Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   43 / 88
(#) Moszkvai válasza szamóca hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Én meg nem győzöm kivárni! Ha kész lesz átugrom megfülelni!
(#) kaqkk válasza Prome hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Ja itt mindenkinek van legalább egy alumínium kohója (a konyha asztal alatt!) Egyébként hogyan öntenél egy 15x30cm es 2mm vastag lemezt??
(#) zolika60 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Kell egy hengermű is. Miért talán neked nincs?
(#) kaqkk válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Nincs de már keresem a vaterán
(#) Prome válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 18, 2013 1 /
 
Alu öntéshez nem kell kohó. És öntött előlapnak vastagabbnak kell lennie. Ugyanakkor nagyon magas az öntéssel előállított termék szabadsági foka. Ez az ami mellette szól. Ha vékony munkadarab kell az ellene szól. Valamit valamiért de ez mindig így van.
(#) zolika60 válasza Prome hozzászólására (») Jún 19, 2013 / 1
 
Maradjunk abban, hogy az alu öntés nem hobbista feladat. Ha nekem valami miatt arra lenne szükségem keresnék rá szakembert.
(#) Prome válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Sokan űzik hobbiból. Beszélgetni viszont azoknak kellene róla akiknek hasonló szándékaik vannak...
(#) Prome válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Szóval van aki meg a te előlapod legyártására keres szakembert meg ő meg erre nem képes hobbiszinten... Maradhatunk ennyiben...
(#) Remci hozzászólása Jún 20, 2013 /
 
Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek arra ötlete, hogy hogyan lehetne 0,6mm-es lemezbe 6cm átmérőjű, szép kerek lyukat vágni? Arra szerintem elég vékony hogy körben kifurkáljam, meg reszelgessem.
(#) _vl_ válasza Remci hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
- kifurkálás + reszelgetés
- egy furat + dekopírfűrész + reszelgetés
- lézeres kivágógép (ez ugye nem otthoni kategória)
- stancolás (ez se)
(#) zolika60 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
A stancolást nem vetném el, ha van megfelelő acélcső, meg eszterga a közelben.
(#) _vl_ válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Ahhoz nem kellene valami combos présgép is?
(#) szamóca válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
A tradicionális sűrű menetes >10,9-es csavar szerintem itt is használható, de egy lyukért egy stancolót készíttetni?
De a kifurkál, kireszel (csapos köszörűkő használata előnyös lehet) a legegyszerűbb.
(#) HERC válasza Remci hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Mondjuk én csináltattam már lézervágást hobbi dolgokhoz. Lehet
találni olyan céget azért aki hajlandó nem olyan durva árakért egy-egy
proto dolgot cnc lézerrel kivágni.
(#) Remci válasza HERC hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Sajnos az én kis rezeda szagú falumban, de még a környékén sem tudok olyan céget, aki lézer vágással foglalkozna . De azért köszi.
(#) Remci válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Akkor mégiscsak marad a furkálás és a reszelés. A dekopír fűrész is jó ötlet. Bár eszembe jutott, hogy ilyesmihez esetleg kör kivágót nem-e lehetne használni? Végül is nem egy vastag anyag
(#) szamóca válasza Remci hozzászólására (») Jún 20, 2013 / 1
 
Állványos fúrógép, kemény faalátét, és HSS kés a vágóban.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2013
(#) Remci válasza szamóca hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Óóóó, ez kell nekem . Köszi
(#) Leraz válasza szamóca hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Én már 23 éve ilyent használok.Saját gyártmány.
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Hali!
Hogy lehet beállítani, hogy a két kés pontosan egy nyomvonalon és azonos magasságban haladjon? Van rá exakt megoldás?
Hasonlót használok én is, de csak egy oldalon van kés. Így a feltett kérdésem nálam nem jelentkezik, de elég szerencsétlen megoldás az egy kés az aszimmetria miatt. Sokat kínlódnék vele, ha gyakran használnám. Tehát, ha a válaszodtól teszem függővé, egy ilyen beszerzését. Köszi.
(#) zolika60 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Egy autóemelő, vagy egy combosabb satu is megteszi ilyen vékony lemeznél. Esetleg egy lól irányzott ütés a nagykalapáccsal. Gondolom nem sorozatgyártást akar.
(#) vicsys válasza Remci hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Amikor a nixie csöveimnek vágtam lukat, én körbefurkáltam majd a minidrillbe egy csiszoló hengert fogtam be és finom apró mozdulatokkal csiszolgattam körbe. Így már elég szép lett.
Bővebben: Link
(#) mrobi válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Gondolom állványos fúróval csinálod.
Én így csinálnám:
- Kifúrnám a kör közepét előre.
- Beállítanám az egyik kést, majd megrajzolnám vele egy kört.
- Utána hozzáállítanám a másik kést.
(#) szamóca válasza mrobi hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Vagy, furatközépre helyezett rovátkolt acélvonalzóval.
(#) Prome válasza szamóca hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Vagy alkalmi lyukasztó.
Egy kis cső körbe reszelhető - belülről - ha valamivel meg tudod pörgetni.

Kis csődarab.
És furóval vaslemezekből összerakható az erőkar.
Egy hátránya van csak:
A működéséhez fúrni kell egy vastagabb vaslemezbe egy ugyanakkora lukat...
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013

F.JPG
    
(#) Remci válasza vicsys hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Igazad van, így is lehet. De közben megoldódott a dolog, az öcsém asztalos és és neki van olyan kör kivágója, mint amit szamóca belinkelt, csak ő nem használja. Kipróbáltam állványos fúrón, igaz csak fában, de szép kerek lyukat lehet vágni vele. Veszek bele olyan kést, amivel lemezt lehet vágni és jó lesz. Bár lehet hogy az a kés is vinné ezt a vékony lemezt, mert nagyon éles és hegyes, de inkább nem próbálom ki.
(#) Remci válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Ami nekem van, azon a vízszintes tengely mindkét irányban be van centiméterenként osztva. Így belehet állítani hogy a kések egyforma távolságra legyenek a furat középtől. A magasság meg adott, mert ütközőig be kell tolni őket és rögzíteni.
(#) janikukac hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Szereztem egy kis darab plexit, és ennek a megmunkálásába kellene, hogy segítsetek nekem: hogyan tudom vágni otthon, egyenesen? (elég kicsi a munkadarab, szóval..) Fúrásnál mire kell ügyelni? Egyszerű fúrószárral, nyákfúróval fúrható? Ha alumíniumra szeretném erősíteni, akkor csak csavarozással lehet odaerősíteni?
A múltkor épített forrasztóállomásom dobozán szeretném részben felhasználni..
Üdv!
(#) Frankye válasza janikukac hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Vágás: fémfűrész, vagy flex. Ha kézi fűrész, akkor lassan, mert ráolvad!
Fúrás: fémhez való csigafúróval, lassan, alacsony előtolással, különösen az átéréskor, mert kiszakíthatja!
Alura csavarozás jöhet szóba szinte kizárólag, mert a plexit csak a kloroform oldja (veszélyes vegyszer, méregengedélyes!), a fémragasztók kétesélyesek. Cserébe a plexibe lehet menetet is fúrni (nem kell külön anya, ha nincs nagy húzó-szakító irányú erőnek kitéve).
Sok sikert!
(#) janikukac válasza Frankye hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Köszönöm szépen a részletes leírást! Már csak az az egy bajom akadt, hogy nem tudok vágni szépen fémfűrésszel.. Azt hittem , hogy plexit is lehet snicceres megoldással vágni..
Reszelni ugye szabad a plexit?
Üdv!
Következő: »»   43 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem