Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   416 / 607
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Majd kiderítjük mi a baja. A 4,7k ellenállás legyen kivéve, és mérj feszültséget a Mute csatlakozón!
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
!¤#! Gyorsan cseréld 100 ohm-ra vagy kösd át huzaldarabbal. Ki követte el ezt a szörnyűséget?
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Közvetlen a 2 szálon ? Ami a mute lenne ? Mert az 4.91 V ,így hogy bent van a 4.7K ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2013
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Sikerült egy fokkal jobb képet csinálnom a kapcsolásról.

SAM_0064.JPG
    
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Az R2-t cseréld, mint írtam lehet átkötés, vagy 1k-nál nem nagyobb ellenállás helyette. Gondolj bele a bementi R4 47k ellenállással a bejövő jelet leosztja harmadára. Szégyen, hogy valaki ilyen rajzot kiad a kezéből!
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Jó helyen mértél, de mint írtam, a 4,7k-t vedd ki! Korábban kértem, hogy vedd ki a 9. lábra csatlakozó kondenzátort, az megtörtént?
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Jól látom az egy 10µF elko ?
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Azon kívül mást nem kell cserélnem esetleg?
Elvileg a hobbi elektronika 97/9sz. Kékesi István cikke alapján készítették ezt a kapcsolást.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Igen azaz! Pont a készenlétet kikapcsoló feszültségre van kötve. Tisztábban látunk, ha nincs beforrasztva.
Tehát összegezve: 4,7k ki, az imént beazonosított 10µF ki. Egy mérés a Mute jelölésű csatlakozási pont két lába között, és ha már kézben a voltmérő, meg kéne ismét mérni a 9. és a 10. láb feszültségét testhez képest.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
A többi rendben. A rajz mutatja mit kell tenni a mute lábbal - simán + tápra kell kapcsolni.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
9es csak 2V , a 10 4 V. A mute meg 10 V.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2013
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Beraktam egy 100ohm-os ellenállást a 100k helyére,így már mindjárt másabb egy kicsit.
Az orionnal fél hangerőig tudtam tesztelni mert tovább nem bírta.
A negativ 0.5V Dc még mindig megmaradt, kipróbáltam nagyobb hangfallal is és fél hangerő felett kicsit elkezd pattogni. Kis hangerőnél az orionban is észrevehető kis torzítás,mintha érezhető lenne a negatív táp és még mindig fordított az erősítőben a hangfal polaritása de azért ez már nagy előrelépés volt.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Beírtam szimulátorba a mérési eredményeid és nem jött ki a mute csatlakozóra vonatkozó 10V.
Lehet pár dolog: rosszul mértél, nem megfelelő értékű ellenállásokat ültettél be, a nyomtatott áramkör átvezet. Utána tudnál ezeknek nézni?

Mute.GIF
    
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Jó, kivesszük a DC hibát, de rá kéne mérni a bemenetekre:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2013
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Az ellenállásokat ellenőriztem , úgy tettem össze hogy összeválogattam az alkatrészeket , Ellenállás érték számolóval ellenőriztem az értékeket , és úgy ültettem be ahogy a rajzon van, odafigyeltem nagyon , de megnézem hol vezethet át.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
A lezárt bemenetet gondolom úgy érted hogy ne legyen nyitott-legyen rákötve valami bemenő jel? A mérést pedig úgy hogy mérő egyik vég test-másik vég 2 ill. 3 láb?
Bocs ha valamit rosszul írtam.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Átnéztem de nem látok olyan helyet hol átvezetne. Nemrég áttettem külön bordára , mert 2db-ot csinálta, teljesen ugyan úgy , csak az egyikkel próbálkozok. Lehet baj volt 1 bordára tenni a 2db panelt ? Vagy mind a 2-őn csináljam ugyanazt ?
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2013
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Amúgy a 100nF-nak jó a 104-es jelölésű kerámia kondenzátor ? Meg a 470nF nak egy Remix 63 V-os ?
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2013
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
A BE feliratú pontot kösd össze egy darab huzal segítségével a mellette lévő test-ponttal.
A mérést jól értelmezed, tized-volt nagyságrendben várhatók az eredmények.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
A közös borda nem katasztrófa, bár az lenne igazi, ha az IC-t szigetelnéd a bordától és akkor teljesen mindegy lenne.
A 104 kód az 100nF.
A multimétered segítségével mérd meg az ellenállások tényleges értékét, hiszen itt van az eb elhantolva
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2013
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Oké , ja meg a kithez van írva hogy ha 22k helyett 47k-osat teszünk akkor PA lesz " Az IC 2-14 lábak
között lévő, (x)-el jelölt 22K ellenállás határoza meg a nyílt hurkú erősítést, a PA célú végfokjaimnál 47K-t alkalmazom" , pontosan ez van írva , és 47k-sat tettem be mert tnem találtam több 22kosat.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Köszönöm.
Találtam egy oldalt ahol ez a kapcsolás található részletezve elég érdekesen.
Az R2 ott is 100k.
http://audio.nortyx.hu/gyik/hu/Nagyteljesitmenyu_erosito_epitese/
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Az ott a visszacsatolásban egyáltalán nem gond. Nincs kapcsolatban a 9. lábbal.
Végig tudod mérni az ellenállásokat? Ki sem kell forrasztani, mert igen durva eltérést fogsz valahol tapasztalni.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
A világháló már csak ilyen, a hibás rajzok is futótűzként terjednek
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
A belinkelt cikk végén a hídkapcsolás a legékesebb bizonyítéka a kimagasló hozzá nem értésnek
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Az a legszebb az egészben hogy ezt az építőkészletet egy elektronikai boltban árulják már évek óta(mikroelektron bt.)ezzel a kapcsolással.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Megmértem a 2 és a 3 lábakon, a mérőt 20V-ra állítva 0.26-ot mértem mind a két lábon.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Ez elég magas érték, de ha a kettő egyforma az biztató. Keresd meg az R5 (1,5k) ellenállást. Az IC 2. lába és a test között helyezkedik el bekötésileg.
Az ellenállással köss párhuzamosan egy 10µF-os elektrolit kondenzátort. A pozitív essen az IC felé. A gyakorlatban: az 1,5k egyik lábát kiemeled, ráforrasztod a kondit és a kondi másik lábát pedig bekötöd a kivett ellenállás láb helyére.
Ettől a kapcsolás egyenfeszültség hibája kb. harmincad-részére fog csökkenni.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
21,5k
21,5k
9,9k
21,6k
687
30,1k
47k
Ezeket mértem. Azt a 47k ellenállást pontosan hova kell tenni ? Jó helyre tettem a beültetési rajzon nézve bal felső sarka, a 2 db 22µF elko közé ? A 22k helyére.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Igen, annak az ellenállásnak a cseréjéről van szó. Az erősítő ettől még ugyan az az erősítő marad, csak kicsit kevesebb jel kell a teljes kivezérléséhez. Kissé félreérthető a magyarázó szöveg.
Az ellenállások értéke ezek szerint rendben, azt csak valószínűsíteni tudom, hogy a megfelelő helyre vannak beültetve. Marad a hibásan végzett mérés, vagy átvezetés van egyes vezetősávok között. Ha visszatérünk erre az ábrára látható, hogy a mute csatlakozó ponton nem lehet normál körülmények között 10V-os feszültség. Ezen majd átrágod magad.
Egyelőre indítsuk el az erősítőt, hagy szóljon! Nem kell hozzá más, mint a 7-9 lábakat összekötni. Ha jó az IC ettől működnie kell.
Mielőtt ebbe belevágnál kérlek mérj ellenállást az 1 és 9 lábak között feszültségmentes állapotban ennek 40k közelében kéne lennie. Nem ártana egy fotót is bemutatni a paneled aljáról és tetejéről, hátha valami feltűnik rajta - több szem többet lát alapon.
Következő: »»   416 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem