Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   84 / 602
(#) dbase hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Egy újfajta lámpa technológia, jobb mint a fémhalogén, kevesebbet fogyaszt, és rögtön begyujt, kapcsolgatható. Állítólag.
http://www.dml-hungary.hu/index.php/hu/a-technologiarol
(#) kameleon2 válasza dbase hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Ez nekem - akárhonnan is nézem, "sima" fénycsőnek tűnik. Hiszen azt is gerjesztheti az ember hővel, indukcióval, nagyfeszültséggel. Semmi korszakalkotót nem látok benne. Maximum az argon színhőmérséklete lehet kellemesebb, illetve mivel elektrinikusan gyújtják - azonnal világít.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) pagaby hozzászólása Ápr 18, 2013 /
 
(#) zolika60 válasza pagaby hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Nekem kissé gusztustalan.
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 2, 2013 /
 
Egy kis steampunk: Steam LP player
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Ez kissé beteges.
(#) pagaby hozzászólása Máj 3, 2013 /
 
(#) kadarist hozzászólása Máj 3, 2013 /
 
(#) Poostmaster hozzászólása Máj 4, 2013 /
 
Na ez is elég sok gógyit sejtet a készítőjétől.
Bővebben: Link
(#) 20sz Jófiú hozzászólása Máj 4, 2013 / 1
 
Gondolkoztam rajta, hogy hova *** dugjam a nagyflexet...
Itt a megoldás!
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) elektrorudi válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ugyan ezen az oldalon, érdekes a LED reklám is: Garancia 2 ÉV!
Akárhogy is számolom, ez mintha kevesebb lenne mint 50.000 üzemóra!
(#) szamóca válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ez az 50000óra élettartamot valaki lemérte már, és megmérte a változásokat hosszú távon egy LED esetén, vagy csak a gyártókra hagyatkozva vagdalkoznak a nagy számokkal?
Én annyit tudok, hogy három éve megy egy LED sor, amiből egy alkonykapcsolóra van kötve. Ez a LED tehát átlagosan napi ~12órát megy, azaz eddig ~ 12x365x3= 13140órát ment. A fénye a többinek a felét sem éri el. A hideg fehér színe meleg fehérre váltott, pedig a nyitóáram csupán 10mA. tehát szerintem nincs 50000-60000h-s élettartama a LED-eknek a gyakorlatban, ill. lehet hogy még emittál fényt, de azt már csak közelről lehet látni.
(#) kameleon2 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nem tudom a mai LED-ek valós élettartamát. Azt azonban tudom, hogy az első Weller pákám tápjában van 2 db led. Ezek naponta 10-16 órát is mennek. Igaz még piros és zöld kb 10mA-en, 2V-ra beállítva. A LED-ek 1982 óta világítanak. Ez 31 év. Ez átlag 10 órájával számolva 113150 óra.
(#) proba válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Sok bizodalmam nekem sincs az új iránt. Lehet az a led gyárilag fele fényt tud mint a mostaniak, de azt az örökkévalóságig. A mostaniak sokkal világosabbak, gondolom az élettartamuk is ennek függvényében csökkentett. Annyi rossz leddel nem találkoztam régen 10 év alatt, amennyibe most szinte hetente belebotlom. Elég ránézni a ledes zseblámpákra reflektorokra, szinte nincs olyan amiben mind jó. Optikai egerek között sem egy volt már ami led cserére megjavult. Ami azt az élettartamot tudja, szerintem az nem az általunk megfizethető (mellékesen még szerintem nem versenyképes) árú ,hanem az feletti kategória.
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 6, 2013 / 1
 
Conradban vásároltam: Kérek egy alkatrészt, MPSA42 (paraméterei: tranzisztor, 300V-ra, NPN, többi lényegtelen számomra). Csak helyettesítő van (ami 30X több A-t bír...), 10X-es áron. Oké. Megnyitom gyorsan telón a conrad.at-t, keresek olyan alkatrészt, ami jó. Felsorolok 10-et, egyik sincs raktáron. Magára hagytam kicsit az eladót, hogy magától keresgéljen még. Ekkor elkezdett véletlenszerűen kiválasztani a több ezer alkatrész közül néhányat (stabilizátor, FET, stb.), hátha megfelel az elvárásoknak. Persze nem talált. Kiderül, hogy az eladó előtt kinyitott könyv pont a raktáron levő alkatrészek paramétereit tartalmazza. Nézegeti, talál egyet 8X-os áron. Már hozná is, mikor megkérdezem, megnézhetem-e a könyvet. Megnéztem, kiválasztottam egyet, 1.5X-ös áron megvettem, amit akartam. És az ilyen boltnak nincs konkurenciája...
(#) Hp41C válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Egy kis villamosozás és mertozás a Lehel térhez és kaphatsz MPSA42 -t brutto 13.21 Ft -ért (plusz egy kiskereskedelmi árrés).
(#) Kovidivi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 6, 2013 / 1
 
Azt valóban nem írtam, hogy Bécsben történt az eset... Elnézést. BP-en én lennék a marha, ha conrad-ban vásárolnék, mivel van más üzlet, ahol könnyen beszerezhetőek az alkatrészek. Bécsben sajnos nincs a Conrad-nak konkurenciája...
(#) B.I válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Mennyire tartós ennek a hatása?
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Egy kis magyarázat a víztaszító felületekhez.
(#) elektrorudi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Érdekes, hogy a nanotechnológiát említik a jelenség kapcsán, pedig arról legalább 1-2 nagyságrenddel kisebb méretek esetén beszélünk (szerintem).
(#) kadarist válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Divatos kifejezés lett a nanotechnológia és szeretik sok mindennel összekapcsolni. A nanosz egyébként egy görög szó és törpét jelent.
(#) elektrorudi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Megint tanultam. Köszi.

De nyilvánvaló, hogy a nanotechnologia kifejezést, a nanométeres (törpméteres) méretekkel jellemezhető dolgok kapcsán szokták általában használni. Sokszor nem tudni, hogy az újságírók tudatlanság, vagy szenzáció hajhászás miatt idézik a nanotechnologia szót...
(#) vicsys válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Akkor ez csak manótechnológia...
(#) Action2K válasza vicsys hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Minden manó törpe, de nem minden törpe manó.
(#) zolika60 hozzászólása Máj 22, 2013 /
 
(#) kameleon2 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Már csak a magyar változat várat magára .
(#) sastas01 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Akkor azt törékenyként bubis fóliába csomagolva, egy gumiborítású acéldobozban add fel. Különben félúton tönkremegy az elektronika....
(#) kameleon2 válasza sastas01 hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
De legalább látom hogyan..... Volt kollégám aki bemutatta, hogyan nem kell csomagot kezelni... Az 1,5MFt-os erősítőt lecsúsztatta 20 lépcsőfokon....
(#) vicsys válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Meg is lepődtem a legutóbbi csomagomon. Kínai feladó. Minden darab külön zacskóban, azon belül hungarocell dobozka, a dobozkában bubis fólia és abban az lcd. Na, ezt már lehet ütni-vágni. Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Nekem is olyan érzésem van, hogy csak egy fél perces felvétel lenne, amíg beadod az ablakon, aztán már csak az látszana ahogy repül a többi közé a raktár sarkába. Persze csak ha olvasható marad az adathordozó.
Következő: »»   84 / 602
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem