Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   226 / 274
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Ketté kell választani a problémát. Az egyik fele az, hogy azért nem kapod meg az elvárt teljesítményt, mert nem adsz az erősítő bemenetére elegendően nagy jelet. Úgy is mondhatnám, ami a laptopból kijön az kevés. Ha követted a rajzon R3 és R2 22k illetve 680 ohm értékét akkor a +/-18V tápod teljes kivezérléséhez 350mV bemenő jel elégséges. Egy átlagos hangkártya a szoftveres hangerőszabályzók feltolásával ezt könnyedén kell tudja teljesíteni. Ezen beállításokat azért nézd át. Tölts le 50Hz-et és mérd meg az erősítő bemenetére érkező AC jelfeszültséget.
A másik lehetőség, hogy azért találod kevésnek a leadott teljesítményt, mert már betorzít az erősítő. Jó lett volna jelezned, az előbbi vagy az utóbbi korlátozás következett be nálad.
Ha a második eset áll fenn, akkor tégy DC feszültségmérőt a táp egyik oldalára, vagy egészére és figyeld meg terhelés hatására mekkora esés következik be. Ha ez jelentős, akkor magyarázatul szolgálhat.
Az adatlapon jelzett 40W teljesítmény csak jelentős torzítás mellett érhető el. A tápfeszültséged és terhelésed reálisan 20W-ot eredményezhet.
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Sajnos meghalt a multiméterem, mérni most nem tudok.. arról sehol nem kaptam infót, ez az ic meddig bírja?
Köszi mindent!
(#) mezei dávid hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Sziasztok! Valaki legyen szíves segíteni az alábbi beültetési rajzon nem értem a jelölt részt.
A rajzon beköti a 2 -4 lábon a 22k ot a beültetésnél nyitva marad.
üdv:md
(#) gaboca323f válasza mezei dávid hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Ott fut a vezetősáv az ellenállás alatt, nézd meg a tükrözött oldalon jól látni.
(#) ricsi94 hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok

Még régebben , raktam fel ide képeket a 2030as erősítőmről , azóta kiterítve használtam
most eljutottam odáig hogy berakjam valami dobozszerűségbe .
közbe a trafót lecseréltem igy a 22v helyett 26.2volt-ot kap pufferelve , a puffert 10000µF 35V-ra cseréltem , a kimenetre pedig a 2200µF-os kondik után kötöttem két 4700µF-osat , még szerintem a kicsatolókkal párhuzamosan kötök két MKP kondit mert eddig az A osztályú erősítőm kimeneteivel használtam most pedig hallom a különbséget
Ekkora feszültséggel szinte maximumra tudom tekerni és épp csak ott kezd torzítani ,de ott is csak kicsit .

Olyan kérdésem lenne még hogy , találtam a pincében egy 2*24V-os trafót , de méretre csak ilyen TDA-s végfokokat bír el Az lenne a kérdésem hogy ennek a TDA 2030nak a szimmetrikus változata elbír huzamosan 30 V-ot ? Az oké hogy max feszültség hogy 36V-de vajon bírja is huzamosabb ideig? meg szeretném építeni mert kíváncsi vagyok hogy mennyibe különbözik a sima és a szimmetrikus . köszönöm a válaszokat

Pár kép az erősítőről :
(#) Davidd válasza ricsi94 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Udv! Nem tudom igy mekkora ez a trafod, de az a hutes siman elbirna 2 hid panelt. Trafo igy ranezesre nemtudom hany wattos lehet, de a hutes bosegesen eleg Plane ha a venti folyamatosan mukodik rajta.
(#) vipera1997 válasza ricsi94 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
30V azaz 2*15V
Azt simán elbírja nekem 2*17V-rol megy az itthoni!
(#) ricsi94 válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ja hogy ezt így kell számolni ? Akkor 2*30 az az 60V , azt tuti nem bírja ki
(#) ricsi94 válasza Davidd hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ez nem az a trafó , ez 2*10v-os de a két végét az az 20v-ot használom és mivel volt rajta 220V-os bemenet is igy pufferelve 26,2v.
ventilátor nélkül ez a két végfok jól felfűtötte kézzel fogható de azért meleg, a ventilátorral fel se langyosodik

Méretre a 2*24es is hasonló ,de vipera leírása szerint nem bírna ki 2*30V-ot
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) Davidd válasza ricsi94 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ha rapillantasz az adatlapra ott jol latszik hogy mennyit bir ki. Ha jol emlekszem +36V vagy +/-18V a maximum amit elbir. De megoldhatod ugy hogy csak 1-1 diodat rakol a trafo kijovetelere, es lesz szimpla tapod belole. Amit mar tudsz hozza hasznalni.
(#) razor1995 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Üdv! Van egy ugyan ilyen panelem (pár éve vettem KIT-ben) és az lenne a kérdésem hogy a TDA2030 helyett lehet-e belerakni LM1875-öt, illetve hogy annyi változtatást lehet-e csinálni hogy a BDX53C-BDX54C páros helyett BD911-BD912 párost használni?
(#) Davidesz hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Üdv! Van egy TDA-2030-as erősítőm és az a problémám vele, hogy ha beszúrom a tápot akkor elkezd búgni és ha utána a zenét is rákapcsolom akkor meg sípolni kezd. Mi lehet a baja ? (a képen még nincs teljesen összerakva csak akkor készítettem a képet)
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013

DSC_0683.jpg
    
(#) reloop válasza Davidesz hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Szia! Egyelőre vedd le a bemenetet. Az IN - GND pontokat kösd össze egy huzaldarabbal. Ezzel kizárod annak lehetőségét, hogy a bemenő és a kimenő vezetékek gerjedést okozzanak.
Így csendeben kell maradni az erősítőnek. Ha nem teszi lépünk tovább.
A táp miből áll? Hogyan oldottad meg?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) Davidesz válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Köszönöm szépen az volt a baja , amúgy a táp egy 12V 3A-os ASUS laptoptöltő
(#) reloop válasza Davidesz hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
A bemenetre használj árnyékolt vezetéket, vagy legalább sodord össze az érpárt.
(#) jankovics.peti hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
sziasztok gondolkozok 1 tda2030-as erösködöt és után szeretnék kötni 1 tranzisztoros kapcsolást szerintetek mekkora lenne a plusz teljesitmény ha lenne egyáltalán?
(#) jankovics.peti hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
sziasztok gondolkozok 1 tda2030-as erősködőt és után szeretnék kötni 1 tranzisztoros kapcsolást szerintetek mekkora lenne a plusz teljesítmény ha lenne egyáltalán? mellékeltem 2 kapcsolást az 1iknél alapból a kapcsolásba be van építve a 2 tranzisztor meiket lenne érdemesebb megcsinálni?
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2013
(#) vd1992 válasza jankovics.peti hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Röviden: semmi értelme.
(#) jankovics.peti hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
hmmm legaláb nem pazarlom az idöm az a legutolsó kapcsolást mennyire lenne értelme megcsinálni?
(#) kadarist válasza jankovics.peti hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Szia!
Inkább kapcsolási rajzot mutass és ne nyáktervet!
(#) vd1992 válasza jankovics.peti hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
A TDA mellett a tranzisztorok is besegítenek. Nagyobb teljesitmény érhető el, HA kisebb impedanciájú hangszórót kötsz rá, amennyiben bírják a tranzisztorok. Torzítás nőni fog valamennyivel.
(#) jankovics.peti hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
tul sokat nem dobott hozzá de a hangja jobb lett XD érdekes 1 dolog.... azon gondolkozok hogy a 2 tranzisztoros kapcsolást meglehetne csinálni hidalva elöerösittönek pedig ugyanugy tda2030?
csináltam gyors 1 kapcsolást ha müdödik akkor maratok nyákot addig csak proba panelon pihen
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2013
(#) scooby_ válasza jankovics.peti hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Ha a komplementer tranzisztorost önmagában megépíted így ahogy van, az Kb. 10W. Viszont ha a végtranzisztorokat megküldöd még 1-1 meghajtó tranzisztorral, lehet esély 20-30W teljesítmény kihozatalára is egy értelmes előfokozattal megspékelve.
Szerk: A nyákterv amit legutóbb feltettél pedig hibás. A tranzisztorok lábkiosztása: B;C;E ha szemből nézed a félvezetőt.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2013
(#) jankovics.peti válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
tudsz esetleg nekem ajánlani 1 kapcsolást?
(#) kadarist válasza jankovics.peti hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Itt találsz olyat, ami tranzisztoros és még hidalt is.
(#) scooby_ válasza jankovics.peti hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Tudok, de semmiképp sem itt, mert ez a TDA20xx végfokozatok topikja. Javaslom a Texast, ha most csinálsz először tranzisztoros erősítőt. 7db tranzisztor van benne + egy integrált áramkör. +- 20-25V-ról már üzemel 15-20W teljesítménnyel. Kicsit felhúzva a tápfeszültséget akár 60W-ot is ki lehet belőle húzni 1-2 alkatrész megváltoztatása mellett. Keress rá a topikra, találsz hozzá rajzot meg jónéhány tesztelt működő nyáktervet is.
(#) szaboattila97 hozzászólása Júl 30, 2013 /
 
Jó estét mindenkinek.Ma elkezdtem megépíteni a TDA2030-as végfok ic második mono kapcsolását(Még nincs kész).Nagyon jó kis kapcsolás megéri megépíteni.Egy Nivelco trafóval hajtom (24V) És egy 12v-os ventilátorral hűtöm(persze Feszültségstabilizátor segítségével).Majd esetleg tudok mutatni videókat,képeket

Üdv:Attila

Bárkinek Bármilyen tanácsát meghallgatom
(#) zolibon hozzászólása Aug 6, 2013 /
 
Sziasztok! Valaki ki tudna segíteni egy mezei TDA2050-es, egy táp feszes, csatolókondis, paneltervvel ami müx? Az adatlapon közölt elég vacakul néz ki, itt sokkal szebbeket láttam. Köszi a linket is..! Üdv
(#) reloop válasza zolibon hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Szia! Parancsolj!
A belinkelt hozzászólás "ehhez" szavaira kattintva találod meg a rajzot és a beültetést.
(#) zolibon válasza reloop hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Köszi a gyors segítséget! Légyszives a beültetést is linkeld már mellé mert nem találom sajnos. Szép terv. Köszi! Csereberéltem 2db TDA2050-et és 32volt asszimetrikus tápról járatnám. úgy mire képes ez watt szempontjából?
Következő: »»   226 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem