Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 7 másodperces időzitő
Lapozás: OK   8 / 10
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Én az áramkör fényképére gondoltam.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Kihúztam az ic (4017) és behúzva maradt a relé!!
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Akkor a tranyóval van valami. Mert Ha a tranyó nem kap vezérlést nem nyithatna ki.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
rögtön küldök egy képet ,mi lehet a tranyóval ma vettem?
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Az nem jelent semmit.. Lehet gyári hibás.
CB lábai nem érnek össze a forrasztásnál?
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Holnap küldök képet a dig .gépet nem bírtam életre kelteni a telefon meg szar képet csinált! Még egy tranyót találtam itthon melyiket cseréljem?
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
mind a 2 behúz? Tranyó típusa?
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
mind a kettő behúz
ctbc 182 enyi van rajta
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Ha a tranyót kiveszed és még mindig behúz akkor a nyák is lehet hibás de ennek kicsi a valószínűsége. A kivett tranzisztort ellenállás mérővel vagy dióda vizsgálóval le lehet tesztelni hogy zárlatos e.
(#) Forgács István hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
tranyókat kivettem jók .nélkülük nem húzott a relé ,de most már sehogy
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Itt valami nagyon rejtélyes dolog van, A jó tranzisztor vezérlés nélkül összezár? Nem lehet hogy mégis csak egy picit össze volt folyva az ón a lábainál?
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
A Relé típusát írd már le légy szíves.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
siemens v23061-B1001-A401
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
És ez biztos 12V-os relé? Adatlap szerint nem ennyi.
V23061-B1005-A401, a 12V -os verzió
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2013
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Bocs elírtam !de valami más gond lehet kicseréltem az ic t tranyót össze vissza működik ha vez szálat meg a minuszt egyszerre rakom gdr néha egyik relé behúz lefuttattad a prometeuso n ott jó működött?má nem tom majd holnap .köszönöm a segí
tséged.
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
GND-re mindig adj minuszt és + az ut+ ra, és amikor indítani akarod akkor adj még a vezre is mínuszt. Proteusban működik rendesen.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Remélem megtaláltam a hibát !!egyik helyen összeért!!!!!!!Nagyon béna vagyok lehet hogy már tegnap este nem kellett volna erőltetnem . de most már szerintem kell egy új 555-ös . A kondit mindkét helyre 10n-os került ez okozhat problémát?Köszi.
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Ha a 100nF-os helyett van a 10 nano az nem befolyásolja a működést, mint írtam az csak zavarszűrés. 555-öt le tudod tesztelni ha van egy leded és egy 300-500 ohmos ellenállásod.
A ledet sorba kötöd az ellenállással és a test és az 555 3-as lábára kötöd ekkor a lednek villognia kellene ha jó az 555 és kap áramot.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Sajna nincs rajta fesz .és melegszik .Majd holnap kap egy újat.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Na ,siker ! tegnap kapott egy új 555 -t és tökéletesen működik ahogy leírtad, ma berakom az autóba remélem jó lesz .Köszönöm a türelmed !
(#) Forgács István hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Szia Zoltán !Pénteken beépítettem az autóba és tökéletesen működött ,de ma megadta magát .Nem volt még időm kivenni de nem tudom mi lehet a gond 12 voltra volt méretezve az autóba 14.5volt van elképzelhető hogy ezt nem bírja ? vagy nagyon szűk és légmentesen zárt dobozba építettem és tul melegedhette?
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia!
Ezek az ic-k 15 V-ig bírják tehát a 14,5 V ot bírnia kellett volna. Holnap ha leírod mi ment tönkre okosabbak lehetünk.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Az esetleg hogy egy vízmentes dobozba tettem és hogy ne mozogjon egy szivacsot tettem alá felé okozhatja?
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ha nem szívta meg a szivacs magát vízzel és ha nem vezető anyagú szivacs volt akkor elvileg nem kellene hogy ettől tönkremenjen. Nem lehet hogy csak a rázkódástól valamelyik forrasztás elengedte?
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Máj 6, 2013 / 1
 
Helló! Szétszedtem és az 555 ic 3-as lábán fix a fesz ! A panelon semmilyen hibára utaló nyomot nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2013
(#) Forgács István hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Lehet hogy stabilizálni kellene a feszültséget?
(#) proli007 válasza Forgács István hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Hello! Az 555 egy astabil multi, vagy is annak mindig járni kell. Így akkor a hiba meg is van, csak meg kell mérni a lábain a feszültségeket. Szabilizálni nem kötelező, de nem árthat. Egy ellenállás+zéner+kondi bőven megteszi. üdv!
(#) Forgács István válasza proli007 hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Másik 555 -tel sem jár ,tünet ugyan az a 3 as lábon fix a fesz.
(#) proli007 válasza Forgács István hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Jóember! Ne csak a 3-as láb feszültségét mérd meg. (Amúgy mi az hogy fix? Magas/alacsony vagy hány volt? stb..) Olyan nihil infókat tudtok adni, egy bites információnak is kevés lenne..
(#) Forgács István válasza proli007 hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Miért ?te írtat hogy astabil multi ha jó 555 3-as lábán impulzus szerűen van fesz nem pedig folyamatosan ,De ez semmi
2db 555 -ic vettem egyikkel sem ment ,most kivettem egy régi digitális mérlegből egyet és azzal tökéletesen működik ! Ezt nem hiszem el.Szerinted???
Következő: »»   8 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem