Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   408 / 607
(#) jani1987 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Nekem egy 3*3*16 centiméteres bordán van a 2 TDA, és estére már szépen felszokott melegedni. Viszont megjegyzésképpen nem szoktam csutkára feltekerni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013

Kép0159.jpg
    
(#) jani1987 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A teljesítményről ne vitatkozzunk, mert van egy határ ami felett már gondok lehetnek a hallással.
(#) Bassmester válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Nálam ilyen (vagy hasonló) hűtő dukál egy hangosítási célú sztereó hídhoz:
Bővebben: Link
Ez 10 óra (vagy bármennyi) intenzív használat után is csak kézmeleg (max. 40C).
Ez természetesen a környezeti hőmérséklettől is függ. Hőségben a hűtő is melegebb.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) peter1995 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Kell rá egy ventillátor és máris visszahűl. Nekem egy híd 100x100as bordán van 80x80as ventivel egy hosszú este alatt amikor majdnem csumán volt hajtva kézmeleg volt a borda.
(#) Davidd hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Na kiprobaltam a hidat. Most hallotam legeloszor hidat, hat azert meglepett mit tud az a ket kis ic. Eloszor benn probaltam ki, 2 akai fronton, mit se mondjak itt is szolt elegge, es hogy milyen szep cincegos magasa van. Na rakotottem egy topra, most nemvolt vagva rolla a basszus, de ahogy ez dubogott is csak neztem ki a fejembol hogy ilyen kis taprol meg 2 icbol ilyet kihuzni. Nemsemmi ez a kis vegerosito. Mostmar tenyleg enis eltudom mondani hogy ar/arany ertekbe nem tudom hogy vane valami ami elveri.Mellekelek kepet.A borda 27cmx1,5cmx7,5cm. 10 perc agressziv halgatas utan kezdett kapcsolni a hovedelem, igaz nincs se paszta semmi, csak elvan szigetelve es kalap. Ez csak egy ilyen teszt volt.Itt a video, telefon microfonja nembirta. Mertem az aramfelvetelet is primerben, maximum most 0.8 A volt 230V mellet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) Bassmester válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Csinálj hozzá hűtőtönköt, akkor nem fog bekavarni a hővédelem.
(#) Davidd válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ez csak kis kiprobalas volt, majd mikor belesz hopasztazva, meg masfajta bordan lesz, akkor csak nem kell majd hutotonk, azert nem akarok hutotonkot, mert nincs olyan nagyobb szigetelo lapkam, csak pont amekkora egy tranzisztor.
(#) Bassmester válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Akkor szigetelés nélkül kell felcsavaroznod a bordára (persze pasztával) és a bordát elszigetelni a doboztól.
Ha szigetelőlapot raksz a tok és a borda közé, akkor lehet akármekkora ventillátoros bordád,
a későbbiekben is hallani fogod a hővédelem működését
Hűtőtönk és a borda közé jó megoldás az öntapadós kapton szalag is.
(#) at22 hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok! Hozzám került bontásra egy technics SU-V50 erősítő. Ki mentettem belőle a trafót a hátuljára ez volt írva 50/60hz 220v 420w. Az lenne a kérdésem, hogy elbírna 2db hidat?
A szekunder 2x32v, 2x43v, 9v, a 32volton két szál jön ki mind kettőn. A huzal ránézésre 1,5 vagy nagyobb nincs toló mérőm nem tudom le mérni. A képen lehet látni milyen a mérete, a súlya 4kg.

A segítségeteket nagyon szépen köszönöm előre is.
(#) Alkotó válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A hűtőtönk is nagyon jó megoldás, de nálam várakozáson felül jól bevált a leszorító kengyel használata.
Ez utóbbinál nem kell nagyobb szigetelő lap. A leszorító kengyel lényegesen hatékonyabban képes az IC hátlapját a bordához szorítani, sőt még önmaga is elvezet bizonyos hőt a műanyagon keresztül. Szerelése is egyszerűbb, mert a felfogatás megenged egy kismértékű mozgást. Egy hátránya van, mégpedig maga terv, aminek olyannak kell lennie, hogy elférjen a kengyel, és annak csavarjai is.
Neked is ajánlom, nem fogsz csalódni benne.
(#) Davidd válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ra is google-zok mi is az a kapton szalag. Muszaly lesz valahonnan beszereznem olyan kapton szalagot, mert alagut hutest akarok csinalni rack dobozba, igyis nagyon nehezen dontom el hogy milyen bordat vegyek, nameg nemmindegy hogy milyen aron. Arrol nem-e lehet szo hogy a kengyelen is keresztul hul valamennyit? A borda mivel 10cm magas lenne, ha levagnek meg egy egy lamellat alul-felul,hogy ferjen be a rackbe vagy az tul sok veszteseggel jarna es ha az alagut elejere es hatuljara is tennek kulert ugy sem lenne eleg?
(#) jani1987 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Nekem szerencsém volt, mert volt egy rossz monitorom és abba (is) voltak hűtőbordák. Ha van otthon valamilyen ketyeréd, amit nem sajnálsz szétszedni, akkor olcsón megúszhatod a hűtést.
(#) Davidd válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ez baj nincs mit szetszedni, van egy nagy bordam, ami eleg lehetne a ket hidnak, de nem hosszanti lamellas es sehogyan sem lehet megoldani rajta hogy ferjen bele a rackbe. Gondolkodom hogyan kellene megoldani. Lassan nekifogok majd a tapnak is, mikor kesz kiprobalni hogy lassam mennyire melegedik, hogy lassam mivel van dolgom.
(#) jani1987 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Én nemrég még azon gondolkodtam, hogy a borda szerepét maga a ház töltené be, de mivel volt hozzávalóm így letettem róla.
(#) Davidd válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Majd legyszives mutas par fenykepet a muvedrol, erdekelne. Gondolkodom azon a leszorito valamin. Van itthon 0.6mm vastag alu"lemez"abbol megcsinalni, es onnan is hulne a tok, alatta meg maradhatna a paszta meg a szigetelo lapka. Meg mikor nekivagtam, olvastam hogy nehez lesz huteni, de nem gondoltam volna hogy tenyleg ennyire.
A kapton szalag nem szigetelesre van, a hot atadja rendesen? Am latom ara is van rendesen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) pjg válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Itt az enyém. Processzor hűtőbordán.
Bővebben: Link
(#) Davidd válasza pjg hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Mellekelek nehany kepet nekem mi van a borda gyujtemenyemben. Nekem is van 2 processzor hutoborda, annyi hogy meg van az a feket borda amit mar leirtem hogy mekkora.
(#) jani1987 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Én kérek elnézést ha egyik kép khm, mint a másik . Khm= sípszó. Nekem ugyanis nincs fényképezőgépem. Ja és még hiányos amiért még nincs benne a hangerő poti, de még így is üzemképes és most is erről hallgatom a zenét.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) Davidd válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Nekem sincs fenykepezo gepem, gondolkodtam azon hogy a piros cooleres procihutore ratennem a ket hidat, de nem lenne neki nagyon keves? Legalabb lenne ket egyforma procihutom.
(#) jani1987 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Mutasd azt a hűtőt.
(#) Davidd válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A borda merete: 7cmx4cmx9,3 cm, van egy kisebb borda annak merete: 6,5cmx3,5cmx8,3cm
(#) jani1987 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ha már a "légkondi" is rajta van , akkor szerintem elégnek kell lenni. Az enyémnek a mérete mint alább írtam 3x3x16cm, viszont látod a képet hogy néz ki és elég neki bőségesen. Ventire most nem akarok költeni.
(#) Davidd válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Nallam 2x annyit kell elfuteni, mint nalad, mert en pa alkalmazasra fogom hasznalni, szoval mindig clip elott jaratva. Mar a clip jelzo panel is keszvan, egyenrinyitas 1db 35A diodahid szures pedig 2x22000 µF 63V. Ha tobbiek szerint is eleg a nagyobbik procihuto, egyfolytaban mukodo ventillatorral, akor elkezdem gondolkodni mit meg hogyan pakolok a rackbe.
(#) jani1987 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Na akkor télen kevesebb gondod lesz a fűtéssel.
(#) Davidd válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Hat az biztos, vagy van az a lehetoseg, hogy amin most van egy hid az a feket borda, arra teszek harom ventit, csomo pc tapbol bontottam parat, azzal sem lenne gond, melyk lenne a jobb megoldas, vagy tudnek olyat hogy borda ugyan az , csak az alagut hutesnek az egyik fala maga a doboz lenne a masik az alja, tetejere tennek valami lemezt, es akkor ugy fuvatnam, na melyk kivitelezes mozgatna meg a legtobb levegot, nameg milyen hatekonyan hutene a ket hidat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) csady válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Tda 7294..... Van egy ismerősöm 47v-tól járatja öket.
(#) Davidd hozzászólása Ápr 8, 2013 /
 
Az nem semmi, lehet azert veszeli tul mert konnyen leesik a tap[meretet nem irtad,hogy mit tud a tap]. Ha jol olvastam meg regebben, azert nincs semmi ertelme magasabb tapnak, mert az ugyis csak elfutodik a kis tokon es kalap. De ha neki ilyenje volt es mukodik neki, gratula.
En pedig probalok magamnak keresni meg valamifele bordakat, ami hasznalhatobbak mint ezek, majd irok a fejlemenyekrol a tappal es mindennel egyutt kapcsolatosan.
Koszonom a biztatast, hogy probaljam ki ne csak olvassam mit tud!
(#) Bassmester válasza csady hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Saját felelősségére bárki megteheti. Kivezérlés nélkül jó esetben kibírja, de kihajtva nem fogja meghálálni. Az persze megint más, ha üresjáratban ennyi a tápfesz, kihajtva pedig 10V-ot esik
(#) csabacsaba hozzászólása Ápr 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy 5.1-et(Genius 5005) amelynek hianyzik az mely erosito resze!
Szeretnek egyet bele rakni...Tda7294 alapu ic-vel van.
Eredetileg is az van.
Valaki tudna nekem ajalani egy kapcsolaso rajzot meg nyakrajzot ami meg egy F4558 szuro icvel is rendelkezik.?
Koszonom!
(#) feccus hozzászólása Ápr 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy tda7294-es sztereó erősítő mikroshop kapcsolás,a tápja 250w toroid 2x24v.
Úgy tűnik hogy az egyik hangfalat jobban hajtja mint a másikat,megméregettem egy kicsit sinus jellel és az az oldal amelyik erősebbnek tűnik,0,5V-al több jelentkezik a hangszóró kimenetnél.
A végfog táprészénél viszont mind a két résznél azonos feszt mértem.
Azt vettem még észre hogy üresjáratban,amikor nincs bemenő jel és nincs hangfal sem rákötve melegszik az ic abban amelyik erősebbnek tűnik. Normális dolog ez,vagy hol lehet esetleg a gond?
Következő: »»   408 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem