Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1315 / 2506
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Gyereke elteszem magam holnapra mert már csak bólogatok mindenre,holott nem is kérdez senki tőlem semmit.Jó éjt,és további jó munkát.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Igen az R8
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Hali igen az sztereó végfok röviden,a fázisforditó lényege,hogy az egyik csatornának a + jelet adja a másiknak a - jelet igy a végfokon a két melegpont lesz a kimenet.Nem + és föld,hanem a két pozitiv megy a hangszóróra.Elvileg a 4x e a kimenő.
(#) blasz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Aki korán kel,hamar forraszt...
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Csá! valahogy meg kéne oldani ezt a melegedés problémát.
(#) blasz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Hőcsövek a hűtőszekrénybe,az jó megoldás.
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia István! kérdezném hogy mit szólnál ahhoz,hogyha az én erősítőmben szereplő ellenállásokat kicserélném ebben a kapcsolásban szereplőkére?Bővebben: Link
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Ne csúfolódjunk!!
(#) blasz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Nem csúfnak szántam, hanem vidításnak,bocsi
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Hát attól fel lehet vidulni?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Nincs igazán jelentősége az alkatrészek cseréjének. A R13-at véletlenül rosszul adtam meg, 220 ohm a helyes érték.
Mellékelem az általad feltett kapcsolást, remélem jól vittem be minden elemét.
Csodásan működik szimulátorban
Az a gyanúm, erről faggatlak az este, hogy nem 0,22mA a nyugalmi áramod, hanem 220mA. Ennyit számol nagyjából a program, és ez az ami megmagyarázza a melegedést.
Minden további nélkül le lehetne vinni 30-100mA környékére. Azt nem látom be, hogy a diódák helyén tranzisztoros fesz. forrással miért nem sikerült.
Találtam egy egyszerű, bár nem túl stabil megoldást. Az egyik 1N4001 diódával köss párhuzamosan egy 100 ohm-os trimmert. 60-70 ohm táján egész kellemes nyugalmi áram érhető el.

Amp_2.GIF
    
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Jó reggelt ha jól látom nyugalmi reggel van
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Értem,de ha nem igazán stabil,akkor könnyedén meg futhat amit nem igazán szeretnék,ilyen drága vég tranyók mellett.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Akkor bocsi a helytelen érték megadás miatt,0,22mA, 220mA
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Esetleg az a megoldás nem vezetne jobb eredményre,hogy még egy 1n4001-es diódát betennék a D1 és D2 közé.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Kipróbálom amit javasoltál,sose tudni.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Sajnos csak 1k trimmer van belehet tenni?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Az 1k trimerrel légforraszd össze ezt az egyszerű szabályzót. A tranzisztor bármilyen általános tranzisztor lehet. Nem kell a hűtőbordához fogatni! Ez a kapcsolás nem hajlamos a hőre megfutása, mert a végtranzisztor nem emitter-követő.
A nálam T4, T6-tal jelölt BD tranzisztoroknak nem szabad erősen felmelegedni, ők okozhatnának nyugalmi áram felfutást (megfutást azért még ezek sem).
(#) blasz hozzászólása Máj 12, 2013 /
 
Szia betettem a 33R ellenállást a D+ diódával sorosan de nem változott a nyugalmi,ampermérővel mérve most 0.04A
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Na rátettem a diódára az 1k trimmert,és megszünt a melegedés.De ha ez a megoldás biztosabbBővebben: Link,akkor ezt iktatom be.Akkor a két dióda kivehető vagy hagyjam benn?
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia blasz! Maratószer elkészült a laborban?
(#) Koncsar válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia Beringer! Te úgye azt montad, hogy megépítetted az St-t? A hangjával, hogy voltál kibékülve, hogy tetszett Neked?
Üdv.
(#) Beringer 600 válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Az st151-re gondolsz?Nem építettem meg,csak hozzám került 2db kicsit meg gyötört panel,de sajnos nem tudtam helyre hozni,hiába Reloop kolléga is próbált segíteni.Én el kerülöm az st-t.
(#) Koncsar válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Értem. Köszi.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia elkészült igen délután maratok
(#) blasz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Mi a baj az ST,-vel?Infót...
(#) Beringer 600 válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Legalább is én elkerülöm messzire,de ízlések és pofonok,de amint mondtam meggyötört nyák volt,gondolom új nyáknál nem lehet olyan nagy rejtett probléma.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Semmi baj nincs vele, nekem nagyon tetszik, csak kiváncsi lettem volna más véleményére a hangjáról.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Majd én mondom,elkészült a problémás vég talán.
(#) Koncsar válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Építettem vagy 5 db panelt és mindegyik egyformán szól és elsőre indultak. A nyugalmin és a kimeneti egyenfeszen kívül mást nem kellett rajta ügyködni. Ütős a mély szikrázik a magas, az összhang jó.
Ezért is kiváncsi leszek blasz paleljére is, mit fog mondani a hangjáról. Ezért várom, hogy megépítse. Remélem van otthon alkatrész készlete hozzá.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
Következő: »»   1315 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem