Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   456 / 728
(#) Haszuboy válasza andras99 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Logitech Z313
(#) ptesza válasza Haszuboy hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Ez nem egy olyan nagy hangszóró. Jó lenne látni kiszerelve is. Mekkora az átmérője?
(#) szamóca válasza Haszuboy hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Újra lehet peremeztetni. Kérdés, megéri-e?
(#) Haszuboy válasza ptesza hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Kb. 10 cm. Pici.
(#) kistusik hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Amint már írtam 1x, a mélynyomó az szobába lenne, a szoba az nem túl nagy... Mondjuk annak én is örülnék, ha 30-35Hz környékére le tudnánk csökkenteni, ezt lehetne módosítani reflexcsővel??? És még 1 kérdés, megvan a gondolatmenet, hogy-hogy szereljem össze és eljutottam gondolatban odáig, hogy kössük be... nos ami nekem volna az egy Yamaha rx-v395RDS erősítő... A kérdés pedig az lenne, hogy-hogy kössem be??? Negatív Pozitívat dugjam be mainba azt helo megvan, vagy pedig Sub kimenetre meg lehet oldani? Vagy subra csak aktívat lehet kötni passzívat nem?
(#) Digitalpimp válasza kistusik hozzászólására (») Jún 4, 2013 / 1
 
Szia!

Az erősítő sub kimenetére csak aktívat tudsz kötni. Így marad a rendes hangszóró csatlakozó, vagy építesz hozzá sub erősítőt.
(#) kistusik hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Picit nagyobb láda, picit hosszabb reflexcső alacsonyabb frekvencia???
(#) Szabi1 hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Sziasztok! valakinek van MNC drivere? Leginkább a 33354(100w 105dB/W) meg a 33355 (100w 100dB/W) érdekelne. az én ládámba a hangváltó 3,5 khz től felfelé engedné, s csak az ottani tartományban lévő érzékenysége érdekel. Melyik driver volna jobb?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) Action2K válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Szia!
Vegyél 1-1 darabot mind a kettőből. Hazaviszed, s mind a kettőt beméred, majd amelyik szerinted a gyengébb, kicseréled a boltban a másikra. Persze ezt előre beszéld le a boltossal.
(#) Buvarruha válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Valószínű, hogy nem is olyan frekvenciára van megadva amin nem is dolgozik és 10KHz-ig líneárisak ezek a hozzájuk való tölcsérrel. Nekem 33356-om volt, valami régebbi tölcsérrel és matematikailag is pontos volt az érzékenysége, több mint 10dB-t csillapítottam rajta.
(#) dudassandor1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nekem a kisebbik közép/magas hangsugárzóimban a 33355-ös típusúak vannak. 3 kHz-nél van vágva 12 dB/oktáv meredekséggel, és 3 dB csillapítással. Szerintem nem szólnak rosszul.
(#) Davidd hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Sziasztok! Megint a salpa50100-assal kapcsolatosan szeretnék érdeklődni. Mellékelek 2 fajta tölcséres mélyet. A 2 láda közül melykben lenne jobb. Tudom más hangszoró stb, ez van sajnos. A 2 rossz közül választanám a jobbat.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nem tudtam már módosítani. Nem tudom hogy kell letesztelni, virtualisan kipróbálni és a láda átviteli görbéjét sem kapom meg. Tudom a salnak nem olyan a valódi tulajdonsága mint papiron. De valami megközelítés jól jönne. Ezuttal még egyszer megkérlek titeket, hogy segítsetek, mert nem szeretnék zsákbamacskat venni/csinalni.
(#) bankimajki hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Sziasztok, mostanában kezdtem észrevenni egy különös és elég zavaró tényezőt az egyik hangsugárzómon. Egy adott hangerő felett (elég nagy) a középmély hangszóró egy adott frekvenciájú rezgést ad ki (beciripel) már eléggé meg van keményedve mondjuk a gumipereme, körben finoman elkezdtem nyomkodni és az egyik résznél megszűnt a ciripelés, de nem vettem észre hogy el lenne válva a gumiperem a membrántól. Ilyen esetben nagy javítást érdemes végrehajtani és gumiperem cserét vagy esetleg egyéb módszer. (De igazából az okát sem tudom a ciripelésnek, az biztos hogy nem az erősítőtől jön, mivel több erősítővel is megnéztem és megszűnik a ciripelés egy adott ponton megnyomva a gumiperemet.) (Egyébként egy 20 cm-es átmérőjű középmélyről van szó ami papírmembrános, nem mai de gyönyörű hangja volt eddig .)
A segítő hozzászólásokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
(#) elektrorudi válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Szia,
Szerintem a lengőcséve beleér a mágnesbe.
Ennek két oka lehet:
- a gumiperem megereszkedett, e miatt az egész lengőrendszer megbillent. Ezt úgy láthatod, hogy a gumiperem íve felül nagyobb, alul kisebb. Ezt szerencsés esetben lehet úgy orvosolni, hogy a hangszórót 180 fokkal elfordítva szereled vissza.
- a tekercs (egy része) leszakadt lengőhordozóról. Ez újratekercselést jelent.
(#) bankimajki válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Akkor mindenképp nagy felújítást igényel. Első körben azért forgatok 180 fokot rajta. Meglátjuk változik-e a dolog. Köszi a segítséget.
(#) Hangszoro2000 válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
A lengőcséve egy hangszórónál sem érhet hozzá a mágneshez. Fizikailag nem lehetséges.

Ha tényleg a membránszél sérült, a helyzetváltoztatás, vagy forgatás nem oldja meg a bajt. De nem csak ez, vagy a lengőcséve okozhatja a zörgést. Viszont ha megnézi valaki a hangszórót aki ért hozzá, el fogja tudni dönteni, hogy melyik alkatrész hibás, és hogyan, mire érdemes kicserélni.
(#) Primary hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Sziasztok!
Sztereo rendszeren töröm a fejem.
Az elképzelés az lenne, hogy lesz egy pár mély doboz és egy pár mélyközép-magas doboz.
Alapnak a somogyi hangfalépítős füzet 87 literes dobozát tekintettem, és BassBoxxal és WinISD-vel is megnéztem, nagyjából hasonló méretek jöttek ki. 80 literes mély, 7 literes magas.

Azért szeretném külön dobozba, mert így jobban elhelyezhető a helységben, én szeretem, ha előttem vannak a hangszórók, de ez a mély esetében nem megoldható, hanem csak kicsit hátrébb, velem egy vonalban. Szerintetek jó megoldás ez?
A mélyek nyitott ládában lennének, a a többi zárt dobozban. Az ajánlott hangváltó HV328, de ez 500 és 3000 Hz-nél vág. Olyan megoldás kellene, hogy a kisebbik hangfalakba egy hangváltó a mélyközép és magashoz, illetve a külön egy, ami csak a mélyhez, és szerintem nem 500Hz-nél kellene, hanem 100-200 környékén.
SBX3040, SBX1320, DTF12 hangszórókkal csinálnám.

Pozdorja vagy MDF lap lenne jó ugye? Gondoltam táblásított fára, de az nem keményfa.
(#) Hangszoro2000 válasza Primary hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Szia Primary!

A hangsúly elsőre nem a doboz anyagán van, fontosabb ami a dobozba kerül.
Azt a füzetet nem szabad komolyan venni. Könnyebb és jobb lenne egy egyszerűbb kétutas hangsugárzót készíteni, kevesebb idő-energia-pénz-tudás befektetésével
is jobb eredmény várható, mint egy meggondolatlan háromutastól.
A SAL hangszórókkal nem választottál jól, közép és magas tartományban elég zavaró a hangjuk, és a gyártás eltérései miatt is nehéz dolgozni ezekkel.

Valódi fából is lehet hangsugárzót készíteni, a táblásított tölgy már megfelel. Szépek lesznek a felületek, de sokkal érzékenyebb is lesz a környezetre, páratartalomra, mint a forgácslap, vagy MDF. Jól meg kell gondolni.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2013
(#) Primary válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Miből lenne érdemes építeni?
Hangszórókra max 25000 van.
Jó lenne valami tisztességes mély hang is. Nem vagyok az a típus akinek mindenáron óriási basszus kell, de szeretem, ha hallom szépen a basszus gitárt, elektronikus zenében a mélyeket, filmekben a dübörgést.

BassBox vagy WinISD által kapott értékek mennyire szoktak bejönni?
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2013
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
A BassBox olykor elég furcsa eredményeket mutat. Én WinISD alapján csinálom a dobozokat és rendben van.
(#) Hangszoro2000 válasza Primary hozzászólására (») Jún 14, 2013 1 / 1
 
Mindegy melyik program, azonos adatokból azonos eredményeket számolnak. De nem arra valók, hogy a T-S beírása után megadják neked a szükséges dobozméretet. Arra egyik sem jó.
(#) Primary hozzászólása Jún 14, 2013 /
 
Akkor mire valo?
Mibol erdemes 20-25ert epiteni? plusz anyag es hangvalto.
(#) Directors válasza Primary hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Hát ha ennyi pénzed van csak akkor szerintem ezek közül a hangszórók közül kell válogatni.
Ezek jó ár érték arányúak.

A többiek majd megmondják neked,hogy ennyiből mit lehet kihozni de ez egy kicsit kevés szerintem.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2013
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Arra, hogy segítsenek megtervezni a dobozt.
(#) Primary válasza Directors hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Hát lehet, hogy megfogadom a tanácsod.
De itt nincs kész terv, ami irányt mutatna.
Érzékenységben közel azonos kell ugye? Mennyi eltérés férhet még bele?
Frekvencia tartománynál mekkora átfedéssel érdemes választani? Nyilván hangváltó is lesz, de gondolom nem érdemes azzal kalkulálni, hogy egyiknek a teteje 1500 Hz a másiknak meg pont ennyi alja.
Mélynek HA 31 422-et gondoltam. Ez 130/100W. Milyen közepet és magasat érdemes ehhez választani?
maradnék annál a megoldásnál, hogy a mély külön doboz. De ahogy néztem a legtöbb tervben amúgy is külön kamra van neki.
WinISD ~300 literes dobozt javasolt. 150 liternél van hasonló helyen a -3db-es pont, mint az SBX 3040-el 108 liternél. De ez óriási.

Ez számot tevően jobb, mint a somogyi?

Nem konkrétan a tervemhez kapcsolódó kérdés, de miért lesz rosszabb az átvitel, ha két ugyanolyan hangszórót állítok be? Illetve az izobárnál mitől lesz jobb?
(#) Directors válasza Primary hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Minél érzékenyebb a hangszóró annál hangosabbnak fogod hallani.
Kész hangváltót nem célszerű venni ebben az esetben. Azt saját magadnak kell megépíteni.
Szerintem jóval jobb mint a somogyi.Az adatai jóval közelebb állnak a valósághoz.

A tervezésben nem vagyok otthon.Mindég megkaptam a doboz terveket és a hangváltó terveket majd ezeket megépítettem.
Én segítséget kértem mikor építettem az itt lévő kollégáktól és még nem csalódtam soha.
(#) Primary válasza Directors hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Most, hogy nézegetem a WinIDB-ben, a számított értékek egybe esne a megadottakkal, a salnál nem volt minden esetben így.
(#) Primary hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Hangszóró méretezésben legfontosabb dolog a térfogat, ha jól gondolom. A doboz mérete mennyire befolyásolja (magasság, mélység)? Az előlapon a hangszóró elhelyezése, reflexcső helye hogy hat a hangzásra?

HA31 422 hangszóróhoz milyen, mekkora ládát érdemes csinálni? Szeretnék minél mélyebbre menni.
http://www.hangszoro.net/adat/422.pdf

Ugyan külön zárt dobozban lenne a közép és a magas, de a mélyhez megfelelő kell. Milyen magast és közepet válasszak? Mekkora az az átlag érzékenységbeli eltérés, amit semmiféleképpen ne lépjek túl? A mélyhez hasonló teljesítményű kell? Pl a somogyinál jóval kisebb terhelhetőségű a magas.
(#) gabor128 hozzászólása Jún 16, 2013 /
 
Üdv,

A határfrekvenciákat hova szokták belőni?
Nekem az lenne a lényeg, hogy a 3 utas hangfalamon a mélyen mély, a magason meg csak magas szóljon. Ez kicsit relatív dolog, hogy kinek mi számít már mélynek, ill. magasnak, de úgy általában hol szokott lenni?
A hangváltó miatt kellene az info.

Illetve másik kérdés, hogy hangszórót honnan érdemes venni?
Következő: »»   456 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem