Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rezgésmérő műszer
 
Témaindító: cseri81, idő: Nov 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 10
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Hát igen, mert ugye ezzel nem fogunk folyamatosan mérni csak mondjuk időszakosan! Akkor meg kicsi a valószinüsége, hogy pont ezen az átbillenési ponton lesz a csapágy! Tehát vagy fog jelezni/átbilleni vagy nem! Szerintem! Ugyhogy ha az eredményt kijelezzük, akkor már kész is!
Erre akár egy fényjelzést vagy hangjelzést is lehetne használni, nem?
(#) cseri81 válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Honnan tudnám letölteni a Tina 7-es verzioját?
(#) cseri81 válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
A demo megvan, de a teljeset nem találom!
(#) László zs hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Egy kis elmélet (második csomag).
(#) László zs hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Egy kis elmélet (harmadik csomag).
(#) László zs hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Ja és így néz ki egy rezgésmérő:
(#) László zs hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Ismét egy kis elmélet (első csomag)

Document.pdf
    
(#) László zs hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Ismét egy kis elmélet (második csomag)

Document.pdf
    
(#) cseri81 válasza László zs hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Hát nagyon köszönöm!!!
Kár hogy nincs mégegy 50 pont!
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
innen hála Skorinak.
Van még 50pont !
(#) László zs hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
És itt találtam még több leírást (a polcon már csak a gépkönyvei vannak a műszernek).

Rezgésmrés

A linknél válaszd a "Szakmai anyagok" menüt.
(#) cseri81 válasza László zs hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Ezt ismerem, végnéztem már én is! De ez már bőven sok is, ennyiből simán meg lehet írni! Köszönöm szépen!!!
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Ok! Megvan!!!
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Ez az 3 led fel fog villani, vagy folyamatossan villágit, ha átbillen a komparátor?
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Hát ez attól függ hogy a komparálási szintet mennyi időre lépi át a jel. Villogni fog. De ez is egy plusz információt jelent.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Igen, értem! És mmiért van belöle 3 db?
Ezzel mondjuk kész is van a müszer! Nyáktervet kell még készitenem hozzá meg müködési leirást kell irnom! Nyáktervet szerinted milyen progival érdemes?
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Ha megnézed mekkora a kimenő feszültség megérted miért kell legalább három.
Szerintem ne a nyáktervvel kezd, hanem egy próbapanellel.
Persze ahhoz hogy beállítsd az erősítőt kellene egy oszcilloszkóp + hanggenerátor.
Légyszí informálj hogy mire jutsz, mert érdekel.
László Zs -nek nem adsz pontot? Valahogy lehet pontot adni még. Ha más nem akkor megkéred valamelyik moderátort.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Oké!
Mindenképpen irok, hogy mi a helyzet!
A pontot meg elintézem! Ő is megérdemli!
(#) cseri81 válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Szia! Megmutattam a kapcsolást a Tanárnak, aki a feladatot kiadta és ezt válaszolta rá: Még nagyon az elején jársz a megoldásnak: sávszűrők,átlagérték detektorok, integrátorok, komparátorok, A/D konverterek, kijelző és egy szuper tápegység kell még hozzá!
Ami eddig elkészült az csak egy harmadfokú alulvágó szürő!
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Mi ez , szakdolgozat ? Ennyi idő alatt ?! Valami blokvázlatot nem javasolt ? Nekem legalább fél év kellene ehhez. A másik hogy halvány fogalmam nincs hogy a tanárod mit akar. Van több féle megoldás is. A gyári spectrumanalizátorok tudtommal fix sávszűrőkkel dolgoznak. Ez kicsit durva lenne. A másik megoldás szoftveresen ábrázoltatni az A/D átalakítóval vett jelet + spectrumot. Van egy cikkem a kapcsolások között, egy mini szkóp, az pontosan ezt végzi. A harmadik lehetőség hogy hangolható sávkiemelő erősítőt használsz.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Igen, ez egy szakdolgozat! Semmit nem javasolt, csak hogy csináljam meg! Az A/D átalakitós megoldás is jó lenne, tehát ha szoftveresen ábrázoltatnám! Vagy már nem tudom én sem, megőrit ez a szar!
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Merre van ez a mini szkóp cikked?
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
A kapcsolások között.
Csak a PC-s program megírása kb. fél évi szabadidőmbe került. Hatalmas feladat szerintem, amit kaptál. Legalább is én szerintem. Nem szakterületem. Gépész a végzettségem , a hobbim meg az elektronika. Talán a mini szkópból el lehetne indulni. Ha kell a forrása akkor szólj.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Megvan a cikk, ez tényleg komoly! Nagyon jó! De most ezt hogy tudnám én rezgésmérésre használni? A rezgésérzékelőt rá lehetne kötni valahogy a szkópra?
(#) cseri81 válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Itt az érzékelöröl egy kis leírás!
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Tulajdonképpen így , ahogy van lehetne rezgésméresre használni csak egy laptop kell hozzá. Csak az a bibi hogy elég nagy ez az oldal és sokan járnak ide. Érted mire gondolok.
A másik megoldás pl. soros A/D használata itt . kb. 2000 Ft a RET elelektronikába. Esetleg a harmadik megoldás valamelyik PIC mikrovezérlő beépített A/D -nek használata. Szerintem ez utóbbi lenne a legcélszerűbb. Megírnád a szoftvert a mikrovezérlőre, a szkópom PC programját kicsit módosítanád pl. beépítenéd a saját frekvencia számításokat. Mondjuk beírnád a csapágy tipusát és a spectrumon megjelenne grafikusan a kiszámított érték.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Ez utobbi lenne a legjobb, mert ebben van a legtöbb saját munka! Az a baj, hogy nem tudok PIC-et programozni! Az email cimedre küldtem egy levelet, nézd meg!
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Tegnap támad egy másik ötletem. Szerintem ez lenne a legegyszerűbb és ta tanárod kívánságának is szerintem ez tenne eleget.
Részei.
1, hangolható sávkiemelő erősítő
(a szokásos potnéter helyett digitális potméterekkel pl.MCP42010) A digitális potmétereket a PIC mikrovezérlő vezérelné és így végig tudnád hangolni a teljes frekvencia tartományt.
2, átlagoló tag
3, PIC18F452 mikrovezérlő ez végezné a frekvencia végigfésülését valamint a beépített A/D átalakítója digitalizálná a jelet.
4, 2x20 karakteres LCD. Felül kiírná a frekvenciát + hozzátartozó feszültséget. Alul kirajzolná egy sáv formájában a mért feszültség értéket.
Szerintem időben ez lenne a leggyorsabb.
innen le tudod tölteni a Mikropascalt. A demója 2k fordítási korlátig müködik. Szerintem ebben készítsd.
Mikrovezérlő programozóra javaslatot találsz bőven. [quote][/quote]itt van egy.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Ja és az amplitudó értékből ki lell számoltatnod a rezgéssebeség + rezgésgyorsulás értéket mert ezeket használják összehasonlításra a gyakorlatban.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Ez biztos tetszene neki, de hogy én ezt nem tudom megcsinálni az is biztos! Semmi ilyet nem tanítottak a főiskolán! A kapcsolást sem tudom összeállítani, PIC programozásról meg szó sem volt!
Szóval gáz van!
De azért nagyon köszönöm, hogy segítesz!
Következő: »»   2 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem