nagyon rendben van a cucc!
(#) dj-mike válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Egy másik dal tőlem:

http://www.youtube.com/watch?v=92WTvuTijfE

Üdv
(#) dj-mike válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
- MIDIbox SEQ V3
- KORG nanoKONTROL
- TR-909 sounds in Redrum drum-synth
- 2* Subtractor synth

http://www.youtube.com/watch?v=oZrk035kdb8
(#) univerzum válasza dj-mike hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Tr909 klónom az nekem van igaz hogy a projekt az hánykódik de maga a rajzot és az sw-t oda tudom adni.
(#) dj-mike válasza univerzum hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
azt megnézném, ha lehet.
(#) univerzum válasza dj-mike hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
808 és 707 is van. Utóbbi már nem ugyanaz max hangban. Viszont Vermona drm mk iii blokkok rajzai is megvannak.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Itt meg egy TR808 építőkit, még van 26 óra a lejártáig... Bővebben: Link
Következő: »»   6 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem