Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   54 / 123
(#) bekeipeter válasza Yannie hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
A 3089 a régebbi modulokban 10V-ról üzemel. Benne van a táp (helye) a modulban. A 7809 is jó, csak a test lábával kössél sorba egy diódát, akkor kb. 9,6-9,7 Voltot kapsz.
(#) bekeipeter válasza laci6662 hozzászólására (») Ápr 10, 2013 1 /
 
Én nem 10V-ra, hanem 15V-osra alakítottam ár a tunert! Gyárilag 10V-ra van méretezve. Én csak a munkapontokat raktam helyre a 15V-os tápfesz miatt.
(#) Yannie válasza bekeipeter hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Kedves Péter és Laci!

Köszönöm mindkettőtök válaszát! Tényleg,a 7809-et a földtől kicsit megemelve nagyobb feszültség állítható vele elő,ez de jó ötlet! Okés,akkor az UT85 megcsapolása sztornó. Azt hiszem a 741 körével fogok kezdeni,aztán jön a 10V-os téma. Majd beszámolok az eredményekről,ám lehet csak hosszabb idő múlva látok neki.

Szép estét,
Yannie
(#) mezei dávid hozzászólása Ápr 11, 2013 /
 
Sziasztok!Kellene egy kis segítség.Videoton 6363s tápegység nél 31 v helyett 52 v mérek. mi lehet a probléma.Talán a Bd40 ?
üdv:md
(#) nemo003 válasza laci6662 hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Köszönöm neked is, majd visszaolvasok.
(#) marci9509 hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Sziasztok! Találtam egy V. 6386S erősítőben egy kivezérlésmérőt ami TFK 237BG-vel van megcsinálva. Nem találtam róla semmit. 5 LED-et hajt meg. Nem tudtok róla valami infót, bekötést?
(#) Beringer 600 válasza marci9509 hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Hali! Az nem kivezérlés mérő,hanem a térerősség jelzője.Minél erősebb a jel,annál több led világít.
(#) marci9509 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Azt fel lehet még külön használni valamire?
(#) vgyre válasza marci9509 hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Szia!
U237 néven keresd!
(#) marci9509 válasza vgyre hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Köszi, megtaláltam a dolgokat így már.
(#) onetux hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
Üdv mindenkinek! Én most vettem egy Videoton EA 6383-as erősítőt és azt a probléma hogy ha át van kapcsolva az erősítő stereo-ba akkor a baloldali kimeneten szinte semmi nem jön ki, a hangszóróból jön a hang de nagyon halkan. Ha mono-ba van kapcsolva akkor szól rendesen mind a két hangszóró. Belenézve láttam, hogy a végfokba már bele van piszkálva. A baloldali csatornában a tranzisztorok már nem az eredetik. Ha valaki tudna mondani egy tippet vagy megoldást akkor annak hálás lennék.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) Katyina hozzászólása Máj 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Én is hozzájutottam egy Videoton 6363s tipusú erősítőhöz, nekem is van búgás, megpróbáltam kicserélni az égőket benne de betettem az újakat és nem világít. Nem nagyon értek hozzá, de mi lehet a baj?

Köszönöm a segítséget előre is!
(#) bekeipeter válasza Katyina hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Földhurok!!!
(#) Beringer 600 válasza marci9509 hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Heló! Talán lehet belőle egy kivezérlés mérőt építeni (talán),de nem vagyok biztos benne.
(#) mezei dávid hozzászólása Máj 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség!A videoton erősítő panellen cseréltem a végfok tranyókat. BD809-BD810 párt.TIP35c-TIP36C de nem néztem meg melyik hol volt a foton jelöltem.
a Videoton műszaki rajzon a pár tra úgy van hogy a páratlan számú bd139 hez a bd810 kapcsolódik. ezért kérdezem mert most tanácstalan vagyok.
üdv md

modul.JPG
    
(#) Beringer 600 válasza mezei dávid hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Hali! A kimeneti tekercsnél van a TIP36.
(#) Beringer 600 válasza Katyina hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Hali! Esetleg cseréld a két táp kondit.Egyébként üzemel az erősítő,és az alapzajban van búgás?vagy hibás és azért van búgás?nem mindegy!!
(#) mezei dávid válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szia kösz a választ .beraktam most meg tűzesedik mint a franc nem tudod mi lehet az oka?
űdv:md
(#) Beringer 600 válasza mezei dávid hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Akkor ott más probléma is lehet,meghajtó tranyók diódák ellenállások bc-s tranyók kondik.
(#) Beringer 600 válasza mezei dávid hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Bővebben: LinkBővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2013
(#) mezei dávid válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Kösz! Nincs más hátra mint előre és vissza felé kiszedegetem az alkatokat.
üdv:md
(#) mezei dávid válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
itt vannak a fotok
üdv :md
(#) ghatar hozzászólása Máj 26, 2013 /
 
Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon, de lenne egy kérdésem a Videoton 6363-mal kapcsolatban. A helyzet a következő, ha rádiót hallgatók rajta, akkor nagyon szépen és erőteljesen teszi a dolgát, ám mikor laptopról szól a zene v. rácsatlakoztatom a tv-re jack-en keresztül, akkor a hangerősség jelentősen lecsökken. ( Rádiót kb: 1-es és 2-es álláson szoktam max hallgatni, de így is elég hangos, ám hogy rá csatlakoztatom a gépre, akkor 4-es 5-ösig fel kell tekernem a hangerőszabályzót, hogy ugyan azt a hangerősséget kapjam.) Nincs vmi ötletetek, hogy mitől lehet ez az "elgyengülés"? Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) bekeipeter válasza ghatar hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Lehet, hogy a magnókimenetet használod bemenetnek! A tuchel csatlakozó másik oldalát használd, akkor jó lesz!
(#) mezei dávid hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni ,hogy a vidi végfokpanelen eltávolítom a némító FEt és ellenállást amiatt befog indulni?
üdv:md

modul.JPG
    
(#) Beringer 600 válasza mezei dávid hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Heló! Természetesen be fog indulni.A két tekercs,kimeneti zárlatnál szokott megégni,és elégni is. 2x0,47óhm.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) mezei dávid válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Kösz a választ!
Beindult brutális hangerővel tisztán semmi zúgás a háttérben magas és mély hangok rendben
pedig még nincs előerősítő.A végfok tip35c-tip36c.Most már csak egy gondom van mekkora jéghegy kell a hűtéshez, így simán semmi hűtés nélkül már negyedóra múlva nem lehet hozzáérni a TIPEKHEZ olyan forró.Kérnék egy tanácsot ezzel kapcsolatban
kösz:md
(#) Balu002 hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Videoton RA 6363S erősítőm, és próbáltam beüzemelni, de van néhány érdekesség ami elég zavaró. Első körben azt vettem észre, hogy a némító nem működik rajta, tehát, ha a gombokhoz hozzáérek ugyan úgy szól tovább. Ez még nem is lenne olyan nagy probléma, de bekapcsolom és nincs rajta semmi jel, akkor egy olyan 20 másodperc múlva a bal oldal elkezd sisteregni ( egy picit a jobb is, de sokkal halkabban) Ha kapcsolgatok a bemenetek között a sistergés csak akkor tűnik el, ha az FM gombot nyomom be. Továbbá ha a hangerő eléggé fel van tekerve akkor is el- el hallgat a sistergés. A végfokokat próbáltam kicserélni, de a hiba megmaradt, és ugyan azon az oldalon is maradt erősebb, ebből arra következtetnék ,hogy a végfokok jók. Ez a sistergés a hangerő változtatására se reagál semmit, tehát ha maxon van akkor is ugyan annyira sistereg, mintha le van tekerve.
Még egy másik probléma, hogy ha pl a tape2 csatornán van a bemenő jel, és én átkapcsolok a tape1-re, akkor ha eléggé feltekerem a hangerőt, akkor lehet hallani a másik csatorna jelét is gyengén. Ezt se kéne csinálnia gondolom. Merrefelé keressem szerintetek a hibát?
(#) Chipmunk1960 válasza bekeipeter hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Hali, Anno nekem a Prometheus RA5350S volt. Azoknál volt jellemző, hogy melegedésre a csatornák is kezdtek elmászni, s az AFC nem bírta megfogni. Mikor kicseréltem egy Cleo tunerra rögtön megszünt minden problémám.
(#) golem hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
Sziasztok lenne egy kérdésem a videoton ra6363s végfok panelének mekkora a maximális árama.
+- 12v hány wattot adhat le?
előre is köszönöm.
Következő: »»   54 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem