Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 85
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Mérd meg testhez képest mennyit kap a középső láb? Szerk.: a negatív stabilizátor IC-n.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2013
(#) kory24 hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Tehát ami a 4es lábra adna feszt. annak a stab ICje középső lábán 50VDC van.
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Innen van egy kis restanciánk. A 4-es lábon a negatív táp nem lett ellenőrizve. Ezért kalandoztuk el.

Az 50V gondolom a testhez képest negatív előjelű. Ezt fontos megemlíteni a mérésnél.
Ha a stab IC lábainak érintkezésében maximálisan megbízol, akkor lehet egy másikat kell tenni a helyére.
(#) kory24 hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Igen elnézést negatív előjelű! Viszont azt most így hírtelen nem tudom, hogy mikor tudok vadászni, lehet, hogy vennem kell.... viszont ha mondjuk a stab IC ment tönkre akkor ez !adhat! okot az egész hibajelenségre ha jól gondolom?....
(#) kory24 hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Ki lehet mérni ezeket az IC-ket?
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
A tapasztalt hangjelenség pontosan megegyezik az egy tápoldal hiányos műveleti erősítő viselkedésével, tehát a behatárolás megtörtént.
A kimérés abból áll, hogy a stab IC bemenetére érkező feszültséget a kimenetén a névleges feszültségre stabilizálva kell megkapni.
A vizsgálatot nagyon körültekintően kell elvégezned! A stab IC (LM7912) csak 35V feszültségtűrésű, Neked viszont 50V a tápod. Normál üzemben az IC előtti ellenálláson esik annyi feszültség, hogy annak bemenetére már 35V-nál kisebb feszültség jusson. Ennek feltétele, hogy a stab. IC kimenete terhelve legyen! Amikor a kimeneti láb érintkezése meghibásodott akkor kapott túlfeszültséget - ami tönkre tette.
(#) kory24 hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Értem! Nos ezt jó hírnek veszem, igyekszem az IC-t beszerezni, majd beépíteni.
(#) kory24 hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Egész pontosan LM320T jelű stab IC van benne.
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Nem tudom mennyire beszerezhető, szerintem 7912 is jó lesz bele. Bővebben: Link Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2013
(#) Vaniskovce hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Sziasztok!

Kb. 2 hete nekiálltam egy sztereó erősítő elkészítésének teljesen amatőrként. Vettem 2 db mono kit-et TDA7294-es IC-vel. A gond már csak az, hogy nem tudom milyen trafó kell neki, vagy esetleg valami más mellé. Elviekben +/- 40V szükséges neki. Ha találok egy trafót, ami ezt a követelményt tudja, akkor mehet is a végfokra és lehet is tesztelni?

Üdv.: Vaniskovce
(#) reloop válasza Vaniskovce hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Szia! Kattints ide, itt a témája. Olvasgasd, nézd meg a képeket.
Ott kérdezz, ha valamire nem találod a választ!
(#) kory24 hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Hello! Sikerült beszerezni egy 7912-es szab. IC-t és minden megfelelően működik, nincs semmi hiba a két oldal is külön-külön működik. Köszönöm a segítséget Reloop!!!
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Ügyes vagy
(#) fakóló hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Üdv! Adott egy yamaha Rx397 erősítő. Bekapcsoláskor a kijelző működik majd vissza kikapcsol az erősítő. Van valakinek ötlete mi lehet a gond?
(#) reloop válasza fakóló hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Üdv! Olvasd le a hibaüzenetet! Az FM/AM és a 8. csatorna gombokat tartsd lenyomva bekapcsolás közben. Elektrotanya->Service Manual->8.oldal.
Szerk.: 10.oldal
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2013
(#) fakóló válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Szia! A következőt írta ki: PS PRT: 009B; 1. VFD CHECK
(#) fakóló válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
A gomb kombinációval a feltöltött képeken lévőket kapom, tudja valaki mit jelentenek ezek?
(#) reloop válasza fakóló hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
A Service Manual-ja 6,3Mb, nem csatolnám ide, töltsd le az Elektrotanyáról! Nem kerül semmibe.
Írtam, üsd fel a 10. oldalnál és minden kérdésedre választ kapsz.
(#) fakóló válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Üdv! Igen megfogadtam a tanácsod, de az angol tudásom egy kicsit hiányos (sajnos), így nehezen boldogulok vele. Jól gondolom hogy táp ellátási gondjai lehetnek?
(#) reloop válasza fakóló hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia! Igen táphibát jelez, valamiért túlterhelést kaphatott.
(#) fakóló válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia! Van a tápellátásnál "gyenge pont" ami ilyenkor megadja magát és érdemes azzal kezdeni a hibakeresést?
(#) reloop válasza fakóló hozzászólására (») Márc 19, 2013 / 1
 
A készüléket először szemrevételezni kell. Égett alkatrész, elszíneződés van-e.
Abban a rövid működési időben ellenőrizni kell a megadott tápfeszültségeket.
Elnézve az erősítő bonyolultságát, nem lesz könnyű hobbi szinten javítani.
(#) fakóló válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia! Köszönöm szépen a segítséget. Megpróbálkozok vele, talán megtalálom a hibás alkatrészt.
(#) fakóló válasza fakóló hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia! Van esetleg valamilyen dokumentum amiből lehet tudni, hogy hol mekkora feszültségnek kell lenni? A service manual-ban csak azt találtam, hogy R137, R138nál 0,1-10mV között kell lenni, illetve hogy az IC melyik lábain kell +5V-nak és földnek lenni.
(#) fakóló válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia! Van esetleg valamilyen dokumentum amiből lehet tudni, hogy hol mekkora feszültségnek kell lenni? A service manual-ban csak azt találtam, hogy R137, R138nál 0,1-10mV között kell lenni, illetve hogy az IC melyik lábain kell +5V-nak és földnek lenni.
(#) reloop válasza fakóló hozzászólására (») Márc 19, 2013 / 1
 
A Service Manual 31.oldal F-3 mezőben keresd a tápfeszültség értékeket!
(#) fakóló válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Köszönöm szépen.
(#) jako2 hozzászólása Márc 20, 2013 /
 
Tiszteletem uraim!
Először is elnézést hogy ide írtam, de ahova tartozna ott 1-2 hónapja nem járt senki.
Tehát, van egy Kenwod KRF-V5070 tip. erősítő, tökéletesen szól, mind a 5.1 csatorna, a tuner része is kiváló, a hangzások is teszik a dolgukat, DE, ha bemenetet váltok (pl. video1-ről, Tape, CD/DVD,vagy tunerről kapcsolok el, van hogy nem hallom a kattanást, és elnémul, de van hogy kattan és akkor is. A spanom jobban ért hozzá mint én, és szétszedte, elég sok forrasztást megerősített, mert úgy találta, azok nem a legjobbak, méricskélt is, a végfok rendben, és a többinél sem talált hibát (egyenlőre) és úgy döntött, hogy a "Koppanásgátlók" lehetnek hibásak, ezért mind a hármat "áthidalta" (Rövidre zárta egy kis vezetékkel), mivel már késő volt, összerakta, láss csodát tökéletesen üzemelt, úgy ahogy azt a gyárba tervezték. Másnap reggel bekapcsolom, tökéletes, megint bemenetet váltok, és ismét nagy csönd, akkor a régi módszer, többször bemenet váltás, ill. tuner tekergetése, ki-be kapcsolás, megint megszólal, ismét hangzás váltás, (aréna, disco, hall) megint nem szól. van hogy órákig szól utána csönd.
Tehát önök szerint mit lenne érdemes megmérni, és merre, ha lennének ötletek, nagyon megköszönném. én ugyan nem értek hozzá egy cseppet sem, de a spanomnak mondva, talán rájönne a hiba valódi helyére, és okára.
köszönettel, és tisztelettel.
(#) zolika60 válasza jako2 hozzászólására (») Márc 20, 2013 / 1
 
Ha a témájába írod, az azonnal a lista élére kerül és ott is kaphatsz rá választ. Itt találtam egy szerviz doksit ami segíthet. Alul a get manual feliratra kell klikkelni a letöltéshez, néha kicsit várni kell, hogy megjelenjen. Úgy látom a bemenetválasztás teljesen elektronikus, valószínűleg az ezért felelős IC forrasztásait kell ellenőrizni, vagy azt kell cserélni.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
(#) jako2 hozzászólása Márc 20, 2013 / 1
 
n*os köszönöm a rajzot, de azt elkell mondjam, hogy ha szól, és nem kapcsolom sehova, kikapcsolás után is az a helyzet, vagy megszólal, vagy kapcsolgathatom, de akkor sem biztos hogy megtudom szólaltatni, volt hogy egy jó időn keresztül kapcsolgattam, és nem szólalt meg, ott hagytam, kihúztam a hálózatból, és másnap meg rendben volt.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
Következő: »»   38 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem