Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   224 / 375
(#) hajdu patrik hozzászólása Ápr 23, 2013 /
 
Üdv minden fórumtagnak!
Bekötési rajzot keresnék egy bizonyos Sanyo M2502 típusú hordozható magnóhoz. Egy raktárban találtam csak az volt a gond, hogy már hiányoztak belőle alkatrészek amiket persze szeretnék pótolni és csak hogy ne legyen könnyű munkám minden vezeték ki volt belőle forrasztva. A mechanikai része perfekt, semmi baja nincs, az áramkör része is tökéletes. Lehet hogy nagy fába vertem a fejszém de szeretném megoldani. A segítséget előre is köszönöm.

Üdv: Patrik
(#) Tivadar108 hozzászólása Ápr 23, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
nemrégiben került hozzám a képeken látható Tungsram fényvezérlő, a segítségeteket szeretném kérni, bármi féle kapcsolási rajza, esetleg valahol padláson hozzá tartozó használati útmutató, vagy bármi, ami alapján bele tudok kezdeni a javításába!
ha van valamiféle anyagotok hozzá, akkor ide küldjétek kérlek.
*
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
(#) lortnok válasza mps hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
hát azt szeretném csinálni, hogy az áramlásmérő segítségével olyan erősen világítsanak a ledek, amilyen erősen szívom, vagyis az áramlással párhuzamosan kapjanak feszültséget.

http://www.koboldmessring.com/fileadmin/koboldfiles/pdf/gb/s4gb_kff_kfg.pdf

Ezt találtam, analóg kimenetel, kis értékekhez és ráadásul levegőhöz. A kérdésem az lenne, hogy ha füst megy a csövekben akkor az infrás fototranzisztoros megoldás nem fog működni, mert megtörik a fény?
(#) Szpisti válasza lortnok hozzászólására (») Ápr 24, 2013 / 1
 
Nem tudom mennyire érné meg egy ilyen vagy hasonló preciziós eszköz ennek a jópofa dolognak a megoldására, de pl. amit itt linkelsz 150 US dollár körül beszerezhető.
Lenne esetleg tippem kettő is, miként lehetne megoldani olcsóbban.
Van pl. az automata kávéfőzőkben egy egyszerű kis átfolyás érzékelő, igaz vízhez készült, de a benne lévő turbókerék elég jól felpörög levegő átfújásra/szívásra is. Ez mágneses impulzusokat ad ki, amivel lehet valami elektronikát vezérelni(pl. integrátor>555 freki változás>integrátor>1 tranzisztor nyit a ledre az impulzusok arányában). Ilyent pl. a Saeco szervíz oldalán olcsón tudsz rendelni.

A másik tippem pedig egy kiselejtezett vérnyomásmérő nyomásérzékelője lenne.
A vízipipában szíváskor vákuum keletkezik, amit ezzel jól lehet mérni, érzékelni.
Ehhez jóval egyszerűbb elektronika kell, mert nem impulzusokat ad ki, hanem egy osztó feszültségviszonyait változtatja, amit egy analóg erősítő fokozattal lehetne a led felé vezényelni.
Régebben nekem is voltak ilyen agyament ötleteim, pl. söröskorsó alját ledekkel partiszínekkel kivilágítani, amíg van benne ital. Amikor a gyártónak elmondtam mit kellene , elhajtott és hülyének nézett. Azóta valaki már rég megcsinálta, és jót kaszált vele)
(#) lortnok válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Üdv!

Uhh most néztem csak az árát...
Esetleg újonnan milyen nyomásérzékelőt nézzek?
Ha több darab is készül belőle elég macerás lenne keresni az összeshez egy régi nem használt nyomásmérőt!

Nagyon szépen köszönöm az észrevételt és a segítséget!!
(#) lortnok válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Az biztos, az eredeti ötleteket a nagy cégek szívesen kitulajdonítják...
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
(#) pitybull hozzászólása Ápr 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Ryobi akus fúrom, aminek a töltőjében elszált a 6 lábu ic és a 1,5ke200 s.dióda...az ic az elpukkant így nem tudom leolvasni...
Véletlen nincs valakinek aki megmondaná mi az ic-benne..
RYOBI TÖLTŐ
(#) lortnok válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
ha minden igaz, akkor 2000PA vagyis 0.02 bar nyomáskülönbség van.
(#) lortnok válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Ezt találtam:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=155026

Az alábbi nyomásérzékelők közül melyik lenne a legjobb?
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=231110&page=0

Előre is köszönöm a sok segítséget!!!!
(#) Szpisti válasza lortnok hozzászólására (») Ápr 24, 2013 / 1
 
Nézz körül ITT , elég nagy a választék...
Ezek nyomásérzékelők.
Amit meg kávéfőzőben átfolyás érzékelőst említettem, itt van egy.
A keresztmetszetet azért nézd meg, nem mindegy a füstöt mennyire lassítja le.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
(#) lortnok válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
szuper!

Ez jónak tűnik:
http://hu.farnell.com/freescale-semiconductor/mpxv4115v6u/ic-sensor...457166

A vizipipa tartály ketté lesz osztva. Ezt beépítem a tartály két részébe és hogyan tovább? Mi kell még pontosan ahhoz hogy a ledeket tudjam vele szabályozni? Milyen kapcsolás?
(#) Szpisti válasza pitybull hozzászólására (») Ápr 24, 2013 / 1
 
Nagy valószínűséggel ilyen volt az elhunyt...
(#) Temela válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Bocs!
Az én tippem trabant vagy wartburg üzemanyag átfolyásmérő (bár nem éppen parány, de megfelelhet)
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
(#) Szpisti válasza lortnok hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Az érzékelő bekötését és paramétereit meg tudod nézni az általad linkelt adatlapon.
A sokból csak 3 lábat használ, +5V, Gnd és kimenet. A kimeneten a nyomással arányos egyenfeszt ad ki. Ezzel kéne megpróbálni az egyszerűség kedvéért először a következő nagyon egyszerű kis kapcsolással fényessé tenni a dolgot:led fényszabályzó
A leírásban a kisebbik 5V-os tápfeszhez tartozó értékeket használd. A két kapcsolás abban tér el, hogy a vákum hatására elhalványul vagy felerősödik a fény.
Azért egy videót tegyél majd fel ha elkészül !
(#) endrusz válasza hajdu patrik hozzászólására (») Ápr 24, 2013 / 1
 
Szia Patrik! Tessék itt a kapcsolási rajza a magnónak.
(#) lortnok válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
köszi és rendben!
(#) hajdu patrik válasza endrusz hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Hú köszi! Remélem valahogy el tudok rajta menni.
(#) leocska66 hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok. Egy kenwood kdc m4524G autórádió rajzát keresem aki tud segíteni az legyen szíves elküldeni vagy valami
(#) martin66789 hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok
Valaki nem tud ezekről egy kapcsolási rajzot előteremteni valahonnan mert nem találok sehol sem.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A lámpa nélkülinek kellene a kapcsolási rajza.
(#) rammeradrian hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Üdv! Universum LV 896-os erősítő rajzát, ha valaki megtalálná, nagyon hálás lennék érte!
(#) Hx-2 hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Keresem a Trust PW-4055T szunetmentes tapegyseg kapcsolasi rajzat.
Ha valaki tud valamit megkoszonnem!
(#) mate0120 hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Sziasztok
Kellene nekem egy telefonhibrid kapcsolási rajz rádió stúdióban lenne használva.
Előre is Köszönöm
(#) boris92 hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Üdv.
KÖRTING NECKERMANN Hifi Stereo Verstärker 1040 ennek az erősítőnek keresek kapcsolási rajzot. Nem mai darab.
Remélem tudtok segíteni , köszönöm.
(#) gerenk válasza boris92 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Talán ez, egy képet ha felteszel könnyebb azonosítani.

1040.gif
    
(#) gerenk válasza boris92 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Esetleg ezt keresed ?
(#) boris92 válasza gerenk hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Igen ezt keresem.
(#) Szpisti válasza mate0120 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Rádióstúdióba nem tudom érdemes-e házilag fabrikálni ilyesmit, mert rengeteg kész eszköz létezik erre a célra. Igaz ahogy elnézem elég húzós árakon, 50-200e ft közt.
Ha ez miatt szeretnél barkácsolni, pár lehetőség azért akad.
Mindenek előtt a legegyszerűbb , amikor a stúdiós magát a telefonkészüléket használja , és az ezen keletkezett hangot keverik adásba. Ez nem mindig megoldható, több okból is.
Ilyen esetben itt egy egyszerű megoldás:vonalról kicsatolva
A profibb megoldás az, amikor az adás és vételirányt szétválasztják, és a speaker személy headsetjéről megy a beszélgetés a keverőpulton keresztül.
Erre egy sematikus megoldás: Bővebben: Link
Ennek egy konkrétabb megoldása látható itt Igaz ez egy rádió adó-vevőhöz készült, de kis átalakítással alkalmazható a célra.
Aztán léteznek cél-icék, az olcsó asztali telefonokban, ahol meg lehet csípni az adás és vétel oldalt a kézibeszélőnél. Itt viszont figyelni kell a galvanikus leválasztásra mindkét irányban.
Aztán ha bonyolultnak találod ezeket, vannak kész megoldások is, ennél olcsóbban gyárt az Ágotatechnik is hasonlót.
Arra mindenképp figyelj oda, hogy a csengetőfesz impulzusait kiszűrd az áramkörből, mert ha az adásba kerül, elég durva lenne...
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2013
(#) mate0120 hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
http://www.seekic.com/uploadfile/ic-circuit/200976204912717.gif ennek az elkészítéseben tudnál
segiteni vagy legalábbis 1-2 dolgot nem értek arra választ kapni jó léenne
(#) .colin hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Üdv! Olyan kapcsolást keresek amivel a 7805-el tudnám állítani a feszültséget.
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza .colin hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Szia!
Tessék: Bővebben: Link.
Következő: »»   224 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem