Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Idézet: „A gép érzékenysége már így is kiváló, az 5Ft-ost 38-40cm-ről hozza.” Ha kitartóan pöcögteted a gépet, akkor ezt föl lehet vinni levegőben 50 centi fölé. Majd kipróbálod, és visszacsinálod, mert használhatatlanul érzékeny lesz.
Persze nem kell átesni a ló túloldalára, egyenlőre stabilnak és használhatónak tűnik. Már csak a diszkrimináción kell pár trükkel javítani, és egy nagyon fasza gép lesz belőle!
Hi!
Hát persze, hogy nem veszek mindent készpénznek! Én csak azt írtam, hogy segít megérteni a működését...
Szia!
Mi okozza azt, hogy a vasat csak az egyik irányba lendítésre jelzi? A Surfnél is megfigyeltem ezt a jelenséget, hogy néha csak az egyik irányba szól. Más: A fej árnyékolására alkalmas lehet a grafitporral kevert lakk? A fémes anyagok nem működnek. Köszönöm.
Ha csak a vasat jelzi egyik irányból, akkor az csak jó lehet. Nekem ez nem sikerült sosem.
Próbálkoztam grafitpor, és kötőanyag keverékéből vezető paszta készítését, de nem sikerült. Sajnos a lakk, és egyéb műgyanták szigetelnek.
Én Cink sprayt vettem, amire rá van írva, hogy vezetőréteget alkot. Ez működhet?
Én is vettem néhány olyan terméket, amire rá volt írva, hogy vezető réteget alkot, de úgy látszik, hogy ebben a kategóriában megengedett a félre-beszéd. A Maestro cinkalapozó volt az egyetlen, ami valamelyest hajlandó volt vezetni az áramot, de ez is csak nagyon kicsit.
Amit én próbáltam nem vezetett, de még a fémkereső sem jelzett rá.
És ez a "kicsi" elég volt a vevőtekercs árnyékolásához?
Meg sem mertem próbálni.
Egy több rétegben fújt 20 forintosnyi paca két széle között sok ezer ohm volt az ellenállás.
Hát ezt szomorúan hallom... Akkor mi vált be a leginkább? Az adótekercs árnyékolásáról is megoszlanak a vélemények. Árnyékoljam, vagy ne? Visszatérve a cink sprayre: Ott a spirálban feltekert árnyékolóhuzal menetei között csak max 2-3 mm-van ott viszont már nem több 1000 ohm lenne... nem tudom. Mindenesetre, ha tudsz jobbat, akkor nem kísérletezek vele.
Most kipróbálom az én horgany spraymet. (hanno gyártmány, azt írja, hogy megszáradva 95% tisztaságú horgany, áramvezető, ennél fogva áthegeszthető...) Fújtam ki vele egy A4-es papírra és megméregetem ohm mérővel különböző távolságokban. Ha 3mm-en 100Ohm nagyságrendben lesz, akkor az egyik sablont talán feláldozom reá.
Igazából ez az árnyékolás valójában nem is árnyékolás. Ha a hagyományos értelemben vett árnyékolás lenne, akkor az adó tekercsből semmi nem menne ki, a vevőbe semmi nem menne be. De nem ez történik.
Ez az árnyékolás olyasmi, mint egy kondi fegyverzet, ami a talaj és a tekercs között van. Így a talaj kapacitás nem a tekercs, és a föld között változik, hanem az "árnyékolás-fegyverzet" és a talaj között. Az meg valami fix potenciálra van kötve. A tekercs, és az "árnyékolás" között nem változik semmi. Ezért az "árnyékolásnak" valami olyasminek kell lennie, ami jó vezető, nincsen induktivitása és ellenállása. Ne képezzen rövidre zárt menetet sem, mert fura dolgokat okozhat. Lehet fém, szén, grafit. Sőt, nem is kell vele az egész tekercset befedni, elég a talaj, és a fű felőli részét. Ide írom, hogy próbáltam Hanno horgany spray-t is. Azzal fújtam le az SMW alkatrészeit. Arra jó volt.
hali! Azt nem írtad meg, hogy neked mi vált be leginkább. A contact chemie nek van egy graphite 33 nevű grafit bevonója, de az is csak nagy ellenállású réteg kialakítására alkalmas. Ráadásul csak egy kicsit drágább mint a vegytiszta arany...
Megmértem a hanno sprayt egy kalap sz@r. Mármint bármilyen elektromos célra. Le vagyok törve...
Mi lenne, ha több rétegben próbálnád fújni? Talán jobban vezetne, de lehet hogy rámenne az egész kanna...
http://www.geotech1.com/pages/metdet/projects/fastcoils/FastCoil.pdf Itt az árnyék és a tekercs között műanyaggal hézagolnak, talán ezzel működnének a fémes anyagú árnyékolások. http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?15791-Crude-coil-shei...-paint Itt meg vezetőképes festéket gyártanak házilag, ez se lehet rossz ötlet.
Az alufóliás árnyékolás a Surfnél eddig nem vált be. Se úgy hogy a tekercs be volt csavarva, se úgy hogy csak az alsó részére tettem fóliát. Az első esetben nem jelzett fémre, a második esetben igen, viszont a nedves földre is. Próbáltam impulzushosszt és söntöt állítani, semmi eredmény. Az árnyék a tekercs - vezetékére volt csatlakoztatva.
Hi! Kb 1mm vastag megszáradva a réteg, de 20Kohm állásban 1mm-re meg sem pöccinti a műszert...
Most száradt meg az utolsó réteg. 20Mohmos állásban 0,1 mm-ről sem mozdítja meg a műszert, úgyhogy végleg kimondom rá az áment! A Ni sprayvel nem próbálkozom, mert az ferromágneses, nem tudom mi legyen... Marad a grafit arany áron.
A helyedben először megpróbálnám a grafit vagy szénport lakkal elkeverni a grafit spray előtt, hátha olcsóbban kijön. A feljebb említett oldalon is ezt vagy elemből bontott anyagot ajánlanak. Van egy olyan módszer is, ahol szalagkábellel csavarják be a tekercset. Én most 0,5-ös tekercselő huzallal próbálom másolni a szalagkábeles technikát.
A mylar fóliát próbáltad már? Nekem csak igen kis mennyiség van belőle, ha a mérőzsinór hegyével mérem akkor igen nagy vagy végtelen ellenállása van, ha lapjával próbálom akkor már kisebb. A nagyfeszültségű szikrát legalábbis biztosan vezeti. Mi van akkor, ha a keresőfej üvegszálas szerkezetében a tekercs körüli réteget karbonszövetből készítjük?
Alufóliával, vagy vékony réz fóliával is árnyékolhatsz, de nem úgy, hogy bebandázsolod vele. Levágsz egy kb 2 centi széles csíkot, ami olyan hosszú, mint a tekercsed kerülete, és azzal beburkolod.
Szénszállal is megteheted ugyanezt. Jó kontaktot kell csinálni. A nikkel spray sem nyerő, de erről Motyo kolléga tudna bővebben panaszkodni. Gyári fejeknél alkalmazzák azt, hogy a sablont nem töltik színültig gyantával, hanem kb 2-3 millimétert hagynak. Erre fölhordanak egy egybefüggő grafit réteget, megszakítják itt-ott, hogy ne legyen rövidre zárt menet, megcsinálják a kontaktust, és rányomatnak még 2-3 milliméter gyantát.
Köszi, megnéztem azt a linket, de én nem tudom elhinni, hogy valami eredendően nem vezető kötőanyagba belekeversz némi vezetőanyagot és az utána vezetni fog. Én azt inkább úgy tudom elképzelni, mint sok apró kondenzátort... Úgy látom itt a tapasztalatokból, gyári alkalmazásokból szerzett információkból, hogy így-vagy úgy de a grafit a nyerő. Bár mateatek tippje is megér egy misét, csak azt nem tudom elképzelni, hogy hogyan csomagolom be a tekercset úgy, hogy légmentes maradjon...
A retnél van ez a grafit spray. ismeri valaki?
80-00-16 GRAPHIT 33 200 ml VEZETÖ RÉTEGET KÉPEZ KOCH 2 258,27 Ft
Óccób is van:
http://www.magev.hu/webset32.cgi?Mageev-Rainbow@@HU@@261@@GOOGLEBOT Grafit tartalmú aeroszol 400ml Cikkszám: DSP-N77-400 Bruttó ár: 1 880 Ft Nettó ár: 1 480 Ft Mennyiségi egység: DB
Visszarajzoltam az S.M.W. detektort, hogy a tákolgatásomnak megfelelően szerkeszthető legyen. A PDF exportját feltöltöm, hátha valakit érdekel. Egyúttal megkérlek benneteket, ha ismeritek a kapcsolást nézzétek át, hogy nem tettem-e bele hibát. Annyi módosítást elkövettem, hogy a vevőerősítőben lévő műveleti erősítő egyik eleme nem volt használva, azt én felhasználtam tápfigyelésre.
A tápfesz figyelését egyszerűbben is megoldhatod. Minek felezed a tápot két ellenállással, mikor az már meg van felezve, és rendelkezésre áll?
A figyelő által szolgáltatott jelet ne egy tranzisztorra, és LED-re kössed, mert plusz alkatrészek, hanem mondjuk egy ellenálláson, és diódán keresztül az IC10B 5-ös lábára. A feszültség megváltoztatja a hangfrekvenciás oszcillátor frekvenciáját. Hamarabb észreveszed, mint ha a LED-et kellene sasolgatni. A BIAS potinál lévő R43-as ellenállást cseréljed le kb 22-33K-ra mert a megadott értékekkel semmit nem szolgál. A DISC poti 3-as pontja és a kimenet közé tervezzél be egy kb 10K-s trimmert, mert azzal tudod majd a poti átfogását finomra beállítani. A mostani állapotban kb felét nem használnád. A C11-12 kondik mindegyike álljon két darabból. 33 és 68 nano. Jumperrel lehessen őket bekapcsolni, illetve kiiktatni. A gép gyorsaságát tudod úgy szabályozni.
Ezt is kipróbálhatod.
Szén. |
Bejelentkezés
Hirdetés |