Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   57 / 120
(#) mraulajos hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Valakit megkérek, írja le, mi a pontos menete a levált sapka visszahelyezésének.

100_3113.JPG
    
(#) mraulajos hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Bővebben: LinkSziasztok!
Megint én. A képen berajzoltam, a csatlakozó vezetéken a törést. A sarutól, eddig a törésig volt egy zsugorcső, amit már eltávolítottam. Nem igazán volt jól beállítva ez a bekötő vezeték, és a zsugorcső tövénél, ahol jelöltem is, eltörött. A másik képen látható milyen megoldást választottam, összeforrasztottam. Szerintetek megfelelő, bírni fogja?
A következő képen a másik hangszóró van, amelynek rövidnek találom szintén ezt a bekötő vezetéket, és félő úgy járok mint az előzővel, vagyis, ez a papír tövénél fog eltörni, amivel már én nem biztos hogy tudok mit kezdeni. Ha sarura forrasztok egy kis toldalékot, és oda forrasztom a további, papírig menő vezetéket, megfelelő irány beállítással, az jó megoldás?
Köszönöm! Az oldal legalján, az utolsó előtti típusról van szó. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2013
(#) elektrorudi válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Szia,
Szerintem nem lesz jó. Ilyen kellene: Bővebben: Link
Ja... és a membrántól kellene cserélni!
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2013
(#) mraulajos hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Erre kérnék valamit. Köszi! Bővebben: Link
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 9, 2013 / 1
 
A kivezetőszál egy spec anyag. Kifejezetten hajlékony és bírja a strapát , ha elég vastag akkor az áramot is. A zsugorcső egy nagy érvágás volt neki. Minden jó tulajdonságát elveszítette. Csere ,és nem kell szigetelés.
(#) Hangszoro2000 válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Igen, sokan úgy javítanak hangszórót, hogy inkább kárára válik. A tiédnél is ott vannak a nyomok.

A kivezetőszállal vigyázni kell, nem mindegy milyen rézsodrat kerül a hangszóróba. A Viktornál sajnos kínai alkatrészek vannak, ezek kevésbé jók, de olcsó hangszórókhoz megfelelnek.

A porvédőt vissza kell ragasztanod. Hangszórógyártóknál erre megfelelő gépeket/ragasztókat használnak, de kézzel is meg tudod oldani. Csak nem lesz olyan szép.
(#) mraulajos válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Köszi a tanácsot, úgy döntöttem szakemberhez viszem, legyen normálisan megcsinálva, nem szeretnék még egy bulin így járni, hogy e végett hallgasson el a hangszóró. Így vettem, nem volt még szétszedve, de mikor megláttam, érdekesnek, szokatlannak találtam ezt a bekötési megoldást.
(#) store92 hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy AA Craaft HT-1621-es magas tölcséres hangszóróm, amiben a tekercs meg van szakadva. Ezt kiszeretném cserélni, de nem tudom hol találok ilyen hangszórót vagy csak tekercset bele olcsón. Tudnátok segíteni?
(#) andras99 válasza store92 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Szia! Itt találtam, de nem tól olcsó... És még 20 Euro a szállítás...
(#) Hangszoro2000 válasza store92 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Legolcsóbban 2500,- ért láttam utoljára.
(#) telnagyapo válasza store92 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
(#) store92 válasza telnagyapo hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Itt melyik az amelyik nekem kellene? Mert nincs közte a AA Craaft HT-1621-es. Szállítás mennyi?
(#) Levi Jr. válasza store92 hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Ilyen darabot, ha nem találsz, a javításában tudok segíteni; az eredeti állapot helyreállításával. A többit privátban. Üdv!
(#) telnagyapo válasza store92 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
http://www.monacor.hu/product/show/100/MHD-230-VC

http://www.thomann.de/gb/aa_craaft_diaphragma_fuer_ht1621_f10.htm

Mielőtt veszel, nézd meg a tekercs kivezetését tőben, ott szokott eltörni.
(bocs a kollégáktól hogy rontom az üzletet. )
(#) store92 válasza telnagyapo hozzászólására (») Jún 22, 2013 1 /
 
A tekercsen van a réz megszakadva, de én ennyire nem értek hozzá, hogy azt megjavítsam. :/
Meg nem saját így az ár nem engem terhel, de az ilyet hogy lehet megjavítani?
De azt mondod ez ugyan olyan tulajdonságú? mert írtam e-mailt nekik, de nem válaszoltak.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
(#) telnagyapo válasza store92 hozzászólására (») Jún 22, 2013 1 /
 
A két link képei alapján ugyanolyan olyannak tűnik. Minőségileg: nem tudom tudom megmondani mennyire profi, vagy "tömegtermék"
(#) store92 válasza telnagyapo hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Sajnos a monacor sem ír vissza, hogy ez hogy van pontosan.
(#) telnagyapo válasza store92 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Keresd Őket telefonon.
tel: +36 (1) 329-2418
mob: +36 (30) 582-6477
(#) Levi Jr. válasza store92 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
A javítàsod kapcsán az eredeti állapot helyreállításával tudok segíteni, minőségromlás nèlkül.
(#) telnagyapo válasza Levi Jr. hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
azt hiszem az Orion magasának a tekercse jó hozzá.
(#) Levi Jr. válasza telnagyapo hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Igen, meglehet, majd megméregetjük a pontos méret miatt köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) Hangszoro2000 hozzászólása Jún 25, 2013 /
 
Bármilyen magashangszórónál az "eredeti állapotot" csak hangszórógyártónál tudnák helyreállítani, annyira különbözőek a módszerek, alkatrészek, felhasznált anyagok amikkel egy nagy mennyiségű gyártásban dolgoznak. Az egyszerű hangszórójavítók is megoldják, hogy szóljon, de olyan biztosan nem lesz, mint volt.
Ellenőrizni sem igazán tudják akusztikai mérések nélkül.
(#) axe1985 hozzászólása Júl 1, 2013 /
 
Sziasztok remélem jó helyre írok olyan problémám lenne hogy hangfalat cserélnék és arra lenék kíváncsi hogy miket érdemes ilyen vételnél vagy cserénél előnybe helyezni hogy tudom meg állapítani hogy ki van e ütve a a adott hangfal vagy esetleg tekercs hibával rendelkezik be recseg ilyesmikre gondoltam előre köszönöm a kimerítő válaszokat ha irtok sürgős lenne
(#) Buvarruha válasza axe1985 hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Nem bonyolult, meg kell hallgatni.
(#) kistehenke válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Júl 2, 2013 / 2
 
Szia!

Vissza térve a Viktoros kínai dologhoz a H2000 sem jobb szerintem. Mind a két helyröl szoktam rendelni pl a H2000 pillét és porvédőtsoha többet nem . Legutóbb a pillék tiszta selejtek voltak deformálodott hibás volt az anyaga is. A porvédő meg olyan gyenge vékony hogy 2db kell összeragasztani.pf Vagy csak egész egyszerűen a selejteket árulják?
(#) meden01 hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Üdv!
Két régebbi Videoton hangfalamat szeretném megjavíttatni. Elporladt a membrán, illetve lehet hogy tekercseltetni és kéne. Esetleg tudtok jó szervizt Szombathely és/vagy körzetében? Eddig kerestem de nem nagyon találtam, csak Bp-n.
(#) Hangszoro2000 válasza kistehenke hozzászólására (») Júl 4, 2013 / 2
 
Figyelembe kell venni, hogy a székesfehérvári alkatrészek elsősorban Videoton hangszórók javítására készülnek, az eredetihez hasonló módon, hasonló lehetséges hibákkal. Attól többet, vagy jobbat, mint ami régen a VT-nél volt, nem érdemes, és nem is lehet elvárni ma sem.
Ilyen gondok máshol, Magyarországon gyártott PA hangszóróknál is előfordulnak gyakran.
Magasabb igényekre is vannak megoldások, természetesen más árakon.

A hangosításban általánosan elfogadott ezeknek a kínai alkatrészeknek a használata, amiket a Viktorsound is árul, alacsonyabb igényekhez megfelelnek, de itt sem kell többet várni, mint amire eredetileg szánták ezeket.
(#) Levi Jr. válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Ezt nem is lehetne hitelesebben, és jobban megfogalmazni. Tán ki kellene függeszteni a topik fejlécére is; tévedések, és túlzott igényekre adandó válaszként.
(#) scream08 hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Elég régen tulajdonosa vagyok már egy Wharfedale Sapphire SP-85 típusú álló hangfal párnak. Már volt hasonló problémám, mint amivel kapcsolatba most fogok kérdezni, de akkor elvittem egy elektronikás céghez, ahol megcsinálták, de semmit nem mondtak a hibáról. A problémám a következő: a mély/közép sugárzó most a jobbos hangfalban egyes frekvenciájú mély hangoknál nagyon csúnyán bezörög/recseg. Vannak olyan frekvenciák, amiken ez a hiba nem jön elő. Én valami olyasmire gyanakszom, hogy a lengőtekercs környékén lehet valami gond. A másik oldali a javítás óta tökéletesen működik. Érdeklődnek, hogy valaki tud-e pontosabb leírást adni a problémáról, illetve esetlegesen tudom-e házilag javítani. Előre is köszönöm a segítő válaszokat.
Üdvözlettel: Ádám
(#) Levi Jr. válasza scream08 hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Vélhetőleg (szigorúan a leírásod alapján, de más hibára is fény derülhet bevizsgáláskor) a tekercs ragasztásánál,...elvált a membrán felülettől, és az bizonyos frekvenciákon képes bemozdulva "reccsenteni". Javítható hiba, ha kell privátban segítek ez ügyben Neked.
Következő: »»   57 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem