Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Hm... Izé... Matekból is?
![]() ![]() Ha nem vak, és nem rokon, nem lehetsz kitűnő tanuló ![]() (csak kötözködöm)
A kitunot ugy is lehet erteni, h ramaty diak mert kitunik a tobbi kozul, feltunesi maniaja van
![]() ![]()
Hát összesen 4 tantárgybol vok 4es.(a matek az 5
![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
Na jó, tényleg nem akarlak bactatni...
Visszagondolva, a fősuliig én is kitűnő voltam, általános sulit is nézve talán ha kétszer nem. Az ME aztán adott az összképnek, főleg a vállalatirányítás tárgy miatt, de amúgy sem volt már jellemző, hogy a négyesnél jobb osztályzatok lettek volna többségben. Párszor még a négyeseket is keresni kellett ![]() Pedig tanultam én mellette is, csak hát inkább gyakorlati dolgokat, az meg nem érdekelte az előadókat annyira... Most viszont már, melóban, többet ér ![]()
Nem kötözködésképp kérdezem (csak mint érdeklődő), de a színtévesztés az hogy működik? Nem lehet az idők folyamán "javítani rajta"? Vagy ez olyan, hogy van, aztán az egész életet így éli le az ember? Nincs valami módja, amivel fokozatosan javulhat ez a dolog?
És egyébként miből áll? Tehát az adott illető összekeveri a piros meg a zöld színeket (vagy esetleg más színeket)? És ha sokáig nézi a "színes felületeket", akkor sem tudja megkölönböztetni a színeket? Hogy vannak ezek a dolgok???
Hát ez sajnos sehogy se gyógyítható :no: Ez egy öröklődő dolog méghozzá ha jol tom csak a fiúk öröklik.(legalábbis nagyszázalékban) Nállunk nagyfaterom, faterom, fater bátya és az én bátyám is meg persze nekem is van. (visszább nemtom
![]() Ez abbol áll hogy a közeli színtónusokat összetéveszti az ember, ha sok kicsi van belőle egymáshoz közel. Sztem mindenki ismeri amikor sok szines pötty van egy lapon és kikel olvasni egy számot vagy betűt. Nah én abbol pl csak egy nagy pacát látok ![]() ![]() ![]() De röhej azis hogy vonatkezelő se lehetek mert szinekkel jeleznek dolgokat, sőőőt még informatikán belül nemfoglalkozhatok hardwareel!!!!!! Mert azon a sok pici csatlakozón (pl: AGP, PCI) összetévesztem a szineket és netalántán felcserélem a kettőt.... ![]() Naggyábol ennyi ![]()
Nem javítható... örökletes a nők hordozzák ezt a gént ők nem lehetnek színtévesztők vagyis ezt mondta az orvos
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
Megelőztél
![]() ![]() ![]() ![]()
Szinte ugyanazt írtuk
![]() ![]() ![]() (csak mellékesen:különben fater testvérének(aki ugye szintévesztó) is volt egy elektronikával foglalkozó kft.-je amit ő vezetett és fater is ott dolgozott. Nállunk lehet hogy ilyen családi vonás az elektronika és a színtévesztés ![]() ![]()
ITT megtaláltam ezt amit csak mi látunk
![]() ![]() ![]() ![]()
Küldjetek mán egy ilyen képet, amin ezek az árnyalatok vannak!
![]() Érdekelne, hogy meglátom-e a különbséget az árnyalatok között ![]()
Khaki színek? Elég sz*rul hangzik
![]() Erröl viszont nemis tudtam dejó! ![]() Belinkelheted, elolvasom ![]()
Én szintén színtévesztő vagyok, enyhe fokozatú és nálam is a zöld színnél jelentkezik, ennek ellenére engem felvettek annó elektro suliba, sőt jópár embert ismertem még a suliban aki szintén szítévesztő volt. Egyébként én úgy tudom, hogy a BME-n kifejlesztettek egy színtévesztést korrigáló szemüveget vagy inkább lencsét, viszont azt nem tudom, hogy mennyire hatékony ez és minden fajta színtévesztésre jó-e ez, meg hogy hivatalosan elfogadják-e, pl. jogosítványnál. Én egyébként voltam egy vizsgálaton is a Szegedi szemészeti klinikán, ott állapították meg, hogy nálam ez enyhe fokozatú. Van még egy lehetőség ennek a korrigálására, mégpedig a "baboskönyv" bemagolása.
![]()
Nincs meg nekem az a könyv pedig megtanultam volna
![]()
Szemüvegről én is hallottam csak amiko engem visgáltak akko kisérleti stádiumba volt meg nem is nagyon lehetett kapni..... Most se nagyon tudom hogy hol lehet kapni...
Biztos igazad lehet, hogy a színtévesztők olyan zöld színárnyalatok között is különbséget tudnak tenni amelyiknél a normálisan látók nem, mert egyszer olvastam, hogy a II.vh-ban a tüzérséghez sorozták be a színtévesztőket, mert az álcázott harcállásokat ők könnyebben fedezték fel, mint a nem színtévesztők.
Egyébként, hogy az elektronikánál maradjunk, létezik olyan eszköz amit a monitor csatlakozó és a videó kábel közé csatlakoztatva a monitor képét tekintve szintén korrigálni lehet a színtévesztést, persze ezt egyedileg kell alkalmazi minden páciensnél.
Szabályzat kiemelve:
Idézet: „Minden ami elektronika és komoly dolog, annak itt helye nincs.” Ne offoljunk ![]() Idézet: Csak emiatt „Egyébként, hogy az elektronikánál maradjunk...” Egyébként elég szomorúnak tartom azt amit itt néhány esetben látok, hogy egyes embereknek halvány lila fingjuk sincs arról, hogy mi az az elektronika, és elektronikai versenyre akarnak jelentekzni pl, ez még semmi, de az hogy a hozzáértőkkel akarják megoldatni a feladatot, az már rohadtul zavar. Legalábbis engem. Mint például.. ![]()
Ha vállalkozó szellemű az illető, kitartó, és hamar megtanul teljesen nulla szintről PIC-ezni, akkor még akár van is esélye indulni a versenyen :yes:
Gery! Nehogy eltántorírson a elektrós pályától az hogy színtévesztő vagy! Hacsak nem villanyszerelőnek mész, tényleg nem nézik! Hidd el én is be voltam sz*rva az egésztől, de a kutyát se érdekelte az egész, és simán fölvettek. Az ECDL meg nem ér szinte semmit, a titkárnőknek való, sokkal többre mész egy emelt infóérettségivel, hisz ecdl-t megkapod ajándékba ha jó, meg megtanulsz programozgatni, és ha mégis villanyosnak jönnél nem ülsz olyan kábán a programozás órán mint akik nem tanultak előtte semmit.
Tamogatom, szolasod; az ECDL vizsga nem er egy kalap sz@rt! Tanuld meg pl; a SAP db -t egy mail-od -ba kerul es holnaptol allasod van 2mill Ft,.. Nem kell egyetem sessemmi,.. Csak tudd kezelni az adatbazist,..
![]()
ECDLt nálunk is nyomják a suliba, nulladikos képzés végén az felelt meg, akinek megvan a nyelvvizsgája, az adott nyelvből az előrehozott érettségije illetve az ECDL-e.
ECDLt én is elkezdtem, X ezer forint vizsgakártya, 1500 forint vizsgánként...oprendszer ment, word ment,ppt ment, excelből meg meghúztak, mert felcseréltm a grafikon X meg Y tengelyén a feliratokat.... de most az a szitu, hogy az osztályból kb mindenkinek van érettségije, mégis én értek a legjobban a számítógéphez, a sok buta közgázosnak tanuló meg egy sima félkövérítést nem bír megoldani, engem kérdezgetnek, hogy ezt meg ezt hogy... addig ért valamit, amíg pluszpont volt felvételin. de én úgy vagyok ezzel, mint a nyelvvel: ma nyelvvizsgája kb bárkinek lehet, de ha az állásinterjún jön hirtelen a kérdés, hogy "wie heißt du?"/"wahts your name?", akkor nem a papírt nézik, hanem a nyelvtudást... Idézet: „LOL Mcgájver forum Franky kolléga kitért a hitéböl szerintem,de megis értem nehéz a modik élete az egyszer biztos” Hát ha még tudnád, amit nem tudsz... ![]()
Egy pici pontosítás a színtévesztéshez:
Nem gyógyítható betegség. A színtévesztés nem azonos a színvaksággal, utóbbi ui. azt jelenti, hogy az ilyen betegségben szenvedő nem lát egyáltalán színeket. (Fekete-fehérben látja a világot, mint a régi TV-k, filmek.) Maga a színtévesztés nem öröklődik, csak a kialakulására való hajlam, viszont veleszületett betegség, tehát elvben 1 éves kor körül már kimutatható. A genetikai hibát a női ágon viszik tovább, de a férfiágon jelentkezik zömében. (Tehát a nők örökítik a hajlamot, de önmaguk csak nagyon ritkán lesznek színtévesztők.) A színtévesztők az egymáshoz közeli hullámhosszúságú színeket keverik el, rendszerint csak egy párat. (pl.: kék és kékeszöld, vagy piros és narancs, stb.). Ezt az ún. "kínai könyv"-vel lehet tesztelni, amelyben azok a kis színes buborékokból álló rajzolatok vannak, amik a komplementer színekből állnak. A jól látó ember számára kirajzolódik belőle egy ábra (általában egy szám, ritkán egy betű), de a színtévesztő nem látja a pöttyök között az ábrát. Sajnos a színtévesztés - ahogy írták már - több szakmát kizár, így pl. a vasútiakat is, a hivatásos gk. vezetőkét is, és az elektromos szakmákat is.
A színtévesztés nemhez kötött betegség, az X kromoszóma által öröklődik.
Ezért ha a férfiak X kromoszómája "megbetegszik" akkor ők biztos hogy betegek lesznek. A nőknél viszont előfordulhat, hogy csak az egyik X kromoszóma betegszik meg, ilyenkor a másik ki tudja javítani a hibás gént (ilyenkor a nők hordozók). Tapasztalatom szerint a férfiak jobban járnak ![]() Ha gondoljátok tudok küldeni részletes öröklődés-táblázatokat ![]() Most tanultuk bioszból ![]()
Aztaaa!
Nem néztem 4 napja az oldalt, és hogy megtelt a téma... Lehet, hogy ez lesz a legmozgalmasabb topic? Ha már lehet, offolni az offot, akkor nem offolok... ![]() Amúgy nem olvastam el mind a 12 oldalt, de biztos sok dolgot írkáltatok. Majd egyszer talán. Demost megyek és kúrálom magam az ágyban... Mármint a betegségem... Jóéjt mindenkinek
hálisten nekem még van 1 honapom
![]() ![]() ![]()
Betegseged
![]() ![]() ![]() ![]()
Ez korrekt, kerek leírás volt.
![]() És, hamár a pontosságra törekszünk akkor a "női nemi kromoszóma" hordozza a hibás kódot, és ebből következően öröklődik, nem hajlamról van szó. A nőkben azért alakul ki ritkábban mert két X nemi kromoszómával rendelkeznek és ha az egyik nem hibás, akkor annak hatása fog érvényesülni. És itt van néhány ábra, amelyiken bárki lemérheti magát. |
Bejelentkezés
Hirdetés |