Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2015 / 3977
(#) STomiS hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Sziasztok! Hogy tudnék ilyen szolenoid motort készíteni? Egy szolenoid tekercs miben különbözik a többi tekercstől?

Videó: Szolenoid motor
(#) pucuka válasza STomiS hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
A szolenoid, magyarul tekercs. Mi a kérdés?
(#) STomiS válasza pucuka hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
A szolenoid az nem egy tekercs fajta?
(#) gkari válasza STomiS hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
A szolenoid régen a hengerpalást mentén készült tekercs neve volt(merthogy van más geometria is:pl. a toroid), az angolszász elnevezés ma is azt jelenti. Ebben a motorban is ilyen tekercs van, szerintem valamelyik holtponton a vasmag megszakítja az áramkőrt, a másik holtpont után ismét áram kerül a tekercsbe, 1/2 fordulatot a lendkerék tömege biztosít.
(#) proli007 válasza STomiS hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Hello! Általában azt a tekercset hívják szolenoidnak, aminek átmérője kisebb mint a hossza. De ezen a videón a lényeg nem látszik. Hogy van egy kapcsoló, (lehet az kapcsoló, elektronika, hallérzékelő, Reed relé stb..) ami akkor helyezi a tekercset áram alá, mikor a vasmag kint van. És addig marad áram alatt, míg be nem húzza a vasat. Ettől még nem lenne motor, csak egy "behúzómágnes", de a lendkerék tovább forog, és a lendület újból kitolja a vasmagot. Ha nem vasmagot, hanem mágnest használnak, akkor lehet "kétütemű" vagy is lehet húzni és tolni is a behúzó részt.
üdv!
(#) dudzsi hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Ennél a kapcsolásnál lehet valami más tipussal helyetesiteni a tranzisztorokat? Pl BC212
(#) Viktor0109 válasza k_h hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Igen sajnos 40*1.41=56.5
Mit lehetne tenni ebben az esetben ? A végfok maximu 50v-ot képes elviselni álitolag.
Csak trafó cserével megoldható a meghajtása?
Ha nem akkor hogyan?
(#) Viktor0109 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Köszönöm már megtaláltam.
A "6 V DC fázis fordítás formájában" ezt pedig úgy kell érteni hogy kétféle jelet képes adni azáltal hogy felcseréli a polaritásokat.(+ - / - +)
Köszönöm !
Üdv.
(#) proli007 válasza dudzsi hozzászólására (») Jún 6, 2013 / 1
 
Hello! Lehet, csak éppen nem jó a kapcsolás. Helyesen valahogy így lenne. üdv!
(#) dudzsi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Ez egy gyári kinai ledes index relé szeretne lenni. Lehet hogy vak vagyok de az értékeken kivül van valami más eltérés az én rajzomhoz képest? A te verziod müködik leddel is?
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) proli007 válasza dudzsi hozzászólására (») Jún 6, 2013 / 1
 
Ez nem az "én verzióm", hanem a Te hibás rajzodat javítottam ki. Szerintem elnézted, hogy a 12k a relé melyik lábára megy. Csakhogy úgy nincs visszacsatolás. Menni kellene Led-el is. Kivét, ha a Led-ek nyitófeszültsége közel van a tápfeszültséghez. Amúgy ez szerintem kényes kapcsolás, már mint az alkatrészek értékére, és a tranyók bétájára nézve. (De a legtöbb tranyós multi az..) üdv!
(#) dudzsi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Oké köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza STomiS hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia! Van rajta egy excenter, ami a fél fordulat egy részén működteti a görgős mikrokapcsolót. Pont akkor amikor a vasmagot a tekercsbe kell húzni. Ezt a lágyvasból készült magot speciel ismerem, flippernek a karmozgató szerkezetéből való
(#) Viktor0109 hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Meglehet hajtani egy max +-50V-os végfokot 40V-os trafoval?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) zolika60 válasza Viktor0109 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Ha elég a teljesítménye akkor igen.
(#) dudzsi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Szia proli007!
Megnéztem a kapcsolást és a 12k ellenállás arra a lábra megy ahol az én rajzomon van. Megprobáltam átkötni a te általad javasolt helyre, de ugy nem müködött. A vicc hogy a relé éget be. Hogy mitöl azt nem tudom mert max 5A mehetet át rajta. Viszont azt nem értem, hogy ha ennek mennie kellene leddel akkor miért villog gyorsan egy 21W izzonál. Lednél meg csak világit. Valami nagyon nem jó ebbe, pedig elvileg 20mA-20A között kellene müködnie. A leirás szerint.
(#) dudzsi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Lemarat egy alkatrész a rajzrol. A T1 emitere és a 49 láb között egy huzal ellenálás van.
(#) golem hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Kérdésem az lenne ha 2 DB elektrolit kondit összekötünk sorosan akkor a feszültség az össze adódik? De a 2 közt megcsapoljuk földnek lesz egy + GND - .

Van 2 db 10000 µF kondim ami 35v os ezt szeretném reloop kapcsolásába használni puffernek.
Trafó 25v AC
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Csak váltakozóáramú földet biztosít a kondenzátoros felezés. Ehhez még kell egy ellenállásosztós vagy tranzisztoros felező is az egyenfeszültségű osztáshoz.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Meg van építve reloop kettőzős áram köre.Ezt épitetem csak TDA nélkül.
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Ügyes vagy, gratulálok hozzá!
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Akkor használhatom hozzá a 2 kondit?
(#) jani1987 hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Egy kis segítség kellene az értelmezéshez. Ma került hozzám egy autós erősítő, és annak a táp felőli oldalán a következők szerepelnek: GND, Remote és B+. Na most a B+-szal helyben vagyok, a GND meg szerintem azonos a negatív táppal, de a Remote-tal kapcsolatban nem vagyok képben. Ha valaki pontosabban tudná nekem elmondani ezeket a dolgokat, akkor nagyon megköszönném.
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Hogyne használhatnád! A két sorbakötött elkó feszültségtűrése összeadódik és így szépen elbírják a trafó feszültségét.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Köszönöm a segítséged
(#) pucuka válasza golem hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Azért ha sorba kötsz két elkót, arra figyelj, hogy azonos feszültségűek legyenek, és mindegyikkel köss párhuzamosan egy-egy 1 Mohm -os ellenállást.
(#) Viktor0109 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
De az nem gond hogy egyenirányítva 56v a tápfeszültség?
Ha gon akkor lehet valahogy korigálni?

Mert elvileg csak 50V-ig birja a végfok..
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) Viktor0109 hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Valaki tudna neke ebben segiten?
(#) Viktor0109 hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Köszönöm..
(#) mps válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Ha a remote-ra adsz pozitív tápot akkor kapcsol be. Ezt kötheted pl a fej kimenetére, akkor egyszerre kapcsol be. Szokott nekik lenni erre a célra egy kimenet. Vagy egyszerűen össze kötöd egy kapcsolóval a B+ -al, így nem zavar a kapcsoló ellenállása, nem is kell nagy kapcsoló hozzá.
Következő: »»   2015 / 3977
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem