Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   809 / 1272
(#) 1984white válasza 1984white hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
A kérdéses ic helyett tud valaki helyettesítést? Vagy rendeljem az ebay-ről?
Más megoldás pl rca-kivezetés az oldalán működhet?

Bővebben: Link
(#) Harris666 hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Sziasztok
van egy ct-21wkdt Akai tv
a hang torzit (inkabb dunnyogva beszel) an5265 ic van benne
mire gyanakodjak ? IC hiba vagy valami kondi van elmenve?
letoltottem az AN5265 ic adatlapjat es abba latom hogy van egy lab amire egy kondi van rakotve a masik lab pedig testre megy
IC 5 Lab Filter
itt lehet a gubu?
koszi elore is a valaszokat!!
(#) kadarist válasza Harris666 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Szia!
A hangszóró jó?
(#) Harris666 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
hu erre nem is gondoltam hogy a hangszorok lennenek az okai
mert 2 is van benne
igaz csak mono az erosito es tehat parhuzamosan vannak kotve
de megnezem ezt a lehetoseget is
koszi
(#) Harris666 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
megneztem egy ugyan olyan tv be de a hangszorok jo
egyebb otlet valakinek?
koszi elore is
(#) Gafly válasza Harris666 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
2-es lábról kiemelni a csatoló kondenzátor egyik felét és külső jellel meghallgatni?
(#) HL84 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Kicseréltem az összes elkót a sorvégtranyó körül, de sajnos most is kinyírta bekapcsoláskor. (bár számítottam rá kicsit..)
Hogy érdemes tovább vizsgálni, mit érdemes megnézni? A tranyó körül vannak még 1500-2000 V-os pár nano-s fóliakondik, azok szoktak hibásak lenni, illetve okozhatnak ilyesmit?

Kösz előre is!
(#) kadarist válasza HL84 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nem táppuffer-elkókra gondoltam, hanem a kollektorra kötött kondenzátorokat ellenőrizd. És igen, ezek azok az 1500-2000V-os példányok.
(#) adika28 hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Sziasztok.Van egy ORION 28HDA típusú tévém, ami olyan hibát produkál hogy 16:9-es képméretre kapcsolom akkor bekapcsolás után rögtön bejön a kép, de ha normál képméreten hagyom akkor több perc után jön be. Ez egy 66-os képcsöves készülék. Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Szia!
Tekerd feljebb a G2 feszültséget, mert valószínű, hogy a kevés indítási sugáráram miatt nem lesz kép.
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Próbáltam, de akkor is percek kellenek hogy "hidegen" bejöjjön a kép,legfeljebb bizonyos idővel kevesebb.
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Növeld a képcső fűtőáramát!
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Próbáltam már azt is, minden ellenállást áthidaltam, de akkor is kb. 2 perc kell neki.
(#) kérdező hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Bocsánat a buta kérdésért, de fel szeretnék tenni a padlásra pár képcsövet. 2db 61LK3B-t, és 2db A56-701X képcsövet. Mostanában nem használnám őket, de pár év múlva kellenének. A nagy hőingás árthat valaminek?
(#) canon1990 hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Videoton Pro line tv-ről lenne szó. Forrasztási hiba miatt ment tönkre. HER 306 Siyu Dióda látta kárát a forrasztási hibának. Olyan gondom lenne, hogy nem tudok ilyen diódát szerezni. Lehet ezt valami más fajtával helyettesíteni?
Előre is köszönöm a választ.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Szia!
Ezzel helyettesítheted.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Szia Köszi a gyors választ.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Egy újabb kérdésem lenne. Valahogy nekem ez a tv nagyon új :O D1651C jelölésű lehet a sor tranzisztor? Erről sem találok semmit. Mivel tudom helyettesíteni?
(#) stevepapa válasza canon1990 hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Szia

" 2SD1651 C "-t keress.
(#) canon1990 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
szia Ilyennel tudom helyettesíteni?
(#) 1984white hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Adott egy LG M228WA lcd tv. Úgy kaptam hogy lecsapja az automatát. Tápot megjavítottam (a scaleren is) és már majdnem készen vagyok vele. (kép is van)
Annyi gondom van még, hogy a hang része nem megy mert zárlatos a d osztályú 2x25w végfok ic-je. Ezt írtam már az előbbi oldalon is. (YDA138E)

A csatolt rajz alapján ha ennek az ic-nek a bemenetét simán kikötöm a burkolatra rca-val akkor külső erősítővel szerintetek működne a hang is?

Bővebben: Rajz 47.oldalon van az ic rajza.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2013
(#) stevepapa válasza canon1990 hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Szia!

Végül is ezzel is mert ez van benne, de BU4508 is jó helyette. Azt akartam jelezni, hogy a " d ", az általában 2SD jelzésű tranyó
(#) stevepapa válasza 1984white hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Szia!

Így igaz, ha az előző fokozatok hibátlanok. Szkóppal nézd meg van é ott " hang jel ", ha van akkor működik az elképzelésed.
(#) 1984white válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Köszönöm, így teszek. Előtte egy cs43xx dac van és az jónak mutatja magát.
Letesztelem!
(#) canon1990 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Ja értem 2SD-nél megakadt a szemem Köszönöm szépen a választ. Annyi még, hogy ugye írtam is, hogy forrasztási hiba miatt ment tönkre a tv ami miatt kiment a dióda is. Közvetlen mellette van a sorvég tranzisztor. Jól gondolom, hogy ez miatt ment ki? Mondjuk máshol nem találok hibát, de inkább kikérem a véleményed, mert gondolom te egy kicsivel több tévét javítottál mint én
(#) stevepapa válasza canon1990 hozzászólására (») Jún 9, 2013 / 1
 
Igen a forrasztási hiba okozhatta a végtranyó halálát. Van ott a környéken még egy kondi is, 6-10nf körüli, képcső mérettől függ az értéke. 1500-2000v -s. A sortranzisztor tönkremenetele esetén cserélni kell, illik !!
(#) HL84 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
"A sortranzisztor tönkremenetele esetén cserélni kell, illik !! "
Ha nem lett cserélve, az okozhatta a sortranzisztor ismételt tönkremenetelét néhány hónap múlva?
(#) stevepapa válasza HL84 hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Szia!

Igen, ideiglenes átütése okozhatja. Illetve ha szivárog akkor is. Tapasztalataim szerin azonban ritkán szokott ilyen sokáig váratni magára
(#) canon1990 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget. Remélhetőleg holnap életre kel a technika
Szép estét!
(#) Helldrinker hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Sziasztok!
megakadtam egy galactic 21g180-nal!
az egész egy táp hibával kezdődött szétverte az összes létező kondit a táp részen belül kicserélgettem azt írták egy másik forumon az archivumban leltem ilyenről témát hogy a diódákat kell uf 4007re cserélni. igazuk is volt beindul a tv alkatrész gyilkolás nélkül , de sajnos még mindig vannak tönkrement alkatrészek benne mivel:
-induláskor a kép úgy jön meg hogy a legtetején egy színes csík látható aztán egy kis idő elteltével jön meg a rendes kép.
-standby ban a hang néha néha recseg ,
-elég erős kondi szag áramlik belőle üzemeltetés közben
: an17821a ic hibás, a hűtőbordát kb 1 perc alatt 60-70 fok közé nyomta fel néztem a lábait kettő között megvolt barnulva a forrasztás, átforrasztottam sajnos az ic tönkrement, utánanéztem ez valami hang ic lesz, talán ezért recseg a hangszóró és ez adja az amperszagot ,barna folyás látható rajta!
Esetleg ha valakinek van tapasztalata a galactic tvkel kapcsolatosan, vagy tud ajánlani an17821a-t olcsón akkor megköszönném
Következő: »»   809 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem