Fórum témák
» Több friss téma |
Az 1-3 között ír ki 33pF-ot. A 2-es mérőpont közöttük van a nyákon, tehát arra is kellene mérési hibát írnia. A fólia sehol nincs elégve, a távolság nem kisebb mint az IC lába. Amúgy SMD-s 1%-os alkatrészekkel va szerelve.Többféle nyák terv is készült, pont emiatt. A legújabb verzióval most próbáltam ki, és a helyzet nem változott. Úgy döntöttem a kalibrációt kihagyom, úgy is pontos.
Az nem biztos , hogy , mert köztük van a kettes mérőpont , hogy emiatt nem e szed össze valamit a nyák további részén .PL írod , hogy smd , ha teljes mértékben az , akkor az ellenállások alatt , illetve a más alkatrész alatt tovább haladó vezető sávok esetleg ?
Ha az ic is smd , akkor a közeli padek között nincs e valami szennyeződés st6b . a kalibráció az jó ha van , mert úgy állítja be az értékeket a szoftver a processzorhoz a beültetett alkatrészekhez stb.Egyébként milyen atmegával lett megépítve külső , vagy belső órajel ?
Lehet hogy igazad van, mert a probléma valós. Neked kalibráció után rendbe van minden ezek szerint, nem ír ki ilyet?
Atmega 168 QFN tokos, és belső 8MHz. Köszi: Zoli
Nekem minden rendben van vele .Az enyém Atmega328P vel van szerelve smd az enyém is , de viszont külső 8MHZ kvarc van a processzor mellett.
Talán a mérés pontossága nem azon múlik,hogy külső, vagy belső oszci, de nekem nem is az a gondom vele. A nyák terved publikus, akkor elküldhetnéd.
A mérés pontossága nem nagyon , de azért számít a külső kvarc .Gyorsabb , és a mintavételezés is több a 8MHZ miatt.
A nyák terv persze miért ne lenne publikus felteszem ide. Ez saját tervezés , és nem biztos , hogy másnak is eme elképzelés a megfelelő a kialakításban , de nekem így kellett.
Dobozolva, és a nyákterv így néz ki
Igen hát ez nem teljesen smd a processzor az tokban van ?
Volt rá példa , hogy a túl melegített , vagy a nem jó minőségű tok egy kicsit megolvadt , és pl két beforrasztott lába között Mega ohm nagyságrendeket lehetett mérni szóval találkoztam már ilyen hibákkal is.
Szia!
Nekem ezzel a verzióval nem működik a külső feszültségmérés. Tudnál adni tanácsot?
Szia!
Mivel nálam nincs külső feszültség mérés, nem tudom ellenőrizni. Ráadásul a jövőhét végéig kölcsön van adva, így még nem égettem be a 1.07k-t. Viszont csak félve kérdezem, hogy a fordításnál a WITH_UART-t deaktiváltad, vagy nem?
Ha a makefile ezen részére gondolsz:
# The WITH_UART option enables the software UART (TTL level output at Pin PC3, 26). # If the option is deselected, PC3 can be used as external voltage input with a # 10:1 resistor divider. CFLAGS += -DWITH_UART Ez megegyezik az1.06k verzióval. Azzal pedig megy a külső feszültségmérés.
Igen, erre gondoltam. Számomra egy rejtély, hogy így miért működött, bár szerintem nem működhetett. Szerintem vedd ki és fordítsd újra.
Sziasztok. Megépítettem én is pár verziót a műszerből. Jelenleg mindegyik verzió a gyári 1.06-os szoftverrel dolgozik. A nyákterv innen a fórumból "Bubuka57" érdeme. Alább belinkelek egy dropbox könyvtárat melyben megtalálható pár kép a műszerről és az alkönyvtárakban a nyákterv valamint a gyári firmware is. A képek között megtalálható a Fuse bitek beállításáról is egy screenshot. A nyák egy magyarországon kapható műanyag műszerdobozhoz lett tervezve úgy, hogy egy 9V-os elem is elférjen mellette. Jelenleg a nyákomon a távtartók nem a dobozhoz vannak igazítva. De talán majd egyszer
A "firmware aktualis" mappában van az a fw amit jelenleg is használok és biztos, hogy kompatíbilis a megépített hardverrel. Képek, nyákterv, firmware
Szia!
A nyáktervet mivel tudom megnyitni?
Köszi a tanácsot, segített. Így már jó. Utólag belegondolva én sem értem, hogy az előző verzió miért működött...
Ha valakit érdekel egy ékezet nélküli magyarosított változat az letöltheti innen: Bővebben: Link
Sajnos a hozzászólás módosítási lehetőség eltűnt ezért a továbbiak itt:
A szoftver 3,7V-os telefonakksira van optimalizálva. Ebből egy StepUp állítja elő az 5V-ot. Egy másik StepUp pedig a külső feszmérés (zener és stab IC mérése) kb. 47 vagy 27V-ját. Az előlap még csak tervben létezik, de valami hasonló, egyszerű előlapra gondolok: A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2013
A demo verzióval meg tudom nyitni, de nyomtatni....
Valaki áttenné 5.0 -ra? Persze "más" jellegű segítség (okosítás) még jobb lenne. Köszi!
Készítenél egy pdf, vagy jpg filét a nyákról?
Vasalásos módszerhez kellene. Bár az átfordítást (átméretezést) megoldom. Nem szeretem a Képernyőképről készített nyákokat, jobb az eredeti. Kösz.
Hú ebbe most nem vagyok benne csak elméletben. Melyik nyákról csináljak pdf-et?
Erre gondoltam.
topimap hozzászólásában levő nyákterv. Hátha kell valakinek.. Az én problémám már megoldódott, köszi mindenkinek! A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2013
Automatakikapcsolás nélküli nyákterve nincs véletlen valakinek?
Szia!
Ha nem okoznak gondot a felületszerelt alkatrészek, akkor ez jó megoldás lehet. Van benne egy StepUp-os változat, és egy 5V-os stab IC-s is. Kipróbált, működő nyákok. A trimmerek az LCD csatlakozótól lefelé: kontraszt, táp pontos beállítása, külső feszmérés pontos beállítása. A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
Vagy a saját meglévő nyákodon az 5v os stab ic bemenetét rákötöd a 9v os bejövő bemenetere fixen , és nem fog kikapcsolni automatikusan.Ennyi az egész egyszerűbb, mint egy másik nyákot ezért csinálni.
És mihelyt megkapja a 9v ot máris aktív lesz , addig amíg ki nem kapcsolod. Bár megjegyzem az automata csak jobb elem takarékos.De te tudod.
Köszi! Én egy kiírdalt kikapcsolás nélküli verzióra gondoltam, hátha van valakinek megtervezve már. Az smd-k nem okoznak gondot és ez olyan amint látom. Üdv
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
A zener mérést egy gyári kínai step-up konverterrel szeretném megoldani ami áramigényes ezért 220v-os táplálásra lenne a megoldás trafóval, és a háttérvilágítás is tetszik, főleg a kék kijelző láthatatlan e nélkül.
Az enyém pont ilyen amit te leírtál kivéve azt , hogy automata kikapcsolású.
Lehet elemmel is használni , de mivel otthoni körülmények közt van ,így kapott egy dugasztápot 9v ra stabilizálva. Képeket rakok majd fel , de még addig nem szeretném , amíg teljesen nem lesz kész. Bár sok verziójú kialakítást láttam már , de szerintem ez ütős lesz, amit én készítek ezzel nem lenézve más munkáját . Én a egy műszerre jellemző kinézetre törekedtem . Igazából maradtam a hagyományos műszer kialakításnál , és nem bezsúfolva egy gyufás dobozba , igaz a kapcsolás teljesen smd , de kívülről ez egyáltalán nem látszik .De viszont a pontos , és megtervezett kialakítás az nagyon meglátszik rajta , illetve fog a feliratozás után meg pláne. Szóval remélem tetszeni fog majd mindenkinek. A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |