Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   232 / 582
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Igen, a bordára gondoltam. Nem tudom ki, hogy hívja, én ruhatörőnek ismertem mindig is, mivel gondolom az a feladata, hogy a ruhákat könnyebben tudja át tudja "forgatni".
(#) Gafly válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 4, 2013 / 1
 
Megnéztem, nálad a pont a "ruhatörő"-vel.

Három ilyen beépített "műanyag hupli" van a dobban, kettő műanyag fülekkel bepattintható, de a harmadik, "mit ád az ég" pont ami az ajtóval pont szemben van, csavaros rögzítésű és mögötte két akkora nyílás, mint amin pont ki lehet cibálni egy zoknit. Szinte mintha erre teremtették (lehet tervezték ) volna...

Talán annyit kötözködnék még, hogy nem egy, hanem három csavar fogja...
(#) gabo0344 válasza gabo0344 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Köszi az ötlete. A légkamra volt vízköves és dzsuvás.
Kipucoltam és frankón működik!
(#) gabo0344 válasza botesz hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Köszi!
Jó ötlet volt, tényleg dzsuvás és vízköves volt.
Kipucoltam és frankón működik a gép.
Mondjuk az üstgumival szarakodtam 2 órát, majd
baráti segítséggel fölraktuk= 4 kéz kell hozzá!
(#) stevepapa válasza gabo0344 hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Mi köze ennek az üstgumihoz ?
(#) viking4 hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Sziasztok! Nekem egy 4-éves Fagor Fet-211w mosogéppel lenne problémám. Mosásnál a szivattyú betölti a vizet,majd mikor végzett egy kis idő mulva ki is nyomja és hibával leáll. Volt kinn szerelő asztmondta vezérlő elektronikát kell cseréni,kb 30 ezer ft. Nekiláttam szétszereltem és a szivattyút kiszedve tele volt piszokkal,kitakaritottam és leellenöriztem és kiméregettem mindent amit a forumon olvastam. Kiszereltem a vezérőpanelt és azon egy 25v-os koni el van durranva. A kérdésem az lenne hogy elég-e kicserélni vagy más is tönkremehetett. Nem akarok leszedni a panelro semmit mig valami okosságot nem kapok tőletek. Előre is köszönöm! Képet a panelrol mellékeleml remélem látható.
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Gondolom a gép elölről szerelhető és akkor ez egész elejét le kell venni ami elég nehézkes a gumi levétele nélkül.Én konkrétan AEG nél jártam kb 15 percet szórakoztam vele mire megkértem a tulajt hogy segítsen.
(#) tamasne juhasz noemi hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Sziasztok segítene valaki?Bosch WAA 2016 KBY mosógépem centrizésnél,de csak közepes gyorsaságnál nagyon zörög.Odáig eljutottunk,hogy szét szedtük, de az üstje ragasztott műanyag .Hogyan lehet ezeket szétszedni ,hogy ne csináljak nagyobb kárt bennük?És ami még nagyon fontos utána hogy szereljem össze?Kell ragasztani vagy valami....?
(#) botesz válasza tamasne juhasz noemi hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Ha ragasztott akkor el lehet felejteni a javítást.Gondolom kezd csapágyas lenni.Esetleg ha van hozzáértő akkor esetleg az illesztésnél szét tudja vágni, talán van esély rá.Kérdéses hogy össze is tudja rakni.
(#) gabo0344 válasza botesz hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Így igaz , elöltöltős és csak az ajtós első borító leszerelése után lehet hozzáférni.
(#) lukovicsek válasza viking4 hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Szia.

Cseréld ki a kondit és nézd meg hogy működik e a gép, ha nem akkor tovább lehet keresgélni de lehet csak annyi kell neki.

Laci
(#) stevepapa válasza gabo0344 hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Az üstszájgumit az első borító lemezről le, és felszerelni 5 perc. Az üstről nem kell levenni !! Tisztításhoz oldalra döntöd és mindenhez hozzáférsz, általában. Tehát még most sem értem mi a kínlódás tárgya
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Szerintem a kolléga nem vette le az üstről.Csak tudod akadnak olyan gépek amiknél nem olyan könnyen megy vissza a szorító mint a többinél.Konkrétan mert nagyon erős a rugója.És ha az egyik helyen felrakod(pl mondjuk fent) akkor rakná az ember szépen fel csak ahol előtte felraktad ott már mászik is le......Leszedni mindegyiket könnyű!
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2013
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Erre találták ki a hintőport, körbekened vele kívül belül. Utána a rugó könnyedén becsúszik a helyére.
(#) zolika60 válasza tamasne juhasz noemi hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Műanyag javítással foglalkozó helyen azért megjavítják. Például itt. Persze szétszedni nektek kell, meg beszerezni a csapágyat. A többit megoldják. Én őket ismerem azért tettem fel, de természetesen sok másik ilyen hely is lehet.
(#) stevepapa válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Ha van karosszériás ismerősötök ő is megtudja " hegeszteni ". Az autón a lökhárítót, és egyéb műanyag dolgokat is nyom nélkül tudják javítani.
(#) stenglt hozzászólása Júl 7, 2013 /
 
Szervusztok !

Indesit WIA 101 gépnél találkoztam olyan hibával hogy hiába teszem "O" állásba a pr. kapcsolót nem fesz.mentesíti a gépet és nem tudok programot változtatni rajta.
Ha valaki találkozott ilyen hibával kérem segítsen.
(#) .colin válasza stenglt hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Üdv. Próbáld szivattyún elindítani egyes gépeknél ott tudod törölni a programot.
(#) lukovicsek válasza stenglt hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Szia.

Ennek a tipusnak ez a jellegzetes hibája, a programmválasztó potméter kopása okozza, de viszont könnyedén orvosolható, mivel a panelen van mellette a hőfokszabályzó alatt egy ugyanolyan, a kettőt meg kell cserélni és fog működni.

Laci
(#) Picipityu hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Whirlpool AWE 6729 - es ft. mosógép L1782 -es panelje elszállt. Ill. csak az egyik ellenállás:
22 Ohm/ 1 W;
az egyik induktivitás: 470uH;
és az LNK304 jelű IC.
Hol lehet ezeket beszerezni?
Köszi a segítséget !
(#) 1984white válasza Picipityu hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Szia!
Mondjuk itt: Bővebben: Link
Nézd át a körítést is, hátha más is lesz rossz. (megnyúlt ellenállások tranzisztor/fet és kondik)
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
(#) blackdog válasza Picipityu hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Ezzel nekem is volt gondom: Bővebben: Link
Akkor pont nem volt a HQ-nak raktáron IC-je. De nem bánom építettem neki normális tápot.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
(#) 1984white válasza blackdog hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Idézet:
„De nem bánom építettem neki normális tápot.”

Szerintem nagyon jól tetted! Jártam már én is hasonlóképpen.
(#) linda1974 hozzászólása Júl 9, 2013 1 / 1
 
Sziasztok.Beko mosógépem,ha beindítom,szivattyúz,és utána leáll,el sem indítja a programot.Mi lehet a gond?köszi
(#) Picipityu válasza 1984white hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Először is Köszönöm a tippet és a tanácsot!

Amit még kérdeznék, hogy két dióda is "halottnak" tűnik a mérések alapján. Mind kettő IN vagy 1N 4007 935 , csak az egyik C a másik J . Van-e valami jelentősége ennek?
Köszi előre is!

Dioda.jpg
    
(#) Picipityu válasza blackdog hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Építenék én is, de ennyire nem vagyok otthon az elektronikában. A meglévő lapon kitudom mérni a hibás cuccot és , ha van másik kitudom cserélni, de ennél mélyebben nem mentem még a dolgokba.
(#) 1984white válasza Picipityu hozzászólására (») Júl 9, 2013 / 2
 
Szia!
Adatlapokat megnézheted, de sima 1n4007 jó oda amit tudsz venni a hq-n. A két jel között csak méretbeli különbségek vannak. Lásd: Bővebben: Link
Szerintem ez A méretű, de nézd meg az adatlapot hogy biztos legyél benne.
Üdv!
(#) 1984white válasza Picipityu hozzászólására (») Júl 9, 2013 / 1
 
A kérdéses ic környékén lévő kicsi elkókat mindenképpen cseréld, nehogy tönkre vágja az új ic-t is!! Ezen már ne spórolj!
Bővebben: Link
Ebben láthatod a tipikus "kapcsolási rajzát".
Amit szerintem mindenképpen cserélj: RF1 D3 D4 C4 C5 C1 C2 C3 D2 D1 és ha a tekercs sérült azt is! (utóbbi szerintem jó lesz)
Az RF1 szinte biztos hogy rossz lesz, mert az utána lévő két 4007 elmondásod szerint zárlatos.
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2013
(#) blackdog válasza 1984white hozzászólására (») Júl 9, 2013 / 3
 
Ez a kapcsolási rajz nem jó a mosógéphez.

A gépnek stabil -5V és nem szükségszerűen stabil -12V kell. Ezt nem olyan ördöngösség előállítani.

Mellékelem amit elkövettem.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2013
(#) mazso1988 hozzászólása Júl 9, 2013 /
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni van egy Bosch 800 mosógép aminek sajna nem tudom milyen hibája lehet. Jelenséget annyit csinál, hogy 1-2 programállásban működik szépen a mosógép az összes többin jelen esetemben pl a 60 fokos mosási programokon meg miután megáll vízbeszivattyúzás után megáll és onnan egyáltalán nem lép tovább.

Szerintetek mi lehet benne a ludas egyből a programkapcsolója?

Köszönettel mazso1988
Következő: »»   232 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem