Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Egy érdekes jelenséget tapasztaltam, amit normálisnak ítélek ellenben eléggé zavar. A kérdés röviden és tömören: Ólommentes ónt, hogyan lehet normálisan forrasztani? A probléma ott van, hogy az ólmozottat teljesen szépen tudom forrasztani, viszont az ólommentes csak ragad oda mindenhez kivéve a rezet... Próbáltam már kínait(ebay) és itthon vásároltat is(mármint ólommentesből) és az eredmény változatlan.
Ha folyasztószer nélküli ónt vettél, akkor "külsőleg" kell folyasztószert alkalmazni. Ill. az óllommentes ón kb. 10-20 fokkal magasabb hőmérsékletet igényel.
Sziasztok!
Milyen összetételű forrasztó ónt érdemes venni? Olyan kellene ami nem mattul le, szépen folyik, és nem marad utána sok trutyi. Előre is köszönöm a válaszokat. Csaba
Szia!
Ami nem mattul be az ólmozott, az pedig nem EU szabvány, így hivatalosan nem lehet kapni. A nem marad utána sok trutyi, az elég relatív, mert ez sokmindentől függ, de sokkal kényelmesebb hogyha inkább forrasztás után lemosod valamilyen alkohollal(ezt az elkók kevésbé szeretik de egy darabig bírják). Azt, hogy szépen follyon pedig a megfelelő forrasztási hőmérséklet megválasztásával tudod elérni.
Köszi a tippet. A pákaheggyel volt gond. Érdekes módon ugyanazon profilú heggyel más az eredmény mert amelyiknek szélesebb a vége (kb. 3 mm) sokkal jobban tudtam dolgozni, mint azzal ami keskenyebb(kb. 1.5-2 mm), hőmérséklet és minden más megtartása mellett.
Üdv!
A kérdésem a következő lenne:van egymás mellet néhány felszakadt pad,amit nem igazán akar az ón befutni.Van valami használható módszer az előónozásra(a folyasztószer+ólmos ón+vékony ceruzapákát próbáltam)?Egyébként a lábak között úgy látom megvan a vékony lakkréteg,úgyhogy csak magának a láb helyét kellene javítanom.Azonban ha nincs akkor milyen lakkal(vagy egyéb szerrel)tudnék különválasztani lábkivezetéseket? A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2013
Üvegszálas tisztítóceruzát próbáltad? Bár nekem eddig működött a folyasztószer is, de a nagyon oxidos, vagy lakkozott paneleknél nincs más, mint a mechanikus tisztítás.
Azt még nem,de most láttam,ahogyan mégjobban letisztítottam,hogy néhol "összeszakadtak".Valamivel tudnám azokat javítani?
Fejpántos nagyító, szike, vagy egyéb kaparószerszám és jó világítás.... A végén csipogós műszer.
Oké.A lábak közötti szigetelést milyen fajta lakkal tudom megoldani?
Feltétlenül lakkozni kell? Egyébként ha igen körömlakk is megteszi. Ha nincs erre érzékeny alkatrész, csatlakozó, akkor spray, de a levegő a legjobb szigetelő. A lakk csak állagóvásként kellhet, vagy éppen esztétika miatt.
Egész pontosan leszedtem az alkatrészt és most csak a panel van,de úgy látom az alkatrészlábak helyén van ahol felszakadt a pad és egybeér a réz,nincs közte lakkréteg.(Ezért gondoltam,hogy ott újralakkozom.)Lehetséges,hogy új ón után kellene néznem,hogy elő tudjam ónozni a lakkozás után?
Idézet: „ahol felszakadt a pad és egybeér a réz” Ezt a részt most nem értem. A pad maga a rézfólia, ha az felszakad, akkor alatta már szigetelő réteg van. Vagy ez egy négyrétegű panel, és sikerült a felső két réteg elválasztó szigetelését is leszedni?
Teljesen igazad van...marhaságot kérdeztemValóban az a szigetelő réteg mivel szakadást mutat a multiméter.Akkor viszont előónozni sem fogom tudni igaz?Valahogyan javítható még egyáltalán?
Valahogy biztos. A kérdés inkább az, hogy megéri-e.
Mi ez a cucc amúgy?
LCD tv mainboard...tudom,hogy nem egy viszonylag kezdőnek való feladat,de tettem egy próbát...
Tudsz egy képet felrakni a problémáról?
Ha felszakadt a fólia, akkor már csak a kézügyesség segít. Én sodrott vezeték egy szálát szoktam felhasználni a "pótlás"-ra ha ilyennel találkozom. A végén ragasztópisztoly stiftjéből egy csepp a pákával rányomva. Nagyítós fejpánt, csipesz, türelem, ón. Segíthet még a vezető anyagot tartalmazó filctoll. Vagy ez is egy megoldás. Kb a 26 másodpercnél. Itt átlátszó öntapis fóliák közé van szorítva elmozdulás ellen egy-egy rézsodratból származó elemi szál. Így kötöttem össze a kijelző csatlakozóját a méretben nagyobb szalagkábellel. Kétoldalas átlátszó öntapadós fólia. Az első rétegre felragasztod a szálat, forrasztasz, és jöhet a második réteg. De akár nyers nyákból szikével is vághatsz vékony szálakat és azt is felragaszthatod, csak kerüld a pillanatragasztót, mert cianidot tartalmaz és azt melegen, forrasztás közben belélegezni - nos nem egészséges!.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2013
Köszönöm szépen a segítséget.
kameleon2:megpróbáltam amit írtál és úgy néz ki,hogy menni fog.Viszont még egy kérdésem lenne...A lábkiosztások között a szervízdoksiban van "NC"-ként feltültetett láb(mármint a felszakadtak között) és nincs is körülötte vezetőszál.Azt be kell kötnöm valahová vagy hagyhatom üresen? A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2013
Nc=not connected
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2013
Értem és köszönöm.
Szaisztok!
Szerintetek az jó, ha egy forrasztóón tartalmaz rezet is? Így néz ki: sn60pb38cu2 flux2.2 (aplha) Vagy ez jobb:sn63pb37 flux 3,5 (felder) A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
Senki többet harmadszor?
Szerintem teljesen mindegy. Kb. marginális mértékben növeli a vezetőképességet, és ennyi.
Szia! Mivel az ROHS miatt nem tartalmazhat ólmot - valamit bele kell tenni. Az, hogy mi jobb, mi rosszabb egy olyan technológiával szemben, ami jó ideje bizonyított, csak éppen környezetszennyező - arra a választ szerintem ne a hobbi oldalon keresd. Nekem van még úgy 6kg örökölt ólomtartalmú forraszanyagom, azt hiszem én már csak ilyen egészségtelenül forrasztok, de legalább nem morgok a sok taknyolás és a magas folyasztószer felhasználás miatt. Ha nem rezet használsz, akkor kénytelen vagy ezüstöt használni. Gondolom sejted, miért inkább a rezet favorizálják....
Másik csatorna, én szóba sem hoztam az ólommentes forraszanyagokat
Azonban egyetértek.
Igazatok van benéztem - de a lényeg ugyanaz.. Az ezüst drága.
Sziasztok!
Forrasztáshoz szeretnék találni valakit Budapesten (lehetőleg a XIII.kerhez közel), aki tud nekem segíteni... Egy pici kerámia lapból kiálló (vagy inkább ki sem álló) tűhegynyi drótdarabhoz kellene egy másik drótot hozzáforrasztani. Mindez egy 3D nyomtató extruder része, tehát viszonylag magas (300C körüli) hőmérsékletet kellene tartósan elviselnie a forrasztásnak. Sajnos nekem se eszközöm, se gyakorlatom h magam megcsináljam, ellenben nagyon sürgős lenne :S Ha valaki esetleg rá tudna nézni, nagyon megköszönném, meg persze honorálnám is. * Köszi! A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |