Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   107 / 293
(#) GaborSzabo89 válasza pjg hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Hol lehet hozzá venni ?
Mitől lehet ? Eddig jó volt.
Most ki van támasztva a gomb, úgy működik , de néha az is elmozdul és akkor leenged.
(#) kaqkk válasza GaborSzabo89 hozzászólására (») Jún 18, 2013 / 1
 
Hűtőalkatrész boltban tudsz vásárolni . A tescoban ne keresd ott nincs

Idézet:
„A kapilláris csövet eltörtem véletlen amikor raktam vissza a tálcát a fagyasztó alá.”
ettől lehet
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2013
(#) laca80 hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Sziasztok!!
Van egy 13 éves Zanussi hütőm,az a probléma hogy a szokásosnál halkaban zúg és nem kapcsolki
hiába tekergetem a hőfok szabályzót .Lehet hogy a termosztát rossz? Amúgy a fagyasztó részben megfelelő a hőfok . Az zavar igazán hogy nem hallom mikor kapcsol ki félek hogy leég a kompresszor.
(#) csaba1020 hozzászólása Jún 20, 2013 /
 
Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni ! Lenne egy zanussi hűtöm aminek a fagyasztó része működik de a felső hűtő része nem ! Mi lehet a gond meglehet javítani ??
(#) kérdező hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Zanussi LEHEL hűtőnk. Be van építve a konyhaszekrénybe. (Nem egészen beépítve, inkább pont belefér a két szekrény közé, de fölötte deszka van.) Működik rendesen, de kicsit többet megy mint amikor nem volt betéve. Arra gondoltam, hogy be kellene tenni mögé pár kis ventilátort. 2-3 PC ventilátort, mely csak akkor menne, amikor a hűtő kompresszora jár. Egy kis trafóról kapná a 12V-ot, természetesen egyenirányítva. A kérdés az, hogy kell-e pufferkondi, esetleg stabilizátor a ventilátor elé?
Egyébként milyen motor van a PC ventilátorokon, a fordulatszámot lehet növelni károsodás nélkül?
(#) proli007 válasza kérdező hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Hello!
- Elsősorban a levegő áramlásnak kellene hely. Ventilátor csak akkor segít, ha a keresztmetszet kicsi, így növelheti a légsebességet.
- A ventilátor egy kefe nélküli egyenáramú motor, fordulata annyi amennyi, nem növelhető, csak a feszültséggel. egyenirányító és kondi elégséges. Amúgy miért emelnéd a fordulatot? Nem zúg eléggé?
üdv!
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) kérdező válasza proli007 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Van rés, jön is a meleg, csak meg kell gyorsítani a levegő áramlását. Ha 12 helyett kb. 16V-ot kap azt még kibírja?
(#) proli007 válasza kérdező hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Hello! Erre szerinted milyen értelmes választ lehet írni? Ha egy dolgot a névleges feszültségénél nagyobbra kötsz, megteheted. Te dolgod, de semmi nem garantálja a működésének idejét, ha a működési tartományon kívüli paraméter tartományban üzemelteted. De fogadni mernék, hogy azért akarod nagyobb feszültségre kötni, mert csak az van. üdv!
(#) wpetya hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Nekem is van egy Zanussi hűtőgondom, és ugyanaz, mit amit alattam valaki leírt. Két részes, egy motoros, fellül fagyasztós. A fagyasztója működik, (-24fok), a "normál" hűtőtere meleg. (+25 fok) Mi lehet a baja? Lehetséges a nagy meleg? Próba képpen tettem mögé egy ventillátort, ami kitolja a mögötte megrekedt meleg levegőt.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
(#) baloghkrisztian válasza wpetya hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok van egy zanussi típusú hűtőm minden tökéletesen működik rajta csak egy valami zavar mikor bekapcsol a kompresszorja akkor az nagyon zajos pedig be vannak állítva a lábai. Hogyan lehetne csökkenteni ezt a zajt, és egyáltalán mi okozhatja ezt.
(#) beltamas71 hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
üdv,tudna valaki segíteni,van egy indesit kombinállt alul fagyasztós hűtőm,régebbi tipus még csak egy termosztátkapcsoló van benne ha kinyitom a felső ajtót középen,azért írom így mert nem tudom a pontos tipusát,jelenség fokozatosan gyengülő hűtés mindkét részében mostmár alig hűt,kompresszor megy,termosztátot hiába állítgatom.mi lehet a gondja?tudtok ajánlani szerelőt?hatvan mellett lakom.köszi.
(#) szanto1952 hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok:! Van egy 1998-as Fagor kombi hűtőnk. Folyamatosan megy, nem áll meg. Mi lehet gondja? Egyébként rendesen hűt, csak egyfolytában zakatol.
(#) Gafly válasza szanto1952 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Nem értek hozzá, de ha a hőszigetelése nincsen rendben, nem csukódik be az ajtó mert annyira le van jegesedve akkor ebben a nagy melegben pont így kell reagálnia.

Aztán meg nincs rajta tekerőgomb, kapcsoló ami folyamtos üzemre kapcsol?

Szerintem ha ezeket kizártuk, kellene csak szétkapni a cuccot...
(#) baloghkrisztian válasza szanto1952 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Több mint valószínü, hogy a hőfokszabályozóját kell lecserélni. Próbáltad már azt, hogy letekerted nullára és utána egy kis idő múlva visszatekerni?
(#) ficko68 hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok: Lenne egy kérésem és egyben kérdésem is a szakihoz van egy kendi kombinált hűtőm a motor megy de nem hűt se alól se felől a motor forrósodik de nagyon, és nem hűt ha valaki tud valamiben segíteni meg köszönném vagy tanácsot adni hogy mégis mi a baja
(#) wpetya válasza ficko68 hozzászólására (») Jún 23, 2013 / 1
 
Lehet, hogy valahol elszökött ahűtőközeg (gáz).Meg kell nézni, hol szökik. (Forrasztások).
(#) kérdező válasza proli007 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ha egyenirányítom a 12V-ot, kicsit több lesz. Persze ha gond, akkor kap egy 7812-t, és megszűnik a túlhajtás veszélye.
(#) Spd hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Üdv!

Régi (kb. 30 éves) négy csillagos LEHEL fagyasztóládánkat át kellene telepíteni. Eddig a konyhában duruzsolt, de kéne a hely... arra gondoltam, hogy jó lenne kiköltöztetni a kamrába. A dolog szépséghibája, hogy (külön fűtés hiányában) ott télen 5-10°C környékén van a hőmérséklet. Hallottam felőle, hogy az újabb hűtők bekapcsolás előtt felfűtik a gázt, és azokat nem lehet hűvös helyre tenni: honnan lehetne megtudni, hogy a mi hűtőnk tehető-e hűvösebb helyre? Gyári doksiját sajnos nem találom...

Valamint mi van akkor, ha *mégis* hűvösebb helyen van, mint azt a gyártó megálmodta? Gondolom a fűtés többet fogyaszt benne, de vajon nem érné-e meg a fűtés többletfogyasztása a hőveszteséggel szemben? A kamrában nyáron is jóval hűvösebb van, mint a konyhában, nem beszélve arról, amikor sütünk-főzünk

Kinézetre ilyen:
http://apronet.hu/hutogepek/aprohirdetes=101193621

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) szanto1952 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Köszönöm szépen. Nincsen jegesedve, de szigetelést átnézem. Folyamatos üzemmódra való kapcsolót megnézem.
(#) szanto1952 válasza baloghkrisztian hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Köszönöm. Meg fogom próbálni.
(#) kaqkk válasza Spd hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ha a kamrában 0 fok alá nem megy le a hőmérséklet , nyugodtan tedd ki . Nincs benne semmiféle fűtés ami többletfogyasztást okozhatna.-
(#) wpetya válasza Spd hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Nyugodtan leviheted. Ebben a hőmérséklet tartományban semmi baja nem lesz. Sőt! Kevesebb lesz a villanyszámlád!
(#) proli007 válasza kérdező hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Fogalmam sincs, gond vagy sem, csak a kérdés alapján válaszoltam egyszerű vas logikával. H ez egy PC ventilátor, lehet egy mezei soros ellenállás is megteszi. üdv!
(#) drumman hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok!

A következő helyzet állt elő a No Frost-os Samsung hűtőmmel: A lenti fagyasztó rész megfelelően működik, de a normál hűtő rész nem üzemel. Mi lehet a probléma, tudnátok valami megoldási javaslatot adni?
kép: http://image.arukereso.hu/full/12401078.samsung-rl-33-eb-ms-sw.jpg

köszönöm!!
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) kaqkk válasza drumman hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
3 napig pihentesd , ilyenkor (nagy melegben) nem elég az olvasztási idő és eljegesedik ...
(#) norbiboy85 hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Üdv Sziasztok!
Segítségre lenne szűkségem!
Mégpedig egy whirlpool arc5450 típusú hűtőgép leolvasztása nem működik megfelelően, azaz 1 cm-es jég van a hátlapon mindig.
Ez a jelenség kb 3 hónapja van és ez idáig jól működött.
HELP! mi lehet a probléma?
(#) dudlimudli hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
BEKO kombi hűtő nem kapcsol ki, állandóan hűt. A mélyfagyasztó és hűtő közötti rész nagyon forrósodik. Kigyulladási veszély lehet?Illetve mi a teendő? Köszönöm szépen! üdv. Évi
(#) Kovabe válasza dudlimudli hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Húzd ki. Ott valami megromlott.
(#) Honda130 hozzászólása Jún 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy barátom, akinek egy kombinált Samsung hűtőgépe van. 4 éve vette és jól működött. Egyszer csak minden átmenet nélkül a normál hűtő része elkezdett neki melegedni. Egyre kevésbé hűtött. Kiolvasztotta és rendbe jött neki. Sajnos csak 4-5 napig jó, mert utána fokozatosan melegszik fel szobahőmérsékletre. A fagyasztó része -18 fokos, tökéletes. Nem érti mi lett a hűtőjével. Én sem. Minden leolvasztás után megoldódik pár napra a problémája, de utána fokozatosan eljegesedik neki valami radiátor a hűtőben és elmegy a hatásfoka. Van valami ötletetek? Szegény már teljesen kivan, mert nem tudja mit vegyen a Samsung hűtője helyett, ha ez bekrepált 4 év után. Nem lehet hogy valami pitiáner problémája van?

Köszönöm!
(#) bbalazs_ válasza dudlimudli hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Nezd meg, hogy az a drotnak kinezo ize nem szakadt-e le a normal hutoterben a hatso falrol vagy nem laza-e nagyon.
Ha nem, akkor meg valoszinuleg termosztat-kapcsolo hibas lesz. Ahol tekered a homersekletet, ott van mogotte, a muanyag alatt. A fenti 'drot' is onnan indul ki.

Esetleg nem feszegetted hegyes kessel a jeget a melyhutorol mostanaban?
Következő: »»   107 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem