Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   149 / 1679
(#) szabi83 válasza watt hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Köxi

felraktam, a Stroboszkópos témába .

(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Köszi! Igazából a LED-ek kiválasztása érdekelt, amire meg is adtad a választ!
Én valószínű egy 16F627A-ba írok progit, és PC-ről soros porton keresztül tervezek egy effekt áttöltési lehetőséget. Még át kell gondolnom, milyen látványelemeket lehetne tervezni.
(#) PHARO válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Szia!

A kódot is fel tudnád tenni?

Köszi
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Akkor itt lennének a képek. A dobozban a "vezérlés" kapott helyet, a lámpában pedig a LED-ek elhelyezése látható. Jobb lett volna RGB leddel megoldani az egészet, de abból elfogadható árú nem volt.
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 23, 2007 1 /
 
Jó lett! Az RGB LED- és ez a megoldás között látható különbség? A lámpa tejüvege szerintem eléggé összefolyatja a színeket nem? Persze a pontszerű fényforrás biztosan jobban gerjeszti. Szerinted?
(#) vanzerr válasza PHARO hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Az alábbi linken megtalálod azt is, illetve még nagyon sok érdekes dolgot.

Link
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Kerestem Telux LED-eket, de nem találtam. Segítenél típusszámmal?
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Köszi! Szerintem az RGB ledes változat se nagyon különbözhet színhatásilag, talán tényleg a pontszerűségben térhet el a dolog. Ha viszont sikerül beszerezni olyan ledeket amiknek nagy a sugárzási szögük akkor szerintem lényegtelen, hogy egy ledből vagy háromból állítod elő a színeket. Ahogyan írtad a tejüveg "elintézi" a színek keverését, összefolyatását. Talán egy előnye van az RGB-nek, az hogy abból csak egy led kell és nem három, egy kicsivel egyszerűbb kivitelezni.
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
A ChipCad árlistáján én sem találtam, nekem ott az eladók mutatták, ha jól emlékszem 100Ft. körül volt egy darab. A Conrad oldalán ha rákeresel ott találsz róla néhány dolgot.
Tudnám még ajánlani a CREE ledeket, nagyon jók csodálatosan világítanak, viszont egy kicsit drágák.
(#) Müszi hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Nemteljesen ki, mit épített, de nemtudtam hova a legjobb feltenni, tehát ide teszem.
Kaptam egy régi videoton rádiót (csöves: R4902), csak kiporolás, csőtisztítás, kontakt spré kezelés, és egy skálaizzócsere is kellett neki, és már szólt is.
A korához képest nagyon jó állapotba van.
Rohadt büszke vagyok magamra
(#) maTaKee válasza Müszi hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
én meg megcsináltam egy 24 portos switch -t (csakhogy keménylegyek)
(#) valve válasza maTaKee hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Linksys? Teljesen te epitetted vagy MegCsinaltad? Mi baja volt?
(#) maTaKee válasza valve hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Nem, nem én építettem! Én csak megcsináltam, mert nem működött: "Link Pro OfficeSwitch 24FS" <- ő volt az. A szűrőkondi, diódák, összes ELKO, szűrőtekercs...etc. ők mentek tönkre. De mostmár működik!

Sok lesz az OFF
(#) Norberto válasza maTaKee hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Idézet:
„A szűrőkondi, diódák, összes ELKO, szűrőtekercs...etc. ők mentek tönkre.”


Csak nem látogatóba ment hozzájuk a villám bácsi? :eplus2:
(#) lamalas válasza Müszi hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Ilyen radionk volt otthon gyerekkoromban ... pedig azert meg nem vagyok egy regi darab

Muszi, ha 1-2 adonal tobbet is akarsz hallgatni rajta akkor erdemes lenne athangolni a CCIR savra az URH reszet.
(#) Travolta válasza watt hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Én 1db RGB leddel csináltam,amit nem a lámpa közepébe,hanem az alján lévő beugráshoz tettem.1ébként ugyanolyan ledből csináltam mint vanzerr.Ezeket a ledeket Flux néven keresd.

üdv:travolta
(#) Travolta válasza Csibi hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
A PIC programjaval vannak gondok nem a tranyokkal!
(#) vanzerr válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Nem teljesen a PIC progival vannak gondok, hanem az író program beállításaival. Az alábbi linken le van írva minden mit hogyan kell beállítani.

Link
(#) Travolta válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Igy van,de ezt az RGB-s topikban leirtam en is.Igaz az 1 masik linken talalhato IKEA moodlamp volt.De a lenyeg az volt,hogy nem igazan tetszett a mukodese.
(#) vanzerr válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Igazad van, ez utóbbi kapcsolásnak nekem sem tetszik a működése. Az előzőekben említett kapcsolás pedig sokkal egyszerűbb, szebb a működése, na meg a lényeg, hogy olcsóbban megépíthető.
(#) Travolta válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Na ez igy igaz.En majd hanyat estem,mikor meglattam,hogy a luxeon rgb led 4rugo.Inkabb kihagytam.
(#) vanzerr válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Amúgy hol találtál olyan RGB ledet?
(#) zoly15 hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
sziasztok!
kész lettem a tápommal (a PCB-féle táp 0-24V/0-5A)
képek alul még a kábeleket kéne valahogy elrendeznem
(#) Parázs Gábor válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Jó lett.
(#) Travolta válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
A 17.kerületben van 1 kis műszaki bolt.Ott sikerült vennem.
(#) Moszkvai hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
Sziasztok! Végre elkészült életem első csöves erősítője! Kisebb nagyobb kudarcok után végre feléledt./a kudarcok főként a Hang&technikának köszönhető mivel a kimenő bekötést rosszul közölték le/ Íme egy pár kép elkészülése közben. A hangja pazar!
(#) zoly15 válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
szia!
ez nagyon jó lett!
a végleges állapotról nem tennél fel képet?
(#) Moszkvai válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Sajna nincs még digitális fényképezőm, azokat kölcsön géppel csináltam.Ha tudok kérni kölcsön akkor pótolom. Addíg ezek vannak:
(#) Moszkvai hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
Kimenő a rossz bekötéssel!
(#) Moszkvai hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
T zoly15 láttam te is megdolgoztál a tápodér. Gratulálok! Kárpótlásul egy előző erősítőm/QUAD405
Következő: »»   149 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem