Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1324 / 2501
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Nem le, hanem az egésznek a tetejére rá kéne tekerni kb. 30 menetet.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Már úgy,hogy ott hagyom a 22V -s tekercset, és tőle függetlenül egy másikat kéne rátekerni? A szigetelést nem is kéne megbontanom? Illetve milyen vastag rézvezeték kéne rá? Jó sok kérdést írtam.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
A 22V-os kihasználatlanul marad - egyelőre. 0,5-0,6mm-est szoktam a ventinek feltekerni.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Ok. Értem. Azt a kb. 30 menetet osszam el körbe, vagy csúnyán egy két cm- ben is jó ha feltekerem? Lehet kapni 0.5mm es műanyagszigetelt tömör rézvezetéket, ilyenből is megcsinálhatom?
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
A menetek mehetnek egymás mellé. Nagyon csekély a terhelés.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Feltekerhetem 0.5mm-s szigetelt villanyszerelők által használt drótból? Tömör vezeték.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
(#) tyraw válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Teljesitménynövelési céllal. A kérdés, hogy vajon elég-e hozzácsapni még egy pár végtranyót, növelni a táp teljesitményét, pufferkondik kapacitását, vagy a meghajtó fokozaton is kéne változtatni, hogy kiszolgáljon még 2 tranyót?
(#) voodoo válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Jó lesz!
(#) voodoo válasza tyraw hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Picit jobb eredményeid lesznek, de vigyázz azzal ha növeled a tápot még jobban csökkenni fog a kimeneti terhelő impedancia, mivel a meghajtók is csak 15030-ak így érdekes lesz alap búgóáramhangmentesen megépíteni azt. Nem lesz egy szép hangja. Oda már kelleni fog valami izmosabb alapra épített pl 340-350 pár, amiket jobb ha még 2-2 pár újabb A92/42 kiszolgál. Nem tudom érdemes-e még mindig ugyan ezt az erősítő tervet átfabrikálni sem mint egy készenlévő nagyobb teljesítményre tervezettet 1:1-be megépíteni...
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia! Köszi.
(#) nasgoon hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
sziasztok!

Van egy erősítőm, azaz építettem egyet. Szeretnék bele tenni egy LED-et, és egy hűtőventilátort.
Az erősítő üzemi feszültsége 18V szimpla táp. Van egy KA7912-es táp-fesz reduktorom. Szeretném megkérdezni, hogy hogy kell bekötni?

Rajzoltam egy sematikus rajzot. Megnéznétek, hogy jól gondolom e?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013

KA7112.JPG
    
(#) Beringer 600 válasza nasgoon hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Üdv! Szerintem neked 7812 kellene.A bekötés az jó,csak az alkatrész nem.A 7912-őt másként kell be kötni,mint ahogyan a rajzodon fel tüntetted.Ez a rajz a 7812-höz jó.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
(#) nasgoon válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
ezt találtam a kacatos-dobozban
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013

datasheet.pdf
    
(#) Beringer 600 válasza nasgoon hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Hát ez nem lesz jó amire te szeretnéd.
(#) Beringer 600 válasza nasgoon hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
A 7912-höz szimmetrikus táp szükséges.
(#) nasgoon válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Köszi a segítséget! Akkor megy vissza dobozba...
Rendeltem egy 7812-est a hestortól....
Még egyszer köszi!
(#) Beringer 600 válasza nasgoon hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Nincs mit szívesen.
(#) kokozo válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Led elé kell egy ellenállás is!
(#) nasgoon válasza kokozo hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Köszi, tudom. Beteszek egy 1k féréteget, meg egy 47µF kondit is.
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Autóba szeretném subot hajtani, ezért szeretném csak az egy hangszóróra használni és a lehető legnagyobb teljesítményt kivenni 4 ohm -ra kb.:50W.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
A meglévő IC-hez használj 2x4 ohm hangszórót. Ha egy adott 4 ohm-os hangszóród van és nem akarod dupla tekercsesre cserélni, akkor alakítsd át az autó feszültségét nagyobbra. Így már széles határok között növelhető a kimenő teljesítmény.
(#) reloop válasza tyraw hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
A toldozás-foldozás maradjon végső megoldásnak. Válassz olyan kapcsolást amelyik teljesítményben és kimeneti impedanciában megfelel az elképzelésednek.
(#) Kovidivi válasza tyraw hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Nem tudom, hogy jól láttam-e, de mintha nem lenne benne rövidzárvédelem. Én ilyen kapcsolást kerülnék.
(#) Buvarruha válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Ez nevetséges, csak azért kerülni, mert nincs benne rövidzárvédelem?
(#) Kovidivi válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Lehet, hogy nevetséges, de jobb felkészülni a legrosszabbra, mint egy buli közepén nézni, hogy miért nincs zene. Én kerülöm az ilyeneket, és ha tervezek valami kapcsolást, azt is úgy teszem, hogy mindenféle védelmet beépítek. Rosszul teszem?
(#) GyurikaBx válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Lehet, hogy igen. De ebbe is lehet rakni rövidzárvédelmet!
(#) Szabi1 hozzászólása Máj 22, 2013 /
 
Azt szeretném kérdezni, hogy 2 darab tda 7294 hidat építettem, inkább hangosításhoz kontroll ládákhoz kellene, és szerintetek a hangerőszabályzót két mono potival oldjam meg, vagy egy darab sztereóval (a clip miatt a gyári erősítőkbe 2 monot raknak)? Milyen árnyékolt kábelt ajánlotok hogy minél kevesebb zavar kerüljön a jelre a készülék belsejében?
(#) Kovidivi válasza GyurikaBx hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Én csak segíteni szerettem volna egy kezdõnek, mert lehet, hogy ő nem vette észre a rövidzárlat védelem hiányát. Erre meg én vagyok kinézve, hogy minek rövidzarlat védelem erõsítõbe.Furcsa világban élünk, ez biztos.
(#) sprofan válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Szerintem nem vagy kinézve, egy erősítőbe jó ha van zárlatvédelem. Azzal viszont egyetértek hogy csak azért mert nincs benne, nem kell kerülni a kapcsolást. Kezdőnek meg aztán pláne jó ha van benne. Nem mintha egy vérpfofival nem eshetne meg egy ilyen baleset
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Teljesen igazad volt! A legtöbb erősítő védi a végtranzisztorait. Sajnos ezek között akad igen nívótlan megoldás is ( szükségtelenül beavatkozik, esetleg még oszcillációra is képes). Talán innen ered sokak idegenkedése, az amúgy filléres áramkörtől.
Következő: »»   1324 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem