Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   414 / 607
(#) ELKO26 hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
A 7294 ic-t lehet kötni úgy,hogy direktről menjen,nincs szükségem az stby meg a mute-re?
(#) Alkotó válasza ELKO26 hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Lehet.
(#) reloop válasza ELKO26 hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
A mute megér egy kondit. Bővebben: Link
(#) ELKO26 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Hogyan?
(#) Alkotó válasza ELKO26 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Nem tudom eldönteni, komolyan kérdezed, vagy tréfálkozol.
Egyszerűen nem használod, és kész.
pl. Reloop tervén eleve ki sincs vezetve (előző hozzászólás), vagy egy másik kapcsolás szerinti tervet láthatsz tőlem, itt, ahol szintén annyi a teendőd, hogy az egyébként meglévő csatlakozót nem használod ki.
(#) feccus hozzászólása Máj 31, 2013 /
 
Sziasztok vettem egy tda 7294 kit-et,összeraktam de nem akar megszólalni.
A mute kivezetés vacakolhat szerintem,ill ha bekötök mindent a helyére a mute rész szabadon áll,azzal nem tudom mit kellene kezdenem.
Van esetleg valakinek valami ötlete?
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Szia! Adj a Mute bemenetre +5V-ot. Ha az nincs, akkor a pozitív tápot.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Sajnos nincs külön +5v-om,de ha jól értelmezem akkor csak simán a plusz ágat kössem a mute lábhoz is.
(Megépítettem a terved alapján a tda7294-et,de egyenlőre nem nagyon működik,valószínű hogy az ic nem jó,mert nem voltam biztos a működésében de majd veszek másikat és azzal megnézem)
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
A némítás (Mute) simán elviseli a pozitív tápot. Van ott egy kondenzátor az ellenállás után, annak a feszültségtűrésére azért pillants rá, hogy megfelel-e a teljes tápfeszültségnek.
A némítás lágyabb kikapcsolása érdekében a Mute-t és a pozitív tápot egy 100k-200k közötti ellenállással ajánlom összekötni.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Az ellenállás utáni kondi 10mF/100v feszültségű.
Így gondoltad?

SAM_0061.JPG
    
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Igen! Kössed bátran, meg kell szólalnia.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Rendben holnap kipróbálom,köszönöm. Lefotózom holnapra hogy milyen lett a másik végfok a te verziósod.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Ne feledkezz meg arról, hogy a táp pufferkondenzátorai ki legyenek sütve mikor az erősítő panelt összekötöd velük! Sok IC látta már ennek kárát.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Igen,megtanultam már én is ezt a leckét.
Az ellenállás teljesítménye mindegy hogy milyen?(w)
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Az ellenállás mindegy hány wattos. Mint írtam, köthetsz direktbe is, ez csak a finomítás
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Rendben.
(#) ELKO26 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Építeni akarok egy 125w 8Ohm sal mélynyomóhoz erősítőt.A jelet egy mp3 lejátszó szolgáltatná.Milyen kapcsolást ajánlasz?
(#) Alkotó válasza ELKO26 hozzászólására (») Jún 1, 2013 / 1
 
Reloop egytápos hídját. Nálam napi használatban van, és várakozáson felül elégedett vagyok vele.
Itt a kapcsolás. A felső rész az erősítő, amibe már eleve megvan a CLIP jelzés. Alul balra a védelem, jobbra pedig a hőfokfüggő ventilátor vezérlés. Ez a két utóbbi választható (de hasznos) kiegészítések.
Kiviteli formának ezt javaslom,, mert a leszorító kengyeles rögzítés szintén tökéletesen bevált.
Fontos! Ez az erősítő, képes az említett hangszóródat határérték felett is meghajtani, de csak akkor, ha az a bizonyos mp3 lejátszó kellően nagy jelet tud szolgáltatni.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) viktorio333 hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
elkeszult a hybrid
(#) boris92 hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
Ezt a végfokot összeraktam , de sajnos nem szólal meg :S valakinek valami ötlete ? A mute részt hogy kössem be ? elég ha csak összezárom ?
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Szia! Ennél a panelnél a mute összekötésére lesz néma az erősítő.
Nézd át gondosan nem szokott vele gond lenni. Ha kevesebb a tápod +/-20V-nál akkor a mute melletti 4,7k-t vedd ki!
(#) pjg válasza boris92 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Nyitva kell hagyni.
(#) boris92 válasza pjg hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
De akkor se jó
(#) pjg válasza boris92 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
A 9 és a 10-es lábon mérd meg mekkora a feszültség a testhez képes. 3,5V vagy magasabb fesz. kell, hogy megszólaljon.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Szia.
összekötöttem a + és a mute lábakat egy 100ohm-os ellenállással és életre kelt,viszont nekem nagyon gyengécskének tűnik ahhoz képest ami előtte volt.(mikroshop-os)
Rövid tesztelés után közepes hangerőnél gyanússá vált az egyik kondi,majd nagy hangerőn pár perces működés után volt egy jó nagy pukkanás. El szállt az a kondi ami gyanús volt 47mF/100v.Mitől lehetett ez,és miért lehetett annyira gyenge erőtlen az erősítő?

SAM_0060.JPG
    
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Sikeresen beraktad fordított polaritással. Tegyél be másikat - most már helyesen, mindjárt jobban kivezérelhető lesz.
Szerk.: a képen látható polaritás jelölés szerint helyesen jártál el, nem tudom milyen a NYÁK alulról.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) pjg válasza feccus hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
A kapcsolási rajzon nincs 47 mikrós kondi. Melyik pozícióban volt?
(#) boris92 válasza pjg hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
2 v , mit csináljak neki ?
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Igen a képen is látszik hogy jól forrasztottam be a kondit. Feljebbi hozzászólásoknál ott van a nyák alulról. Valami szerintem nem stimmelhet a nyákkal(pedig gyári) mert azt vettem még észre hogy amikor rácsatlakoztattam a hangszórót helyes polaritással,olyan volt mitha fordítva lennének az erősítőben a polaritások,mert a membrán nem kifelé hanem befelé mozgott. Mellékeltem a nyákhoz kapott kapcsolást,sajnos most csak ilyen fotót tudtam készíteni.
(#) feccus válasza pjg hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Ez nem mikroshop-os kapcsolás,ez más.
Következő: »»   414 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem