Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   415 / 607
(#) pjg válasza feccus hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Csak az a rajz jött be a 20:50-es hozzászólásodban.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Az boris92 volt.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Gondolom a C5 röppent el. A NYÁK-on a kondi + jelölés megy az IC hatos lábához? Az lenne a helyes.
(#) pjg válasza boris92 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Kevés. Mennyi a tápfesz testhez képest?
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Jaj! Belekavarodtam. Bocsánat. Mentségemre Yello-t hallgatok. Mindjárt elél..zek.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Bólints rá, hogy ez-e a paneled alja: Bővebben: Link
Csókoltatom a gyártót!
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Igen az. Nem kóser?
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
A rajz helyes, a panelen a felfestés bizony hibás!
Nézd azért meg Te is közelről, a kondi + lába kell az IC 6-hoz, a mínusz a 14-eshez.
(#) boris92 válasza pjg hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
+ ba 39V , - ba 38 és ingadozik úgy hogy a keverőpult rá van kötve , és meg halkan a zene ,de nem ad zenét.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) pjg válasza boris92 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Vedd ki a mute csatlakozó alatti 4,7kOhmos ellenállást.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Igazad van,elvileg akkor ha rakok be egy másik kondit fordítottan a felfestésnek akkor működnie kéne rendesen?
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
A többi részét jónak látom. Tegyél be egy jó kondit, mennie kell.
(#) boris92 válasza pjg hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Kivettem de semmi változás.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Rendben holnap megpróbálom.
Köszönöm.
Képzeld amikor megvettem az egységcsomagot már akkor rosszul indult a dolog,mert ösztönösen megkukkantottam az ic-t és 7294 helyett 7375 volt benne,aztán gyorsan adtak hozzá egy odavaló ic-t.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Szia! Itt egy analóg eset - egyelőre megoldatlanul. Érdekes lenne, vajon közös forrásból vásároltak-e a kollágák
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Hestore-rol vettem 2 db-ot. És hát ugyan ez a probléma. Egy szikrányi hang sincs. 9es lábon ugyan úgy 2 V , 10 esen 4,3 V.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Pjg már írta, míg nincs legalább 3,5V a 9 és épp úgy a 10-es lábon addig néma az erősítő. Olyan elő szokott fordulni, hogy az egyik, vagy mindkét lábhoz csatlakozó 10µF kondi rossz polaritással kerül beültetésre és az fogja meg a feszültséget. Ha már nincs jobb ötlet ezeket a kondikat akár ki is veheted.
Szerk.: akkor a 9-es lábhoz menő kondit nézd meg, illetve távolítsd el.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) djjones hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, mert elakadtam. Építettem két darab tda 7294 hídkapcsolású panelt egy ajánlott kapcsolásból. (képen mellékelve) Valami gubanc van, mert az első panel első bekapcsoláskor kicsit instabilan, de működött,kb 40 % kivezérlésnél néha erős búgás indult el a végfok kimenetén, aztán megszűnt. Most már állandó a búgás, megmértem negatív 12 - 6 volt jelenik meg a kimeneten, nem tudom miért. A második panel is szintén ugyan ez, csak ott az elejétől megvan a negatív 14 volt körüli érték. A táp pontosan + - 41 volt, 2 x 40 000 µF pufferrel (nem is csökken). Ha bemenetet testre zárom, akkor is ez van. A nyákot vasaltam, elvileg nem lehet rossz a bekötés, és minden alkatrész új, forrasztási hiba elvileg nincs. Ha lenne valami okos javaslat, akkor megköszönném.
Üdv. Jones
(#) djjones hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
Még egy kép... (A mute kivezetést mindkét panelon összekötöttem...)
Üdv.

044.JPG
    
(#) reloop válasza djjones hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Szia! Mérd meg külön a kimeneti pontokat testhez képest! A mért feszültség polaritása is érdekes.
(#) djjones hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
Üdv!
Ma már nem stresszelem magam vele, de holnap, ha hazaérek a melóból megmérem... Ha megvan, akkor írok.
Üdv.
(#) reloop válasza djjones hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Jó lenne kiemelni azt a 22k ellenállást, mely a híd két felét köti össze. A bemenetes IC kimenetén van. Ekkor a két IC teljesen külön vizsgálható. Láthatóvá válik melyiknek a kimenete nem akar 0V-ra beállni.
Az eddig mért érték elég szokatlan, inkább valamelyik tápra szokott kifeküdni a kimenet. A 2-es és a 3-as láb környékén elég tiszta a NYÁK, nem lehet átvezetés gyantamaradványok miatt?
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Lehet, hogy a visszavitt rossz IC-ket beteszik a suszter csomagba. (kezdőknek)
(#) feccus válasza feccus hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Szia.
Forrasztottam be egy másik kondit most persze a rajzolatnak fordítottján,rövid ideig volt csak időm tesztelni de eddig még nem füstölt el.
Viszont még mindig gyengének tűnik nekem,és a kimeneten -0.5VDC-t mértem üresjáratban bemenő jel nélkül,ami terhelésre 1-1,2VDC-re emelkedik.
(#) Kovidivi válasza djjones hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
"A táp pontosan + - 41 volt, 2 x 40 000 µF pufferrel (nem is csökken)" - szerintem ez nem lehetséges. Terheletlenül mekkora feszültséged van? Szedd le a végfokokat róla, és úgy mérd meg kérlek az egyenirányítás és a pufferkondik után. Ha 45V-nál több, akkor szerintem a táp túl magas az IC-nek. Kerámia kondi a bemenetnél? Szerintem oda fóliát szoktak rakni.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Szia! A kimeneti DC kellemetlenül nagy, ennek csak egy részét lehet arra fogni, hogy a visszacsatolásból kispórolták a kondenzátort. Nem gond, ha csak ez a baj segítek hogyan lehet a kondit beilleszteni.
Lezárt bemenetnél mérj feszültséget a test és a 2-es, valamint a a test és a 3-as láb között.
Mit jelent a "gyengének tűnik" ? Kevés a jelerősítése, vagy túl hamar betorzít? Mekkora a tápfeszültség terhelt állapotban?
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Mindent jól forrasztottam be. Nem értem mi lehet.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Terheletlenül 33,8V teljes hangerőnél31,5 körülre esik vissza.
Tesztelésre orion hs100-at szoktam használlni, a régi mikroshop-os kapcsolásnál teljes hangerőnél már nem bírja a hangszóró és elkezd csattogni,ennél viszont egyáltalán nem csattog,simán elbírna még több hangerőt is. Azt is észrevettem hogy ugyanúgy megmaradt az erősítőben a fordított polaritás a hangszórók felé.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
A bemeneten van egy ellenállás a kondenzátorral sorban. R2 a pozíciószáma. Az hány ohm-os?
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
100k a bemenetnél.
Következő: »»   415 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem