Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   7 / 212
(#) titi válasza pegyusz hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Hali!

Esetleg nézd át a kondikat.
Nézd esetleg meg a a végfok ST-BY ill. MUTE bemeneteit, hátha ott van valami. IC típus?
Minden más megy? (gombokra reagál, stb.)
Nincs LINE kimenete? Ha van, amikor nem szól a rádió, nézd meg, hogy a LINE kimeneten van-e jel.
Ha van, akkor nem a "jelforrás választó" a ludas.
Ha már kép nincs, legalább a pontos típust áruld el!

Üdv!
(#) pegyusz válasza titi hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Köszi az eddigi ötleteket. Akkor írom amit tudok róla: Clarion RAB2671R. A neten csak 2 orosz és egy francia oldalon találtam meg, ott is csak termék felsorolásban.
Egyébként LINE kimenete nincs. A végfok IC-ről nem tudok semmit, mert teljesen össze van építve a hűtőbordázattal. Egy helyen viszont melegedésre utaló jeleket láttam. A magnó rész alatt van két "tranzisztornak látszó tárgy". beépítési jelük: Q513;Q514, tipusuk1858. A nyák oldalon a lakk a melegedéstől elszineződött és a fedlapon is látszi a melegedés nyoma ( nem tudom fontos-e?).
(#) titi válasza pegyusz hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Hát, rajz nélkül eléggé sötétben tapogatózok!
Így nem tudom, azt se, hogy a két tranzisztornak mihez van köze. (egyébként valószínü 2SA1858 vagy 2SD1858)
Ha előttem lenne, végigkövetném, hogy hova kapcsolódik. (Ha köze van a hangjelhez, akkor lehet akár némítás is a szerepük...) Ez esetben lehet a hiba forrása.
De sajna ennyi infóból nehéz pontosan megállapítani a hiba okát.
(Egy fénykép sokat lendítene...)
Tipp: Nincs benne egy TDA7313-as IC? Arról lelehetne venni LINE szintű jelet.
(#) Davidka90 hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
Nekem is ilyen problémám van, csak nekem se erősítő se mélynyomó , Ha halkan hallgatom akkor semmi baja, de ha hangosabbra veszem akkor fogja magát és újraindul. 1ik haverom azt mondja hogy a kondenzátor szar benne, de én ehhez tök hülye vagyok. Lehet ez a baj forrása?
(#) Benji hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
Hali
Nemrég vettünk egy használt verdát, amiben van egy jvc kd-s735r típusú cd-s rádió.Persze nem működik úgy ahogy kéne: Csak és kizárólag akkor megy, ha gyújtáson van, minden mentett beállítás elvész ha leveszem a gyújtást, és a legjobb: mindenfajta cd-t kiköp, legyen másolt vagy eredeti, karcos vagy sérülésmentes...kiírja hogy play és már jön is visza...Írtózatosan idegesítő
Ha valaki tud olyan segítséget, ami nem tartozik a vidd el szervízbe című kategóriába azt megköszönném
(#) Ricsi89 válasza Benji hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
helló
A rádió valószinüleg azért felejt el mindent, mert a tápot a gyújtásra kötötték. Ki kell venni és a narancs szinü kábelt állandó tápra a pirosat meg a gyújtásra kötni. De nembiztos hogy ilyen szinü a rádión a kábel, de általában igy van. A cd-re nem tudok semmit mondani.
(#) Benji válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Köszike!
Máris neki esekHátha megoldja a cd-problémát is.
szerk
A rádió probléma kipipálva, cd ugyanaz
(#) puskas87 válasza Benji hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
(#) DRoland hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
Hellosztok!

A segítségetek szeretném kérni! Nemrég vettem egy Renault Mégane-t. Abban van a képen látható rádió. Elvileg a szabad csatlakozóhelyre CD-váltót lehet tenni, és ennek szeretném megtudni a lábkiosztását. Azt tervezem, hogy ide kötöm a discmant, gondolom összezárom valamelyik kettőt, vagy feszt adok valamelyikre és akkor váltana, de ezt sajnos nem tudom (eddig kazetta adapterrel kapcsoltam össze).

Miindenki segítségét előre is köszönöm.
(#) aflmor válasza DRoland hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Az egy Philips.Itt a ServiceManual-ja.
(#) DRoland válasza aflmor hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Ezt én is megtaláltam, de ez nem az 1kb-os csak, amúgy ez kód vagy mi hozzá amugy igen Philips
(#) gridru válasza DRoland hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Szia, pár napja-hete én is ugyanebbe a témába ástam bele magam. Tapasztalataim íme, megosztom:
A Renault magnó lábkiosztását itt megtalálod.
Hogy a cd váltót helyettesítsd bármi vonali jellel (pl diskman, vagy mp3 lejátszó jack kimenete)
a "C2" zöld csatit kellene használni, ami hiányzik a panelről sajnos.
Ha szerencséd van, akkor 1999 előtti gyártású a magnó/kocsi és a kék, C3 csatin használhatod a 18-19-20 lábakat.
Ha nincs szerencséd (nekem 2004-es Cliom van, 22DC258 magnó, ugyanilyen) akkor digitális jeleket fogad a cd váltó felől a fejegység.
Be lehet csapni, 25eFt körül lehet kapni analog-SPDIF átalakítót (keresd így: "aux in adapter").
Vagy marad a klasszikus megoldás az FM rádióadó 3..5eFt.

Ha valaki esetleg tud kapcsolási rajzot ilyen sztereo-s/pdif átalakítóhoz, hálás köszönet illetné!
Üdv: grid
(#) DRoland válasza gridru hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Hello!

Nagyon köszönöm az információkat
Persze, hogy nincs C2-es csati nekem se (kocsi nekem 2002-es) Amúgy gondolkoztam már azon, hogy veszek mp3-as fejegységet, csak nem akarnám, hogy a joystick csak dísz legyen
Azt hiszem, akkor marad a "vezetékes" kazetta
(#) aflmor válasza DRoland hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Ki mondta, "hogy a joystick csak dísz " lesz?
A jobb fejegységek, (adapterrel) fogadják a meglévő kezelő-szerveket. A legjobbak még az esetlegesen az autóban levő LCD-t is támogatják!
(#) DRoland válasza aflmor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Én Panasonic CQ-C1475-öt szeretnék, remélem ez is támogatja (a távirányító bemenet gondolom erre utal), majd mikor aktuális lesz a dolog utána érdeklődök.
Kösz az ötletet
(#) gridru válasza DRoland hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Vigyázz, nem csak a bajuszkapcsolót veszítheted el rossz fejegység választással, hanem a sebességfüggő hangerőszabályozást (SDVC), és a felső kijelzőt is! Persze ezekhez is lehet átalakítókat vásárolni, csak horror áron.
A távirányító bemenet ígéretesnek tűnik, de nincs garancia a kompatibilitásra.
Az önmagában távirányító felirat pedig utalhat infra távkapcsolóra is.
(#) DRoland válasza gridru hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Remélem azért legalább a "bajuszkapcsolóval" kompatibilis, az SDVC annyira nem is fontos, talán mostis csak 1-es érzékenységi szinten van. A felső kijelzőn nekem csak az óra fontos és az megy fejegység nélkül is.
(#) uli hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Sziasztok!
Van egy Blaupunkt milano RCR 45 típusu autórásióm.
Euro csatlakozós, és azt nem tudom megállapítani csak, hova kössem a hangfl (+) illetve (-) vezetékeit. Neten rajzot nem találtam Vagy esetleg be lehet e ezt mérni valahogy?
kössssz előre is: Uli
(#) gridru válasza DRoland hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Droland, ha megvetted a panasonic-t, azért majd számolj be kérlek, kíváncsi vagyok működik-e a bajusz...
(#) DRoland válasza gridru hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Persze szólok, de hogy mikor veszem meg azt még nem tudhatom, talán majd a Jézuska meghozza
(#) aflmor válasza DRoland hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Az a Pana, amit kinéztél, egy alsókategóriás készülék, nem túl olcsón
Az opcionális távvezérlés, az infra lehetőség, ezzel:Kép: Hivatkozás
...persze, ha külön veszel hozzá! (drága, és kistudású)

Mielőtt veszel valamit, legalább a gyártó honlapján nézz szét.:Usermanual_CQ-C1475N

Ezen még gondolkodj!
(#) puskas87 válasza uli hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Szia!
Itt nezz szet komolyabban!
Bővebben: Link
(#) DRoland válasza aflmor hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Köszi, a manualját én is megtaláltam már, amúgy a készülék tudása nekem elegendő. Amúgy faterom kocsijába is Panasonic van és kifogástalanul működik, hajlok eme márka felé, de ha Te tudsz valami jobbat örülnék ha megosztanád velem.
(#) tibi0531 válasza angel83zs hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Egyértelműen a gyújtás okozza. Próbáld meg árnyékolt kábellel, ha nem segít akkor lehet, hogy a tápon jön a zavar. Ebben az esetben fojtó tekercset kell tenni a táppal sorosan.
(#) aflmor válasza tibi0531 hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Ez jó! Dátum nem zavar?
Az egy 2006 Máj 14, -i kérdés Gondolod úgy hallgatja azóta?
(#) tibi0531 válasza aflmor hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Nagyon elnéztem valamit, mire észrevettem már nem tudtam törölni.
(#) uli válasza tibi0531 hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
nekem van egy kcsiit fiatalabb kérdésem
(#) puskas87 válasza uli hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
es az en linkem, nem jo?
iso standardal van a kazod megoldva ha jol ertettem,az iso csatik meg egyformak, tizenhuszon isocsati van ott lerajzolva szepen erthetoen.....
(#) uli válasza puskas87 hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
ojajjj
ugy látszikk nem olvasta elég figyelmesen!!!!4
bocsi és kössz
uli
(#) DRoland hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
Utána néztem komolyabban a kormányról vezérelhető dolgok ügyében. Kinéztem ezt a fejegységet! Bementem ma egy műszaki üzletbe, kérdeztem van-e (rendelésre hoznak, de ez most lényegtelen) rákérdeztem a távvezérelhetőségre, tudnak hozni átalakítót persze, de kb 30 000 Ft körül! nem tudom, hova gondolnak a fejegységért kifizetek kb 25000 Ft-ot egy darab kábelért, meg még többet! Egyenesen pofátlanság!! Azt hiszem tényleg csak dísz lesz csere esetén
Következő: »»   7 / 212
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem