Fórum témák
» Több friss téma |
Terv tényleg felesleges. Csak az oldal falakról készült műszaki rajz mert az cnc-n készült.
A gépvázról egy bútorlapra egy skicc készült 1 : 1 -ben, hogy lássam a méreteket. Emberek napokig dolgoznak látványterveken ahelyett, hogy a gépüket építenék. Én úgy kezdtem, hogy volt 2 db 400 mm hosszú alu. profilom. Ez lett a híd alapja eköré épült minden, ez határozta meg a többi méretet.
Majd akkor derül ki milyen merev a géped. Én is atombiztosnak gondolom a gépemet, de amíg nem martam vele addig ez csak feltételezés.
Ha a rúdra hegeszteni akarsz akkor 1000 %, hogy meghajlik a hegesztés miatt!
Ennek a kompaktplatten-nek mi a magyar neve?
Hol, lehet beszerezni? Erre a szóra csak német oldalakat, és a te hozzászólásodat dobja ki a kereső.
Azért mert az anyag Németországból való.
Igen, de általában nálunk is lehet mindent kapni, amit nyugaton, csak más néven.
Csak németül nem tudok, a netes szótár meg azt mondja, hogy a szó cd lemezt jelent. Csak van valami egyezményes név, mint pl az mdf lap, vagy az osb, ahogy rá lehetne találni lapszabászatokban.
Pertinax. Ha a papir helyett vászon van benne, az még jobb minöségü, de egyre ritkább anyag fenol tartalma miatt. Néha textil-bakelitnak is hivták.
Manapság gyakran GFK lemezekel helyettesitik, de az üvegszálas, vagy ha drágább, szénszálas. Mind a kettö erösen koptatja a vágoszerszámokat.
Bővebben: Link
Bővebben: Link Amit bárhol kapsz, és használható lehet még merev fa alkotásokhoz, az a rétegelt lemez.
Köszönöm mindkettőtöknek az infót!
A rétegelt lemezen én is gomdolkodtam, megmunkálni is könnyű, de a levegő páratartalmára nem vetemedik? Mondjuk, ha nitrolakkal lekenném, az talán megszárad, mielőtt nagyon beszívódna, nem vastagszik meg tőle a vágási felület. Vízzárásnak jó lehet.
Van egy bizonyos tipusu rétegelt lemez - sajnos már a nevét nem tudom - valamikor orosz bakelitnak csufolták - ami nagyon sokrétegü és sötétbarna, vöröses a szine. Ezt a lemezt mügyantával ragasztották és kitünöen áll ellen a nedvességnek, miután impregnálva volt.
Elég nehéz és régen az épitöiparban használták. Nem tudom, hogy elérhetö-e még. Általábn 10 és 20 mm-s vastagságban fordult elö ( én mást nem láttam). A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2013
Sziasztok!
Egy kisebb CNC eszterga házilagos kivitelezése mennyivel bonyolultabb és költségesebb (ha az egyáltalán) egy CNC maró megépítéséhez képest? Ha a megmunkálás során hűtőfolyadékot kell alkalmazni, azt hogy lehet megoldani, hogy egyrészt a elektromos dolgokat ne érje, másrészt rendesen össze lehessen gyűjteni a keringetéshez? (leginkább marók esetén, esztergáknál könnyebbnek tűnik a helyzet) Köszi
Marónál az alu asztalon végigfolyik, csak 1 fokban meg kell dönteni az asztalt, meg egy furat és ott le is folyik. Legalábbis én így csinálnám. Nem a munkaasztal dönteném meg hanem a komplett gépet.
Ez már nem hajlik be a nedvességtől, mint a régiek?
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2013
Ha félsz tőle esetleg impregnálhatod...ugy is le kell festeni...Én a fagép éleit -nem mondom, hogy az a jó-, karosszériás glettel szépítettem.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2013
A bomanid fajták nedvesség felvevése amúgy 3 %.
Sokkal kisebb mint a fáé. Igaz jóval drágább s a megmunkálás is nehezebb...
Nem akarok belekontárkodni, de én úgy tudom, manapság ezt már poliamidnak hívják. Úgy több találat is kijön rá. Én anno danamitnak ismertem, aztán az egyetemen tanultam, hogy az helyesen poliamid. Ha tévedek, akkor bocsi.
Úgy tudom, jól tudod. Azért dob több találatot poliamidra mert ez a hivatalos neve, a bomanid, danamid(t), és társai a különböző gyártók(vagy gyártási eljárások?) elnevezése. Legalábbis nekem egy szaki ezt mondta.
Nekem egyszer azt mondták ezekre a nevekre, hogy a gép mellett állva rosszul hallotta a mester dünnyögését a tanonc
Elkezdtem az elektronikát a cnc-mhez:
Az, hogy csöpög a nyálam nem kifejezés. Nagyon tetszik az elrendezés és a kivitelezés is.
És még a fotózáshoz is van érzéked A madárka a véletlen műve vagy ez az első munkád? A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2013
Nem szeretem a spagetti szerelést, amikor tiszta drót az egész doboz. Még a fele alkatrész sincs a dobozba de részletekben fotózom mert aztán már követhetetlen lesz. A képen látható részegységeknek bele kell férni.
A madárka egy szürke gém, természet fotózással is foglalkozom.
Hello, a hétszegmenses mit fog mutatni?
Sziasztok!
Elkészült a vezérlőm a cnc-hez. A PminMO oldalán találtam az opto leválasztó és Allegro A3977-es vezérlőt. Csak három csatornás lesz, de lehet valamikor a negyedik is elkészül. Az első tesztek megvoltak örültem. Sajnos van egy kis gondom. Nem elektromos jellegű hanem mechanikai. A golyós orsók lehet, hogy valamikor beáztak. A gépet örököltem, csak az elektronika amit én építettem. Időnként lépésvesztést okoz, ha gyors irányváltások vannak. Nem mindig. Kérdésem az lenne, hogy a golyós anya szétszedhető-e és tisztítható-e? Olyan a jelenség mintha kisebb mozgásoknál megszorulna az anya. A tengelyeket sikerült letisztítani, nem valószínű, hogy az okozza. Próbáltam finom műszerolajjal kenni, de majdnemhogy csak ártott neki. Esetleg valami ötlete valakinek? Köszönöm. Üdv: Gábor
Sziasztok!
Egyre több projektemhez lenne szükségem egy marógépre, így elővettem megint a témát. Egyenlőre még csak ötleteket merítek és tanulmányozom a különböző konstrukciókat. Jelenleg egy hasonló kialakítású gépen gondolkodom mint ami csatolt képen van. A kérdésem tehát az lenne, hogy mi a véleményetek erről a fajta kialakításról, valamint ez a fecskefarkas (ha jól írom) szánrendszer mennyire használható? Nézegettem a lineáris síneket de azok nekem nagyon drágák. A lineáris tengelyből meg nagyon vastagot kellene használni. A cél az lenne, hogy alumíniumot tudjak vele marni. A munkaterület kb. 300x150mm lenne. Köszönettel Petjaa
Hello, igen tisztítható, szétszedhető, de némelyik konstrukció, főleg a kisebbek, elég kényelmetlenül. Ha kicsavarod az orsót a golyók kiesnek, vizsgáld meg, hogy vissza tudod-e majd helyezni őket. Ha a visszatérítő csatorna szerelhető, akkor nem probléma, de ha az egy préselt alkatrész, akkor valószínűleg aprólékosan zsírba ültetve tudod csak visszahelyezni a golyókat a tengely felől. Először talán próbáld meg benzinben megforgatni az anyát, hátha kimossa a szennyeződést.
Nagyon szépen alakul a vezérlő, és nagyon korrekt a szerelés barátom! Te láthatatlan madárfotós, te! Szép kép lett!
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2013
Szia!
Köszönöm, megpróbálom szétszedni, de mintha ragasztott részt is láttam volna, de ez majd kiderül. Egy másik kérdés, milyen kenőanyag jobb ide? Olajozás, vagy zsír? Üdv: Gábor
Szia!
Azzal a fecskefaraks rendszerrel az a baj, hogy házi körülmények között nehézkes a kialakítása, egyébként járható út. Szerintem, hogyha ekkora munkaterületet akarsz, gondolkozz el azon, hogy mozgó hidas változatot építesz. Ha ilyen kialakítást választasz akkor, az asztal mérete 2x akkora kell, hogy legyen mint a hasznos munkaterület. A 15 ös linek+kocsik nem olyan méregdrágák egy ekkora hossznál és hidd el, megéri. Ha meg rudat választasz, abból alátámasztott kell és úgy 14/16-os elég. Alumaráshoz amúgy is a lin+kocsi megoldás a jobb, különben sok kompromisszumot kell kötöd(rezonál, tekeredik az egész, akkor kisebb előtolás....) A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |