Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   54 / 193
(#) resystance válasza chipi hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Az enyém hármas fokozaton gyönyörűen olvasztotta az ónt, magasabb fokozaton nem is próbáltam. Ha a tied valóban ennyire harmatgyenge, érdemes kicseréltetni.
A sistergős pákád kipróbálása szerintem nem bátorság kérdése, a leleményességre meg nincs egyenlet.
(#) Attix70 válasza chipi hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Azért a tápokban amit Te kis pontnak látsz az nem feltétlen kicsi mert lehet, hogy a másik felén nagy egybefüggő réz felület van ( általában ).
Ott is a minél kisebb impedancia a lényeg ezért minél nagyobb felületen próbálják vezetni az elektronokat .
Szerintem nem rossz a páka csak éppen nem arra van kitalálva amire próbáltad. Egy kattogós Wellerrel ezt meg lehetne csinálni ( szerintem ) ami a legolcsóbb megoldás.

Üdv, Atti
(#) vladcepes válasza Gabó hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia! én nekem erről az lenne a kérdésem hogy milyen trafó lehet benne? A dobozán csak annyit láttam hogy 50Hz (és talán 48W) -csak azért kérdezem mert hogyha jó trafó lenne benne akkor a belsejét kéne kicserélni meg a pákát. Üdv.
(#) Gabó válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Semmilyen trafó nincs benne. A 230V van benne szabályozva.
(#) fecameca válasza Attix70 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szerintem is a jó öreg kattogós Weller a bemelegedés sebességében, és az ólommentes cin megolvasztásában veri az összes elektronikus szabályzású cuccot. Egyébként nekem is csak a munkahelyen ette anno annyira a hegyeket, amikor nem tudni hányadik gazdája voltam szerencsétlennek, ráadásul ott egész nap szünet nélkül be volt kapcsolva, de itthonra egész jó, nem tudom úgy szétégetni őket. Még a kapcsolója sem égett be, amióta ez megvan, és a hegy sem feketedik, és nem lyukad. (Lehet, hogy ez valódi Weller, amazok 90%- ban Puskások voltak?)
(#) vladcepes válasza Gabó hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Okés köszönöm a választ! A megépített forrasztó állomásomra gondoltam,hogy szépen ebbe a dobozba belefért volna de így nem. (ha lett volna benne trafó). De akkor marad a homemade doboz. Üdv.

kész 2.jpg
    
(#) Laslie válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia!
Miért nem rakod be egy rossz PC táp dobozába? Bővebben: Link
Üdv
Laslie
(#) vladcepes válasza Laslie hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia!
Köszi a tippet! Jól néz ki az F.állomásod. Szerzek egyet aztán átrakom.
Üdv.
(#) vzoole válasza fecameca hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Idézet:
„Szerintem is a jó öreg kattogós Weller a bemelegedés sebességében, és az ólommentes cin megolvasztásában veri az összes elektronikus szabályzású cuccot.”


Hát ez elég erős csúsztatás.
(#) tomipap válasza vzoole hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Haaaat* igen az szerintem is. Nekem pont a sebessegevel van bajom. Amikor annyira lehul, hogy a magnes visszahuzza a kapcsolot, hogy futson ujbol es plussz mire felfuti a pakacsucsot az mar nekem nagyon sok.
Najo nem nagyon, de pont ott kenyelmetlen ahol kellene a stabil hofok.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2013
(#) fecameca válasza tomipap hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Szerintem meg pákája válogatja. (Na meg talán a trafó is.) Volt olyan nekem is a munkahelyen, hogy ütögetni kellett, hogy bekapcsoljon. Meg ráfagyott a cin, amikor éppen pihent. Azután volt olyanom sok évig, amit átalakítottam elektronikussá, addig jó volt, míg nem lett egy olyan hegyem, ami beleragadt a fűtőbetétbe örökre. (Már másodszor.) Ekkor szidtam legjobban a Weller minden fajtáját. Volt egy JLT 02, kisebb dolgokhoz az is jó volt, dolgoztam valamikor valakinél, ott meg digitális kijelzős Weller volt, az sem vitte a nagyobb forrasztásokat, hiába vittem fel akár 500 fokra a szabályzóját. Viszont valaki a családból műszergyárban dolgozik, és ott kizárólag ólommentessel forrasztanak, megkérdeztem, hogy milyen pákát használnak, és onnan kaptam egy leselejtezett kattogósat, amihez két részből álló hegyek vannak. A magnastat, és a forrasztó rész külön-külön! Én ilyet még életemben nem láttam, de ilyen jó pákám sem volt eddig, ezért írtam amit írtam.
(#) tomipap válasza fecameca hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Nem szidtam en a kattogos wellert, sokat hasznaltam en is, sot most is van egy. Csak arra reagaltam, hogy tapasztalataim szerint lassabb a reakcio ideje mint pl. a sima weller LR21-es paka egy WECP20-as tapon. En a tapokat arra alapoztam, hogy elegnek kell lennie a futobetethez.
(#) fecameca válasza tomipap hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Ennek a fajtának biztos, hogy a kapcsoló érintkezője a legsérülékenyebb része. Lehet, hogy nagyon ritkán lehet olyat kifogni, ami jól működik? (Hol szidom hol dicsérem én is.)
Mióta van ezeknek a hőfokszabályzója külön a hegytől? Ugyanis az a sok szétrohadt, amit lefotóztam, még egybe volt, és azok rohadtak bele a fűtőbetétbe is olykor. Emezek már jobbnak tűnnek. Kérdem én mióta gyártja a Weller a hegyeket a mágnestől külön, és milyen apropóból jutott az eszükbe, hogy így csinálják?
(#) joetaylor hozzászólása Máj 22, 2013 /
 
Én nem ma kezdtem a szakmát de kattogós Wellert már sehol sem találtam elektronikai üzemekben használatban, maximum a raktár legmélyén porosodni. Elég nagy a gyűjteményem Wellerből és pár éve kaptam kettő kattogóst /páka-tápegység/ egy barátomtól. Akkor újra kipróbáltam és szinte alig lehet vele dolgozni a mai modern pákákhoz hasonlítva.
(#) acrux válasza fecameca hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Kell bele egy triak és örökre megoldodik a kapcsolo probléma. De biztos ismeritek ezt a megoldást, max nem jutott észbe hirtelen
(#) Zsolt50 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
A vezérléséből nincs véletlen egy másodpéldányod?
(#) gyulank válasza Saggitarius hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Engem is érdekelne a különbség... A Solomon SL-30 is 48W-os, nem 30. Az ilyenek pákatartóját át lehet tenni a másik oldalra? Mert akkor az SL-30 szebb az SMA 051-nél. Az SMA 051 pákájában tán van valami mozgatásérzékelő, és ha nem mozog, 200 °C-on tartja. Lehet ez a többiben is benne van, csak épp nem írták ki. Tudja valaki, hogy az SMA 051, és az SL-30 tartalmaz-e pákát?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
(#) kistee válasza gyulank hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Az SL-30 tartalmazza a pákát is. Bővebben: Link

Az SMA-051 nem egyértelmű. De szerintem ahhoz is jár a páka.
(#) gyulank válasza kistee hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Itt találtam a leírásba ezt a higanykapcsolós dolgot. Ez benne lehet az SL-30-ban is? Mert ha csak a külső más, akkor inkább SL-30-at vennék a Hestore-ból, de ha abban nincs ez, akkor SMA 051-et innen ugyanannyiért. Vagy itt írták el? 48W-os állomáshoz 60W-os páka tartozik?
(#) richard49 hozzászólása Máj 24, 2013 /
 
Üdvözlet!

10-15e körül melyik forrasztóállomást ajánljátok?
Kb hetente-havonta lenne használva,tehát nem sűrűn.
Főleg hobbi célokra lenne.(normál alkatrészek,néha smd)
Első választottnak ezt néztem ki: Katt
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2013
(#) qvasz2 válasza gyulank hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Ha elolvasod azt a leírást, tele van tévedéssel: kék kijelző, 60W-os, kerámia fűtés, farenheit állomás és a hab a tortán a higanykapcsoló.
Ezek egyike sem szerepel másnál, vajon miért?
Ilyen mozgás érzékelőt olyan állomásba építenek, aminek a felfűtése 2-3 másodperc, nem pedig percek, mint ennek a kacatnak.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) acrux válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
k*icsit összekeverték a leírást, rossz helyről ollózták
ez a Fahrenheit 28012 állomásra vonatkozik
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) Zsolt50 hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Hakko (Aoyue) 936 pákáról mi a véleményetek? Állomással együtt kb. 10eFt.
(#) vzoole válasza acrux hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
És amúgy a Fahrenheit 28012 pákában sincs higany kapcsoló (csak egy rugós rezgő érzékelő).

richard49...
Én 15e Ft-ért vennék egy Weller WSP 80 pákát, és építenék hozzá egy vezérlőt.
Ez valahogy már nem ugyanaz a kategória.
(#) gyulank válasza vzoole hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Az nem működne, hogy pl. SL-30 trafója ki lenne cserélve egy 80W-ossal?
Igaz, ez már minimum 35e lenne. Van különbség a WP, és a WSP 80 közt?
Ez jó mindkettőre? Ki lehet egészíteni ezt is 7 szegmenses LED kijelzéssel?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) icserny válasza Zsolt50 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Én Aoyue 936-ot vettem magamnak otthonra. Az "alapértelmezett" hegy túl vékony, nem könnyű vele forrasztani, s talán a rossz hőátadás miatt "érzésre" a hőmérséklet sem egyezik meg a skálával. Már régóta készülök, hogy veszek hozzá véső alakú hegyet (kb. 2,5 mm-esre gondoltam), de mivel ritkán használom, elhanyagoltam a dolgot.

Szerintem a "low end" kategóriában korrekt árazású, ennyi pénzt megért, s tetszik, hogy nincs benne semmi fölösleges csicsa, ami jelentősen megdrágítaná (pl. digitális kijelzés).
(#) vzoole válasza gyulank hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Trafócsere kevés, vezérlés is más.
Van különbség, csak kinézetben.
Igen jó a linkelt vezérlő mindkettőhöz, és akár kijelzőt is köthetsz rá.
(#) gyulank válasza vzoole hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Rákerestem, látom, a WSP-n van valami csavarós, de hogy az mit csinál, és jobb-e mint a WP, arról fogalmam sincs. Kerestem hőmérő kapcsolásokat is, de csak ezt találtam ami több mint 2 egész számot ír ki, viszont ez is más vezérlésű állomáshoz van, ezért gondolom, a weller hőmérőjére kötve nem működne jól.
(#) fecameca válasza vzoole hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Idézet:
„Hát ez elég erős csúsztatás.”
Lehet, hogy igazad van, a pisztolypáka a leggyorsabb.
(#) deeezs hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Tudtok jó, bevált megoldást Weller páka hűtésére???

Rendeltem a Conrad-nál egy Weller W61-es, 230V/60 W pákát, mert akartam végre egy tartós és hordozható pákát. Mindenhol azt olvasom, hogy mennyire jó a Weller.
Ma hozta meg a pósta, és már csalódtam is benne. Furatszerelt cuccok építésére, alkalmanként kiforrasztásra szántam, de az első próba elkeserített. A kábele kicsit vékonyabb mint az olcsó gagyi vasaké, de nem sokkal hajlékonyabb. A leghegyesebb hegy is túl tompa finomabb munkához (nem SMD-re gondolok, csak szűk helyen való matatásra), és nem is mennek bele a 24V-os kattogóshoz való pákahegyek.
És ami a legnagyobb gond: 15 perc használat után már eléri a nyele az 50-60 fokot!!
Szerintem ez nagyon gáz, mert még a 4000Ft-os hőfokszabályzós pákámnak se meleg a nyele.

Mit csináljak vele?
- küldjem vissza, vegyek forrasztóállomást (hordozható pákát szeretnék, mert a régi vackokat ki akarom dobni)
- valami távtartóval távolítsam el a fűtőbetétet a nyéltől
- esztergáljak 1-2 hűtőbordát aluból a nyél előtti részre (valószínűleg ez tönkretenné a pákatartómat)
- vegyek helyette 24V-os kattogósat (annak is meleg a nyele?) és hajtsam notebook töltőről?
- modjatok jobbat!
Következő: »»   54 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem