Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1291 / 2505
(#) vipera1997 hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Hello!Keresnék egy olyan kapcsolást, nyáktervet, beültetésit, ami 2X35V-ról megy és kilehet belőle hozni olyan 100W körüli teljesítményt!

Köszönöm.


Továbbá keresném ennek az eredti nyáktervét én nem igazán találom!

Köszönöm!
(#) nagysasy válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
A B5 erősítő rajza itt van fent. De tessék.
(#) vipera1997 válasza nagysasy hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Elősször én is erre tippeltem de nem ez!
(#) nagysasy válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Akkor a Vf2. Egyébként a B5 egy jól eltalált jó hangú erősítő.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Szia, az R11-et már kivettük a torzítás miatt és a P1 potméter a kezdetek óta közép állásban van és a keverő pedig csutkán.
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Már beugrott a történet. Mekkora a keverő kimenő jelszintje? A torzítás határáig lehetne még emelni a szűrő erősítésén. Próbálj meg R11 helyén 22-27k ellenállást.
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Az keverő és a osztó erősítő közt még van egy Behringer MDX-2000-res limiter aminek 1,2V-ig lehet szabályozni a kimeneti jelét (most bányásztam elő a kezelési útmutatóját).
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Ha limiter be van iktatva nem lesz gond az R11 10k-s értékével sem. Amikor a torzítást tapasztaltad használtad a limitert?
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Sajnos már azt is próbáltam ha vissza teszem a 10k-ást akkor érces kásás lesz a mélyek hangja.
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Ez a hangzás akkor is fenn áll, ha a keverőről alacsonyabb szintű jelet küldesz?
Itt van szimulátorban a kapcsolás, tudom tanulmányozni az átviteli jellemzőket. A torzítás azért zavaró fogalmilag, mert túlvezérlésre gondolok a hallatán és lehet nem is az a bajod vele.
Magával a vágás frekvenciájával, tehát mekkora az a legmagasabb mélyhang ami még átjut a szűrőn, azzal elégedett vagy? A program segítségével mindenféle irányban lehet korrekciót végezni. Szívesen segítek.
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Ha nincs teljesen kivezérelve akkor nem torzít, a mély. Én úgy hallom ha a limiter kimenetét állítom kb
3/4 után kezd el torzítani. De így meg nagyon kevés jel jön ki a végek meghajtásához a szűrő böl.
(#) luluzulu hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Elkészíttetem e Bővebben: Link
Végfoknak a NYÁK tervét megnézné valaki, hogy hibáztam-e? Előre is köszönöm.

Dracul.lay
    
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
A szűrő kimenetén gond nélkül ki kéne jönni 5V-os torzítatlan jelnek, ami több mint elég egy végfok számára. Lehetséges-e, hogy az IC kimenet és a végfok bemenet között valahol jelentős csillapítás alakult ki? Olyan egyszerű esetre gondolok, mint például az R12 helyén 100 ohm helyett egy jelentősen nagyobb ellenállás van.
(#) Haliapu hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Holnap szét bontom az egészet és átmérek mindent újra, köszönöm az eddigi segítségedet jó éjt.
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Szia, kedves kolléga minden alkatrészt kiforrasztottam és kimértem tökéletesek és az értékek is a rajzon lévőkkel meg egyeznek, és az R11-10K nincs benne mert azt korábban el távolítottam a torzítás miatt. Újra össze raktam és ki próbáltam a széles sávú rész tökéletes sőt túl tudom vele vezérelni a végfokokat. De sajnos a mély vágó szűrő az gyengécske. Arra szeretnélek meg kérni, hogyha betennéd újra a szimulátorodba ezt a kapcsolást a széles sávú rész nélkül, hogy úgy mit mutat. Magyarán mondva csak az aszimmetrikus átalakító és a mély vágószűrő lenne szimulálva, vajon ennek mi lenne az eredménye. Ha más nem lesz akkor csak a széles sávú részt fogom használni és tekerek passzív váltókat.
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Szia! Természetesen vizsgáltam külön a szűrő fokozatot. +/-12V tápnál 7V-os kimenő jelnél mutatkozik túlvezérlés.
Az R11 pozícióban javaslom próbálj ki 22k ellenállást. Ez az alkatrész nem csak a jelerősítést, hanem a vágás meredekségét is befolyásolja.
Az R11 ezeken az ábrákon az R6 pozíciószámot kapta.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2013
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Köszönöm, kifogom próbálni majd jelentkezem mire jutottam.
(#) blasz hozzászólása Ápr 18, 2013 /
 
Sziasztok letudnátok rajzolni nekem hogyan kell a hid kötést megcsinálni?Honnan hová?Bármilyen tranzisztoros rajz jó,akár ez is.Köszi

sema.jpg
    
(#) zenetom válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Hát rosszul adtam neki a jelet, ezért volt furcsa hangja!
Kipróbáltam helyes bekötéssel, szól rendesen. A VR1-et addig tekertem, míg a "torzítás" fülre el nem tűnt. Bár teljes hangerőn nem bírtam kipróbálni, de remélem úgy is jó lesz.
A tápban a graetz-en gondolkozok még, hogy ki kéne cserélni, mert ott látni a NYÁK-on egy égésnyomot, bár jól működik és kimérve is jó...
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Üdv! Hát nem mondtam még el elégszer?
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Ugyan úgy kell,mint ahogyan a 8 tranyós panelodnál csináltad.
(#) reloop válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Most, hogy folyik a nyugalmi áram szimmetrikusak a tápoldalak? Ha graezt diódái nem szakadtak akkor nem lesz vele gond.
(#) zenetom válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Igaz ma nem mértem, de tegnap még az volt, de még rámérek szkóppal a graetzra puffer nélkül.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Reloop!

Nem javaslom a Tina-ban az 5534 modelljének a használatát, mert a Tina ezt a modellt használja ideális műveleti erősítőként. Valami más modellt használj, mert ez a modell félre fog vezetni. Nézd meg pl. egység erősítésnál az AC átvitel szimulációját, meg fogsz döbbenni.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék véleményt kérni a linkelt erősítőről. Érdekelne, kinek mi a véleménye a kapcsoló üzemű táplálásról, valamin az úgy mond hagyományos tápról. Előnye/hátránya.?Bővebben: Link
(#) zenetom válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Apropó, milyen progival szimuláltad le a kapcsolást?
(#) reloop válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Tina-val. A lényeges számításokat elvégzi
(#) zenetom válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Sejtettem. A Tina-ra meg a Proteusra gondoltam.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 19, 2013 /
 
Hali!
Valaki légyszi. mondjon már erre valamit. Köszi! Bővebben: Link
(#) highand válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Nagyon nehéz dolog felelősséggel véleményt mondani egy nem ismert készülékről. Ha mégis muszáj, akkor íme az én véleményem, de előre bocsátom ez egy szubjektív vélemény:

A régi 20-30 éves erősítők ma is működnek, legfeljebb egy-egy kiszáradt elkót kell bennük cserélni.

Az elmúlt 5-8 évben piacra került kapcsoló tápos műszaki berendezések viszont sajnos döntően nagyobb százalékban hibásodnak meg és szinte minden esetben a kapcsoló üzemű táp hibásodik meg bennük.

Azonban ezek konsumer berendezések és nem lenne szabad ezek megbízhatósága alapján véleményt formálni a professzionális eszközökről.

Az iparban a vezérelt szerszámgépek tápjai ma már szintén kapcsoló üzeműek. Sajnos ezek is 10-20 szor gyakrabban hibásodnak meg, mint a gyakorlatilag soha meg nem hibásodó trafós, diódás tápegységek.
Következő: »»   1291 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem