Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1322 / 2501
(#) Koncsar válasza emersys hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szia! Gyönyörű lett.
(#) Zadam009 hozzászólása Máj 19, 2013 /
 
Sziasztok!

van egy thomson DPL 660 HT típusú erőlködőm, úgy kaptam hogy hogy bekapcsol és letilt (a kijelzőn felvillan az "overload" felirat), azt hittem végfok, de kihúztam mindent a tápból csak a front panel maradt a bekapcs gombbal de ugyanez a tünet. Illetve rájöttem hogy ha bedugom így kihúzva mindenből akkor elsőre bekapcsol és mindenhonnan jön a fesz, de ha kikapcs és újra be akkor egyből letilt..... végigmértem a diódákat és mondom elsőre jó, másodszorra nem, és ha kihúzom és bedugom megint megjavul első bekapcsra...
csatolom a táp kapcsirajzát...
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szia! Végre leültem... Köszönöm nagyon jó lett, egyszerűbb volt mint a potit kivenni!!! Be is dobozoltam, már csak a perfolált lemez a kór lábak és a feliratozás hiányzik... Ez már a könyebbik rész. Mégegyszer köszönöm Neked a segítséged, nélküled nem jött volna össze! Pár előzetes kép, és majd , ha kész teljesen arról is teszek fel. Nagyon szép hangú végfok, teljesen zajtalan, gerjedésmentes, dinamikus.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) zsozso72 válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Gratula,nagyon szép darab,kis segítséget szeretnék kérni a védelem két ic-jét hol lehet beszerezni,és valami tapasztalat amire az építés során érdemes figyelni,köszönöm a válaszod.
(#) lobbooo válasza zsozso72 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szia! Minden elektromos alkatrészt a HQ-ál szereztem be.
opa177FP
http://www.hqelektronika.hu/product.php?pid=101000000003607671
CNY17-3
http://www.hqelektronika.hu/product.php?pid=101000000000186739
Igazából, ha mindent figyelmesen beültetsz, sok brobléma nem lesz. Engem is a panelok szivattak meg vékony vezetősávok hajszál vékony szakadásai. A panelra figyelj nagyon! Jó minőségű fóliát kell készíteni, az enyém sajna nem volt tökéletes, relop segített nekem is megoldani a problámát. Indításkor a potit teljesen balra csavard (óra mutató járásával ellentétes irányba ). Izzót és ellenállásokat ( 10 ohm 0.6W ) a plusz és a minusz ágba használj, főleg az eredeti Fet-el való indításkor, mert piszkosul drágák. Az Elektoros panelnál 0.8-as fúrót használj max, pár lábnak kell csak nagyobb. Nagy bordát használj mert piszkosul melegszik, 60W az alapfogyasztása a sztereónak. Amit látsz a képeken 19x10x5cm és 40-45fok az alap hőmérséklet, 4ohmra nem lenne elég. Kérdésed lesz csak írj, amiben tudok segítek.
(#) lobbooo válasza zsozso72 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
A 2sk537 helyett a 2sk1119-et használd. Az 537 nem kapható, nekem is úgy ajánlották itt a fórumon a 1119-et, és tökéletes.
http://www.hqelektronika.hu/product.php?pid=101000000000153558
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) zsozso72 válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat,a nyákot készítettem itt az egyik hirdetővel ezért remélem nem lesz vele különösebb problémám.Az alkatrészeket a héten kezdtem beszerezni egy helyi kereskedésben de több darabnál csak a vállukat vonták,így csak a végek ellenállását sikerült beszerezni.Meg hát én szépen lassan a anyagi kereteim közt tudok csak építeni,a bordák már megvannak egy régebbi építésből de trafókat még keresem,meg van még itthon is pár elfekvő alkatrész.A hangja érdekelne még ha arról tudnál mondani valamit,és milyen ládákat hajtasz vele.
(#) emersys válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Köszi.
Még nagyon a projekt eleje..
(#) (Felhasználó 46585) válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szép lett. Milyen fából van a doboza és mivel festetted le?
(#) lobbooo válasza zsozso72 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
A végfet-et ajánlom a HQ-tól, azok eredetiek. Az enyém közel 4 hónap alatt készült el, mert apránként szereztem be. A trafót én vaterán vettem, annyi nem stimmelt vele, hogy 2x 35V vagy 2x44V lehetett, volt rajt 2x 9V-os nagyáramú tekercs, vettem fél kiló 1,4-es szigetelt rézhuzalt és föltekertem 4x35V-ra ( 156 menet kellett hozzá ), így a 400W-os toroid 10 000Ft volt. Csatornánként minimum 200W legyen! A fém lemez amit hajtottam az meg egy kidobott ( egy bolt dobta ki ) hűtőszekrény alapzatából vágtam ki, hajtottuk, és szálcsiszoltam, mat lakkal kezeltem.
A hangja nagyon telt és részletes, a közepeket életre kelti, a magasak finomak és részletesek, a mély rezgő mélyben és dobban is élettel teli. Drága volt, de megérte! A hangfalnál és az erősítőnél is az volt a cél, hogy ne érezzem a szükségét a szinezésnek, és ez meg is valósult, a hangkártyám alapon van, kikapcsolt eq-val, és bődületes ezekkel a hangfalakkal az élmény!
A hangfalban 30cm-es Visaton, 2x18cm Wharfedale, a magas egy piszkos drága monacor.
(#) lobbooo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Köszönöm! A fa sima lucfenyő, mahagóni páccal itattam át ( sima vizes ), a doboz mérete elég kicsi, így nem indítottam be a kompresszort érte, ezért vettem fényes lakkot spray-ben ( a Maistrot nem ajánlom, mert megmaradnak rajta a nyomok, beszívtam vele ).
(#) (Felhasználó 46585) válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Mi az, hogy "mahagóni pác"? Azt tudom, hogy a mahagóni egy fafajta, azt is, hogy milyen a szine. De milyen az a "pác"? Ez por alakú? Vízben oldódó? Vagy egyszerűen vékonylazúr? Mert azt is mondják "pác"-nak... szóval, mi ez? Ki gyártotta?
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) lobbooo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
A pác egy olyan "festék" amit porból kevernek, van vízben oldódó és van szeszben oldódó, kismennyiségben oldott állapotban forgalmazzák ( kisebb értsd pár liter ). A pác beivódik a fa pólusaiba, nem számít festéknek, 3-4 réteg lakk min szükséges végső bevonatnak. Több száz féle színben van, én egy faipari felületkezeléssel foglalkozó vállalkozótól szereztem, nagy előny hogy jóval olcsóbb és bármilyen színt kikever. A szesz pácot nem ajánlom, csak nagy gyakorlattal rendelkező embernek, mert ha megfolyik vagy sötétebb lesz foltokban akkor egyszerűbb új anyagot készíteni mint kijavítani. Szivacsal vagy szórópisztollyal lehet felhordani, én az előbbit szoktam alkalmazni. Kiadós mert 5m2-re használtam nem rég két rétegben kb 2dcl fogyott.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) stk466 hozzászólása Máj 19, 2013 /
 
Sziasztok hifi rajongók! Már mindenütt kerestem, de nem találtam sehol egy kenwood kaf 3030r típusú erősítőnek a távirányítóját. Ha van valakinek ilyen típusú hibás erősítője, és megvan a távirányítója, és úgy gondolja, hogy már nem tudja mire használni, akkor átvenném tőle. Előre is köszönöm mindenkinek. (ez a távirányító típusa: RC-A0301 )

Ez keres hirdetésbe tartozik, nem erősítőkészítés, javításos témába! mod.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013

rc-a0301.jpg
    
(#) zsozso72 válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Nagyon köszönöm a részletes útmutatást,és a segítséget azt hiszem nekem is ki fog tartani mire elkészítem de valószínű a vége kárpótol a belefektetett időért,nagyon szépek a dobozok is látom saját készítés.A végnél nekem is az lenne a fontos hogy EQ nélkül is szép hallgatható,a fülnek kellemes hangokat sikerüljön kicsalni.
(#) fachyga hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdekelne , hogy a tme-n kapató tranzisztorok eredetiek lehetnek e?
Gondolok itt az IRFP240 , MJL211193, 2SC5200 -ra és párjaira mert kb. fele annyi mint a hq-nál.
Valakinek tapasztalat?
Köszönöm.
(#) tyraw hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Hello,
Megtetszett ez a kapcsolás, érdekelne a véleményetek róla. Továbbá, lehetne tovább növelni a végtranzisztorpárok számát?
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Üdv.
Esetleg sorosan nem lehet kötni a végeket? Az eleje ugyan ez a potis Quad beállítós lenne, a vége pedig az, hogy a hangszóró egyik fele egy invertálón a másik fele egy nem invertálón van és a maradék 2-t pedig összekötném. Például: 4-es 7-es láb hangszóró, a 6-os és a 9-es pedig összekötve. Most lehet, hogy nagyon nagy hülyeséget mondtam, de ha így lenne javíts ki.
Kíváncsi lennék, hogy mi van egy TDA1562-ben, hogy 70W-ot tud 14.4V mellett.
A választ előre is köszönöm.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia István! Azt még szerettem volna mondani, hogy az iskolai próbán a Skori hangfalvédelmet ki kellett kötnöm mert mindíg letíltott. 130V zener dió volt benne. Az létezik, hogy mivel mind a két oldal most rajta volt a tápon a +-82V leesett, az az a 164V 130V alá? Most beforrasztottam egy 120V zenert. 25-30 voltot eshet ez a Caston 800 -s ban lévő táp?

Üdv:Gy
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Vagy esetleg egy DC-DC konverter van benne, és azért van is ott a helyi 2X4700uF?
(#) Koncsar hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Szisztok! Valaki nem tudja véletlen, hogy a 800W Castone-ban mekkora trafó van? Mennyi VA-os lehet? Köszi
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) lobbooo válasza zsozso72 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A lágyindítónál, ha ezt készíted figyelj majd, mert az ellenállások amik kaphatóak nagyobbak és nem fér be a panelba, a relénél meg az eredeti méregdrága helyett omront vettem, csak abba találtam megfelelő lábkiosztásút, viszont fordítva van elbillentve a belselyében az érintkező az eredetihez képest.
(#) Koncsar válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Jó bele a Finder is.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia! A 130V-os zenerrel kb. 140V tápfeszültségnél kapcsol le a védelem. Figyelembe kell azt is venni mekkora volt ekkor az erősítőhöz érkező hálózati feszültség. A terhelés hatására már eleve az is leeshetett.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia! Most kicseréltem 120 V-ra. Lehet, hogy Te ezt montad régebben, hogy nagy lesz. Igen mert, volt egy pár méter hosszabbító is, amin eshetett a feszültség.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Ezt az IC-t a gyári ajánlás szerint tudod a legjobban kihasználni. Mindenféle módosítás valamilyen veszteséggel járhat.
A TDA1562 két kondenzátor segítségével növelni tudja a tápfeszültséget, innen ered a többletteljesítmény.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A 120V-os zener jó választás.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Köszönöm.
(#) reloop válasza tyraw hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia! Érdemes megkeresni az eredeti rajzot és az alkatrész értékeket ellenőrizni!
Miért szeretnéd a végtranzisztor párok számát növelni? Nagyon elégnek néz ki.
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Végül is egy próbát megérhet a sorosítás? Én 4 ohm -on terhelném mindenhogy. Ha nem megy sehogy, akkor kénytelen leszek egy DC-DC konvertert csinálni. Például ezt csak nagyobb schottky-val és nagyobb tranyókkal vagy fettel.
Következő: »»   1322 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem